Hra osudu

Hra osudu https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198646/mid_hra-osudu-Z02-198646.png 4 247 27

Po čtyřech letech, kdy se sestry Lydie a Adéla Harrisovy rozešly, aniž o sobě měly jedinou zprávu, se nyní šestadvacetiletá Adéla konečně ozve. Telefonuje z hotelu v Římě o rok starší Lydii, in-strumentářce nemocnice poblíž Los Angeles. Vyzývá ji, aby za ní přijela. Vzápětí Lydie dostane od Adély balíček, který obsahuje podivný předmět, patrně ze slonoviny, na jednom konci ozdobený řezbou zvířecí hlavy. Lydie se posléze dozvídá, že to je egyptský šakal, hrací figurka, součást deskové hry z doby starého Egypta. Když se kvůli šakalovi kdosi vloupal do jejího bytu, Lydie odlétá do Říma, přesvědčena, že Adéla potřebuje pomoc. Tím Barbara Woodová rozehrává strhující a barvitý příběh, plný nepřetržitého napětí a překvapivých dějových zvratů, který se z Kalifornie přesouvá do Říma a do Egypta, konkrétně do Káhiry, Luxoru a Údolí králů, dokonce až do útrob hrobky jednoho z fara-onů, která byla i s jejími poklady objevena a otevřena až nyní, po třech tisíciletích. Drsné i lstivé metody zlodějů... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Knižní klub

Hounds and Jackals , 1994

Anavi8912
15.01.2023 3 z 5

Odpočinkové čtení. Kniha z kategorie nezarmoutí, ale ani nenadchne.

Le Chat
09.07.2022 4 z 5

Příjemné letní čtení, kterému hodně prospívá prostředí Egypta. Právě za Egypt a to, že je kniha opravdu čtivá, přidávám čtvrtou hvězdičku.

Bell@
29.11.2021 3 z 5

Kniha byla čtivá, ale čekala jsem od ní víc. Závěrečné rozuzlení příjemně překvapilo. Romantická zápletka byla jako obvykle celkem předvídatelná...

MichalM398
07.03.2021

Tahle kniha mě nebavila. Hlavní postava furt na něco čeká, navíc ta její naivita,než jí vůbec něco došlo, přitom já už to věděl dávno. Popis taky nic moc, já v Egyptě byl dalo by se to popsat lépe.Vlakem v Egyptě jsem nejel tak občas kniha měla i přínosné stránky

Karol477
19.12.2020 4 z 5

Super kniha.

Květinka008
18.10.2020 1 z 5

Nemohu se popasovat s hodnocením této knihy tak, aby vyznělo slušně a neuráželo, bohužel. Na určitou odosobněnost je čtenář Woodové zvyklý, k postavám se v jejích knihách nepřilne. Ale tady nešlo sympatizovat ani s jednou, děj nevěrohodný, zápletka překombinovaná stejně jako rozuzlení na konci. Čtení mě nebavilo... Za to, jak ji mám jinak ráda, si zasloužila aspoň jednu hvězdu.

Dominka09
08.10.2019 3 z 5

Příjemné čtení..chvílemi jsem se nemohla odtrhnout, chvílemi jsem se nudila. Za mě takový lepší průměr, který neurazí, ale ani nijak výrazně nenadchne.

Mojepočteníčko
03.08.2019 3 z 5

Barbara Wood napsala mnoho úžasný a skvělých knih. Mohla bych vám jich hned několik doporučit. Hra osudu by mezi ně ale nepatřila. Hlavní hrdinka mě rozčilovala a hrdina, který mě od začátku zajímal se nakonec stylizoval do postavy, která mi tak trochu připomínala Indiana Jonese. Jeden ze slabších kousků...

ladyfromskye
22.02.2019 3 z 5

Znovu zklamání. Že bych se mýlila a Barbara Woodová bude pro mě spisovatelkou jen skrze jednu knihu?
Více jak dvě * bych nedala ani tomuto románu, ale že jsem skrze něj letmo ochutnala chuť Egypta...

JIVaJaH
09.07.2018 5 z 5

Někdy jsem od teto autorky něco četla..nevím. Tato kniha mi sedla. Moc hezky se četla, děj poutavý.

ctenarkaEva
19.11.2017

Knihy Barbary Wood mám ráda, ale tato mě bohužel neuchvátila. Mnohem více se mi líbily jiné její knihy. Kniha se četla dobře, děj byl napínavý, ale postupně se mi zdál čím dál méně uvěřitelný, místy až překombinované situace.

Len2očka
01.11.2017 1 z 5

Kniha mě nebavila.

Jája92
20.09.2017 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře, i když by se jí dalo vytknout pár věcí. Děj je plný překvapivých momentů, jednotlivé kapitoly plynou lehce. Pro mě příjemné čtení.

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

Woodová má moc pěkné romány s trochou tajemna a napětí. Pokud si chci přečíst něco nenáročného, sáhnu po jejích knihách. Její popis Egypta je úžasný. Doporučuji.

Kerberos
20.06.2017 4 z 5

Cestování,dobrodružství ,napínavý příběh.

LuMare
11.04.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Příběh je pro mě velmi zajímavý, jelikož jsem zdravotní sestra a hlavní hrdinka pracuje jako zdravotní sestra na operačním sále. Kniha Vás zavede do krásného Říma a skončíte v Egyptě u pyramid. Líbí se mi v této knize nádherný popis Káhiry a prostředí toho, jak tam lidé žijí. Příběh je spíše na pozadí, přijde mi, že se autorka snažila nám hodně přiblížit tajemství Egypta a toho co krásného tam můžeme potkat. Po přečtení knihy bych se tam hned nejradši vydala, i když nesnáším horko.

RiverSong
10.09.2016 4 z 5

Hezky napsané, ale není to kniha, kterou byste si zapamatovali na dlouho. Ale i tak stojí za přečtení.

Jirinamac
12.08.2016 3 z 5

Přečteno, ale žádné hluboké vzpomínky ve mně nezanechává. Za pár dní nebudu vědět o čem knížka byla.

Alda85
17.05.2016 5 z 5

Druha kniha od teto autorky. Libila se mi a urcite si prectu dalsi.

Beovulfak
20.01.2015 1 z 5

Naivní zápletka s lehce retardovanou hlavní hrdinkou, která prakticky jen čeká, až ji někdo zachrání. Tahle kniha mě vážně zklamala, je prostě odfláknutá.