Hostiteľ

od:


KoupitKoupit eknihu

Melanie Stryderová odmieta opustiť svet. Náš svet sa stal terčom invázie neviditeľných nepriateľov. Ľudia sa stali hostiteľmi týchto votrelcov. Prišli o mysle, zatiaľ čo ich ľudské telá zostali nedotknuté a bez očividných zmien pokračujú v živote. Väčšina ľudstva podľahla. Melanie, jedna z posledných „divých“ ľudských bytostí, ktoré prežili, sa dostane do zajatia a je presvedčená, že to znamená jej koniec. Pútničku, votreleckú „dušu“, ktorú vložia do Melaninho tela, varujú pred nebezpečenstvami, ktoré predstavuje život vo vnútri ľudského tela: pred ťažko zvládnuteľnými emóciami, presýtenými zmyslami, priveľmi živými spomienkami. Na jednu z ťažkostí však Pútnička nebola pripravená vôbec: bývalá obyvateľka jej tela odmieta vzdať sa vlastníctva svojej mysle. Pútnička pátra v Melaniných myšlienkach a dúfa, že sa dopracuje až k príčinám pretrvávajúceho odporu, ktorý im ľudia jednostaj kladú. Namiesto toho však Melanie zaplní myseľ Pútničky predstavami muža, ktorého Melanie miluje – Jareda, človeka, ktorý žije kdesi v úkryte. Pútnička nie je schopná vyslobodiť sa z objatia túžob svojho tela a začína túžiť po mužovi, ktorého – ako jej káže jej úloha – má odhaliť. Sily, ktoré sú mimo nich, nakoniec premenia Pútničku a Melanie na nedobrovoľných spojencov. Spolu aj podniknú nebezpečné a neisté pátranie po mužovi, ktorého obe milujú....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30442/hostitel-30442.jpg 4.42408
Série:

Hostitel (1.)

Orig. název:

The Host (2008)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Tatran (Bratislava)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (486)

Přidat komentář
Readwoman
12.12.2018

Kniha mě celkem potěšila, stejně jako všechny ostatní knihy od Stephenie.
Jako autorku ji mám velice ráda!

Nirelle
08.11.2018

Nečetla jsem twilight ságu, viděla jsem snad jen jeden díl a zůstala jsem v averzi vůči této autorce. Pak mě však sestra přesvědčila, ať si přečtu Hostitele, že je mnohem lepší, úplně o něčem jiném. Měla pravdu!
Hostitel má úžasný nápad, styl, grády a dostane z vás široké spektrum emocí. V duchu jsem si fakt říkala: ,,Ty jsi ale blbá! Nedělej to! Udělej to! Vrať se ty náno!" za tohle u mě dost velký plus. Někoho zamrzí očividný happy end, já díky tomu zase mohla v klidu a míru spát. :D
Opravdu doporučuji, nenechte se odradit cihlou. :)

nataalie7
06.11.2018

Tohle byla opravdu vydařená kniha! Nápaditý příběh, který mě bavil od zacatku až do konce :)

Mar.K.
05.11.2018

Knížka, ke které se člověk rád vrací.

Kytiii
11.10.2018

Bod dolů za velmi předvídatelný závěr...

šneki
08.10.2018

Hostitel se čte poměrně dobře, jakmile se prokoušete přes ne úplně akční začátek, ovšem nevzbudil ve mě žádné speciální pocity, takže hodnotím průměrnými 3*.

dencazrnu
08.10.2018

Kniha mne ze začátku opravdu nebavila. Hrozně dlouho mi trvalo, než jsem ji přečetla. Ale když jsem se pak začetla a začaly věci dávat smysl, celkem se to dalo přetrpět :)

Leeonteena
30.09.2018

Stmívání jsem nečetla a filmy viděla jen z pocitu, že bych asi měla. Nijak mě neoslovily. A možná i proto mě tolik překvapilo jak mě Hostitel uchvátil. Nejprve film a posléze i kniha. Je příjemně čtivá a hezky plyne. Pohled Poutnice, jakožto vyprávěčky, je úžasný už v tom jak cizí bytost vnímá počínání lidstva, jeho klady i zápory. Jak se nechá přemoci emocema a láskou pro ní dosud neznámou. Na první pohled young adult sci-fi romance, ale po bližším začtení skrývá hluboké a fascinující úvahy.

frantisek8863
26.08.2018

Jelikož jsem film neviděl tak nejsem ovlivněn jiným zpracováním. Jsem spokojen s námětem knihy. Trochu delší než bylo nutné. Z druhé strany má Poutnice dost prostoru na své dvě osobnosti, myšlenky a pocity. Kdyby to mělo pokračování i když není nutné, určitě bych si čas našel.

Magič
28.07.2018

Vyrazilo mi dech, když jsem zjistila, že tahle autorka napsala Stmíváni. Hostitele řadím mezi své nejoblíbenější knihy. Pohltil mne hned od začátku (neodradilo mě ani hodně stran), líbila se mi síla hlavní hrdinky, námět na invazi s dušemi lidí. Přečtěte si sami a uvidíte... za mě parádní!

zuziosi
28.07.2018

určitě lepší než Twilight sága.
Za mě parádní

Ivka14
09.07.2018

Dlouho mi tahle kniha ležela na poličce,protože jsem se zděsila počtu stran. Když jsem ji začala číst, nedokázala jsem se odtrhnout. Děj nebyl ani na chvilku nudný. Příběh zajímavý,čtivý, napínavý a také mi skoro nakonci ukápla slza. Krásná kniha a od teď patří mezi moje nejoblíbenější. Doporučuji! ☺

verussh
30.06.2018

Tahle kniha mě pohltila. Poprvé jsem ji přečetla za jednu noc a na konci jsem si přála abych tak rychle nečetla. Teď jsem ji přečetla už po třetí a jsem zní nadšená pořád víc a víc. Při čtení jsem se neuvěřitelně nasmála ale taky jsem brečela jak želva. Nádherná kniha, doporučuji všem.

muchomurka
01.06.2018

Námět byl skvělý, zpracování horší. To, že je to spíš románek pro holky než sci-fi, to jsem věděla a šla do toho s tím. Ale... Bylo to čtivé, jen první polovina děsně utahaná, pořád dokola to samé. Jsem si říkala, kdy už z těch jeskyní vyleze a začne se něco dít a ono pořád nic. To, že pak děj v jeskyni zůstal, mi už nevadilo a druhá polovina byla lepší.

e-fox_slow
20.04.2018

Do této knížky se mi moc nechtělo. Upřímě, Stmívání jsem nečetla pro svou nelásku k upírům a nevěděla jsem, co bych Hostitele měla čekat. Navzdory tomu jsem se podívala na film a byla jsem hrozně mile překvapená! Když se o pár dní později objevila potřeba půjčit si novou knížku, už bez váhání jsem šla pro Hostitele :)
Jestli se snad na začátku čtení objevila malá obava, že se budu nudit, když už hlavní kostru příběhu díky filmu znám, byla to obava neoprávněná a brzy zmizela.
Kniha byla velmi čtivá, oceňuji autorčin styl psaní, i úžasnou schopnost popisu pocitů a vnitřního světa. Sice mě to nepřesvědčilo k přečtení ostatních knih od Stephenie Meyer, ale za toto dílo rozhodně palec nahoru :D

PeťkaW.
19.03.2018

Kdo čeká od Hostitele sci-fi, bude zklamaný. Jak už tu bylo řečeno, je to spíš Harlequinka s nádechem sci-fi. Ale hrozně dobře napsaná. Meyer v psaní dospěla a to, co si natrénovala v sérii Stmívání, tady konečně zúročila. Na to, že se v první polovině knihy skoro nic neděje a trochu většího děje se čtenář dočká až na posledních cca 150 stranách, se knížka výborně čte. Prostě dějem tak nějak plujete, ale bez pocitu nudy, a ani nevíte jak. Stránky ubíhají a vy s hlavními postavami prožíváte jejich život čím dál víc. Autorka dokázala vylíčit pocity dvou osob v jednom těle opravdu bravurně. Za mě Hostitel zabodoval a výjimečně stojí za zhlédnutí i film, i když kniha samozřejmě dokáže myšlenkové pochody a jednání postav přiblížit mnohem víc. Hlavně chování Poutnice tu je mnohem lépe opodstatněno. Jako nenáročnou oddychovou četbu můžu doporučit.

zinon
01.03.2018

Knížka je úžasná...mnohem lepší jak film.

Holumar
27.02.2018

Úžasná knížka. Postupná gradace. pohled do hlav a to všchno doplněné zajmavým modelem světa a úžasným příběhem.

Alex.rrr
26.02.2018

Naprosto skvělá kniha! Začátek jsem si říkala co to bude, trochu jsem se cítila i zamotaně a představa trochu sci-fi, nedejboha zombíci mě děsila. Pak jsem se ale začetla a fakt to stálo za to. Příběh je krásně napsaný, není nějak přehnaně vyumělkovaný a líbilo se mi, že Mel/Poutnice měly takové reálné myšlenkové pochody. To jsem hodně ocenila. Postupem, jak jsem se pročítala knížkou jsem nestačila ani otáčet stránky. Pořád jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Ke konci jsem musela držet knihu dál od sebe, abych si nezabrečela stránky. Byly chvíle, jako bych byla přímo s nimi v jeskyních. Rozhodně doporučuji přečíst.

vlcice326
31.01.2018

Nedočteno.
Ani na 200-té stránce jsem se nezačetla.
Film se mi strašně líbil, tak jsem myslela, že i kniha bude super (myslím, že to je jeden s mála filmů, který se mi líbil víc než knížka).
Myšlenku měla autorka dobrou, ale je to stráááášně zdlouhavý, až je to potom nudný. Myslím, že by se to v klídku dalo zkrátit na 250 stran a bylo by to čtivější.
Podle mě i to Stmívání bylo lepší.
Omlouvám se

Any410285
30.01.2018

Z knihy jsem byla nadšená a unešená. Tenkrát mi to hodně káplo do noty, skvěle se četla a příběh mě dost dostal. S nadšením jsem si pustila později i film a ten mi přišel dost jako odpad, až mi zhnusil i tu knížku... ráda bych si knížku přečetla teď s odstupem znovu, když už nejsem v pubertě.

lla.veronica
29.01.2018

Knihu jsem četla před pár lety a naprosto mě strhla, líbil se mi styl i příběh sám. Až po přečtení jsem vzala navědomí jméno autorky a jsem tomu ráda, že jsem se nenechala odradit předsudky. Vážně moc pěkný příběh.

Klichem1
13.01.2018

Taka jednoducha knizka, napisana vo velmi jednoduchom style. Skor romatika pre teenagerov ako sci fi. Ale citanie ide velmi rychlo a napad zdielania jedneho tela viacerymi myslali sa mi v celku pacil.

Adhara
03.01.2018

Román je prezentovaný ako sci-fi, ale ide o soft sci-fi, také mäkučké, že by sa na ňom vyspala aj princezná na hrášku. Jazyk je prostulinký. Vzťahy sú alfou aj omegou deja. Dej je, podobne ako v Súmraku, písaný v prvej osobe z pohľadu hrdinky. Oproti Súmraku je však oveľa menej čítavý, čo je problém, lebo čítavosť bola jedna z mála vecí, ktoré som Twilight ságe uprieť nemohla. Hostiteľ je naproti tomu rozvláčny a mdlý. Donekonečna sa zaoberá presným popisom gest hovoriacich, každým žmurknutím, pohnutím brvou a úderom srdca, bez zakorenia v hlbšej psychologizácii. Príbeh je rovnako plytký ako príbeh Súmraku a popri tom omnoho menej zábavný. Z uväznenia dvoch duší v jednom tele by sa dalo vyťažiť mnoho, no nájdeme tu len málo. Pútnička je najväčším problémom celej knihy. Na ostrieľanú mimozemšťanku je to skrátka priveľká trúba. Akoby Belle Swanovej z oka vypadla. Čo je o to iritujúcejšie, že od skúsenej a tisícky rokov žijúcej bytosti by človek predsa len očakával viac ako od sedemnásťročnej pubertiačky.

Celá recenzia: http://www.adhara.sk/?page_id=3198

Rea1307
03.01.2018

Originální, napínavé, strhující. Sice mi ze začátku dělalo problém se začíst, ale jak příběh pokračoval, nemohla jsem přestat. Pokud jste nečetli, rozhodně doporučuji!

dr.romca
20.12.2017

Skvělá kniha. Líbila se mi mnohem více než film. Ve filmu přece jenom nedokáží popsat pocity.

Leanis
07.12.2017

Úžasný nápad, Meyer si u mě rozhodně touto knihou šplhla. Přesto v knize bylo spoustu zbytečných kapitol a s hlavní postavou jakožto Wandou jsem si moc nesedla. Asi byl byla spokojenější, kdyby se příběh vyprávěl spíše z pohledu Melanie. Ale nevadí, rozhodně vás kniha donutí nad spoustu věcmi přemýšlet. Možná má kniha už takový nepříliš originální námět, ale rozhodně není klišé! Při čtení se nudit nebudete :-)

tany9
17.11.2017

Začátek jsem přelouskala jakž takž, poté téměř do konce, do místa, kde polapili Hledačku jsem četla beze spánku až do rána, ovšem konec je dle mého kolosální červená knihovna.Bože, sladká, křehká blondýnka s ječivým hlasem co miluje parfémy a parádu.Tristní.

Bekerče
17.11.2017

Doporučuji! Uchvátilo mě to hlavně svou originalitou!

monika011
14.11.2017

Znáte ten pocit, když něco strašně moc chcete dočíst (aby jste věděli, jak to skončí), ale zároveň nechcete, aby to někdy vůbec skončilo? Přesně takový pocit jsem měla při čtení Hostitele. Vůbec jsem neměla problém se začíst, právě naopak- už od začátku jsem hltala každé slovo. Dokonce jsem knihu schovávala pod stolem při jídle- tak moc mě to bavilo.
Zamilovala jsem si Wandu. Byla tak milá. Tak statečná. Tak čistá. Tak lidská. Tak opravdová. Celý svět, který Stephenie vytvořila byl pro mě opravdový. Když jsem četla tuto knihu, vytvořila se kolem mě velká bublina s vlastním světem. Na napsání něčeho takového (něčeho, co bude bavit tolik lidí) už vážně potřebujete talent, ne? Milá Stephenie Meyer, ty máš neobyčejný talent. Děkuji Ti.
Doporučuji ♥.