Strach nad Bobří řekou

Strach nad Bobří řekou https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100001/strach-nad-bobri-rek-100001.jpg 4 516 41

Hoši od Bobří řeky série

< 2. díl

Pokračování Hochů od Bobří řeky začíná tam, kde skončila první kniha, tedy v Rokli úmluvy. Je těžká doba, různé spolky jsou zakazovány, a Hoši od Bobří řeky nevědí, co s nimi bude. Rikitan jim přináší novou třináctku bobříků, dalších zkoušek, daleko těžších než těch předchozích. 5.vydání

frantisek8863
20.08.2017 4 z 5

Je tomu již nějaký čas co jsem četl pokračování knihy Hochů od Bobří řeky. Už tehdy na mě působila smutně a tísnivě oproti prvnímu dílu, ale taková byla doba Protektorátu. Závěr je otevřený a odkazuje na ducha přátelství a s nadějí otevřený do budoucích zítřků. To ještě autor netušil, že přijde další temná doba se zákazy a rušením takových spolků a ideálů, které by jistě vydali na další knihu, ale to by se autor víceméně opakoval.

tatafa
05.08.2017 4 z 5

Velice zajímavá a čtivá knížka, která popisuje hrůzy a pocity z války chlapeckýma očima, do jisté míry se mi asi líbila více než první kniha, protože přeci jen nebyla tak naivní a optimistická, ale spíše děsivá a mrazivá.

Mistr119
07.07.2017 5 z 5

Život skautů a ještě do toho promítnutá 2. světová, tak ta mě dostala... :)

Pavelpi
12.05.2017 4 z 5

Moc mě to nenadchlo,je to takové povrchní,neúplné a řada věcí mi připadá jako nedokončené (bobříci,hry apod).Možná je to dáno dobou vzniku,nevím.Ale na první díl to zdaleka nemá.Ty hvězdičky dávám pouze z nostalgie,normálně bych dal tak dvě.

pepa4081
01.05.2017 4 z 5

Pokračování Hochů od Bobří řeky, kde napětí doplňuje doba okupace a války.Velmi uspokojivé.

kalisi
04.04.2017

knihu jsem četla a je boží

Džerkys
02.02.2017 5 z 5

Úžasné pokračování Hoši od Bobří řeky, řekl bych ještě o malinko lepší.

hanak_v_exilu
23.01.2017 5 z 5

Pokračování legendárních Hochů od Bobří řeky se vyznačuje velice pochmurnou atmosférou. Na Foglarovu knihu až překvapivě temnou. Odehrává se totiž za Protektorátu a autor v ní popisuje své potýkání s Německou okupační správou. Příběh tedy vychází ze skutečných událostí, respektive z těch co se odehrály během několika let. Částečně popisuje onen dnes už legendární kousek, kdy se Foglar rozhodl uspořádat letní tábor uprostřed zuřící heydrichiády. Během vyhlášeného stanného práva Němci masově popravovali a bylo podezřelé i shlukování tří osob na ulicích, natož výprava několika chlapců v uniformách na výcvikový tábor. Část textu se točí okolo snahy Přístavních povalečů objevit Sluneční zátoku a překazit Hochům táboření. I tohle vychází ze skutečnosti. Kuratorium pro výchovu mládeže aktivity klubu dlouhodobě monitorovalo a sbíralo materiály k obvinění. Foglar na každou výpravu chodil s vědomím, že může být po návratu kdykoliv zatčen a klub rozpuštěn.

hrabe.ruprecht
16.11.2016 3 z 5

Už to nějak není ono. Takové mi to přijde povrchní. Spousta otevřených nedokončených dějových linek, bobříci nepropracovaní, v podstatě ani pořádně nepopsaní, možná jsem při čtení některé i přehlédl. Neurazí, nenadchne.

Luccy78
17.02.2016 5 z 5

Nádherné pokračování prvního dílu Hochů od Bobří řeky. Konec mi přišel sice trošku uspěchaný, ale přesto mě kniha dostala a řadí se k mým "srdcovkám"..

nikikostadinova
05.12.2015 5 z 5

Srdcovka. Nádherná, prostě dokonalost :-)

petym
07.11.2015 5 z 5

Trošičku jiná kniha než první díl, ale i tak povedé. Můj oblíbený autor tak nemohu jinak než 5*

ajsigirl
15.10.2015 4 z 5

Strach nad Bobří řekou je pěkné navazující pokračování na knížku - Hoši od bobří řeky. Mám ráda Foglara a tuto sérii mám asi nejraději. (spolu s rychlými šípy). Tento druhý díl se také odehrává na táboře skautů. Autor opět nezapomenul na sbírání bobříků, kteří mně ale dost často připomínaly bobříky z první knížky. Příběh je také doplněn o atmosféru, kde není radno zakládat spolky či jej nějak udržovat. ,,Nepřítel,, jak jej autor nazval se skrýval všude možně a proto Hoši musejí dávat pozor kam chodí, komu co vyprávějí. Schůzky i tábor má být tajný a převoz věcí do něj je o to složitější. Na místě kluci hrají opět hry a překonávají samy sebe v různých disciplínách. V jednom okamžiku se však začne smrákat a hrozí že tábor bude objeven a Rikitan potrestán.
Hezké čtení, opět se přečte na jeden dech, zajímavé krásné a napínavé dobrodružství mně ale právě kazila ta atmosféra Nepřítele. Proto první díl se mi líbil více.

Heřmis
10.04.2015 3 z 5

Tato kniha je skutečně protkána strachem z Nepřítele. Dále by mohla mít podtitul - Návod na hry v klubovně a venku - protože zejména v první části knihy je v každé kapitole detailní popis nějaké hry, popř. nového bobříka. Osobně mi vadí, že nejsou vysvětleny záhady, kterými se jednotlivé kapitoly zabývají - např. kdo to byl tenkrát ve věži, kdo založil ve věži oheň, kdo ukradl chleba z táborové kuchyně apod.

tyzik.cejka
28.04.2013 3 z 5

Hoši od Bobři řeky jsou lepší

Dera
25.08.2012 3 z 5

Foglar zde asi vzpomíná na nelehké období za války. Bude tam zaručeně trochu autobiografie.

swamp
25.07.2011 5 z 5

Pokračování Hochů od Bobří řeky.. a minimálně tak dobré.

kajuska
13.01.2011

moc krásná kniha

mockba
18.11.2010 odpad!

necist nude velka a strachu minimum prostě blbost hosi od bori reki 100x lepsi

Fiona
30.11.-0001 5 z 5

Krutá doba vylíčená zase z jiného pohledu. Strachu bylo v knize opravdu dost, ale jsem si jistá, že v reálném světě tehdy také, nicméně klukovská dobrodružství mne opět nadchla (ač holku) a knížku jsem přečetla jedním dechem.