Hoši od Bobří řeky

Hoši od Bobří řeky https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2518/hosi-od-bobri-reky-oys-2518.jpg 4 1991 214

Hoši od Bobří řeky série

Hlavní postavou je vedoucí Rikitan, který dá dohromady partu dvanácti chlapců. Každý je jiný, ale všichni se vzájemně dobře doplňují. Rikitan pro ně vymyslí program, který je vede k fyzické i psychické zdatnosti. Zamilovávají si přírodu, podle zálesáka Roye loví bobříky a aniž si to uvědomují, stávají se čestnými hochy a skvělými kamarády. Ve své klubovně Bobří hrázi i v přírodě spolu prožívají nesčetná dobrodružství. Dotisk r. 2008... celý text

Peter.Melon
18.11.2014 3 z 5

Četl jsem to jako dítě a přijde mi to dobré...

kaci_bunny
18.07.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších a nejkrásnějších knížek od pana Foglara.

corvo
10.06.2014 5 z 5

Kniha o první partě skautů, kteří byli předchůdci a jacísi zakladatelé skautství. Tohle byli ti správní dobrodruzi, kteří do táboření a životě v přírodě plném bezstarostných her, jenž obnášel i různé překážky a naučil je práci, poctivosti, hrdosrti a odvaze, vložili své srdce. Kdo splní 13 bobříků, ten je schopen překonat sám sebe, což je pro mnohé z nás velkým životním problémem. Zdolal jsem jich 6, tak mám ještě do konce života co dělat.

monnika88
11.02.2014 1 z 5

Povinná četba na základce...

Lisbon
27.01.2014 4 z 5

Asi každý by mi řekl, že tohle je četba výhradně klučičí... Ale co už, no... Mě se to líbilo a jsem holka. Občas nezaškodí nahlédnout do klučičího světa... :D Je to dost jiné kafe, než holčičí "bravíčka" a podobně... a mnohdy o hodně lepší, ostatně jako všechny pohledy, kterými se Foglar dívá na svět, a které se mnohdy naivní a zkreslené, tudíž téměř fikce... :D

Kniga_Sitara
29.12.2013 5 z 5

Bylo mi osm nebo devět, když jsem na tuhle knihu narazila u babičky v knihovničce... Opravdu mi změnila život, nasměrovala mě na zajímavou cestu. Tak dík, pane Foglar :-)

Fifoulinek
28.12.2013 5 z 5

Knihu jsme měli v doporučené četbě a tak sem si řekl že si ji přečtu. Kniha mě tak zaujala že sem ji četl každý den až do půlnoci. Velice doporučuji.

nightlybird
29.11.2013 5 z 5

Hoši od Bobří řeky byli mojí první foglarovkou, kterou jsem četl v 9 letech. S náležitým odstupem času mohu klidně prohlásit, že jak ona, tak i následující (a ostatně i jiné knihy, které jsem později četl) podstatným způsobem poznamenaly a obohatily nejen moje dětství (které díky jim bylo plné bouřlivé zábavy a mnoha dobrodružství), ale vlastně i můj další život v časech dospělosti (i když zhusta ne vždy k mému prospěchu).Ta knížka nepatří k Foglarovým nejlepším a už vůbec ne k bůhvíjakým literárním skvostům – ostatně pokud by byla čtena v ne zrovna optimálním věku pro který byla určena, byla by v podstatě nečtivá - člověk by viděl všechny to její „vady na kráse“, které mladý a nezkušený čtenář nevnímá. Ono totiž Foglar byl vůbec lepší člověk, než spisovatel. Byl často označován jako jakýsi vychovatel. Nevnímám jej tak, chybí mi u něj ten káravě „vztyčený prst“ a tak jej vnímám spíš jako určitý směrník, totem, ukazující správnou cestu jak na začátku života, tak i na jeho křižovatkách.
V dospělosti jsem se k ní už nikdy nevrátil, nedalo se to prostě číst. A bylo by to vlastně i zbytečné, nikdy jsem na ni a její zásady v podstatě nezapomněl.

janamej
12.11.2013

Tato knížka je věčná, a nenahraditelná. Ovlivňuje svým obsahem celé generace. Měla by být zapojena do školní povinné četby.

dvorrka
22.10.2013 5 z 5

Je dobře, že J. Foglar ovlivnil svými knihami několik generací. I když se k této knize vracím více než po čtvrtstoletí, stále má své kouzlo. Hoši od Bobří řeky by měli být povinnou četbou pro všechny děti dřív, než se zmocní nějaké herní konzole a Foglarův svět jim zůstane navždy uzavřen.

valda
06.10.2013 4 z 5

Tajemná postava vedoucího Rikitana dá dohromady partu kluků, kterým potom ukáže, že k hodnotnému životu mladého chlapce nejsou potřeba peníze, ale mnohem důležitější je čestnost a kamarádství. Kluci s ním potom zažijí spoustu dobrodružství ve Sluneční zátoce, uloví 13 bobříku, poznají zelenou příšeru, naučí se píseň úplňku, postaví vor, totem a podobně.
Je to jedna z těch nejzásadnějších foglarovek. Asi není nikdo, kdo by neslyšel aspoň o Bobříku mlčení nebo odvahy Autor jí napsal vlastně jako první i když vyšla až později. Víc než o příběh se jedná spíše o takovou příručku plnou doporučení pro vedoucí tábora, ale zároveň hlavně funguje na mladé kluky. Jak je ve foglarovkách zvykem It's a Man's World. Nevěřím, že by se našel nějaký, který by si po jejím přečtení okamžitě nezabalil batoh, a začal přesvědčovat rodiče, ať jej přihlásí na nejbližší tábor. Nemyslím si, že by se tahle kniha měla číst jako povinná četba, jsou lepší a napínavější knížky, ale rozhodně by se děti aspoň jednou za život měly zúčastnit tábora, kde se učí takovým vlastnostem, jako učil Foglar.

m4xp4yn3
18.09.2013 3 z 5

Klucí táboří, soutěží, jeden jde koupit mlíko, druhý chléb. Sbírají bobříky. Občas prší, tak se jdou schovat. Shánějí chrastí na podpal. K jídlu si uvaří polévku. Pak někam pádlují. Mluví o totemu.
Byl jsem cynické dítě, Foglarovy knihy mě nijak neovlivnily.

rencovav
09.08.2013 5 z 5

Je to nejkrásnější Foglarova knížka! :-)

sisipv
01.08.2013 4 z 5

Kniha sice vnucená jako povinná četba, ale během čtení se mi zalíbila. Všichni jsme chtěli být jako Rikitan a všichni jsme chtěli sbírat bobříky.

tyzik.cejka
10.05.2013 4 z 5

i když to zdaleka nepatří mezi Foglarovi nejlepší knihy dál je tady sice pár dobrých nápadu ale když se kouknete na Rychlé šípy nebo na jiné Foglarovi knihy tak je prostě lepší tahle kniha je Foglarova první takže dost kniha odpovídá přesto děkuji jestřábe

Hendrychova.K
26.04.2013 4 z 5

Knihu Hoši od Bobří řeky máme doma již od mého dětství, ale nikdy jsem ji nečetla. Vždy jsem si myslela, že když je to knížka pro chlapce, tak mne nebude bavit. Až nyní jsem si ji přečetla a musím říct, že jsem v dětství prohloupila, že jsem si ji nepřečetla. Knížka by mne, stejně jako dnes, bavila. Škoda, že v dnešní době děti moc nečtou, vzaly by si příklad z chlapců z knížky a třeba by alespoň na čas opustily počítač a šly by ven.

maple34
04.04.2013 4 z 5

Poctivá dávka dobrodružství, dnes téměř nepředstavitelné...Rikitan je super, těším se, až si najdu čas na repete...

vERko
04.03.2013 5 z 5

Klasika, kterou by měl mít každý přečtenou. Kniha dětství, určitě předám další generaci, snad jí ještě aspoň trochu porozumí :-)

rakytnik
08.02.2013 5 z 5

Kniha mého mládí. To bylo něco, o čem jsme my kluci snili...

petka-2007
22.01.2013 4 z 5

Jedna z knih mého mládí, od oblíbeného spisovatele. Mám na ni milé vzpomínky.