Hortenziová zahrada

Hortenziová zahrada https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400045/bmid_hortenziova-zahrada-Z78-400045.jpg 4 295 102

Kniha se odehrává ve dvou časových obdobích, během druhé světové války a v současnosti. Oba děje spojuje malebná vesnice Plouvan ve francouzské Bretani a starý klášter Notre Dame de la Foret ležící uprostřed kouzelného lesa Brocéliande, místa opředeného starými legendami o bájných postavách – králi Artušovi a jeho rytířích kulatého stolu a mnoha dalších… Do životů dvou rodin – LeHaziffů a Tabarlyů – nečekaně zasáhne válka. Francii obsadí Němci, muži odcházejí bojovat a ženy a dívky se musí postarat o hospodářství. Ale i v této těžké době prožívají dvě dívky – Sema Tabarlyová a Maelle LeHaziffová – své milostné příběhy, krásné, ale i tragické. Druhá část knihy je zasazena do současnosti. Mladá sochařka Giselle Esch-Lamartine je pověřena matkou představenou zrestaurovat zchátralý klášter. V průběhu svého působení se seznámí s Yannikem LeHaziffem a oba společně odhalují dlouho skrývané tajemství a dozvídají se příběh Semy a Maelle i jejich rodin.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Brána

Der Hortensiengarten , 2017

ivanaci
17.09.2020 5 z 5

Hezký příběh z milované Bretaně

Kristulda
10.09.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale byla trošku slabší než Hluboká modř moře.

Charlotta30
20.08.2020 4 z 5

Úchvatný příběh!! Příběh z druhé světové války jsem četla se zatajeným dechem, příběh ze současnosti byl slabší, ale rozhodně nekazil dojem z krásné knihy. Ovšem moc jsem si přála hezčí konec mileneckého páru.

Ariane909
18.08.2020 4 z 5

Zajímavý a napínavý příběh. V českém vydání se bohužel vyskytují hrubky, které snižují kvalitu čtenářského prožitku.

sabca
12.08.2020 5 z 5

Od autorky jsem četla pouze Hluboká modř moře, která se mi moc líila. Nejinak je tomu i u této knihy. Začíná to už nádhernou obálkou, protože hortenzie miluji. Rovněž děj se mi líbil a jak tady mnozí píši tak hlavně ta válečná část. V závěru se krásně propojila minulost se současnosti. Kdo má styl k je propojena minulost se současnosti tak doporučuji. Vždy jedna část končí napínavě a proto nás to nutí číst dále.

Siege03
10.08.2020 5 z 5

Musím říct,že děj knihy mě naprosto vtahnul,nemohla jsem se odtrhnout od čtení.Dve linie, které se prolínají, mimořádně briskne napsáno.Za mě doporučuji

Ivanule
07.08.2020 4 z 5

Kniha byla krásně napsaná, děj rychle ubíhal, i když mě se asi více líbil z předešlé doby než ta současnost,rozluštění příběhu bylo taky moc hezký.

VIVINKAR
04.08.2020 4 z 5

To, že je kniha vedena ve dvou časových osách mi vůbec nevadilo, ale to, že ta novodobá není téměř důležitá, mě na konci dost zklamalo. Kniha neměla moc spád, některé pasáže se dost vlekly. Historická část mě bavila hodně, kdyby to bylo jen o ní, bylo by to na 5* ????

TetaLik
03.08.2020

Knížka se mě líbila,ale očekávala jsem lepší konec.

mcabr
26.07.2020 5 z 5

Knížka se mi líbila.

tittanie
19.07.2020

Četla jsem od této autorky více knížek a musím říct, že se mi líbil jenom Panský dům. Styl mi nesedí. Místy byl příběh zajímavý, ale jinak jsem se trápila.

5avla
11.07.2020 3 z 5

Dvě dějové linie, současná se mi moc nelíbila, ale ta historická část byla zajímavá. Kniha stojí za přečtení

Renike
30.06.2020 4 z 5

Tak..stalo to za precteni,ale..soucasna linie zdlouhava, nezajimava, za to valecna byla krasna..az na ten konec

knihomolka999
27.06.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila. Nejprve obálka, pak četba dýchne na čtenáře atmosférou Bretaně. Příběh nešťastné lásky je zasazen do reálií zdejšího venkovského života za druhé světové války a prolíná se s dějovou linkou ze současnosti. Určitě má cosi do sebe, i když vyžaduje, aby mu čtenář poskytl patřičný čas a nečekal vždy rychlý dějový spád.

Ester59
21.06.2020 3 z 5

Téma mě bavilo, minule knihy byly vyborne , napr. Hluboka modr more, ale tady se mi nelibily zbytecne dlouhe pasaze popisujici život v klášteře, ktery neměl se zakladnim dějem nic spolecneho. Celkove zdlouhavé. Za mne zklamani.

princesse
15.06.2020 5 z 5

Druhá kniha od této autorky a opět nadšení. Skvěle se četla, příběhy skvělé, moc mě bavilo prolínání minulosti s přítomností a postupné "zapadání souvislostí do sebe". Těším se na další.

Mlsnákočka
01.06.2020 4 z 5

Nádherná obálka knihy mě nalákala a nejsem vůbec zklamaná. Dvě rozličné dějové linie - smutný příběh Maelle a její velké lásky v době druhé sv. války a trampoty Giselle ze současnosti - se na konci knihy krásně spojí dohromady a dají nám vědět, jak těžké časy tehdy lidé prožívali. Stojí za přečtení.

Amneris
20.05.2020 2 z 5

U knihy se mi velmi líbila obálka i samotný název, ale čekala jsem úplně něco jiného. Více se mi líbila část o Giselle, jinak se příběhy strašně táhly a chvílemi jsem knihu chtěla opravdu odložit. Dočetla jsem se sebezapřením. Knihu už podruhé určitě číst nebudu.

LaBobule
26.03.2020 4 z 5

Krasna kniha, dobre se cte. Vice se mi libila historicka linka.

Kekik
10.03.2020 5 z 5

Dva příběhy. Dva osudy. Dva milostné romány.
Jedná se o první knihu, kterou jsem od autorky přečetla, a zdaleka ne poslední. Konečně jsem se naplno rozhodla pustit do série Pánský dvůr, Venkovské sídlo, a další autorčiny knihy, neboť mi její styl psaní vyhovuje.
Sice mám výhradu, a to k příběhu ze součastnosti. Ten je v knize trochu odbytý. Tedy mně to tak připadalo. Ze začátku se v životě Giselle vlastně vůbec nic neděje. Jen se hašteří s jeptiškami, málo konzujeme potravu a nedodržuje pitný režim. Oproti tomu příběh Maelle mě polapil již od začátku. Když se blížil konec, i v příběhu Giselle jsem našla zalíbení.
Celkově jsem s knihou spokojena.
Nádherná obálka knihy.

pro ženy Francie romantika Bretaň