Hortenziová zahrada

Hortenziová zahrada https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400045/bmid_hortenziova-zahrada-Z78-400045.jpg 4 295 102

Kniha se odehrává ve dvou časových obdobích, během druhé světové války a v současnosti. Oba děje spojuje malebná vesnice Plouvan ve francouzské Bretani a starý klášter Notre Dame de la Foret ležící uprostřed kouzelného lesa Brocéliande, místa opředeného starými legendami o bájných postavách – králi Artušovi a jeho rytířích kulatého stolu a mnoha dalších… Do životů dvou rodin – LeHaziffů a Tabarlyů – nečekaně zasáhne válka. Francii obsadí Němci, muži odcházejí bojovat a ženy a dívky se musí postarat o hospodářství. Ale i v této těžké době prožívají dvě dívky – Sema Tabarlyová a Maelle LeHaziffová – své milostné příběhy, krásné, ale i tragické. Druhá část knihy je zasazena do současnosti. Mladá sochařka Giselle Esch-Lamartine je pověřena matkou představenou zrestaurovat zchátralý klášter. V průběhu svého působení se seznámí s Yannikem LeHaziffem a oba společně odhalují dlouho skrývané tajemství a dozvídají se příběh Semy a Maelle i jejich rodin.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Brána

Der Hortensiengarten , 2017

Laura99
06.08.2021 5 z 5

Krásná...

petrulkaa
04.08.2021 3 z 5

Krásný příběh o velkém přátelství
dvou dospívajících dívek. Tato historická část se moc hezky četla, ale druhý příběh popisující současnost mě zklamal svým zbytečně zdlouhavý popisem života jeptišek v klášteře. Měla jsem tendenci přeskakovat. Osudová láska, pevné přátelství, fantazie, tajemné pověsti, rodina a válka. Příběh se odehrává ve dvou časových rovinách, v minulosti- od roku 1940 a dál, a v současnosti. Obě dějové linky spojuje městečko Plouvan ve francouzské Bretani. Časové linky se střídají vždy po několika kapitolách, nenastává chaos ani zmatek v ději. Část knihy z minulosti je svižná, dobrodružná, čtivá, plná emocí, bez hluchých míst, akce za akcí, zaryje se čtenáři pod kůži. Tu hodnotím jako výborně napsanou.
Pokud by byla kniha napsána jen v jedné rovině, a to v té z období války, a na závěr by byla kapitola ze současnosti, která by odhalila, vysvětlila, překvapila, byl by to perfektní román o velké lásce a tragédii.
Hodnotím jen jako příjemné čtení, každopádně Maelle a Sema mi v hlavě ještě chvíli zůstanou. Milovníkům záhadných romantických příběhů knihu doporučuji.

SumýšIrena
11.07.2021 2 z 5

Moje druhé setkání s touto spisovatelkou a rozhodně poslední. Nevím, jestli je to autorkou nebo překladem, ale v některých místech mi připadalo, že na sebe věty moc nenavazují.

Jikovka
06.05.2021 4 z 5

Hezký příběh odehrávající se ve v čase 2.světové války a současnosti.

alabra
14.04.2021 5 z 5

Očekávala jsem romantický příběh propojený v několika historických rovinách a dostala jsem ho, jsem spokojena. Nic víc jsem od knihy nečekala, chtěla jsem si odpočinout od přemýšlení, podařilo se.

PetaZ
09.04.2021 5 z 5

Krasny pribeh.. Zajimavy konec

Jonna
20.03.2021 3 z 5

Pohodová, odpočinková kniha. Jen mě mrzí, že tyto knihy nevycházejí i jako e-kniha, vidím v tom snahu udržet poměrně vysokou cenu těchto knih.

Kacased
07.03.2021 5 z 5

Pěkná kniha. Více se mi líbila část ze starší doby. Ale obálkou jsem ji řádila do romantiky, byla to chyba.

Josh
17.02.2021 4 z 5

Na rozdíl od jiné autorčiny knihy Hluboká modř moře je tady rozsah „akorát“, úměrný příběhu, zvláště pokud musíte dočíst do konce, protože až tam se dozvíte vlastní záhadu. Ta se mi zdála lehce „useklá“ a stejně tak konec děje, ale proč to protahovat:o)

Autorce nelze upřít lehkost a zaujetí, které jsou předpokladem pohodového a dobrého čtení. Žádné hluboké přemýšlení, zásadní úvahy nad životem, i když se zde prolíná současnost a 2SV. Různé časové linky v ději nemusí někomu vyhovovat, ale tady se v nich "neztratíte." Dle mého měla větší pozornost současnost, kde nechyběla jistá dávka humoru a nepřehlédnutelné kouzlo Bretaně. Některé postavy si vás získají hned, jiné až s jejich pochopením hlouběji v ději. Samozřejmě nechybí „záporňáci“, avšak i ti mohou překvapit. Tak proč nedat knize, kterou obalem zařadíte do „romantiky“ přece jen šanci….

hapac
11.01.2021 3 z 5

Asi trochu víc mne bavil příběh z války.

Nika151
09.01.2021 5 z 5

V této knize je více dějových linek, děj se odehrává za války a také v současné době. Opět autorka krásně popisuje Bretaň, místní legendy, víly, čarodějnice, přírodu. Místy je kniha tajemná, dost romantická a bohužel i smutná. Zvlášť příběh Maelle bych vyzdvihla jako nejlepší a také v knize nejzásadnější. Líbilo se mi, ze jsem do posledni chvíle netušila, jak vše dopadne. Těším se na další autorcinu knihu, píše čtivě:)

zdehan
30.12.2020 5 z 5

Krásný smutný příběh.

Audrey122
29.12.2020 4 z 5

Krásný příběh, velmi smutný konec. Nicméně část která vyprávěla o Giselle mě místy nudila.

Alíček83
17.12.2020 2 z 5

Nejsem na tento žánr. Strašně dlouho mi trvalo než jsem se začetla, asi až od sté strany. Už jsem chtěla vzdát. Vše bylo zdlouhavé. Prostředek byl napínavý. A závěr vysvětlen pár větami. Všechno to napínavé i v současnosti, tak se vysvětlilo fakt na kousku i minulost v jedné kratoučké kapitolce.

zimolka
08.12.2020 5 z 5

Krásný příběh,smutný konec.

Gallaxy
07.12.2020 3 z 5

Po trilogii venkovské sídlo jsem měla větší očekávábí. Kniha ale patří mezi ty slabší a konec mi přišel dost useknutý. Ale příběh plynul, a knížka se dobře četla.

enymey
31.10.2020 3 z 5

Pěkné, milé čtení. Vůbec to není můj styl, ale četla jsem to kvůli výzvě. Přesto kladně hodnotím to, že ve mně čtení vyvolalo ty škálu pocitů od napětí a radosti po smutek a soucit ... tak to asi u zamilovaných románů má být.

LucyA7
18.10.2020 5 z 5

Oddechová četba, u některých věcí lze snadno odhadnout, jak dopadnou. Ale kniha se mi líbila, mám ráda příběhy se střídáním děje ve dvou časech, bylo to příjemné čtení. Jen hrubých chyb mohla být méně.

LenV
27.09.2020 3 z 5

Začátek se poměrně vlekl, prostředek byl nejzajímavější, ke konci opět zklamání. Doufala jsem ve více historie a byl to skutečně převážně romantický příběh. 60%

tabaluga
26.09.2020 3 z 5

Za mne to bylo trochu slabší čtení, že začátku jsem chtěla knihu odložit a nedocist, ale bohužel mám takovou povahu, že co rozectu, to prostě dočtu i když mne to moc nebaví:-D nakonec se kniha celkem rozjela, nejlepší byla dějová linka odehrávající se v minulosti, ale tedy takový konec jsem nečekala. Líbilo se mi nenásilné propojení na osudy Yannika a zbylých postav, ale myslím, ze znovu knihu číst nebudu.

pro ženy Francie romantika Bretaň

Marie Lamballe (p)