Hora mezi námi

Hora mezi námi https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365411/bmid_hora-mezi-nami-MUP-365411.jpg 4 1139 383

Přichází bouře a provoz na letišti je ochromen. Ashley se bojí, že nestihne vlastní svatbu, na chirurga Bena čekají pacienti. Ačkoli se nikdy neviděli, objednají si spolu charterový let, aby se dostali domů dřív. Jejich letadlo se ale zřítí a oni se ocitají uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Dramatický boj o přežití v extrémních podmínkách v nich probudí sílu, o níž neměli tušení. Hledají k sobě vztah, přehodnocují minulost a v extrémních podmínkách bojují o život... Podlehnou v mrazivé pustině zraněním těla a duše, nebo znovu uvěří v lásku?... celý text

IreneP
20.04.2022 3 z 5

Horu mezi námi jsem poslouchala jako audioknihu a opravdu mě bavila celou dobu od počátku až do skoro úplného konce. Nechci spoilerovat, tak budu psát obecně, ale posledních pár kapitol ze soukromí obou hrdinou a taky konec, to bylo tedy zklamání. Celou dobu to bylo dost sladké na to, že ztroskotali ve sněhu v horách míle a míle od civilizace, ale po skončení jsem měla pocit, že nakonec mě hodili vysloveně do cukrové vaty. Je to spíš taková jako romance než drama.

Bramborak81
14.04.2022 3 z 5

Napínavé, sympatičtí oba hrdinové a dobře se četlo. Body strhavám za romantickou linku, na mě už to byla moc červená knihovna.

kamibe
10.04.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem absolvovala při báječném poslechu Marka Holého. Je to výborně sepsaný příběh, v němž se postupně otevíraly různá zákoutí a autor mě dokázal až do konce udržet v napětí. Nijak mi nevadí, že jsem se jen domýšlela přesná slova, za něž se Ben tolik odsuzoval, a také bylo příjemné, že to všechno dobře dopadlo.

dooky
04.04.2022 5 z 5

Silný příběh. Prvních pár desítek stran jsem si zvykala na styl psaní, ale potom se to rozjelo a nešlo zastavit. Popis přírody, bolesti a putování byl někdy dechberoucí. Hodně mě zasáhl děj kolem losího mláděte a samozřejmě konec. Něco podobného mě napadlo, ale nebyla jsem si jistá. Přemýšlím nad filmem, ale bojím se, že budu zklamaná.

marie3541
03.04.2022 5 z 5

Tak tahle kniha mne úplně pohltila. Začetla jsem se do ní hned od první stránky a přestala až na úplném konci. Velmi silný , napínavý příběh o holé přežití po pádu letadla. Knížka je hezky, čtivě napsaná. Příroda v horách je barvitě popisována, stejně tak kruté podmínky. Samozřejmě ani zde nechybí láska....A konec byl moc hezký....

Karoley
03.04.2022 5 z 5

Co kdyby váš život závisel na cizím člověku?

Přichází bouře a provoz na letišti je ochromen. Ashley se bojí, že nestihne vlastní svatbu a na chirurga Bena čekají pacienti. Ačkoliv se nikdy neviděli, objednají si spolu charterový let, aby se dostali domů dřív. Jejich letadlo se ale zřítí a oni se ocitnou uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu..

Dramatický boj o život v nich probudí sílu, o níž neměli tušení. Příběh o lásce a přežití. Krásné, dojemné, ke konci i slza ukápla! Taky bych chtěla mít svého Bena :)

trancy
01.04.2022 4 z 5

Za mě byla kniha takový průměr. Ze začátku se nic moc nedělo, ale ten konec jsem teda nečekala a byl super. Lepšího maníka na ztroskotání si člověk nemůže přát =) Zkoukla jsem i film a ten u mě úplně pohořel. Drželi se snad jen základní myšlenky a ani hvězdné obsazení tomu moc nepomohlo. Když to zpětně porovnám, tak knížka u mě stoupla tak o 2* :) a v porovnání byla určitě dějově lepší.

Aaloha
31.03.2022 4 z 5

Čekala jsem víc napětí a začátek se dost vlekl. Vůbec mě nebavily vzpomínky, které Ben nahrával na diktafon. Hodně neuvěřitelných náhod, Ben supermuž zvládne všechno. Chtěla jsem dám 3*, ale za ten konec, který mě bavil dávám 4*.

roček1012
29.03.2022 5 z 5

HORA MEZI NÁMI

napsal: Charles Martin
grafická úprava: není uvedeno
nakladatelství: Motto ve společnosti Albatros Media a. s.
Praha 4 2017
1. vydání
ISBN 978-80-267-0945-9

Příběh začíná na letišti v Salt Lake City. Bohužel kvůli velké bouři jsou všechny lety zrušeny a dva neznámí lidé, novinářka Aschley Knoxová a neurochirurg Ben Bass se nutně potřebují dostat domů. Aschley kvůli své práci a Ben kvůli svým pacientům. Seznámí se a objednají si soukromé letadlo. Letadlo patří pilotovi Groverovi, který má psa. Vzletěli.
Po nějaké době se však bouře přesunula a Groverovi začalo být nevolno, že ani nedokázal ovládat letadlo. Po chvíli se letadlo zřítilo přímo do velkého pohoří, kde nebyl žádný signál. Všichni přežili, až na Grovera. V tu chvíli začali bojovat a život v obrovské zimě.
Přežívali několik dnů v rozbitém letadle, až se nakonec Aschley se zlomenou nohou rozhodla, že se vydá někam jinam a níž, aby přežili. Ben jí poslechl, a tak se i se psem vydali na dlouhou a nebezpečnou túru.
Trvalo několik dní, než našli vhodné místo pro přežití na nějaké dny. Byla to stará chata. A protože to všechno co spolu Ben s Aschley prožili a zažili se do sebe zamilovali. Ale museli pokračovat dál.
Znovu se táhli sněhovou a mrazivou cestou, ale byli už vyčerpaní. Když najednou Ben zahlédl něco neuvěřitelného. Bylo to...

A to co to bylo a jak celý příběh dopadl, tak to už si musíte přečíst nebo zhlédnout sami.

Hodnocení:
Kniha byla krásně sepsaná a líbila se mi. Příběh vás úplně vtáhne do děje. I film je moc krásný, kde se mi hrozně líbilo, když na začátku Ben řekl ,,Srdce je jenom sval." Ale na konci svůj názor přehodnotil, kdy Aschley mu zopakovala jeho větu a Ben na to ,,Který idiot to řekl."

Lacie
28.03.2022 4 z 5

Tuto knihu jsem si přečetla hlavně proto, že se mi líbil film. Většinou to mívám naopak a většinou musím konstatovat, že je kniha lepší. Je několik výjimek, kdy kniha pro mě nedosahuje filmových kvalit, například Malý velký muž, Limonádový Joe, Hvězdný prach... a Hora mezi námi.
Přitom je kniha opravdu hezká, vtáhne mě do sebe a prožívám a představuji si, jak by to vypadalo, kdybych se do podobné situace dostala – ale film celé téma zpracoval svižněji, nejen putování, ale i romantickou linku. Obě postavy trochu polidští, zreální a také zrovnoprávní, oseká Benovu dokonalost a trápení na únosnou mez.
Takže za mě kniha 4 hvězdy a podívejte se na film.

Mateo67
22.03.2022 4 z 5

S touhle knihou jsme dlouho jen tak přešlapovaly na místě a hledaly si k sobě cestu. Přitom “robinsonády” jsem vždycky měla ráda. Jenže zde katastrofa letadla “pouze” vytvořila vhodné kulisy pro rozvíjející se a postupně proplétající dvě dějové linky. Když jsem toto vnitřně přijala, ten pravý tanec mohl začít. Bylo to chytlavé, bylo to citlivé, romantické i dobrodružné, ale pro mě, co se týká příkladných až dokonalých vlastností a chování hlavních postav, nepříliš uvěřitelné. Naprosto uvěřitelná však byla dokonalá interpretace Marka Holého.
P.S. I když… takového romantika bych domů na pár dní rozhodně brala.

E.vi.k
22.03.2022 5 z 5

Krásný, silný příběh.

a304
11.03.2022 5 z 5

Tentokrát si stáhněte i film, povedl se. Četbu doporučuji těm, kterým slouží oči, nádherný čas. Kdo čte, prožije tisíc životů, kdo nečte, jen jeden.

mfajmanova
10.03.2022 5 z 5

Skvělá, krásně napsaná knížka s poutavým příběhem.

Michelleee
18.02.2022 5 z 5

Kniha je napsána skvěle do všech detailů. Bylo to krásné i smutné. Nejradši bych to tam chtěla vidět kvůli tomu výhledu, ale já bych určitě nepřežila!! Benovy flashbacky do minulosti. To mě teda moc nebavilo. Určitě doporučuji přečíst a na film se dívat nemusíte.

Lusa
14.02.2022 5 z 5

Původně jsem chtěla vidět jenom film, ale pak jsem zjstila, že se mi vlastně hodí do výzvy :D, velice čtivý příběh, ne zas tak dramatický, jak by člověk očkával a konec mě určitě dostal.

lenka9250
08.02.2022 odpad!

To bylo strašné a ještě horší, nedoposlouchala jsem! Prvoplánovité. Jasně, potenciál nějaký byl, ale tohle? Těch "náhod" na mě bylo až dost.

Warty
05.02.2022 4 z 5

Velmi čtivá kniha v zásadě o boji člověka s přírodou. Místy je to sice nepravděpodobné, Benova zpověď pro mě byla trochu nudná, ale celkový dojem z knihy je dobrý.

Agatha84
03.02.2022 1 z 5

Hora mezi námi a rozhodně hora mezi mnou a autorem. Chápu, že to měla být fikce, ale čeho je moc... aneb když McGyver schopný z ničeho vyrobit vše ztroskotá se silnou a statečnou Amazonkou. Příliš opakujících se popisů, příliš technických podrobností, na které mi chybí představivost, a to vše v bezbřehé sladkobolnosti, rádoby romantice. Musím si dát na Charlese Martina pozor, vážně se obávám toho, že naše příští setkání bych nemusela přežít.

Petronelka123
02.02.2022 5 z 5

Tak tohle byla fakt paráda. Nutilo mě to zamýšlet se nad svými limity a i když je příběh smyšlený, obdivovala jsem sílu vůle obou dvou hlavních hrdinů. Věru nevím, jestli bych to prostě nevzdala. Těším se na film, který jsem si šetřila ke shlédnutí až po přečtení knihy.