Hora mezi námi

Hora mezi námi https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352721/bmid_hora-mezi-nami-1fZ-352721.jpg 4 1140 384

Přichází bouře a provoz na letišti v Salt Lake City je ochromen. Novinářka Ashley je nervózní, že nestihne vlastní svatbu, a na chirurga Bena čekají pacienti. Ačkoli se tihle dva vůbec neznají, objednají si spolu charterový let, aby se navzdory nepříznivému počasí dostali domů včas. Jejich letadlo ale havaruje a oni se ocitají uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Jak dlouho tu budou uvězněni? Jak si obstarají potravu a přístřeší? Hledají k sobě vztah, přehodnocují minulost a čelí krutým nástrahám nemilosrdné divočiny. Dramatický boj o přežití v extrémních podmínkách v nich probudí sílu, o níž neměli tušení... Podlehnou v mrazivé pustině zraněním těla a duše, nebo znovu uvěří v lásku?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Mountain Between Us , 2010

loudomar
13.07.2018 4 z 5

Po dlouhé době se mi zase dostal do ruky nějaký adventure a vybrala jsem si tedy opravdu dobře. Kniha je napínavá od začátku do konce. Naleznete v ní několik zvratů, které vám nedovolí přestat číst. Strašně se mi líbilo, že se snaží autor zachovat příběh stále na realistické vlně a nedělá z hlavních postav nějaké akční superhrdiny, co vše zvládnou levou zadní, ale že je nechá projevit jejich slabost, chyby a emocionálně prožít útrapy. Jinak ještě musím pochválit vykreslení krajiny, úplně se mi jednotlivé obrazy zjevovaly před očima. Konec mě malinko pokazil celkový dojem z knihy. To byl prostě trochu přeslazený americký happy end ale budiž. Nešvar amerických spisovatelů, nebo českých překladatelů, těžko říci, je věčné kousání do rtů, na což už začínám být trochu alergická a poslední výtka...Ačkoliv se sám autor věnuje lovu lukem, složit losí mládě pouze vlastnoručně vyrobeným lukem a nějakým nonprofi šípem?! Tak to byla opravdu trochu fantasmagorie

kniha
12.07.2018 5 z 5

Nádherná knížka, kterou chcete stále číst a zároveň vás dostává hloubka myšlenek. Předčila má očekávání a to už se mě dlouho nestalo.

Anna 13
09.07.2018 5 z 5

Dočetla jsem a... chybí mi slova.
Tohle byla jednoznačně nejlepší kniha za posledních pár měsíců. Příběh bere dech, nutí v četbě pokračovat a zároveň si tak vzácné stránky napětí šetřit.

Oba dva hlavní hrdiny, kteří bojují s mrazem, sněhovými závějemi, bolestivými zraněními, krutým hladem a strachem o své životy, budete milovat. Ashley i Ben jsou neuvěřitelně a obdivuhodně silní hrdinové, kteří se rázem stanou vašimi vzory. Úplně jsem během četby cítila, že kdybych byla jejich autorem, nedokázala bych jim neustále klást do cesty překážky, opětovně je zraňovat a nechat je trpět...

Autor vykreslil horskou pustinu dokonale. Cítila jsem závan z filmu REVENANT... V knize jsou city, pálivé emoce, ale také někdy zdlouhavé popisy činností, kterými postavy bojují o své životy. Zpočátku mi to nepřišlo tak záživné, ale jakmile jsem se do četby úplně "zažrala", hltala jsem každé natažení tětivy, rozdělávání ohně i spacáku, opékání masa a dlouhé bolestné výšlapy za civilizací...

Autor je můj hrdina...

Tohle je příběh o přežití, lidské síle a bojovnosti, opravdové lásce a naději...
Potřebuji mít knihu doma a ještě mnohokrát ji přečíst...

Tohle je opravdu knižní klenot, který by zasloužil pozlatit své desky...

maid
08.07.2018 4 z 5

Mírné zklamání zvláště kvůli závěru knihy. Příběh, který se celou dobu snažil situovat do reality (což mu ale moc nešlo), se nakonec v samotném závěru knihy proměnil v kýč, který před tím několikrát kritizoval. Navíc, nebylo těžké uhodnout, jak to přesně skončí, ale doufala jsem, že mě autor překvapí, což se nestalo. Prokládání příběhu retrospektivními vzpomínkami ze záznamníku bylo osvěžující, byť dost sentimentální. Suma sumárum ale nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila a nemůžu být přehnaně kritická (konec konců je to love story ne thriller), takže jako letní čtení dobré, ale není to nic světoborného. Z filmu jsem viděla jen útržky. Musím říct, že se od knihy liší značně (proto podle mě není dobrý nápad dávat na přebal knihy plakát z filmu), ale líbil se v tom, že hlavní hrdinku více emancipoval a změnil jí jméno na Alice. Těch změn je tam ale opravdu hodně.

Mardou19
04.07.2018 3 z 5

Kniha me vtahla. Pribeh je ctivy, napinavy. Konec ubohy. Velmi me zklamal.

marli58
22.06.2018 4 z 5

Krásný příběh, velice čtivě napsaný a opravdu překvapivý konec s kapesníkem :-). (Ale upřímně, tolik dní v mrazu a ledu, těžká zranění, bez jídla a léků - trochu sci-fi ;).)

Qadin
13.06.2018 2 z 5

Ech, červená knihovna říznutá Bearem Grillesem, navíc s chybami v překladu... příliš mnoho miláčků v textu a závěr to vyloženě pohřbil, nebo naplnil, jak se to vezme.

Tiffany
11.06.2018 3 z 5

Zatím jsem ještě nedočetla, jsem za polovinou..., ale přikláním se k těm, kterým se zdá příběh utahaný. Prokládaný text je pro mě příjemná změna, která udrží trochu mé zvědavosti a pozornosti, snad i trocha trocha toho humoru..., ale jinak se toho moc neděje . Nejde ani tak o dramatické situace, ale i sonda do mysli Ashley a Bena je po pár stránkách vcelku nudná . Myslím, že se přes 3 hvězdičky nedostanu.... . Asi nejsem správná cílová skupina. Ale píše se tu o překvapivém závěru, tak snad.... .

adida
11.06.2018 5 z 5

Velmi napínavé a čtivé. Knihu stojí za to si přečíst. :)

AliceV
08.06.2018 5 z 5

Knížka se četla sama.. nemám co by jsem ji vytkla. Vzala mě hodně.. a ten konec s tou Rachel?.. jedna z nejlepších knih co jsem tento rok četla. :)

Sláča
04.06.2018 4 z 5

Hezká kniha s neočekávaným koncem, najdete napětí, dobrodružství v divočině, lásku i překvapivý konec. Hvězda dolů za relativně snadné vyřešení četných komplikací po havárii letadla - hlavní hrdina je totiž téměř superman (chirurg, skaut, horolezec, vrcholový atlet, romantik...). Určitě doporučuji přečíst, ale nedoporučuji shlédnutí filmu - je to slabé, náladu mi zkazilo obsazení hlavních hrdinů (v knize byli oba běloši, ve filmu byl muž černoch - proč ?).

hzd
24.05.2018 4 z 5

Krásná knížka. Byla jsem napjatá do konce, jak se z toho dostanou. Těžko uvěřit, že by to opravdu bylo v reálu možné. Kdyby hlavní hrdina nebyl lékař, nevím nevím.
Nicméně všem knížku vřele doporučuji. Film jsem zatím neviděla, ani se na něj nechystám.

vlastus52
23.05.2018 5 z 5

Krásný příběh, pěkné čtení. Kniha je lepší než film.

Evaho73
23.05.2018 4 z 5

Kniha, ktorá by nemala ujsť žiadnemu milovníkovi romantických príbehov.
Je napísaná veľmi čítavo a príbeh odvíjajúci sa v dvoch rovinách, dejových aj časových, je pre čitateľa atraktívny a strhujúci. Veď boj o prežitie s prímesou dobrodružstva a romantiky dokáže zaujať skoro vždy.
Ešte pred rokom by som túto knihu ohodnotila plným počtom, ale dnes musím jednu hviezdu ubrať za (neviem ako to správne pomenovať) akúsi povrchnosť hlavne v tej dejovej rovine, ktorá popisovala samotný boj o prežitie. Popisované situácie mi prišli častokrát poriadne pritiahnuté za vlasy a dosť nereálne. Čítala som už dosť podobných kníh, ale na rozdiel od nich, táto vo mne nevyvolala emócie v podobe strachu, zúfalstva a beznádeje pri snahe prežiť.
Pri čítaní knihy som mala pocit, že autor skôr kladol dôraz na tu druhú dejovú rovinu, kde sa hlavný hrdina vysporiadaval s minulosťou a práve táto časť mňa osobne zaujala oveľa viac.
Samotný záver knihy vo mne vyvolal dojatie a príjemne ma aj prekvapil.

Dresia
15.05.2018 4 z 5

Pěkné čtení. Ale od začátku bylo víceméně jasné, kam to směřuje, jak to dopadne, chybělo mi napětí... takže jen za 4. Film ráda zkouknu.

luci6910
09.05.2018 5 z 5

Krásný příběh.. a ten konec? Nemám slov. Nádhera!

VenuseV
07.05.2018

Kniha se mi líbila mnohem víc než film. Popis pocitů a vnitřních rozhovorů i myšlenek, je velmi působivý. Přišlo mi to i mnohem napínavější, protože knižní příběh nespěl tak jednoznačně k předpokládanému konci jako ve filmu. Knižní hrdinové mi byli sympatičtější :-)

Evka27
01.05.2018 5 z 5

Krásné čtení a krásný příběh. Ještě zkouknu film. Černý Ben mi tam moc nesedí, ale to je problém amerických filmů, že herecké obsazení musí mít zastoupení všech ras.

broskev28
26.04.2018 4 z 5

Já viděla nejprve film a už ten se mi hodně líbil. Kniha je jiná - z podstaty věci je dáno, že vám umožní poznat i myšlenky a pocity postav. (Překvapení, alespoň pro mne určitě: "knižní" Ben přece není černoch!?!) Tady jsou ovšem nejúžasnější právě dialogy, ty jsem si fakt užívala. Před oběma hrdiny smekám, nikdo s jinou profesí, méně trénovaný a na přežívání v drsných přírodních podmínkách méně zvyklý by neměl sebemenší šanci. A ještě by byla potřeba obrovská porce štěstí . . .
Konec mě naopak vůbec nepřekvapil, tak nějak se k tomu schylovalo hned od počátku. To ale nic nemění na faktu, že autor vytvořil úžasné lidské (i zvířecí) hrdiny a že kniha určitě stojí za přečtení. Tak si to užijte!

Téra
17.04.2018 4 z 5

MOŽNÝ SPOILER Moc pěkný dojemný příběh, v podstatě celý děj je o tom, jak z té šlamastyky ven a vůbec bych nečekala, že mě to bude tak bavit. Celé jsem to prožívala s nimi. Ashley byla skvělá, vtipná a Ben jednal s chladnou hlavou, nepanikařil. Nakonec jsem si taky pobrečela, uplně mě zavalil pocit úlevy, jak kdybych zachránila sama sebe. A ani bych tam nemusala mít tu romantickou linku.