Hora mezi námi

Hora mezi námi https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352721/bmid_hora-mezi-nami-1fZ-352721.jpg 4 1144 1144

Přichází bouře a provoz na letišti v Salt Lake City je ochromen. Novinářka Ashley je nervózní, že nestihne vlastní svatbu, a na chirurga Bena čekají pacienti. Ačkoli se tihle dva vůbec neznají, objednají si spolu charterový let, aby se navzdory nepříznivému počasí dostali domů včas. Jejich letadlo ale havaruje a oni se ocitají uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Jak dlouho tu budou uvězněni? Jak si obstarají potravu a přístřeší? Hledají k sobě vztah, přehodnocují minulost a čelí krutým nástrahám nemilosrdné divočiny. Dramatický boj o přežití v extrémních podmínkách v nich probudí sílu, o níž neměli tušení... Podlehnou v mrazivé pustině zraněním těla a duše, nebo znovu uvěří v lásku?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Mountain Between Us , 2010

4xbabča
28.02.2018 5 z 5

Krásná kniha s úžasným příběhem v zasněžených horách, kde jde doslova o život. Super čtení, nelze jinak,než doporučit.

michaela7087
28.02.2018 5 z 5

Přátelé, knihomolové, tohle byla pro mě naprostá pecka. Po všech těch koncentračních táborech se jsem se přesunula do zamrzlé divočiny a čtení to teda bylo parádní. Nemohla jsem se od knihy odrhnou, těšila jsem se na každou stránku. Najdete v ní všechno - lásku, odhodlanost, trpělivost, beznaděj, zoufalství , bolest, strach …. Snad si čtení užije alespoň tak jako já, opravdu doporučuji.

Sofi_123
27.02.2018 5 z 5

Opravdu nádherná knížka od začátku až dokonce. Všem doporučuji!!!

Nikyna8
26.02.2018 5 z 5

Krásný příběh, statečnost, zoufalství, bolest, romantika.A ten konec mi dostal.

Verrrunka
26.02.2018 4 z 5

Přiznám se, že po prvních 100 stranách jsem si říkala, co tam asi chtějí do konce knížky dělat. Ale pak mě to tak nějak pohltilo a četla jsem fakt s napětím v zádech. Jasně, bylo to trochu nereálné, ale tentokrát mi to prostě nevadilo. A dokonce jsem se i dojala... a 10 měsíců po porodu se to už asi nedá schovat za hormony :-D Takže si myslím, že dobrý!

Peace
24.02.2018 5 z 5

"Ztratit se je jedna věc. Ale zůstat ztracený je druhá."

Na knihu jsem bohužel neměla tolik času, kolik by zasluhovala a četla ji tak poměrně dlouho. I tak jsem se k příběhu Bena a Ashley vracela moc ráda, i když to mnohdy nebylo lehké čtení. Oba jsou to velcí sympaťáci, kterým držíte palce, až do poslední věty.
Rozhodně si knihu přečtěte! Já osobně jsem zvědavá na další autorovy počiny.

Nomia
23.02.2018 4 z 5

Balancování mezi životem a smrtí dokáže donutit člověk nahlížet na věci, vztahy a celkově svůj život přehodnotit. Tahle kniha rozhodně není je o přežití a v podstatě to není ani jen čistá love story. Je to hodně o boji, odvaze, pocitech a odhodlání.

Ano, samozřejmě je v knize možná až příliš šťastných náhod a Ben je přespříliš dokonalý muž. Havarovat letadlem zrovna s špičkovým chirurgem, náhodička, že?

Jejich dobrodružství je napínavé, celou dobu jsem jim fandila a velmi kladně hodnotím, že autor zvládl krásně popsat to vznikající jiskření mezi tak dvěma odlišnými lidmi. Slovní přestřelky, sarkasmus, ale i pochopení. Opravdu vydařené. Vůbec nemám pochyb o tom, že postavu Bena si zamiluje takřka každá žena, ale rozhodně celý příběh nestál jen na něm, postava Ashley si s ním nezadá. Když už romance, tak alespoň takhle výborně zasazená do napínavého příběhu.

Jak dobrodružná linka, tak ta milostná se vydařila, můžu jen doporučit přečíst.

irena0595
22.02.2018 5 z 5

Super :)

eme
21.02.2018 5 z 5

nejdrive jsem videl film, ktery se mi libil a byl jsem zvedavy na knihu. Kniha krasne napsana, nekdy si rikam, ze je skoda, ze kniha konci.

knihomolradek
19.02.2018 5 z 5

Kniha byla naprosto skvělá a napínavá až do konce. Konec mě hodně dostal.

Melaanie
18.02.2018 5 z 5

Hrozně hezky napsaný příběh. Při čtení jsem knihu ani nechtěla odkládat, jak jsem byl napnuta, jak to vše dopadne. A když jsem se dostala ke konci ......... Nemám slov. Opravdu stojí tato kniha za přečtení.

ctenarkaEva
15.02.2018 4 z 5

Pohodová, ale zároveň napínavá kniha. Četla se úplně sama, nemohla jsem se od ní odtrhnout, i když jsem tušila, jak asi dopadne. Některé situace se mi sice zdály málo pravděpodobné, ale to ničemu nevadilo. Nechybělo i nějaké to překvapení na závěr...

Kekik
12.02.2018 5 z 5

Kniha si ke mně našla cestu. Věděla jsem o ní, ale zatím jsem si ji nedala na seznam knih ke koupi. Až známý se mě zeptal: "Hele, už jsi četla Horu mezi námi?" Já: " Ne. Vím o ní, ale zatím ne." "Manželka ji četla a moc ji chválila. Pak jsme se podívali na film, a ten se jí vůbec nelíbil a nadávala na něj, že je tam vše jinak. Tak já ti ji přinesu." "Díky."
Přinesl. Já přečetla. A výsledek ??? Hrozně nerada ji budu vracet zpět. Naštěstí už teď mi hlásek napovídá- tu knihu si musíš koupit. Tohle doma chceš mít. Moc ráda totiž listuji přečtenými knihami a čtu si náhodně vybrané odstavce/stránky/kapitoli, a připomínám si, jaké to bylo to číst atd.
Trochu k postavám. Ben- jednoznačně borec. Ashley- pane jo, co ta vydrží. Napoleon- miláček. Ale pro mě úplně nejlepší postavou je Rachel. Jen díky ní je Ben tím úžasným mužem. To ona ho naučila žít život a milovat.
Výborná kniha při které je vám zima. Bodejť by ne, vždyť je všude tolik sněhu a mrazu.

i.stefany
11.02.2018 4 z 5

Emočně dojemný a citlivý příběh. Obdivovala jsem duchapřítomnost, odvahu a neskonalou obětavost Bena. Ashlyin smysl pro černý humor a Napoleonovu oddanost.

lejla22
10.02.2018 5 z 5

Dobrodružný a napínavý příběh, který se rozjíždí hned od prvních stránek a udrží se tak až do konce. Ze začátku mi trochu překážely monology do diktafonu, protože přerušovaly napětí - vzápětí ale také začaly nabývat na tajemnu, takže jsem se jich nemohla dočkat. Navíc jako bonus si z knihy odnáším různá moudra, takže odteď, když budu v krizi, budu se dívat max 2 kroky před sebe :-)
Bohužel chyba byla, že jsem chvíli na to zkoukla film.

lenka.g
10.02.2018 5 z 5

Napsané tak, že tu zimu cítíte. A jak obvykle dvě dějové linie nevyhledávám, tady se mi ta vedlejší líbila moc, knížce to dodalo další rozměr.

Maus
07.02.2018 5 z 5

Krásná oddechová kniha.

georginaa
04.02.2018 5 z 5

Když jsem četla tuto knihu, byla jsem mile překvapena citem s jakým je to napsané. Velice emotivní zážitek, avšak nikdy bych tohle nechtěla zažít. Surovost přírody může být krutá, i když pohled zasněžené krajiny fascinující. Zfilmované to bylo též pěkné, i když úplně v opačném směru než v knize.

Marekh
02.02.2018 5 z 5

Kniha byla napínavá, místy vtipné dialogy mezi hlavními hrdiny pro odlehčení situace, ve které se nacházeli, vyskytovala se v ní také romantika, pohledy do minulosti. Konec knihy byl překvapivý a dojemný, trochu jsem cítil náznaky slz.

terka95
31.01.2018 3 z 5

Nejspíše mi uškodilo, že jsem první viděla film a až pak četla knihu..v knize byly dle mého nereálné situace a kniha mě příliš nepohltila. Hodnotila bych 3,5*.