Hora mezi námi

Hora mezi námi https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352721/bmid_hora-mezi-nami-1fZ-352721.jpg 4 1144 1144

Přichází bouře a provoz na letišti v Salt Lake City je ochromen. Novinářka Ashley je nervózní, že nestihne vlastní svatbu, a na chirurga Bena čekají pacienti. Ačkoli se tihle dva vůbec neznají, objednají si spolu charterový let, aby se navzdory nepříznivému počasí dostali domů včas. Jejich letadlo ale havaruje a oni se ocitají uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Jak dlouho tu budou uvězněni? Jak si obstarají potravu a přístřeší? Hledají k sobě vztah, přehodnocují minulost a čelí krutým nástrahám nemilosrdné divočiny. Dramatický boj o přežití v extrémních podmínkách v nich probudí sílu, o níž neměli tušení... Podlehnou v mrazivé pustině zraněním těla a duše, nebo znovu uvěří v lásku?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Mountain Between Us , 2010

ivulka15
30.01.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Moc hezké a kdybych měla někdy někde ztroskotat,bylo by skvělé mít po boku takového Bena.

lenkaabooks
29.01.2018 4 z 5

Hory, sníh, zima, hlad, bolest, zoufalství, naděje, láska. Spousta emocí a strádání je v tomto příběhu. Muž a žena přežijí havárii letadla a snaží se z hor dostat zpět do civilizace. Jistě, kniha má svá klišé, ale čte se velmi dobře a ke konci mi i slza ukápla :-)

Palele
28.01.2018 5 z 5

Proč Vás některé knihy zasáhnou a některé ne? Netuším. Tenhle příběh není dokonalý, ani originální a přesto...Myslela jsem, že je to dobrodružná kniha o přežití a zatím je to kniha o hledání sama sebe, o tom, jak si v těch nejtěžších podmínkách uvědomit, co je vlastně v životě důležité, osvobodit se od minulosti a oloupat svoji duši až na dřeň, aby bylo možné začít znovu. Pointa pro mě nebyla překvapivá, ale vůbec to nevadilo. Ta síla byla v něčem úplně jiném.

Hella
27.01.2018 4 z 5

Příběh se četl sám, byť mi přišlo poměrně nepravděpodobné, aby letoun byl příhodně vybaven od sekyry po rybářské náčiní. Ale odmyslíte-li si toto a podobné nepodstatné maličkosti (jako např. boty pro psa. Mmch, zkusili jste někdy něco takového nasadit vašemu hafanovi? Nelze, že? :-) ), jste na nejlepší cestě nechat se knihou a jejími hrdiny pohltit.

Mikkinnen
26.01.2018 2 z 5

Tak tímto titulem jsem definitivně skoncoval s bestsellery a podobnými knihami. Naprosto nechápu tak vysoké hodnocení. Knihu jsem si koupil, coby odpočinkovou po románu Pohřbený obr od Ishigura. Čekal jsem jistý rozdíl, ale takto velkou propast opravdu ne. Rádoby humor je v této knize na opravdu hodně nízké úrovni. Starbucks? McDonald atd.? To jako vážně? Tento druh reklamy připomíná tvorbu TV Prima a TV Nova. Venku je sněhová bouře a malé osobní letadlo dostane povolení na let podle viditelnosti? Zajímavé, že čtenářky vyžadují v těchto knihách city a emoce, ale už nevyžadují po jejich autorech, vyšší literární úroveň, než jakou mají články v Blesku. Opravdu se někde v polovině knihy ptá Ashley svého přeživšího spolucestujícího co to je kompas?! Tento titul je důkazem vítězství marketingu nad kvalitou. Film si po tomto zážitků nechám s velkou radosti ujít. 2* z milosti.

Pavlička
26.01.2018 4 z 5

Nádherný příběh. Krásně napsáno :).

Fallen
26.01.2018 4 z 5

Moc hezky sestavená pohádka pro dospělé, která se krásně čte. Zase se k ní jednou ráda vrátím.

Marcela52
26.01.2018 4 z 5

Film jsem neviděla, tak jsem si přečetla knihu. Dramatický příběh o přežití v drsných horských podmínkách po ztroskotání letadla, daleko od civilizace, mě zaujal od první stránky. Bylo to pravda trochu sentimentální, ale jako dobrou "oddechovku" mohu rozhodně doporučit. Čtenáři je už předem jasné, že to krásná žena a odvážný muž přežijí, a že se nakonec spojí i jejich osobní život se také dalo očekávat. Přesto tam jsou velmi krásné pasáže, ať už se to týká popisu krajiny nebo i láskyplného vztahu, které stojí za přečtení. I my, dospělí, občas potřebujeme nějaký krásný pohádkový příběh, který dopadne dobře...

jitvav
26.01.2018 5 z 5

Nádherná kniha plná emocí. Nejdříve jsem viděla film, který nebyl špatný, ale až nyní musím uznat, že kniha je mnohonásobně lepší. Dokázala mne pohltit tak, že jsem celý příběh prožívala s hrdiny , vysoko v horách, v mrazu, na samotě, bez jídla, na pokraji přežití. Tekly mi u toho slzy, smála jsem se... U knih, jako je tato, je pět hvězdiček skoro málo.

Magdyla.8
25.01.2018 4 z 5

"Naděje. Proudí nám v žilách. Je to palivo, které nás pohání."
Celkem dost reálný příběh dvou neznámých lidí, který vás chytne za srdce. Ke konci jsem čekala, že se hlavním hrdinům přihodí nějaké další problémy, ale být v zmrzlé pustině plné sněhu a zvířat je samo o sobě dost znepokojující a náročné. Kniha je plná zajímavých myšlenek hrdinů a nelehkého se vracení zpátky do reality. Zajímavé a příjemné čtení.

Peslik
22.01.2018 5 z 5

Dokonalé, napínavé, smutné i veselé. Z 90% vás knihou provází tři postavy, z toho jedna je čtyřnohá, ale dodává knize pocit důvěry a přátelství jakého je jen pes schopen.
Já si četbu moc užila a některé věty mám na dlouho vyryté v paměti.
Doporučuji.

ikul
22.01.2018 5 z 5

Dávám 5 hvězdiček. Miluji knihy, které ve mně probudí pozitivní emoce. Příběh mě dojal, pohled muže na lásku mě pohladil. Pohádka o přežití, kde každá stránka je blíž ke konci, který je předvídatelný. Vůbec to není na překážku, protože, když dočtete a zavřete knihu, máte pocit, že jste tam zavřeli jedno velké tepající srdce.

LucinkaLLL
20.01.2018 5 z 5

Stojí za to! Knihu jsem přečetla jedním dechem :-)

marara
19.01.2018 5 z 5

Kniha, která se čte sama. Dostala jsem ji jako dárek od dcery k Vánocům a chtěla si ji pošetřit. No nepodařilo se! Kniha nešla odložit, a když, rychle jsem se k ní vracela. Bavily mě obě dějové linie - boj o život i pasáže o lásce. Benův příběh jsem očekávala, ale nijak mu to neubralo na působivosti, krásný byl příběh Grovera.

intelektuálka
19.01.2018 4 z 5

Boj o život probudí v člověku netušené síly...
I když Ben i Ashley jsou silné osobnosti, věřila jsem, že to zvládnou.
Lidsky napsaný příběh o nečekaných situacích, které nás mohou odvést jiným směrem a rozhodnutích, které nepředpokládáme...
Doporučím.

JajaCZ
19.01.2018 4 z 5

Z knihy sa mi najviac páčili časti boja o život. Vedľajšia dejová linka hlavného hrdinu, v podobe jeho súkromného života ma nudila. Koniec bol ľahko predvídateľný, preto o 1 hviezdičku menej, ale inak podarený kúsok

Piškotek_123
19.01.2018 5 z 5

Na toto téma vzniklo již mnoho knih i filmů. Původně mi byl doporučen film. Po přečtení knihy a zhlédnutí traileru film rozhodně vidět nechci, neboť je příběh na první pohled pozměněný a určitě by mi pokazil dojem z knihy. Četlo se jedním dechem, a i když jsem závěr knihy (Benův příběh) tak trochu předpovídala, stejně se mi dostal pod kůži víc než jsem čekala a konec jsem probrečela. A to se mi už řadu let nestalo. Doporučuji!

tribi
18.01.2018 5 z 5

Konec téhle knihy mě zastřelil kompaktním lukem, nařezal na proužky a usušil nad ohněm. Tohle si prostě musíte přečíst. SUPER

zlinissi
14.01.2018

Kniha se četla velmi lehce, poutavý až místy napínavý děj. Jen ten závěr měl na můj vkus v sobě hodně patosu.

Janynka
08.01.2018 5 z 5

Přečteno za jedno odpoledne! Očekávala jsem postupně se vyvíjející love story,ovšem jaké bylo překvapení,jakým směrem se příběh odvíjel :-) A konec,ten mně vážně rozsekal...
Krásná knížka,poutavý příběh od začátku do konce! Na filmové zpracování se asi ani nepodívám,abych si nezkazila krásný dojem z této bomba knížky :-) Možná časem...
Dávám právem plný počet bodů!! :-)