Hora mezi námi

Hora mezi námi https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352721/bmid_hora-mezi-nami-1fZ-352721.jpg 4 1144 1144

Přichází bouře a provoz na letišti v Salt Lake City je ochromen. Novinářka Ashley je nervózní, že nestihne vlastní svatbu, a na chirurga Bena čekají pacienti. Ačkoli se tihle dva vůbec neznají, objednají si spolu charterový let, aby se navzdory nepříznivému počasí dostali domů včas. Jejich letadlo ale havaruje a oni se ocitají uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Jak dlouho tu budou uvězněni? Jak si obstarají potravu a přístřeší? Hledají k sobě vztah, přehodnocují minulost a čelí krutým nástrahám nemilosrdné divočiny. Dramatický boj o přežití v extrémních podmínkách v nich probudí sílu, o níž neměli tušení... Podlehnou v mrazivé pustině zraněním těla a duše, nebo znovu uvěří v lásku?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Mountain Between Us , 2010

alnahu
08.01.2018 5 z 5

Opravdu strhující napínavý příběh ,který se čte jedním dechem. Příběh Ashley a Bena, kteří se setkají náhodou a díky letecké katastrofě spolu bojují o přežití a zároveň přehodnocují svůj dosavadní život. Netuší jak změní tři týdny společně strávené uprostřed zasněžených hor jejich životy. Knihu doporučuji k přečtení.

Šánka
08.01.2018 5 z 5

Tady vůbec neváhám, velkých 5 *!!! Skvělý lidský příběh, napínavý, dobrodružný s krásnou dávkou romantiky i troškou až černého humoru, ale hlavně plný emocí.
Příběh o neskutečné lidské síle, odvaze, obětavosti, lásce. A už dlouho se mi nestalo, aby mně byli oba hrdinové tak sympatičtí jako Ben a Ashley a jasně i ten čtyřtlapkový hrdina si mě získal. A to zakončení příběhu.....nádherné, nečekané a velmi dojemné.
Opravdu doporučuji !!!

Rodaw
07.01.2018 5 z 5

Co k této knize napsat, je to zkrátka má srdcová záležitost.
Láska tu hraje svou roli a i když celým příběhem prostupuje, není jeho hlavní náplní, rozhodně se nejedná o love story!
Dobrodružné, kruté, fascinující. Odvaha, boj a neutuchající naděje. Miluju Bena, jeho myšlení a pohled na svět. Řešit hezky postupně problém za problémem... to je pro mě velká inspirace a něco, čím se řídím každý jeden jeden.. Díky, Bene! :)
No a Napoleon ... ♥♥♥♥

dr.romca
07.01.2018 5 z 5

Hezká kniha. Je vidět, že dobrý příběh se dá napsat i s minimem postav - muž, žena a pes :))

Natykantnerova
06.01.2018 5 z 5

Krásný příběh. Četla jsem knihu jedním dechem. Druhou polovinu knihy jsem přečetla najednou, nedalo se od ní odtrhnout. Lákalo mě jak to dopadne. :) Dopředu jsem nevěděla jak se co v historii odehrálo, hezky schované v ději.

jana3099
04.01.2018 4 z 5

Krásný, čtivý, zajímavý a napínavý příběh muže a ženy, a milý konec ;-)

rajen
02.01.2018 3 z 5

Potřebovala jsem zabít 4 hodiny ve vlaku něčím fakt oddechovým. Kniha mě zaujala obalem, přece jen jsem měla v knihkupectví na výběr 10 minut, než mi jel vlak. A účel to splnilo dokonale. Četlo se to samo a hltavě, cesta uběhla jako nic. Nicméně, jsem asi velká realistka... těch náhod, co se sešlo, aby vůbec mohli hrdinové přežít, na mě bylo moc. Konec jsem asi odhalila dříve, než měl autor v úmyslu, ale nevadí, jen to nemělo takový bombastický účinek. Prostě trochu moc amerika, ale komu to nevadí, tak je to velmi příjemné čtení, co fakt chytne.

Lee7
01.01.2018 4 z 5

Kniha byla skvělá. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.. nevěděla jsem, zda se bát, mít radost či brečet.. opravdu velmi zdárně napsané. Člověk se u čtení nenudil a zajímalo mě, co bude dál.

petra4690
29.12.2017 4 z 5

Kniha mě úplně pohltila.

Marluksa
29.12.2017 5 z 5

Skvělá! Nemám co vytknout, film mě naopak hodně zklamal.

adelabures308
27.12.2017 5 z 5

Knížku jsem přečetla celou za 2 dny, což se u mě moc často nestává, protože zas tak vášnivá čtenářka nejsem. Každopádně mi vyrazila dech. Probudila ve mě spoustu emocí. Smála jsem se, bála se, někdy i slza ukápla. I přes to kniha určitě patří mezi mé oblíbené. Konec mě dostal. To jsem nečekala a ještě dlouho jsem ho zpracovávala. Autor má můj velký obdiv. Vřele doporučuji.

alva1
26.12.2017 5 z 5

Krásný příběh. Na začátku mě rušily nahrávané vzkazy, které Ben pořizoval pro Rachel. Ovšem bez nich by to nebyl tak emotivní a nečekaný závěr.

Misspullinn
25.12.2017 4 z 5

Krásný příběh, který mě naprosto uchvátil.
Bohužel film mě opravdu moc zklamal, nechapu, proc mění zásadní linii děje, jako vždy, vítězí kniha nad filmem!

harena
20.12.2017 4 z 5

Dobrodružný, romantický až pohádkový příběh, který se do předvánočního času docela pěkně hodí. Hezky napsané, dojemné a trochu okořeněné humorem, děj napínavý a takové nelogičnosti a nesrovnalosti nevadí - ty do pohádek patří. Příjemné čtení pro chvíle odpočinku.

Mikky01
17.12.2017 4 z 5

Příjemný romantický příběh v němž se Ashley potřebuje dostavit na vlastní svatbu a Ben má závazky ke svým pacientům. Jenže příroda je nepředvídatelná : kvůli bouři budou mít letadla zpoždění a oba hlavní hrdinové si najmou soukromé letadlo. Letadlo ztroskotá potom, co pilot dostane mrtvici. Po smrti Pilota musí oba hlavní hrdinové překonat spoustu překážek, které se jim staví do cesty. Tato výprava změní Ashley a Benovi celý život a mezi hlavními hrdiny vznikne nezaměnitelné poutu. Dle mého názoru je příběh Krásně napsaný, plný emocí a přesto to není přehnané. Celý příběh je popisovaný z pohledu muže.

Karolína52
15.12.2017 3 z 5

Krásný příběh. Napínavý, dobrodružný, romantický, emotivní.
Ale trochu pohádka. Přesto dávám plný počet hvězdiček.

JustWomen
12.12.2017 5 z 5

Úžasná kniha, něco takového jsem teď před vánocemi potřebovala. Silný příběh, boj o přežití, sympatické postavy, emoce, závěr mi vyrazil dech. Wow.

Květ
10.12.2017 5 z 5

Atmosféra celého románu je citlivá, niterná až komorní, odvíjí se v něm dvě linky. První, romantická, je jakousi zpovědí mužského hrdiny Bena a druhá, více dobrodružná a napínavější, popisuje skutečnosti po havárii letadla a boj o přežití obou cestujících. Knížka je poutavá, čtivě napsaná, zvládla jsem ji přečíst během jednoho dne. Dokáže probudit emoce a po přečtení ještě dlouho zůstává zvláštní pocit a musíte na ni myslet. Určitě se podívám i na filmové zpracování, ale nemám iluze, už trailer se od knižní předlohy liší...

Astonius
05.12.2017 4 z 5

Je to taková pohádka a člověk to tak musí při čtení brát. Až moc okolností hrálo ve prospěch dvou hlavních hrdinů, ale já za to byla ráda, měla jsem chuť číst zrovna něco takového. Dojem mi však kazily dvě věci. Jednak skutečnost, že o Benovi čtenář ví vše, ale o Ashley téměř nic - s ženskou hrdinkou jsem tak měla problém vnímat ji víc pozitivně - ráda bych také poznala její vnitřní svět, vzpomínky a názory na muže, který se o ni v jejich situaci stará. A další věc trochu srážela mužnost a lesk Benova "princovství" :-) - šlo o to až nezdravé zbožňování jeho ženy. Čím déle jsem to četla, tím více mi připadal jako "podpantoflák", který nemá vlastní názor. Nesedělo mi to s tím, že by mělo jít o vzdělaného člověka - ve svých úvahách o své ženě na mě dělal občas hloupý, někdy až nenormální dojem :-) No a ten konec - takový americký patos jsem z toho cítila... :-) Ale jinak celkově hodnotím velmi kladně, něco podobného jsem asi ještě nečetla a musím říct, že jsem ke knize utíkala každou volnou chvíli, bylo to napínavé, chtěla jsem vědět, jak to dopadne a na hlavní hrdiny a jejich nouzi např. o jídlo jsem si vzpomněla v běžném životě dost často :-)

Ukázka z textu:

"Znovu si lehla a zavřela oči. Obklopilo nás ticho a já jsem si uvědomil, jak jsem si zvykl na zvuk jejího hlasu. A poprvé mě to ticho přivedlo k myšlence, jestli se mi po tom hlase nebude stýskat, až přestane rozechvívat vzduch kolem mých uší."

evonra
04.12.2017 5 z 5

Příběh poukazuje především na lidskou solidárnost dvou lidí, kteří spolu ztroskotají v horách, okolo nich prakticky jen tuny sněhu.
I přes minimum postav autor dokáže upoutat stylem vyprávění, věrohodně vtáhnout do děje.
Sympatické postavy, trefný černý humor, kdy si oba sáhnou až na úplné dno, zde perfektně sedí. Ben je takový pan Úžasňák, pro mne by mohl alespoň občas zařvat, či zaklít nad tou bezmocí, která je všude kolem, ale to je jen můj pocit :-)
Hezky napsané, pěkně zakončené, líbilo se mi a doporučuji.