Honzíkova cesta

Honzíkova cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/9458/bmid_honzikova-cesta-abt-9458.jpg 4 1832 328

Veselý a laskavý příběh malého Honzíka, který se vypravil k babičce a dědečkovi na vesnici a zažívá tam každodenní malá dobrodružství. Kniha s nezaměnitelnými ilustracemi Heleny Zmatlíkové, která oslovuje už celé generace malých čtenářů.

Sberatelbananu
29.10.2022 1 z 5

Dávám jednu hvězdičku za družstevní vajíčka, jinak to bylo hrozné.

regulax
30.09.2022 5 z 5

Milá vzpomínka na "družstevní" dětství.

rafan65
25.09.2022 5 z 5

Moc pěkné čtení jako dítě jsem ji četl několikrát. Teď jsem ji četl vnoučatům a bavila je také. Při dnešní masáží která se valí z televize je četba těchto pokladů důležitější než kdykoliv dříve.

jan.para
13.09.2022 5 z 5

Vzpomínka na dětství. Milá knížka pro mladší čtenáře.

marcela3655
07.09.2022 5 z 5

Kniha mého dětství

lenkaabooks
29.08.2022 4 z 5

Ach, ta nostalgie. Vrátila jsem se do dávných dětských let s Honzíkem a jeho barevnou kuličkou. Svým holkám jsem ji nečetla, raději si vybíraly Disneyovky v knihovně, nad nimiž jsem protáčela oči zase já. Samé ilustrace, čtení minimální. Honzíkova cesta - je se svými družstevníky, kdy všechno patřilo všem, poplatna té době, kdy mě to jak malou míjelo a teď už je to jen historie. Přesto Honzík do mé knihovny prostě patří.

Hakate
28.08.2022 5 z 5

Další skvělá vzpomínková kniha z mého dětství.

zaneta3009
27.08.2022 5 z 5

Stará dobrá klasika z dětství.

amurek
12.08.2022 4 z 5

Knihu z mého dětství jsem četla v rámci večerního předčítání vnoučatům. Spolu jsme si prohlíželi krásné obrázky a já vysvětlovala, co znamená např. "družstevní vajíčko". Vnoučata jsou na čtení zvyklá a poslouchala, i když jejich dnešní knížky jsou zcela jiné. Ostatně - jako celé jejich dětství....

Leník95
01.08.2022 3 z 5

Knihu jsem si přečetla v rámci Čtenářské výzvy. Je to prostě pohádka pro děti. Mě už nijak neoslovila, ale věřím, že když čtěte dětem před spaním, tak se jim to líbí. Aspoň jsem si připomněla dětství a že jsem byla ještě generace, která toto správné dětství zažila.

Martina291086
21.07.2022 4 z 5

Kniha našeho dětství a málokdo ji nepřečetl. O příběhu si můžeme myslet cokoliv, ale pořád je to krásný sen, který ne každé dítě může zažít na vlastní kůži.

werick
19.07.2022 5 z 5

Moje první přečtená knížka, tak moc se mi líbila, že ve mě probudila lásku ke čtení. Krásná vzpomínka na bezstarostné dětství :-)

Nermal
18.07.2022 2 z 5

Já jsem to s touto knížkou měl jinak než ostatní. Kniha mě nebavila, přestože jsem prožil nádherné prázdniny u tety na venkově. V době, kdy to měla být má povinná četba, jsem měl už dávno jiné čtenářské zájmy.

Mikanadeta
05.07.2022 5 z 5

Ano, kniha mého dětství. Jak já ji milovala!!! Kvůli této knížce jsem se naučila číst ještě než jsem šla do školy. Maminka mi ji odmítala číst 10x denně :-) no a teď, ve 33 letech, jako máma 3 dětí, jsem si na ni vzpomněla. Dnes jsem ji našla u taťky v našem dětském pokoji, co jsme měly se ségrou. Byla tam, ve skříni s knihami co jsme byly malé. Hned jsem si ji vzala domů a dnes během asi 2 hodin jsem ji celou přečetla svým dětem. Naráz. Tak moc je bavila a mě chytla a odnesla do dětství. Prostřední dcerka se mě už ptala, jestli zítra přečteme znova :-)

Kabuky
28.05.2022 5 z 5

Vzpomínky na dětství.

Hanncha
23.05.2022 4 z 5

Tohle mě tuze bavilo. Ale spíš mě bavil ten jazyk, kterým je to psané.

Hermiona419
22.05.2022 3 z 5

Knihu jsem četla v dětství, byla skvělá.

Marketplace
17.05.2022 5 z 5

Knížku jsme si četli s dcerou před spaním. Asi po ní později opět sáhneme. Je to opravdu pěkné vyprávění o tom co všechno mohlo malé dítě zažít před pár lety. Kdo by si teď dovolil poslat dítě předškolního věku vlakem k babičce a dědečkovi? A které děti si venku hrají kuličky?... Holt jiná doba.

Péťa Z.
16.05.2022 4 z 5

U nás doma se Honzíkova cesta předčítala často před spaním, protože brácha má stejné jméno. :-) Ilustrace jsou pro děti přitažlivé.

Mateo67
14.05.2022 3 z 5

Knihu jsem v dětství četla několikrát, myslím, že mě přitahovaly typické okaté obrázky. Dnes mě překvapilo, jak mi při čtení samy od sebe naskakovaly následné věty. Ale jinak velké zklamání. Nejde ani tak o to, že bylo “předružstvováno” , ale knížka se mi už celkově vůbec nelíbila. Když jsem měla malé děti, nějak nás minula, až budu mít vnoučata, rozhodně ji hledat nebudu. Abych byla spravedlivá, průměrné tři.