V lese visí anděl

V lese visí anděl
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262107/bmid_holger-munch-v-lese-visi-andel-U0X-262107.jpg 4 3489 3489

Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou „Cestuju sama“ na krku. Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Det henger en engel alene i skogen , 2013

borknagar
31.10.2016 4 z 5

Detektivní thrillery mě neberou tak, jako před lety. Jsem žánrem přesycen a tato kniha by kolem mě proplula bez povšimnutí. Díky mé ženě, jsem si tuto knihu přečetl a musím uznat, že byla zábavná, napínavá a celkově drsně severská. Autor nepřišel s ničím novým, proplétá zažité a fungující postupy, snaží se šokovat, mate čtenáře. Ohlodáme-li příběh na kost, máme tu stále to samé dokola. Avšak chemie zafungovala a já se bavil, nenudil se a až do poslední stránky udržel pozornost. A ano, přečtu si i Sovu, slibuji......

Alusha
31.10.2016 5 z 5

Doporučuji, kniha se mi moc líbila

tesi04
30.10.2016 4 z 5

Severská klasika.

felia
30.10.2016 odpad!

Tuto knihu se nesnažím považovat za detektivku. Je to thriller s hororovými prvky. Pachatelé trpí vesměs duševní poruchou a ani mnozí z detektivů k ní nemají daleko. Nemohu knize upřít čtivost, Díky počtu mrtvol jsem ji přečetl za odpoledne, ale po přečtení mi zbyl takový nepříjemný pocit, že knih tohoto typu bude přibývat. Žádný pokus autora o humor, hromadní vrazi a neschopní a přepracovaní detektivové. Komu se líbila doporučuji Keplera, Miniera nebo Huntera

Sarkyss
25.10.2016 5 z 5

Knihu jsem zhltla jedním dechem, do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vůbec vrah. Autor nechává čtenáře v napětí až do konce. Moc se mi líbilo, jak je každá kapitola psána z pohledu jiné postavy, stejně tak životní příběh každé z nich byl zajímavě popsaný. Vytknout můžu jen dějovou linii s náboženskou sektou, ale předpokládám, že tak chtěl spisovatel přivést čtenáře na špatnou stopu, i konec děje byl docela uspíšený, jakoby chtěl mít autor už knihu konečně dopsanou, ale přesto nechávám 5 hvězdiček, protože tak dlouho jsem do žádné knihy zažraná nebyla.

SimonaP
22.10.2016 4 z 5

Super detektivka, bavila mě, vraha jsem neodhalila.

beetlinka
21.10.2016 5 z 5

Výborná kniha, která vás pohltí už na začátku a nemůžete se od ní odtrhnout. akorát ten konec je trošku slabší, ale myslím, že mám dalšího oblíbeného severského autora.

berydana
16.10.2016 5 z 5

Tak za mě 5 palců.Mě se kniha moc líbila.Na autorovu prvotinu velmi dobrý start.Samozřejmně na Nesba,Keplera ..atd. to nemá,ale když budu pořád jen srovnávat,tak nebudu mít zachvilku co číst.
Děj se mi zdál super,vše do sebe krásně zapadalo a rozhodně nemůžu říct,že bych vraha znala hned v půlce knihy.
Líbily se mi krátké kapitoly,které vás nechaly v napětí a vlastně vás donutily číst dál (řeknete si končím,ale ta další kapitola je krátká,tak ještě chvilku a najednou máte půl knihy přečtenou ...).
A už se těším na Sovu,druhou knihu od tohoto autora.

šipek
14.10.2016 5 z 5

Tak na této knize jsem si pochutnal. Opravdu parádní detektivka, nemám co vytknout.

amladar
10.10.2016 5 z 5

Za mě výborná kniha a hlavně sympatičtí hlavní hrdinové. Další z napínavých severských detektivek, těším se na pokračování. Doporučuji.

Seiers
09.10.2016 1 z 5

(audiokniha) Petra Špalková se výborně poslouchá, jednoznačná hvězda za přednes. Se samotným příběhem je situace horší. Kniha popisuje, kterak Pat a Mat, jako členové policejního aparátu, vyrazí za dopadením vraha šestiletých holčiček. I užijí si hodně dobrodružství, potkají dokonce prasátko a Ježíška, stále však zůstávají věrni své pověsti amatérů, nešiků a naivních hlupáčků. Pro mě jasné potvrzení, že na "severu" existují top autoři Nesbo, Kepler, Larsson, Mankell, Dahl, a dál už raději NIC.

jana3866
06.10.2016

Je mi lito penez vyhozenych za tuhle knihu. Kvalitni detektivku si predstavuju jinak. Konec je odflaknuty, linie s Rachel a Lukasem nedodelana, pachatel se da tusit uz asi od pulky. Spatny.

Danago
05.10.2016 5 z 5

Patří mezi nejlepší severské detektivky,které sem četla. Velice dobře napsané, vše krásně zapadalo. Podle mě i ta sekta měla svoje opadstatnění. Kdo je pachatel mě došlo opravdu až to autor chtěl. Je to opravdu velice dobré čtení a už se těším na druhý díl.

Drowned
04.10.2016 5 z 5

Detektivky moc nečtu, ale tato kniha mě velmi pohltila svým propracovaným dějem. Výborné jsou i hlavní postavy Holgera a Mii včetně jejich soukromí. V závěru mě dostali i dějové zvraty jenž jsem nečekal. Super detektivka.

TeaPeter
01.10.2016 4 z 5

Byla to velmi zajímavá kniha s perfektně propracovanou zápletkou. Jednu hvězdičku jsem odebral za tu podivně slepou dějovou linii s náboženskou sektou. Co tím chtěl básník říci mi uniklo. Přitom tato linie by se dala elegantně uzavřít a kniha by tím byla dokonalá. Že by se na ni mělo navazovat se mi nezdá pravděpodobné.

adela9782
29.09.2016 5 z 5

Jedním slovem, paráda. Čtivá, poutavá vůbec jsem nemyslela, kdo nakonec bude pachatel! :)

Hakuka00
29.09.2016 4 z 5

Je to dobré čtení. Líbí se mi charaktery postav a komplexnost jejich životů. Děj je dobře vystavěný, hezky se to stupňuje. Řemeslně bez chyby. Jen si nemůžu pomoct, ale linka se sektou tam divně trčí. Jako kdyby měla jen mást "nepřítele" (rozuměj čtenáře) a potom ji autor prostě v jednu chvíli usek a prohlásil vyřešeno. Přijde mi to škoda.

Alizon
28.09.2016 5 z 5

V posledni dobe jsem se vrhla na detektivky, ktere jsem predchozi rok zanedbavala, a vsechny byly dobre (a predtim proverene mymi oblibenymi uzivateli tady na databazi), ale i tak V lese visi andel vynika. Slabsim povaham (zejmena rodicum malych holcicek) nedoporucuji, jinak vsem ostatnim ano.
Dej ma spad, kapitoly jsou kratke a vubec mi nevadilo ze se rozviji vice dejovych linek - prave naopak - to pro me knize jeste pridavalo na napeti. Dnesek bude narocny, za pocitacem se mi chce spat, ale proste jsem to v noci musela docist! A Sova uz je na nakupnim seznamu.

Lenyaa
27.09.2016 5 z 5

Když jsem si knihu koupila, netušila jsem, do čeho se vrhám a byla jsem velice mile překvapena!!! Napínavé, skvěle napsané a všechny hlavní postavy více než sympatické... Někde v komentářích jsem četla, že to bylo překombinované, nebo zbytečně zamotané - tento názor nesdílím, naopak do sebe vše krásně zapadalo a nemohu se dočkat až se mi do rukou dostane druhý díl!!!

AnetHol
22.09.2016 5 z 5

Severská detektivka = úžasná kniha. a V LESE VISÍ ANDĚL, je toho důkazem. Skvěle napsaná knížka!! Nevím, jak Vy, ale já mám v knížkách ráda, když se rozvíjí více dějových linek - víc mě to vtáhne do příběhu. A navíc, když se začnou ke konci nečekaně prolínat.... prostě bomba!! Už teď se těším na Sovu :)

norská literatura náboženský fanatismus severská krimi norské detektivky únosy dětí Oslo (Norsko)

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969