V lese visí anděl

V lese visí anděl
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262107/bmid_holger-munch-v-lese-visi-andel-U0X-262107.jpg 4 3489 3489

Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou „Cestuju sama“ na krku. Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Det henger en engel alene i skogen , 2013

Renatecka
01.12.2016 4 z 5

Neskutečně čtivá a napínavá. Většinou jsem se vždy zaměřovala na jiná díla, než na detektivky, ale myslím, že jsem si oblíbila nový žánr. Moc se mi líbí, když má knížka pořádný děj a spád, což toto dílo opravdu má. Vřele doporučuji.

ThrisaManx
27.11.2016 4 z 5

Bylo to velmi čtivé, příjemné a místy napínavé čtení. I přes různé nedostatky a zbytečné dějové linie hodnotím čtyřmi hvězdami. Už jen proto, že pachatel/ka byl/a opravdu správný psychopat :)

Etelea
26.11.2016 4 z 5

Páni, co s tím?????
Jelikož jsem máma 6-tileté dcery, bylo to pro mě velice těžké téma. Brr, ještě teď mám sevřené hrdlo.
Četlo se mi to dobře, jako by to ani nemělo téměř 400 stran. Hlavní hrdinka mi moc sympatická nebyla, (upřímně byla na pěst!!!) ale to určitě neměl být účel knihy. Měla jsem za pár večerů přečteno. Druhý díl po vydýchání toho prvního určitě přečtu.

Lulinka758
25.11.2016 5 z 5

Perfektní kniha, dobře se čte, vraha jsem uhodla asi 50 stran před koncem. už se těším na druhý díl

kajus9506
23.11.2016 5 z 5

Zpočátku se zdá přeskakování od jedné postavy k druhé trochu matoucí, ale po velmi krátké době se člověk zorientuje a začne si naplno užívat příběh, který graduje až do samého konce. Musím přiznat, že jsem opravdu neměla tušení, jak to dopadne a tak by to mělo být. Skvělé! Právě čtu volné pokračování a vypadá to na podobně skvělou práci autora.

Evule88
23.11.2016 4 z 5

Velmi čtivá detektivka, v poslední fázi jsem se od ní nemohla odtrhnout. Určitě doporučuji

wvondra
19.11.2016 5 z 5

Moc dobře se čte.

trudoš
19.11.2016 4 z 5

Skandinávská kriminálka napsaná po vzoru detektivek Jefferyho Deavera s Lincolnem Rhymem, kdy vrah zanechává na místě činu vyšetřovatelům rafinované nápovědy a je jen na nich, aby si zavčas dali dohromady jedna a jedna. Tady však srovnání obou sérií končí. Není to kupodivu ani tak severskou obsesí hrabat se v osobních problémech jedinců, ale v celkové stavbě natahované záplety. Přes vyzdvihovanou genialitu Munche a Krügerové, je totiž smutnou pravdou, že se v příběhu příliš neblýsknou. Spíše naopak.
A jak to pěkně začne, od druhé poloviny jde celá koncepce do háje. Což o to, detektivové svou práci ještě zastanou, i když častěji opatrně čekají, než aktivně pátrají, ale Samuel Bjørk je každopádně tak nějak zapomněl do děje smysluplně začlenit. Nemluvě o naprosto zbytečné vedlejší linii a z prstu vycucaných motivech vraždícího psychopata. Nic to však neubírá na atraktivitě, kterou oba hrdinové oplývají, především pak sympatický tlouštík Holger Munch a jeho záliba v matematických hádankách.

Lucek
18.11.2016 5 z 5

Naprosto mě čtení pohltilo, mazec knížka!

tomai
18.11.2016 4 z 5

Výborná.

alena4154
15.11.2016 4 z 5

Za mě parádní :-) Čtivá..

tarantinka
15.11.2016 4 z 5

Další bomba do naší severské knihovničky plné Olsenů, Keplerů a Nesbů :-D Také kvůli tomu možná nemohu dát plný počet, tu pomyslnou laťku už mám totiž sakra vysoko :-) Každopádně úžasný objev, velmi napínavý příběh od začátku do konce, skvěle fungující dvojka hlavních vyšetřovatelů a prostě ta stále ještě neokoukaná atmosféra temného Severu.
A teď hurá na Sovu!

janinkahh
09.11.2016 2 z 5

Kniha dočtena,ale nijak mě nepohltila.Nerada odkládám nedočtenou knihu,ale asi jsem čekala něco lepšího.

mirunda
09.11.2016 5 z 5

Výborná detektivka se skvělou zápletkou.

PetK
06.11.2016 5 z 5

Vzhledem k tomu, že mám dceru, temné příběhy s holčičkama coby oběťmi jsou pro mě náročnější. Ale když od toho odhlédnu, bavilo mě to. Poslouchala jsem jako audio.

tak.normal
03.11.2016 4 z 5

Nedávno jsem si dělala test, jestli podle jedné věty poznám autora. Výsledek jasně říkal, že dobrý, že je jasné, že čtu, a že si určitě raději než naši klasiku, přečtu detektivku od severského autora...test byl neskutečně stupidní, ale pravdu měl, protože pokud budou severšti autoři psát takhle dobře, budu je dál číst. Vlastně ani nevím, proč nedám plnej počet, možná čekam, že Sova bude ještě lepší!

tereza8
03.11.2016 5 z 5

Knihu jsem právě dočetla a musím říct, že konec mě skoro až dojal, ačkoli celý děj byl pořádně akční a popisoval drsné okamžiky. Knížka a celý příběh na mě zapůsobil tak moc dobře, že už v půlce jsem věděla, že to není moje poslední knížka od Bjørka a samozřejmě jsem si koupila 'Sovu'. Knížku hodnotím velice kladně, čte se dobře, děj má spád, nenarazila jsem na žádné nudné pasáže, do příběhu jsem se vžila a byla zvědavá, jak to bude dál. Něčím mi autor připomíná výborného Larse Keplera. Myslím, že se ještě máme na co těšit, autor má talent.

Vvvera
03.11.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila a dobře se četla. Těsím se na Sovu..

Sonne
02.11.2016 5 z 5

Perfektní kniha, která je čtivá od první stránky do poslední. Chytlavý děj, typický severský styl narace. Doporučuju.

Dee.Grusova
01.11.2016 5 z 5

Wow, naprosto brilantní! Nedokážu říct, kdy mě kniha tak zaujala.. Přečetla jsem ji jedním tahem během dvou dnů a doslova jsem hltala každé slovo! Konec maličko uspěchaný. Možná bych ještě trochu rozvedla děj s Ráchel, myslím, že jsme se mohli ještě hodně dozvědět. Ale jinak děj bravurně vymyšlený! 5* úplně s přehledem!

norská literatura náboženský fanatismus severská krimi norské detektivky únosy dětí Oslo (Norsko)

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969