V lese visí anděl

V lese visí anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262107/bmid_holger-munch-v-lese-visi-andel-U0X-262107.jpg 4 3481 3481

Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou „Cestuju sama“ na krku. Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Det henger en engel alene i skogen , 2013

lenkavildomcova
08.01.2017 5 z 5

Skvělá. Nemohla jsem přestat číst. Těším se na Sovu.

JaneM.LionLain
08.01.2017 5 z 5

Nejsem zrovna fanoušek žánru a kdysi jsem se pokoušela nějáké ty detektivky přečíst. Až na Sherlocka Holmese ty pokusy byly poměrně neúspěšné...Ovšem tohle je kniha přesně podle mého gusta. Perfektně popsané prostředí a opravdu zajmavé zvraty v celém případu. Perfektně vykreslené postavy a to i ty, které Jsou tak jakoby okrajové. Rozhodně se pustím i do knihy Sova a jsem velmi zvědavá, zda se udrží svižnost i propracovanost knihy. Kdo ví, třeba začnu číst detektivky :)

aginecka
07.01.2017 3 z 5

Napínavé to je, ale taky docela předvídatelné a místy z toho čouhá konstrukce... Keplerové stále vedou!

MarianP
07.01.2017 5 z 5

Prvotriedny nórsky thriler s drsnou zápletkou nevhodnou pre slabšie povahy.
Thriler Cestujem sama vyvolal v Nórsku doslova ošiaľ. Okamžite si prebil cestu na prvé priečky v predajnosti. Obdobným nápisom bestseller a pod. zväčša neverím, avšak ohlasy boli skutočne pozitívne. Kniha sa číta jednoducho, dej je prepletený množstvom kódov, záhad a je plný pátrania po zločincoch. Hlavní hrdinovia - Holger a Mia sú sympatickí od prvej strany. Čo sa týka zápletky, tá je vskutku "drsná" - severská. Pre mnohých môže byť veľmi nepríjemná, keďže sa týka vrážd tých najbezbrannejších. Autor na vás nebude brať ohľad a nezamlčí ani tie nabrutálnejšie detaily. Čo sa týka samotnej knihy tá sa dobre a rýchli číta bez nejakých zbytočných odbočiek a siahodlhých opisov. Je plná policajného pátrania. Knihu preto hodnotím plným počtom bodov, z môjho pohľadu sa jedná o výnimočné dielo, plné skvelého a napínavého deja, zvratov a mrazivého záveru.

Beeper
06.01.2017 5 z 5

Norové prostě umí napsat detektivku. Styl psaní se mi možná líbí víc než Nesbo, sice někdy zbytečně barvité myšlenkové pochody co zdržují děj, ale i tak má kniha celou dobu spád.

martin3408
01.01.2017 5 z 5

Kniha opravdu nezklamala. Po přečtení prakticky celé tvorby od Nesba, Ohlssonové i Keplera příjemný objev. Jediné co mi na knize trochu vadilo byly pasáže "Pojď Mio", jinak absolutně perfektní.

ArwenAragorn
29.12.2016 5 z 5

Kniha patří k nejlepším, co se dá v tomto žánru najít. V lese visí anděl, má na sobě divné šaty, na zádech školní brašnu a na krku cedulku: Cestuji sama. Skutečně neotřelý námět, spád, napětí - skvělá kniha! Sháním Sovu.

3nitka
27.12.2016 5 z 5

Túto knihu som chcela, čítala som rozhovor s autorom. Zvládla som ju za jeden deň, nedá sa odložiť. Nie je taká brutálna a plná násilností ako Kepler, ale napínavá a akčná . Určite siahnem aj po Sove. V závere som bola trocha jednou dejovou líniou prekvapená a nepochopila som ju. Možno sa k nej vrátim. Ako celok je kniha výborná a páchateľa neuhádnete.

ujira
27.12.2016 3 z 5

Ze severských detektivních románu spíše průměrná, možná je už těch vražd, úchylných a divně v dětství pošramocených individuí, která páchají zločiny na Severu, přespříliš. Lze to číst, má to spád, jen to působí trochu vynuceně vypocené autorem.

Gabca1990
26.12.2016 5 z 5

Kniha, která se mi četla sama. Děj měl spád a od konce se nedalo odtrhnout. Určitě chytnu i po Sově.

LabajMartin
22.12.2016 3 z 5

Delší dobu čtu krimi ze severu a tak trošku jsem byl zvědavý na srovnání Keplera a Bjørka, proto jsem si pořídil knihu V lese visí anděl no a upřímně mně tato knížka nenadchla a dávám přednost Keplerovi. Nicméně za nějaký čas zkusím ještě Sovu a možná změním názor. Za toto dílo 3*

beran25
15.12.2016 3 z 5

Severská detektivka je poslední dobou pojem, já to moc nechápu. A tento příběh mě v tom utvrdil. Opilí nebo omámení detektivové, na pokraji sebevraždy. Rodinných problémů milión, ti by podle mě nechytili nikoho. V knize spousta hluchých stránek, které jsem jednoduše přeskočil. Dočetl jsem do konce, ale dalo to velkou práci.

dencuska
15.12.2016 5 z 5

Z tejto knihy som mala počas čítania zmiešané pocity, začiatok bol výborný, mala som pocit, že ma hneď vtiahol do deja, ale potom prišlo niekoľko desiatok strán, ktoré ma začali nudiť, veľa opisov, ale napokon to začalo mať taký spád, že som sa od knihy nedokázala odtrhnúť a dočítala som ju v priebehu pár dní. Komplexne to hodnotím na výbornú, myslím si, že je to veľmi kvalitne napísaný triler :)

Doubravka1975
15.12.2016 5 z 5

Super čtení, Sova se mi líbila trochu víc, ale určitě doporučuji

hanka0706
13.12.2016 5 z 5

když se prokoušete začátkem, tak po půlce se od ní neodlepíte, přečteno jedním dechem

Akemi4
12.12.2016 5 z 5

Johncze
10.12.2016 3 z 5

Není to vůbec špatná prvotina, ale nenechte se zmást těmi všemi superlativy na přebalu, oproti známým stálicím jako Kepler či Rosenfeldt tam však ještě chybí toho pisatelského umu. Pro někoho může být výhodou, že ač je to severské krimi, je tam minimum násilí, na druhou stranu se ale úplně nepodařila vytvořit taková ta typická syrová a tísnivá atmosféra, kterou máme všichni tak rádi. Čili čtení slušné, ale o hlavní postavy se zase tak moc nebojíte a celé je vám to tak trochu jedno. Nicméně kdo ví, třeba to v dalším pokračování bude o kus lepší, určitě druhý díl vyzkouším.

mirka71
08.12.2016 5 z 5

Typická severská krimi, čtivá, svižná, zcela neznámý autor, ale zaujal mě moc. Hned jsem navázala Sovou a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Obě dvě knihy patří mezi ty, u kterých mě mrzí, že končí.

knihomol 61
06.12.2016

Složité,překombinované a dočetla jsem jen ,že je to první spisovatelova kniha. Kdepak s Nesboem ho nemohu srovnávat,protože každý má svůj styl ,ale jednoznačně Nesbo je u mě na prvním místě. Asi bych knihu nedoporučila ,popravdě, kdybych nebyla zvědavá a knihu nečetla,tak by se také nic nestalo,bohužel.

Fixa08
03.12.2016 3 z 5

Šokující začátek, skvěle popsaný detektiv, říkala jsem si, začíná to dobře, to bude super knížka, bohužel jak to šlo dál, tak mě to bavilo méně a méně. Pořád jsem čekala na nějaký objev zázračné Mii a nic. Pro mě průměr.

norská literatura náboženský fanatismus severská krimi norské detektivky únosy dětí Oslo (Norsko)

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969