V lese visí anděl

V lese visí anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262107/bmid_holger-munch-v-lese-visi-andel-U0X-262107.jpg 4 3469 910

Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou „Cestuju sama“ na krku. Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Det henger en engel alene i skogen , 2013

Akimus
05.02.2017 5 z 5

Mě se knížka líbila. Teď pokukuju po Sově.

Arocrynn
05.02.2017 3 z 5

Kniha má své nedostatky a hluchá místa a rozhodně by jí prospělo některé pasáže zcela vynechat. Patrně zkrácení nebylo možné, jestli měl autor smlouvu na 380 a něco stránek, ale potom se měl více snažit.
Ústřední dvojice vyšetřovatelů má své "nedostatky" typické pro severské detektivky - a to takové, že čtenář se až děsí, jestli "tohle" není normál a on je nenormální, protože nemá žádné pořádné mouchy a kostlivce ve skříni. Jestli je každý policista opilecká fetka, nebo nikotinový workoholik, který musí přerušit i poradu, při které se řeší vrah malých dětí, jen aby si mohl šluknout cigára, tak potěš nás pán Bůh! Na druhou stranu musíme obdivovat, jak ti severští detektivové i s těmi svými hendikepy jsou schopní vůbec něco vyšetřit.
Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami - nakonec dávám za čtyři, protože i přes všechny nedostatky mne kniha donutila být vzhůru až do čtyř do rána, abych ji dočetla.
Knize nelze upřít určitou dávku napětí a nepředvídatelnosti, takže určitě dám šanci i Sově.

newtory
04.02.2017

Prečítané,aj keď výstižnejšie by asi bolo napísať prepočúvané.
Keďže som sa nedostal k tlačenej knihe,vypočul som si audio knihu.
Akosi sme si "nesadli" a tak radšej nehodnotím.
Myslím, že v budúcnosti sa pri podobnej príležitosti audio knihám radšej vyhnem a budem sa držať tlačeného slova, ktoré je mi podstatne bližšie.

mulder
04.02.2017 4 z 5

Kniha se četla lehce, žádné velké napětí jsem nezažíval, ale celkově jsem byl spokojený. Očekával jsem dramatičtější závěr, některé věci nebyly úplně vysvětleny k mé spokojenosti, ale hodnotím jako zdařilou knihu.

Dija
03.02.2017 5 z 5

Tato detektivka mě chytla hned od začátku a pak už nepustila. Bylo to napínavé jako kšandy a dvojice hlavních hrdinů, Holger a Mia, mi byla strašně sympatická. Po přečtení se jdu hnedka začíst do Sovy :) .

Ivan F
03.02.2017 odpad!

Nudné, dlhé, rozťahané čítanie, nezaslúžene sa vezúce na podľa mňa precenenej vlne "uznávania" severskej krimi. Zoštíhlenie na cca 200 strán textu, odstránenie paralel medzi Miou a Harrym Holem od Nesba by knihe nesmierne pomohlo. Z môjho pohľadu dávam zbohom knihe s názvom Sova od tohto autora, hoci si myslím, že horšie napísanú krimi knihu, ako je Svedkyňa ohňa od dvojice manželov píšucich pod pseudonymom Lars Kepler už čítať nebudem. Napriek tomu sa kniha Cestujem sama k Svedkyni ohňa veľmi priblížila. Preto so Sovou neriskujem.

Fíček01
02.02.2017 5 z 5

Skvělá kniha, moc se mi líbila a já si musela hned po přečtení koupit i Sovu. Nějak jsem nemohla přijít na chuť severským detektivkám, ale tento autor mě opravdu zaujal!

Micheline
01.02.2017 4 z 5

Zajímavá detektivka. Jen mi v ní něco chybělo, něco přebývalo, aby byla skvělá. Jsem zvědavá na další knihu :o)

vnimat_Krasu
01.02.2017 3 z 5

Plus za prima postavy a seriálovej feeling.
Minus za všechno ostatní.
V samotným jádru se schovává prima knížka. Bohužel jí Bjørk obaluje štůčky slovní bavlny, kterou je kór ze začátku obtížné se prosekat. Šokující dětská premisa je v aktuální severské hitparádě smutnou rutinou, už v první polovině knížky odhadnutelný vrah ale ne. Přesto dávám Bjørkovi šanci. Námětem podobná série od Ohlssonové se totiž taky časem dokázala vzchopit. Takže třeba...

MichaelaMalinka
31.01.2017 5 z 5

Skvěle napsaná kniha! Od první strany mě autor měl jasnou! A za dva dny jsem běžela pro Sovu. Vše do sebe postupně zapadá, vše má svoje místo a svůj čas, promyšlené do posledního detailu. Napětí, husí kůže, strach...všechno co by měla správná detektivka mít. Díky za to! :)

romana8163
31.01.2017 3 z 5

Za me docela prijemna kniha, ale ze bych v ni spatrovala neco orevratneho, to ne. Musim pochvalit gradaci deje a zejmena zaver. Jinak jsem ale kolikrat tyden na knihu nesahla, i kdyz byl cas. To se mi treba u Nesba nebo, z jineho soudku, Connellyho nestava.

1825
31.01.2017 5 z 5

Jak moc severske autory nemusim, tak tady menim nazor. Zadne dlouhe popisky kytek , prirody a podobnych blbosti, porad se tam neco deje. Urcite doporucuji.

perpe2a
29.01.2017 5 z 5

Jo, toto je přesně podle mého gusta. Za mě skvělá severská krimi a rychle skáču do druhého dílu.

Verrrunka
27.01.2017 5 z 5

Tak tohle bylo velmi milé překvapení. Čekala jsem, že tomu zase marketing kolem knihy nezaslouženě přidává, ale tentokrát je to fakt oprávněné.
Dokonce bych si troufla říct, že je to stejně dobré jako Nesbo.
Každopádně napětí neuvěřitelné, jednotlivé dějové linky do sebe krásně zapadnout a musím uznat, že jsem až do několika posledních stran neměla tušení, kdo je vlastně vrah, měla jsem pěkně zamotanou hlavou. Opravdu převelice dobré!

Lena63
26.01.2017

Po dlouhé době skvělá detektivka.

Semina
26.01.2017 5 z 5

Mohu jenom doporučit

Sorrow
25.01.2017 4 z 5

Hodně poctivé čtyři hvězdičky - líbila se mi zápletka a hlavně vyšetřovací tým. Holger je sice celkem stereotypní detektiv, nicméně Mia mě okouzlila. Hodně oceňuji, jak autor mnohokrát přesně popsal její myšlenkové pochody; mám ráda tyhle sherlockovské typy a v mnoha detektivkách mi nakouknutí do hlavy vyšetřovatele prostě chybí.
Dále oceňuji, jak autor umně zařazoval do příběhu jednu postavu za druhou, a přesto se neztratíte v textu a dokonce tímto způsobem posunoval děj stále dopředu, což je jistě úctyhodné.
Kniha nemá hluchá místa, hvězdu tak ubírám pouze za několik stereotypních prvků, ale jak říkám, povedené dílko, určitě by nemělo uniknout Vaší pozornosti :)

SilvieSisinka
24.01.2017 5 z 5

Vánoční dárek.Přečetla jsem jedním dechem, konečně zase pořádná detektivka.

Vierka_kikanika
24.01.2017 3 z 5

Kniha ma veľmi nenadchla, očakávala som viac. Dlhý, rozvláčny úvod, príliš rýchly koniec... niektoré dejové roviny mi prišli nadbytočné, niektoré postavy nedôveryhodné a málo psychologicky prepracované (napr. časť, keď Mia pomerne rýchlo zmenila názor na vlastnú samovraždu, ktorú dlho plánovala).

Evida
22.01.2017 5 z 5

Pěkná detektivka, dobře jsem si početla.

norská literatura náboženský fanatismus severská krimi norské detektivky únosy dětí Oslo (Norsko)

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969