Clona

Clona https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407110/bmid_clona-W8L-407110.jpg 4 1326 376

V horském jezeře je nalezena zavražděná baletka. Opodál stojí prázdný fotoaparát, v jehož čočce je vyryté číslo. O pár dní později najde recepční pochybného hotýlku v jednom z pokojů mrtvého saxofonistu. Stopy ukazují na stejného pachatele, který zanechává policii podivné vzkazy. Detektiv Holger Munch proto k případu přizve zkušenou vyšetřovatelku Miu Krügerovou. Společně musí zastavit vyšinutého vraha dřív, než si vyhlédne další oběť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Plus

Gutten som elsket rådyr , 2018

amenufus
19.06.2020 2 z 5

MOŽNÝ SPOILER
Sestupná tendence kvality autora.
Co už mi přijde přespříliš je neustálá orientace pachatelů na vyšetřovatele. Potřetí za sebou, to už je moc. Navíc o to víc do očí bijící, když jsou jednotlivé knihy situované tak krátce časově od sebe.
Souhlas s ostatními, chybí mi nějaké wow. Na to, jak byly jednotlivé vraždy precizně provedené mi odhalení přijde takové zplácané, dalo se z toho vyždímat víc...

Becca_books
18.06.2020

Já jsem se tentokrát nemohla začíst. Asi až do 70% knihy jsem se víceméně nutila abych ji dočetla. Některé postavy a menší záplatky byly pro mě zmatené. Zbytečně moc postav a okolního dění. Oproti tomu zbývajících 30% jsem přelouskala za jednu noc a nemohla jsem se odtrhnout. Až mi bylo líto, že je ten závěr tak rychlý. Nevím zda to bylo autorem či mou zaměstnanou hlavou. Ze všech tří dílů u mě vede V lese visí anděl.

Evina74
09.06.2020 5 z 5

Napínavá detektivka, již třetí ze série. Audiokniha skvěle načtená Petrou Špalkovou.

Pavlnka
06.06.2020 5 z 5

Nevím, proč jsem knihu tak dlouho odkládala. Byla napínavá, čtivá a překvapivá.

Katania
30.05.2020 4 z 5

Trochu slabší díl, ale i tak se mi četl dobře. Zatím se mi vyšetřovatelé stále zamlouvají.

blackoutzuzi
18.05.2020 2 z 5

Předchozí autorovy knihy byly skvělé, takže když vyšla jeho třetí, musela jsem ji mít. Bohužel Clonu zatím pasuji na nejslabší autorovu knihu. Jako celek mi prostě nedávala smysl. Bez wow efektu, bez logiky. Nevím, myslím, že další autorovu knihu si možná ani nepořídím. Tohle bylo obří zklamání..

zdendula31
17.05.2020 5 z 5

Trošku horší než V lese visí anděl,ale stejně pecka.

tereza8
11.05.2020 5 z 5

Knihy od Samuela Bjørka mám moc ráda a ani Clona mě, naštěstí, nezklamala. Nedokážu říct, jestli byla lepší, nebo horší, než další dvě knížky od spisovatele. Ale na tom vlastně ani tak nezáleží. Líbí se mi severské detektivky a kdo to má stejně, věřím, že bude mít radost i tentokrát.

annettka1098
26.04.2020 4 z 5

Oproti předchozímu dílu Sova se mi Clona moc líbila. Konečně nějaký neotřelý nápad a zajímavá zápletka. Mia konečně nepije, to také udělalo své. Jednu hvězdičku ale strhávám za velmi uspěchaný konec. Přišlo mi to takové nedotažené, jako by měl autor omezený počet stran nebo ho to přestalo bavit?

kudrdlinka
25.04.2020 4 z 5

Tak jsem doposlouchala třetí díl série, který zase moc hezky načetla Petra Špalková, a i Clona se mi líbila. Mělo to spád, stále se něco dělo, ale jak už tu víckrát zaznělo, tak konec je sice nečekaný, ale hodně rychlý, což mi docela vadilo.

ZetHolda
24.04.2020 3 z 5

Severske detektivky jsou hodne vychvalovane, me osobne uplne neoslovily. U teto knihy me zaujala zapletka. Nicmene do cteni jsem se musela nutit, ani vysetrovatele mi nebyli sympaticti. Konec byl hodne divoky, cekala bych jine rozuzleni. I kdyz naznaky konce se v pribehu objevily a uplne vytrzeny z konceptu tak nebyl.

terkezka
19.04.2020 5 z 5

Po shlédnutí - poměrně rozpařčitých - recenzí jsem se na knihu moc netěšila, ani jsem od ní nic neočekávala, ale musím tedy uznat, že jsem ji přelouskala jedním dechem a že byla neskutečně napínavá ! Akorát ta dějová linka s Currym byla tak trochu mimo mísu..

Lubisek
19.04.2020 4 z 5

SAMUEL ZNOVU NEZKLAMAL!
Opět velmi povedený díl. Poprvé máme možnost pozorovat úplně jinou Miu. Autor lehce navazuje na díl předchozí, proto rozhodně doporučuji si přečíst sérii od začátku.

Kniha má neuvěřitelný spád - je také kratší než dvě předešlé. Velmi povedená. Bjørk opět dokázal propojit minulost se současností, to velmi oceňuji. Naopak mi trochu vadí, že je motiv prakticky vždycky stejný (či spíše podobný). Celou knihu prakticky nemáte možnost vraha uhodnout. A když zjistíte jeho totožnost, najednou vám to všechno dojde. To je opravdu pecka.

Závěr byl neskutečně napínavý. Zhruba posledních 50 stránek už jenom listujete a listujete a listujete. Musím ale říct, že mě trochu zklamal dle mého názoru trošku uspěchaný konec.
(SPOILER) - Zdá se mi to, nebo vůbec nebylo vysvětleno, jak se všemi těmi vraždami souvisela žena v zelené kšiltovce a kdo to vůbec je?

Nicméně fantastická detektivka. Úctyhodné 4 hvězdy. :)

NikaSedova
14.04.2020 4 z 5

Za mě je CLONA nejlepší kniha z trilogie (Sova, V lese visí anděl). Hlavní představitelce už věřím, že zvládne myslet i na něco jiného než na vlastní strašidla v hlavě, a kniha svižně ubíhá. Nejsou zde hluchá místa. O hvězdičku méně za zopakovaný motiv - vždy jde o cosi osobního a vždy se to přímo týká hlavních představitelů. Doporučuji ale přečíst celou trilogii. :-)

Stanas513
08.04.2020 4 z 5

První kniha od tohoto autora, čte se velmi dobře. Příběh má spád, i když mám opět dojem, že jsem si vzala nějaké pokračování. Musím si to ověřit. Většinou si knihy vybírám podle oka, jak se mi líbí název, autor nebo obálka.
Jo jo, je to tak - třetí kniha ze série. Musím se podívat po těch předcházejících.

Trolice
01.04.2020 3 z 5

Nějak jsem se celou dobu čtení nedokázala vtáhnout do děje. Vadilo mi, že se autor stále vracel k předešlým případům. Bohužel, jsem je četla už před delší dobou a trochu jsem se ztrácela. A proč se musí případy točit kolem osobních životů vyšetřovatelů?

moni-zbuzi
29.03.2020 3 z 5

Kniha pěkná,jen ten spád ,nebyl takový jako v předchozích,mnoho dějů. Závěr pěkný.

KočkomilkaJana
28.03.2020 3 z 5

Abych své pocity nějak shrnula. Jsem moc ráda za uzavřené konce všech více zmiňovaných postav. Fandila jsem jim přesně tak, jak skončili (až na toho novináře, tomu bych přála mnohem horší věci). Drobnosti, které mi neseděly na konci druhého dílu série zde byly vysvětleny a dokonce ne stupidně. Ono týkaly se případu a ten byl zpracovaný bravurně. Čtečku tedy vypínám s pocitem, že autor knihu pojal hodně dobře, rušivé elementy se vyskytovaly, ale daly by se přehlédnout, kdyby nenapsal svůj typický závěr s vyřešením případu. Pokud bude pokračovat v sérii, protože konec není uzavřen pokračování (i když bude dost kliše, pokud nepřijde s nějakou novinkou), ráda si jej přečtu.

Daduška
22.03.2020 3 z 5

Čtivé, ale chvílemi jsem se ztrácela. Moje chyba - začínat sérii od třetí knihy není moc moudré. Nezatížena znalostí vývoje charakterů jednotlivých postav jsem se aspoň mohla soustředit na příběh a musím říct, že rozjezd byl skvělý, ale konec byl odbytý. Nechci nic prozrazovat, ale na pachateli si mohl dát autor víc záležet. V každém případě se k předchozím knihám vrátím.

karin4338
21.03.2020 4 z 5

strašne rýchlo odbytý koniec. človek čaká 330 strán a nakoniec na 4 stranách rýchlo, rýchlo záver.
škoda...Inak Bjork sa mi páči ako píše, ked niečo dalšie vydá, tak určite pôjdem tiež to toho :)