Clona

Clona https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407110/bmid_clona-W8L-407110.jpg 4 1335 1335

V horském jezeře je nalezena zavražděná baletka. Opodál stojí prázdný fotoaparát, v jehož čočce je vyryté číslo. O pár dní později najde recepční pochybného hotýlku v jednom z pokojů mrtvého saxofonistu. Stopy ukazují na stejného pachatele, který zanechává policii podivné vzkazy. Detektiv Holger Munch proto k případu přizve zkušenou vyšetřovatelku Miu Krügerovou. Společně musí zastavit vyšinutého vraha dřív, než si vyhlédne další oběť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Plus

Gutten som elsket rådyr , 2018

konicekbily
16.01.2020 3 z 5

Autor se mi líbí svým stylem, ale někdy nemá moc dopracovanou zápletku a závěrečné vysvětlení není dotažené do konce, nebo se jeho část prostě nekoná. Jako v tomto případě. Hezké odpočinkové čtení s černou kaňkou!

pastelka53
31.12.2019 3 z 5

Kniha rozhodně není špatným počinem, avšak vše má své ale...
Různé odbočování od případu mi přišlo zbytečné a rozptylovalo mou pozornost. Nehledě na všechno okolo, proč skoro v každé knize má někdo problém s alkoholem .. Curry, Mia - dnešní autoři to berou asi jako nějakou nepsanou povinnost, zakomponovat do svých knih závislost na alkoholu. Snad nejsem jediná, která tuto anomálii začala vnímat.
Jinak byla kniha čtivá, udržuje v napětí, hlavní postavy si nejde neoblíbit. Mia, která se do případů vrhá s vervou a neustane, dokud nedostane pachatele. Much, s jeho neustálým vykuřováním, lásce k dceři, kterou skoro ztratil a bezmezné oddanosti vnučce, které splní vše co jí na očích vidí.
Konec byl příliš strohý a odfláknutý. Tlačil snad někoho čas či termín odevzdání? To se nikdy nedozvíme, ale takhle odbýt konec je hříšné.

SimonaP
22.12.2019 3 z 5

Knížka byla docela čtivá, ale konec byl takový nijaký, divný, nepřekvapivý. Jako kdyby autorovi vypršel čas a musel to ukončit. Jako čtenáři Makymp mi přišlo, že se mi ztratily stránky .

Edlik
19.12.2019 3 z 5

Čte se rychle. Zápletka zprvu zajímavá, ale vadí mi časté a zbytečné odbočky kdy je popisováno něco co potom nemá žádný význam. Rozuzlení je bohužel nijaké a konec celý dojem kazí. Některé věci nejsou dořešeny (žena v kšiltovce).

technik1965
11.12.2019 3 z 5

Trochu veľmi rýchle rozuzlenie a stratila sa mi žena v šiltovke!!!

Petrasim
09.12.2019 5 z 5

Třetí kniha od tohoto autora. Doufám, že brzy vydá další. Mia a Holger jsou mí oblíbenci. Knížka super, jen škoda toho konce. Autor se mohl trochu víc rozepsat.

Malarkey
02.12.2019 4 z 5

Na to, jak dobře se tato trilogie rozjela, se posledním dílem poměrně jednoznačně utnula. Mia a Holger Munch se vyvíjí, což je určitě dobře. Jenže zatímco Munch je pořád víceméně stejnej Munch, tak Mia bez chlastu už prostě není Mia. Tím ji ale nechci křivdit. Je fajn, že jí autor dal šanci žít, a ne přežívat. V rámci samotného příběhu této knihy mám ale poprvé i problém se samotným autorem. Nechci spoilerovat, a tak jen dodám, že vyřešení případu v posledních pár stránkách knížky popírá celou knihu a trošku mě to naštvalo. U detektivky mě to až nezvykle naštvalo. Zároveň jsem měl pocit, že autor se touto knihou šetří a svojí čtivě psanou formu přetáhl až moc do absurdna. Jak kdyby si chtěl šetřit barvu v psacím stroji a tak šetří větami a atmosféru navádí tím, že ji popisuje slovy. Na čtenáři je pak třeba, aby si vše domyslel. Reálně tento díl cítím jako nejslabší díl z celé série, pocitově je to na 3,5 hvězdy, ale jelikož je to obecně vzato stále solidně ponurá Skandinávie, která se pořád vyjímá od jiných detektivek, skončil jsem nakonec u lepší varianty čtyř hvězd.

makymp
26.11.2019 3 z 5

Celý děj jsem byla napnutá jak struna,ale konec byl tak uřízlý,až jsem hledala,zda se mi někam neztratily stránky. Klidně bych se vrátila v čase a dozvěděla se něco více o Alexandrovi, jak se Mia dostala z lesa a jak se ze všeho dostal Curry..Škoda

Jančislava
26.11.2019 3 z 5

Třetí díl z této serie jsem si už jen půjčila v knihovně a to po zklamání z druhého dílu. Tento díl byl o kousek lepší než Sova, ale nijak zvlášť mě to už nezaujalo. Autor má vždy zápletku pěkně připravenou, ale závěr a motiv mi příjdou o ničem, bohužel.

Gooverka
23.11.2019 3 z 5

Ač moc severské detektivky nečtu, toto je má oblíbená série. Nicméně Clona je za mě asi zatím nejslabším dílem. Hodně se mi líbil progres hlavních detektivních postav, a jako vždy jsem byla celou dobu napnutá, co se bude dít. Bohužel se mi v průběhu podařilo hned několik věcí dost dobře odhadnout a konec byl tak uspěchaný, že jsem mu skoro nevěřila.

brabofka
21.11.2019 4 z 5

Skvělá severská kriminálka. Opět ti staří dobří známí - Mia, Holger, Curry a další. Jen ten konec a rozuzlení mi přišlo moc narychlo. Vše rychle popsané, řečené a s ohledem na zbytek výborné knihy strohé. Jako kdyby se autor rozepsal, a pak najednou zjistil že mu došly úhozy a musí krátit text....

Kekik
12.11.2019

Knihy S. Bjørkeho mám ráda, ALE... Prostě nedokážu přijít na chuť Mie. Její postava je mi nesympatická. V tomto díle se sice dala trochu do kupy, ale já nevěřím jejímu geniálnímu myšlení. Sedí v hospodě, píše si jednotlivé body, a pak si to dává do kupy, a najednou BUM PRÁSK, ví vše. Ať je to v případě, kdy je úplně na káry, a nebo střízlivá. Já tomu nevěřím. A ty mega mega mega rychlé konce? A ještě k tomu ti alkoholici všude kolem. Jeden skončí, jiný začne.
Oproti tomu Holger Munch je mi velmi sympatický.
Naštěstí zde proběhl jen asi jeden rozhovor ve stylu- Co? Kdo? Co? (Mezi Gabrielem a Ylvou téměř na konci knihy.)
Clona je velmi čtivá. Jenže příběh se mi zdá nedomyšlený. Moc jsem tomu neuvěřila.

HanaNov
11.11.2019 4 z 5

Potřetí naši známí a podle mě nejzdařilejší kniha ze série..

Líbil se mi nápad (tak jako u obou předchozích dílů), líbil se mi styl vyprávění, čtivost a spád. Cením si, že všechny postavy se vyvíjí, jak myšlenkově, tak vztahově. Co mi na předchozích dílech vysloveně vadilo, byla rozháranost obou hlavních hrdinů, to, jak se neustále babrali ve svých problémech, vadila mi Mia utápějící se v depresi, alkoholu, prášcích a myšlenkách na sebevraždu, vadil mi Holger neustále řešící už vychladlý vztah s bývalou ženou. Přesto mi tato dvojice byla sympatická. Nyní KONEČNĚ oba překročili své stíny, vydali se novou cestou a funguje to! Pokud by měl být další díl, budu se těšit, protože obě postavy zrají jako víno a i příběhy jsou čím dál tím uvěřitelnější a živější.

Jednu hvězdu nicméně ubírám za ukvapený závěr. Podobně jako v předchozích dílech je vše vyřešeno a vysvětleno na dvou stranách, a to je po celé knize trochu málo! Když si vezmu, že někteří autoři na závěrečné scéně nechají třetinu knihy, jak je to akční, tak tady je to přesně naopak. Jako by byl závěr lehce odbytý - najednou je konec, hotovo, tečka. Ty konce by chtělo trochu pozdržet, natáhnout a zužitkovat tak dobře připravenou půdu. A ještě by mě potěšilo, kdyby příště tým lépe spolupracoval, působí to tak, že si každý hraje na svém písečku, každý skládá svoji stavebnici a najednou heuréka, jeden z nich na to přijde. Škoda, ten tým má velký potenciál!

Takže za mě ANO, nejlepší díl série.

dagsvob
09.11.2019 4 z 5

Tenhle díl se mně líbil víc než Sova, ale díl V lese visí anděl nepřekonal...

ZuzaZam
06.11.2019 3 z 5

Kniha sama o sobě ne vyloženě špatná, ale celou dobu se vyšetřování ubírá nějakým směrem a najednou někdo louskne prstem a vrah je z ničeho nic na světě..

Arella
05.11.2019 4 z 5

Na odpočinek prima, ale pro mně zatím nejslabší autorův detektivní díl. Zápletka zajímava, akorat se mi zdálo, že se autor dost babrá v omáčce kolem a rozzuzlení mi přišlo překombinované. Každopádně zůstávám fanda a budu doufat v lepší další knihu. Děkuji!

Doubravka1975
05.11.2019 4 z 5

Příběh čtivě a napínavě napsaný, ale konec strašně rychlý a stručný. Z ničeho nic se tam objevil pachatel a byl konec. Nemůžu říct, že by se mi nelíbila, ale předešlé díly byly lepší. Mia ušla velký kus cesty .... Ale svatební šaty i prsten jsem teda uhodla pro koho jsou...
Série se mi libila, ale v dalších dílech bych už nepokračovala

Samema
01.11.2019 4 z 5

Tohoto autora miluji,tato kniha se mi taky líbila i když na můj vkus už byla malinko překombinovaná ,ale i tak je to čtivá kniha která vás nutí číst stále dál...

hey123
30.10.2019 5 z 5

I když byl tento díl nejspíš nejslabší ze všech, i tak jsem byla nadšená. Krátké kapitoly, které nutí ke čtení dál a dál.
Jen mě zklamal konec - moc rychlý...opravdu až moc. Věnovala bych mu více stránek.
Musím ale uznat, že nápad ,, hlavního padoucha" opět na jedničku.

Anne95
30.10.2019 3 z 5

Nejslabší z celé série. Dlouhý úvod a trvalo mi, než jsem se začetla. Přišlo mi, jako kdyby spisovatel už neměl nápad. Musela jsem knihu odložit a trvalo mi dlouho, než jsem ji dočetla. 3* jen za to, že jsem si předchozí dva díly oblíbila.