Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky

Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377991/bmid_holcicka-ktera-milovala-hrbitovy-a--2BW-377991.jpeg 4 108 37

Šest dosud nevydaných povídek z pera jedné z nejpopulárnějších autorek detektivních příběhů. Nikdo neumí proniknout do hlavy vraha lépe než úžasná P. D. Jamesová. V téhle sbírce se představuje šest jejích povídek, které dosud knižně nevyšly, a hvězda britské detektivky v nich září stejně jasně jako ve svých nejslavnějších románech. V detektivce někdy nejde jenom o totožnost pachatele. Občas bývají mnohem záhadnější motivy činu a způsob jeho provedení. A přestože se obvykle dozvíme neblahý osud jak oběti, tak vraha, co ta hrstka mazaných zabijáků, kterým se podaří naplánovat a provést dokonalý zločin? Co ti, kteří se nedostanou před soud, ačkoli byli odhaleni? A co ti, kteří se stanou svědky vraždy nebo odhalí zločince, ale rozhodnou se ponechat si tu informaci pro sebe? To jsou některé ze záhad, do nichž se ponoříme v těchto šesti příbězích, jež nás zavádějí do myšlení, vzpomínek, citových pohnutek, ospravedlňování, snů a tužeb stojících za vražednými příčinami a následky.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Motto

Sleep No More: Six Murderous Tales , 2017

Irsaf
14.08.2019 4 z 5

Kniha mě bavila. Některé povídky byli maličko horší - třeba Vrazda Santa Clause, ale zase Narozeniny pana Millcofta se mi líbila moc...

vincek1
13.08.2019 4 z 5

Poutavě napsané povídky a co mě zaráží, že autorka své nápady "nepřekovala" v knihy. Slovy podnikatele, mohla by na tom slušně vydělat. Ale podobně se chovají i jiní autoři. Ale to jen tak na okraj.

nada3314
06.08.2019 4 z 5

Náhodou jsem se přihlásila do čtenářského klubu na ČDBD a zrovna jsem měla štěstí, že se společně četli tyto povídky. Byla jsem mile překvapená, všech 6 povídek mě bavilo (1. JOJO, 2. Oběť, 3. Vražda Santa Clause, 4. Holčička, která milovala hřbitovy, 5. Velmi žádoucí rezidence, 6. Narozeniny pana Millcrofta.) Nejvíce se mi líbila 4 holčička a nejmíň Santa Claus. Přečetla jsem je velmi rychle a nikdy by mě nenapadlo, že i povídky u mě budou mít místo. Určitě si brzo zase nějakou přečtu.

Miretti
02.05.2019 5 z 5

Skvělé povídky, ze kterých sálá atmosféra staré dobré Anglie. Výborný literární styl a skvěle popsané zločiny, které mě bavily.

Len2očka
15.04.2019 4 z 5

V této knížce mě bavily číst všechny povídky,nebyly pro mě lepší nebo horší,bylo to moc dobré oddychové počteníčko.

Atanone
08.04.2019 5 z 5

Vycizelované drobnosti plné jemného inteligentního humoru.

triatlet
06.01.2019 4 z 5

Na rozdíl od rozsáhlých detektivních románů se v povídkách P. D. James zaměřuje na zločiny, které se odehrály před mnoha lety a zpětně je postavy rekonstruují. Je zajímavé, jak aktéři příběhů vzpomínají na vraždy s odstupem času (někdy i s odstupem desítek let) a jak se s tajemstvím, které znají (Jojo; Holčička, která milovala hřbitovy; Vražda Santa Clause), vyrovnávají.
Ve Vraždě Santa Clause jsou dva vypravěči (kromě svědka zločinu i postarší policista, který vraždu vyšetřoval na začátku své kariéry).
Autorka dokáže navodit dobovou atmosféru, výstižně charakterizovat postavy. Překvapí i smysl pro (černý) humor (závěrečná povídka Velmi žádoucí rezidence).
Samotným povídkám předchází Předmluva od Petera Kempa.

micha-ella
20.11.2018 3 z 5

Povídkové knížky nevyhledávám, ale tahle mě přitáhla svým názvem. První povídka výborná! Další už mě tolik nezaujaly, neměla jsem čas se na čtení soustředit, tak asi proto.

Len28
05.11.2018 4 z 5

Skvělé detektivní povídky nebo také detektivní povídky trošku jinak. Určitě stojí za přečtení!

retrivr
15.10.2018 5 z 5

Opravdu dobře se četla.

Roberta
04.10.2018

Ma oblibena autorka. Jsem rada, ze se mi dostalo do rukou neco, co jsem jeste necetla. I kdyz treba Plany a touhy muzu cist porad dokola.

Hana62
27.09.2018 5 z 5

Paráda, zatím první přečtená kniha, pár zfilmovaných detektivek jsem viděla. Určitě toí není poslední knížka autorky, kterou jsem "zhltla".

kikies
23.09.2018 4 z 5

Napětí, kvalita a umění, před kterým je třeba se poklonit. Je vidět, že autorka opravdu umí!

kalinka99
14.09.2018 4 z 5

Výborné detektivní povídky. Ač je moc nečtu, tak si od této autorky určitě nějaké ještě přečtu.

čef
28.07.2018 5 z 5

Povídky příliš nečtu, ale tyto od mojí tak oblíbené autorky jsem si přeci nemohl nechat ujít. A zklamán jsem samozřejmě nebyl - všechny tyto minidílka z oboru dokonalé vraždy byly opravdu výborné - čtivé, trochu ironické a se zajímavým závěrem.

konicekbily
30.06.2018 5 z 5

Kratičký soubor několika povídek mnohé napoví o stylu, jakým autorka psala, to pro čtenáře, kteří od ní nic nečetli. A pro ty, kteří přečetli některé knihy - je milou vzpomínkou na autorku.

KIKI33
25.05.2018 5 z 5

Stará dobrá Anglie..nechybí důvtip, šarm a okouzlení. Za mě palec nahoru. :-)