Holčička, která měla ráda Toma Gordona

Holčička, která měla ráda Toma Gordona https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1135/bmid_holcicka-ktera-mela-rada-toma-gordo-nCz-1135.png 4 2326 2326

Svět měl zuby a mohl vás jimi kdykoli pokousat. Trisha McFarlandová to zjistila, když jí bylo devět let. V deset hodin dopoledne začátkem června seděla vzadu v autě své matky, na sobě měla modrý nadhazovačský dres Red Sox (s číslem 36 Gordon na zádech) a hrála si s panenkou Monou. V půl jedenácté zabloudila v lese. V jedenáct se snažila nepodléhat panice, snažila se neříkat si "Tohle je vážné, tohle je moc vážné". Snažila se nemyslet na to, že když se lidé ztratí v lese, někdy se jim může něco stát...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Girl Who Loved Tom Gordon , 1999

Viky007
20.01.2016 4 z 5

Moje druhá kniha od Kinga. Přestože hodně lidí říká, že je slabá, mně se líbila. Ještě nikdy jsem nečetla tak poutavou knihu, ve které by se vyskytovala prakticky jen jedna postava. Nedokázala jsem se odtrhnout - prostě jsem musela zjistit, jestli to přežije.

Benjiki
30.12.2015 5 z 5

Na první pohled kniha o pedofilii. Vážně, čekal jsem že odněkud vyskočí hodnej děda s pytlíkem plným bonbónů. A on to byl nakonec úplně jiný chlupáč. Nemám víc co k tomu říct, to věčné chválení mě unavuje takhle v noci. Kinga podezírám, že je něco víc než člověk a dokáže nahlédnout do mysli kohokoliv si zamane. Třeba i malé holčičky. A pak své oběti vystavuje utrpením a píše o tom knihy.

marek6463
08.12.2015 5 z 5

Tahle kniha mě imponovala od začátku do konce. Uměl bych si podle této knihy představit natočený film.

Mari00
10.11.2015

Určitě ti je zajímavá kniha. Až do tří čtvrtin knihy jsem si říkala, že by se to klidně mohlo takhle stát (až na určité věci, které by průměrné dítě neřešilo). V poslední části se podle mně naprosto projevil Kingův styl psaní. To by sice mohlo zakalit děj příběhu, ale i tak si myslím, že se kniha podařila.

Barette
01.11.2015 5 z 5

Výborná kniha, pokud se chcete cítit jako devítileté děvče, kterým jste nikdy nebyli.

Ay.Le
29.10.2015 4 z 5

Moje první Kingovka, která mi pomohla rozbít stereotypní představu o tomto autorovi: ne vše, co napíše, je děsivý horor, po kterém se budu bát jít v noci na záchod. Každopádně mi také ukázala, že King není považován za výborného spisovatele jen tak; řemeslné zvládnutí textu a vymyšlení nervy drásajícího tématu, které se obešlo bez nereálných prvků, to není jen tak.
Časem si určitě přečtu něco dalšho :)

Sumiko
15.10.2015 5 z 5

Neskutečně poutavá knížka. Prostá zápletka - nicméně popsaná neskutečně přitažlivým kingovským stylem. Jednoznačně doporučuji :o)

jakafe
06.10.2015 5 z 5

Tak prostý a zároveň tak hrůzný námět - holčička, která se ztratí v nekonečných lesích USA (jaké štěstí, že v České republice najdete na každém rohu nějakou cestu nebo vesnici). Tolik jsem jí držela palce! Ve chvíli, kdy se rozhodovala, kam se vydat, jsem si hrozně přála, aby se rozhodla správně, aby stála náhoda na její straně. Žel, nevybrala si směr vedoucí k lidem, ale do dalších mílí lesa, a to jsem musela hezky dlouho rozdýchávat. Když jsem někomu o této knize říkala, odvětil, že zajímavé, ale že číst ji nebude, že by se bál jít do lesa, aby se neztratil :-). Stephen King je génius!

Markysek45
30.09.2015 5 z 5

Nejprve se mi do ní nechtělo, přece nebudu číst knihu z pohledu malé holčičky, ta nemůže být o ničem. Jak velmi jsem se mýlila! Geniální a děsivé!

pájaLoveBooks
04.09.2015 4 z 5

Zajímalo by mě, jestli si od Pana Kinga přečtu někdy něco, co mě absolutně nebude bavit. Protože tuhle knížku jsem zhltla jako malinu. Naprosto skvělej příběh !!! Na dva večery, jsem se stala malou fanynkou baseballu stracenou v hlubokých lesích a společnost mi dělal nejskvělejší hráč Tom Gordon........

Zuziiik
27.08.2015 5 z 5

Tohle je moje srdcovka. Mám k ní vztah možná proto,že to byla první Kingovka, kterou jsem četla. Dodneška za ni autora obdivuji. Dokáže popsat pocity malé holky takovým způsobem, že i dospělý člověk má najednou na sobě dres Red Sox a pociťuje ten strašný strach. Je to zvláštní, ale u této knížky jsem se i svým způsobem v jedné chvíli lekla.........Tohle je prostě pro mne topKing. Ale hodnocení je čistě subjektivní.....a ovlivněné mým "poprvé" (po Kingovsku)

BukaJ
19.08.2015 5 z 5

Super knížka. Určitě si někdy ukáži směrem k nebi...

magdice
09.07.2015 5 z 5

Jedna z mých oblíbených, poutavý děj, přečetla jsem jedním dechem a v určitých pasážích mě hodně mrazilo..

richard7959
21.06.2015 3 z 5

Představy malé holčičky osamocené v lese jsou hodně sugestivní a depresivní, ale jinak docela zapomenutelné dílo.

marek6463
17.06.2015 5 z 5

Tato kniha patří mezi mé oblíbené. Líbí se mi děj i zpracování celkového příběhu,a líbí se mi i ten dobrý konec.

Obuvník
05.06.2015 4 z 5

Vžít se do role devítileté holky, která bloudí zelenou divočinou, nebylo kupodivu i přes můj testosteron těžké. Každý, kdo se aspoň na chvíli ztratil, ví své. Každý, kdo byl v lese, ví své. Jedna plus jedna rovná se další zajímavá knížka od mého oblíbeného autora. Jdu se projít...

kethy
22.05.2015 5 z 5

Tohle jsem četla několikrát a ještě budu číst. Krásná atmosféra, kde vlastně zlo vychází z dívčina mozku a spousty situací vzniká jen bujnou fantazií a strachem z neviditelného.

ELMA
09.05.2015 5 z 5

Bála jsem se a ani jsem nevěděla, kde se ten strach bere. King je prostě génius

ChrisSparrow
07.05.2015 5 z 5

Tu pouť jsem prožívala spolu s Trishou, která je jako hlavní postava neskutečně sympatická. Knížka je opravdu velmi poutavě napsaná, vůbec se mi nechtělo ji odkládat :)

123adela
22.04.2015 3 z 5

Pro mě osobně jedno ze slabších děl mého milovaného Kinga. Děj mě moc nezaujal a hlavně mě nepohltil...