Holčička, která měla ráda Toma Gordona

Holčička, která měla ráda Toma Gordona https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1135/bmid_holcicka-ktera-mela-rada-toma-gordo-nCz-1135.png 4 2330 2330

Svět měl zuby a mohl vás jimi kdykoli pokousat. Trisha McFarlandová to zjistila, když jí bylo devět let. V deset hodin dopoledne začátkem června seděla vzadu v autě své matky, na sobě měla modrý nadhazovačský dres Red Sox (s číslem 36 Gordon na zádech) a hrála si s panenkou Monou. V půl jedenácté zabloudila v lese. V jedenáct se snažila nepodléhat panice, snažila se neříkat si "Tohle je vážné, tohle je moc vážné". Snažila se nemyslet na to, že když se lidé ztratí v lese, někdy se jim může něco stát...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Girl Who Loved Tom Gordon , 1999

katallinka
21.01.2017 3 z 5

King je bezpochyby skvělý vypravěč. Nicméně mi kniha připadala zbytečně zdlouhavá.

Teri_book
20.01.2017 5 z 5

To byla panečku jízda!

Sidonie
08.01.2017 3 z 5

Docela napínavé čtení. Sympatická malá hrdinka. Opravdu jsem se o ni bála.
Celé to spojení s baseballem možná zbytečné.

Vždycky mám dojem, že celou atmosféru pokazí, když se to cosi objeví "na světle". Dokud člověk neví, čeho se bojí, bojí se mnohem víc. I když tady to smysl mít mohlo, popis oné nestvůry na konci mi přišel spíš k smíchu.

Líbily se mi i pasáže o jejích rodičích, i když jich tam bylo jen pár. Jak se najednou ukáže, co je skutečně podstatné.

Pitbullka
03.12.2016 4 z 5

Na můj vkus až moc zdlouhavé. Nenadchlo ale ani neurazilo. Od Kinga jsem ale četla lepší kousky.

mynamail
20.11.2016 4 z 5

Velmi působivý popis pocitů a prožitků děvčátka.
Žádné další postavy.
Děj se omezuje na líčení dnů hledání aděvčátka, a to velmi realisticky, jak to King koneckonců umí. Ano, dýchá to na vás.
Dobré, ale už jsem od Kinga četla lepší.

niki-chan
15.11.2016 4 z 5

Velmi dobře popsaný a utvořený příběh, do postavy Trishy a jejího utrpení se snadno vžijete ať chcete nebo ne. Atmosféra ponurého lesa s netvorem na čtenáře dýchne už po prvních stránkách.

Jessica007
10.10.2016 4 z 5

Moje první Kingovka. Líbilo se mi, jak se autor dovedl vcítit do devítileté Trishy a vidět vše jejíma očima. Takže pěkně a umně psychologicky prokreslené a dobře napsané. I baseball měl v knížce dost důležitou roli - a samozřejmě Tom Gordon.

Pedestrian
03.10.2016 4 z 5

Vtáhlo mě to. I přesto, že vývoj je tak nějak očekávaný a člověk si víceméně odškrtává vše, co by se tak mohlo stát, závěr mě upřímně dojal.

LadyVonMortuary
18.09.2016 5 z 5

Prošla jsem s Trishou celou tu dlouhou cestu, v pětiletce již podruhé, a stále se stejným strachem a zoufalstvím, úžasná kniha přečtená jedním dechem

venacava
15.09.2016 5 z 5

Nadšená...jako byl s tou holčičkou byla v lese

tomaserd
30.08.2016 5 z 5

Další dokonalá Kingovka. Tato kniha stojí za přečtení. Já jí přečetl za 5 hodin.

Monikasladkova
24.08.2016 2 z 5

King je jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Knihu jsem si koupila, aniž bych četla předchozí recenze. Ze začátku mě to docela bavilo, ale potom jsem se do čtení trošku musela dokopávat a říkala jsem si, že tam nějaký zajímavý zvrat přijde. Protože celá kniha je tak trochu o ničem. Byla jsem ráda, že to holčička nakonec přežila, ale konec knihy mi prostě přišel jako kdyby Kingovi došel dech. Znovu knihu určitě číst nebudu a musím souhlasit, že je to jedna ze slabších knih.

papajapa
07.08.2016 3 z 5

Oproti jinyclm kniham, ktere jsem od Kinga cetla (vesmes horory) byla tato prijemnou zmenou. Divenky mi bylo lito a zaroven jsem ji obdivovala za jeji znalosti botaniky a preziti. V mnoha pripadech jsem si predstavovala co bych udelala jinak. Kazdopadne jsem rada jak to dopadlo a ze to Patricia prezila.

sarka54
02.08.2016 3 z 5

Dvajkrát to číst asi nebudu... Zajímavé uvažování malé holky ale já raději děsivé povídky...

hlina
18.07.2016 4 z 5

Mé první setkání s Kingem. Kniha byla napsána velmi čtivě. Sama jsem matkou, takže jsem to prožívala velmi silně

Lenourt
13.07.2016 1 z 5

Jakožto starýmu skautovi zvyklýmu trávit v lese čas, a to i v noci, mi to nepřišlo vůbec děsivé. Jen mi jí bylo ke konci hrozně líto... Ale nebála jsem se vůbec. Zklamání.

wolun
01.07.2016 4 z 5

Keby to dievcatko nechal King umriet,asi by som ho musel nakopat do vajec!

Fremr
23.06.2016 5 z 5

Kniha je pro mě nádhernou studií uvažování malé dívky. Nesouhlasím s těmi, kteří hlásají, že tato kniha je slabší (na Kinga) či jen taková jednohubka. Tohle je perla. Pokud čtete Kinga kvůli tomu, aby Vás vyděsil k smrti, tak tato kniha není pro Vás... ale pokud Vás zajímá i něco víc než jen strach, budete odměněni. I když, každého děsí něco jiného. Strach číhá i tam kde byste ho ani nečekali. King Vás vezme na procházku po lese ve společnosti Trishy McFarlandové, která se jen chtěla jít vyčůrat a na chvíli zmizet od svojí uhádané rodiny. Po tom co se vyčůrala, se podívala okolo sebe a zjistila, že neví kudy přišla i přesto, že měla pocit, že ví přesně kudy se na to místo dostala. Kniha je napsaná svižně, čtivě, uvěřitelně a závěr knihy je zvládnutý velmi dobře. Strach totiž na Vás nemusí číhat někde venku, nesete si ho uvnitř sebe. Stejně jako Trisha. Mám dojem, že ten konec hodně lidí nepochopilo. Ne všechno je tak, jak to vypadá na první pohled, stejně jako koruna stromu ve tmě.

amanek
19.06.2016 5 z 5

Já se teda u knížky bála, nebyl to sice horor jako takový, ale tim spíš, když si člověk představí, že by se mu to mohlo stát...já bych byla mrtvá strachy hned po první noci. Za mě 5 hvězdiček

Punkies
13.06.2016 4 z 5

Taková Kingovská oddechovka :) od knihy jsem nic moc neočekávala, vzala jsem ji v knihovně jen tak na blind, protože byla tenká, ale od té doby, co jsem jí otevřela, těžko se mi zavírala. Z celkem jednoduchého tématu (pro čtenáře jednoduchého, ono tak detailně popsat svět lesa, rostlin atd..nebude asi zas tak jednoduché) je bravurně napsaný příběh holčičky, která putuje sama lesem. Do Trishy jsem se vcítila a prožívala její útrapy s ní, i jsem se místy dost pobavila :) Rozhodně by mi nebylo příjemné i v mých pětadvaceti letech zůstat 9 dnů sama v lese a hlavně přes noc. Fandila jsem jí a v noci jsem se bála za ní...