Holčička, která měla ráda Toma Gordona

Holčička, která měla ráda Toma Gordona https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1135/bmid_holcicka-ktera-mela-rada-toma-gordo-nCz-1135.png 4 2320 363

Svět měl zuby a mohl vás jimi kdykoli pokousat. Trisha McFarlandová to zjistila, když jí bylo devět let. V deset hodin dopoledne začátkem června seděla vzadu v autě své matky, na sobě měla modrý nadhazovačský dres Red Sox (s číslem 36 Gordon na zádech) a hrála si s panenkou Monou. V půl jedenácté zabloudila v lese. V jedenáct se snažila nepodléhat panice, snažila se neříkat si "Tohle je vážné, tohle je moc vážné". Snažila se nemyslet na to, že když se lidé ztratí v lese, někdy se jim může něco stát...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Girl Who Loved Tom Gordon , 1999

Joges
18.04.2015 4 z 5

Četl jsem ji před lety, chtěl jsem zažít nějaké napětí od mistra hororu. Vzpomínám, že úvod byl dobrý, vtáhl mě do děje, ztratila se holka v lesích, nastoupila tísnivá atmosféra, přesun z bodu A do bodu B, sem tam nějaké to leknutí, velmi dobrý popis postav, prostředí i pocitů, to musím podtrhnout, ale jinak nic, nic co by mě překvapilo. Od Kinga si ale ještě něco rozhodně přečtu.

Bet.hy
13.04.2015 5 z 5

Holčička a Prokletí Salemu podle mě patří k nejlepším Kingovým knihám.

helmiczka
07.03.2015 3 z 5

Spočiatku som sa do čítania musel nútiť - nebavilo ma to. Knihu som takmer odložil. Ale potom sa niečo predsa len začalo diať.

Dzedzy
05.03.2015 5 z 5

Ten strach a hrůzu jsem prožívala s ní. King opět nezklamal.

exitus
25.02.2015 4 z 5

Pro mě velké překvapení, já jsem se fakt bála. Oceňuji, že hlavní hrdinka byla sympatická a uvěřitelná ( i když si nejsem jistá, jestli její schopnost přežít odpovídala devítileté dívce, "i když velké na svůj věk). Před čtením jsem čekala, že bude v lese třeba dvě noci, nicméně King mne opět překvapil svou chladnokrevností, s kterou dokáže své hrdiny ničit a máchat v problémech.

kacka4225
23.02.2015

Obdivuju Kinga za to, jak dokázal pár dní s malou holčičkou rozepsat do tolika stran. Mým maximem by nebylo ani dvacet, natož něco přes dvě stě. S knihou jsem velmi spokojena, hltala jsem každou stránku.

Petruse21
12.02.2015 3 z 5

Moc mě to nebavilo.

Tygřička
30.01.2015 5 z 5

Malá Trisha má můj obdiv za svou statečnost, já sama bych neodbočila z cesty ani za nic, nemám orientační smysl a dokážu se ztratit i ve městě kde žiji celý život, otázkou však je zda by se nějaké dítě takhle chovalo i v reálu... já osobně to vidím tak že při příštím čtení budu odvážné Trishe fandit z pohodlí svého domova a tepla své postele... jinak kniha je to výborná a pan King opět potvrdil že umí.

elleyne
26.01.2015 5 z 5

Zkuste vlézt po přečtení této knížky do lesa, až se bude stmívat nebo později, jestli najednou budete taky tak malinkatý a budete chtít rychle vypadnout jako já. A možná vás taky napadne, že les má zuby a může vás kousnout.

martunka
14.01.2015 4 z 5

Nooo je to spíš průměr. Ale na druhou stranu se Kingovi povedlo mě hodně zaujmout a skvěle popsat myšlení dítětě v devíti letech, vzpoměla jsem si sama na sebe, takže za to děkuju. Jsem ráda, že tentokrát to s hlavní postavou dopadlo dobře, ale není to spíš tím, že hlavní postavou je dítě ??

momo01
21.12.2014 3 z 5

Obdivuju, že někdo dokáže napsat tolik stran o tom, jak malá holčička bloudí v lese a přitom udržet čtenářovu pozornost. Přesto tato kniha podle mě patří ke Kingovým průměrným knihám. Nepatří k těm, ke kterým bych se vracela - ani v myšlenkách, ani jako čtenář, proto 3 hvězdy.

Chipsonator
13.12.2014 4 z 5

Komornější dílko mistra Kinga. Jedna Holčička, Red Sox, Tom Gordon, mnoho stromů, sem tam nějaká bažina s kapradím, komárů a much jak nasraných, jeden vosí kněz a jeden bůh ztracených. To všechno na 220 stránkách rozjíždí napínavou cestu malé holčičky která měla ráda Toma Gordona a ztratila se v lese. 85%

Mariona
11.11.2014 5 z 5

No, ten začátek, bála jsem se, že mě kniha nebude bavit, ale pak jsem to přečetla jedním dechem. King dokáže všechno tak popsat, jako byste v tom lese byli taky. Dávám 5 hvězdiček :)

smejkalova.m
08.11.2014 4 z 5

Ze začátku nic moc, chtěla jsem knihu odložit,, ale postupem času jsem se od knihy nemohla odtrhnout a čekala jsem, kdy Trishu konečně najdou,, Moje první kniha od Kinga a super :)

minimonisek
21.10.2014 5 z 5

Výborná knížka, hrozně mě vtáhla do děje. Přečetla jsem ji během pár hodin. Hrozně jsem té holčičce fandila, aby vše dobře dopadlo a až do poslední chvíle jsem nevěděla, jak kniha skončí - jestli dobře či špatně. Rozhodně po ní v budoucnu ráda znovu sáhnu.

adorjas
23.09.2014 3 z 5

Moj prvý King- páčilo sa mi na knihe hlavne to, ako sa nič v podstate nedialo, ale atmosféra bola napriek tomu vygradovaná a mali ste pocit, že na vás za každým rohom niečo číha.

DK197
15.09.2014 4 z 5

Kingovka, kterou zatím shledávám s Misery a Dlouhým pochodem jednou z mých nejoblíbenějších. Miluju, jak dokáže z naprosto obyčejných věcí vykouzlit děsuplnou knihu. Nepotřebuje levitující předměty ani nic podobného. Stačí jen temný les, vosy a bažiny... A výsledek je super! Vřele doporučuju.

IvcaSammet
28.08.2014 4 z 5

(SPOILER) Já nějak nevím, jak mám tuto knížku ohodnotit ... Tři hvězdičky jsou strašně málo, ale ten závěr mě docela zklamal a proto jsou možná i čtyři hvězdičky moc ... Námět je sice absolutně nezajímavý, ale Stephen si s ním dokázal dokonale vyhrát a udělal z něj opravdu velmi zajímavou a občas i napínavou knížku ... V pasážích, kdy popisoval, jak v noci Trishu 'něco' pozorovalo, mě prostě naskakovala husí kůže a věřím, že kdyby se z netvora vyklubalo něco jiného a míň předvídatelného, knížka by si rozhodně zasloužila pět hvězdiček, ale bohužel ... Taky jsem tajně doufala v dramatický konec, ale bohužel, podle očekávání přišel happy-end ... Vážně škada, myslím, že Stephen měl opravdu na daleko lepší a hrůznější závěr ...

Witta
07.08.2014 4 z 5

Další skvělá Kingovka, která se čte opravdu jedním dechem.

orinka3
24.07.2014 2 z 5

Tak to mě vůbec nebavilo, kvůli pasážím prokládaných sportem. Podle mě to nebyl až tak dobrý nápad autora. Bohužel jsem to od poloviny proletěla, podívala se na předvídaný konec a pak s úlevou odložila.