Hodná holka

Hodná holka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259968/bmid_hodna-holka-rHq-259968.jpg 4 364 114

Napínavý a strhující thriller Hodná holka je překvapivý literární debut, který odhaluje, že ani v dokonalé rodině není nic takové, jak to na první pohled vypadá... Rozhodla se však jít svou vlastní cestou a stala se učitelkou na obyčejné státní škole. Jednoho večera se vypravila do baru, kde se měla sejít se svým příležitostným přítelem, ale když on na schůzku nedorazí, odchází s tajuplným cizím mužem. Colin Thatcher jí zpočátku připadá jako ideální kandidát pro vztah na jednu noc, ale záhy se ukáže, že když souhlasila, že s ním půjde domů, udělala největší chybu svého života. Colin měl za úkol Miu unést a předat ji svému zaměstnavateli, který ji hodlal použít k vymáhání výkupného. Ale celý plán se radikálně změní v okamžiku, kdy se Colin rozhodne Miu místo toho ukrýt v odlehlé chatě v hlubokých lesích, kde ji nenajde ani policie, ani nelítostní zločinci, kteří si ho najali. Miina matka Eve a detektiv Gabe Hoffman jsou ochotni udělat cokoli, aby Miu našli, ale nikdo z nich netuší, že emocionální zmatky, které vypjatá situace vyvolá, nakonec život celé rodiny doslova roztrhají na cucky.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Good Girl , 2014

Dagmara36
01.10.2016 5 z 5

Zajímavá.

luciefeix
12.08.2016 4 z 5

velice promyšlené a čtivé ... konec jsem nečekala ... některé scény moc protahované , a vyprávění z pohledu matky tam vůbec nemuselo být

Sarkyss
10.07.2016 3 z 5

Po pár stránkách už jsem měla docela jasnou představu, jak to všechno dopadne. Souhlasím s komentářem od happy-smile. Fádní a tuctový příběh, který spíše než thriller je romantického zaměření. Děj se táhne, pořádně se začne něco dít na konci knihy, a když už je tam konečně nějaká akce, tak je konec.

happy-smile
30.05.2016 3 z 5

Uff, tak opravdu nevím, proč má tato knížka takový ohlas. Příběh je natolik tuctový, že ani střídání vypravěčů a linií příběhu před a po únosu, tomu nepomůžou a pořád je to celkem nuda. Čtenář tedy neustále čeká na ten převratný okamžik, kdy to začne být zajímavé a ono pořád nic... Až potom úplně na konci se dozvíme něco překvapivého, ale upřímně - nikoho vás to nenapadlo? A i kdyby ne, tak vás to tak dostalo, že jste zapomněli na ten nudný příběh? Mě tedy ne...

elisa194
20.05.2016 5 z 5

parádní kniha, chytlavá, zajímavý děj od začátku do konce. Sice ze začátku si člověk musí dávat pozor na "před" a "po" každopádně ten konec jsem opravdu nečekala :-)

AnickaMufinka
13.05.2016 5 z 5

fajn počtení :) zajímavé od začátku do konce.. hodně chytlavá knížka :)

hystericwidow
07.04.2016 2 z 5

(SPOILER) ASI SPOILER:
Hm... Jako asi jsem měla být na konci šokovaná, jaká svině to Mia vlastně byla, ale požadovaný efekt se nějak nekonal. Popravdě jsem si během děje nedokázala k postavám vybudovat jakýkoliv vztah, takže mi vlastně bylo jedno, že na to Colin doplatil. Odsýpalo to sice pěkně, ale co víc? Nic. KONEC ASI SPOILERU

Týnidlo
15.02.2016 5 z 5

Od první strany až po peslední tečku, úžasné. Moc se mi líbilo vyprávění více postav a střídání minulosti s přítomností. Zprvu jsem se bála jestli se mi to z podledu více postav bude dobře číst, ale vůbec mi to nevadilo a o to více mě kniha upoutala. Za mě velice čtivá a zajímavá kniha.

PetraBery
14.02.2016 4 z 5

Hodná holka je rozhodně čtivý román, jako thriller mi to úplně nepřišlo, psychologické ano. Střídání "před" a "po" bylo dobře odděleno, stejně tak vypravěči. Konec mě osobně překvapil, měla jsem jinou představu, ale tahle do knížky naprosto sedla. Takže za mne určitě ano!

TheSarcasm
04.02.2016 4 z 5

Slušný psychologický thriller. Závěr je sice překvapivý, ale pro děj není úplně podstatný. Ze začátku jsem byl trochu zmaten časovými rovinami "před tím" a "po tom", ale brzy se na do dá zvyknout a neruší to. Finální pointa mi přišla trochu překombinovaná, ale u čtení jsem se rozhodně nenudil. Kdo má rád knihy typu "Dívka ve vlaku", "Případ Amelia", "Zmizelá" a pod. bude nejspíš spokojen.

Lenka.Vílka
29.01.2016 4 z 5

Kniha se čte dobře, to je kladem. Autorka musela mít příběh dopředu promyšlený. To rozdělení na předtím a potom (a nezapomeňme na Štědrý den) bylo zajímavé. Kdyby ale to rozdělení nebylo, přišel by mi příběh knihy stejný jako další na podobné téma. Jediné, co bylo ve výsledku zajímavé, byl konec (ZAČÁTEK SPOILERU - kdy se ukáže, že v téhle knize sice je "hodná holka", ale k dosažení svého se nebojí použít špinavé metody KONEC SPOILERU). Když si vzpomenu, jak jsem se na knihu těšila od okamžiku, kdy jsem jí uviděla v knihkupectví...jo, jsem trochu zklamaná. Tenká linie mezi inspirací a vykrádáním byla v téhle knize překročena až moc znatelně, ale nuda to nebyla.

jasmína
20.01.2016 5 z 5

Pro mě skvělá zapletená kniha. A opravdu psychologický thriller. Ke konci zajímavé výústění !

Liduka
14.01.2016 5 z 5

Tak tahle kniha mě úplně pohltila. Moc se mi líbilo, jak byla kniha členěná na události před a po a jak byla psaná z pohledu několika osob. Co se týče děje, tak je to jedna z těch knih, které vás nutí číst dál a dál, abyste věděli jak to nakonec vlastně dopadne. Konec byl famózní a nečekala jsem ho.

zdehan
07.01.2016 5 z 5

Kniha je velmi čtivá a pěkná doporučuji

Arsi007
31.12.2015 4 z 5

Vcelku zajímavý a napínavý příběh o tak trochu jiném únosu, který je psán z pohledu detektiva, matky unesené MIi a únosce Colina. Něčím mi kniha připomínala Nejdražší dceru, která se mi ale přeci jen líbila o trochu víc. Hodná holka se totiž stala v poslední třetině knihy vcelku předvídatelnou a epilog, který mnohé zaskočil se dal už poměrně dobře odvodit z předchozích MIiných činů a chování. Kniha je psána ze dvou rovin: Předtím a Potom. Přiznám se, že jsem někde v polovině přestala naplno vnímat a doslova číst kapitoly, které byly vyprávěny z pohledu matky Eve (a to hlavně ty Předtím) a raději jsem poskočila k příběhu Colina. Mělo na tom podíl nejen napětí, kterého je v knize poměrně plno, ale hlavně neustále stejné, dokola se opakující a mnohdy až protivné citové výlevy Eve o tom, jaká je špatná matka, což mě po pár desítkách stran začalo už docela nudit. Možná by se mi více líbilo, kdyby byly přidány i kapitoly z pohledu Miina otce Jamese, které by knihu ještě více oživily a dodaly jí ještě větší šmrnc. I přes to všechno jde o lehce nadprůměrný thriller, který je nejlepší číst v zimních měsících, kdy jste zabaleni pod dekou a za oknem vám zuří sněhová vánice :-)

Siraelxy
27.12.2015 4 z 5

Psáno trochu těžkou rukou, občas malinko nezáživné a trošičku předvídatelné. Mám pocit, že pointa příběhu je okoukaná z jiné knihy....znalci budou vědět :-)
Recenze už zítra na www.siraelxy.blogspot.cz

Vendelín2000
26.11.2015 4 z 5

Perfektní vyústění perfektního děje. Napínavé, strhující, prostě skvělé. Doporučuji.

Pavla10
19.11.2015 5 z 5

Super kniha. Doporučuji. Zpočátku mi vadil styl psaní, ale konečné rozpletení příběhu bylo neočekávané.

Vladísek
16.11.2015 5 z 5

Jedním slovem - super. Kniha se mi hodně líbila, styl psaní je zajímavý, děj má spád. Doporučuji.

Moniks
12.11.2015 5 z 5

Musím říci že od začátku super čtení...občas nijak zvláštní ale moc dobře se četla Gabe.Eve a Colin úžasné jak se prolínají a zapadalo do sebe...říkala jsem že dam tak 4 hvězd že mi tam něco vadilo ....konec jsem netušila jen mě mrzi část jak dopadla, epilog to vše dal dohromad a spojil vše proč..musím konstatovat že se k ní ještě určité vratim .