Hodná holka

Hodná holka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259968/bmid_hodna-holka-rHq-259968.jpg 4 364 114

Napínavý a strhující thriller Hodná holka je překvapivý literární debut, který odhaluje, že ani v dokonalé rodině není nic takové, jak to na první pohled vypadá... Rozhodla se však jít svou vlastní cestou a stala se učitelkou na obyčejné státní škole. Jednoho večera se vypravila do baru, kde se měla sejít se svým příležitostným přítelem, ale když on na schůzku nedorazí, odchází s tajuplným cizím mužem. Colin Thatcher jí zpočátku připadá jako ideální kandidát pro vztah na jednu noc, ale záhy se ukáže, že když souhlasila, že s ním půjde domů, udělala největší chybu svého života. Colin měl za úkol Miu unést a předat ji svému zaměstnavateli, který ji hodlal použít k vymáhání výkupného. Ale celý plán se radikálně změní v okamžiku, kdy se Colin rozhodne Miu místo toho ukrýt v odlehlé chatě v hlubokých lesích, kde ji nenajde ani policie, ani nelítostní zločinci, kteří si ho najali. Miina matka Eve a detektiv Gabe Hoffman jsou ochotni udělat cokoli, aby Miu našli, ale nikdo z nich netuší, že emocionální zmatky, které vypjatá situace vyvolá, nakonec život celé rodiny doslova roztrhají na cucky.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Good Girl , 2014

i.stefany
13.09.2018 5 z 5

Výborně napsáno. Kniha je napínavá od začátku, seděl mi styl, emoce, psychologie hlavních postav, prostředí, popisovaná krajina, prostě vše. A ten epilog !!!

Lucka1355
09.09.2018 4 z 5

Příběh se mi líbil, ale konec mě trochu zklamal, čekala jsem trochu víc.

JustWomen
04.09.2018 3 z 5

Jednoduchý děj, občas nezáživné a docela předvídatelné, málo postav, půl knihy se dozvídáme, jaká byla ve srubu zima. Líbilo se mi vyprávění z pohledu různých osob a různé časové linie, úplný závěr sice překvapil, ale moc to nevylepšil.

PetK
26.08.2018 3 z 5

Docela dobrý. Příběh vyprávěný ve dvou časových rovinách několika účastníky děje. Akorát ten "šokující závěr" jsem tak nějak odhadla dopředu. Slušné čtení, jen mi holt asi brzy zapadne mezi mnoho dalších podobných knih,

allyce
13.08.2018 4 z 5

Knihu doporučuji a jestli mohu doporučit ještě něco, tak hlavně NEČTĚTE PŘEDEM ZDEJŠÍ KOMENTÁŘE.
Já je nečetla a jsem moc ráda. Protože kdybych je četla, byl by můj požitek z knihy poloviční.

MíšaS.
10.08.2018 3 z 5

Moc mě to nebavilo. Hlavní zápletku jsem odhadla po třetině knihy a za půlkou už mě to vůbec nebavilo. Dočetla jsem, ale strhujícím thrillerem bych to nenazvala.

Danago
23.07.2018 3 z 5

Napínavý a strhující thriller bych to nenazvala.
Psychologický thriller a to doslova. Bohužel mě připadalo, že se děj hodně vlekl, některé pasáže mě ani moc nebavily. Vše bylo hodně psychologicky rozbíráno. Mě knížka až tak nenadchla Andílek se mi líbil víc. Konec knížky je ovšem naprosto šokující a to asi knížky zachránilo.

kneslova
15.07.2018 5 z 5

výborná kniha, jedna z těch, kde poslední kapitola totálně obrátí celý příběh a tady jsem to vůbec nečekala, musela jsem si ji přečíst dvakrát. Dokonalé.

Beky
11.07.2018 5 z 5

Naprostá dokonalost !!! :-)
* strhující a napínavé od samotného začátku !!!
* každá z postav (kromě otce Mii) mi byla sympatická, dokonce i ten, u kterého bych to nečekala :-))
* prolínání časů a osob, za které je děj "vyprávěn" se dokonale hodilo do celého příběhu !!!
* samotný konec je třešnička na dortu :-))
DOPORUČUJI !!! :-)

ArwenAragorn
17.06.2018 5 z 5

Výborný psychothriller, psaný z pohledu několika osob a členěný na události "před" a "po". Postavy se postupně vyvíjejí, nedalo se skutečně nic předvídat. Závěr byl překvapivý a nečekaný.
Přečtěte si Hodnou holku, určitě nebudete litovat!

tereza5060
29.05.2018 3 z 5

Nic moc. S takto vysokým hodnocením a přirovnáváním ke Gone Girl jsem očekávala více.Spoiler o tom, že v knize bude nečekaný zvrat je už na obalu, onen zvrat je dosti předvídatelný.Charaktery jsou zbytečně ploché. Na nedělní odpočinkové čtení u kafe pro nenáročného čtenáře ideální.

veronika9143
06.05.2018 5 z 5

Super kniha, dlouho jsem si na ní dělala zálusk. Zápletka je dobrá, děj ubíhá velice rychle, při čtení jsem se nenudila. Sice jsem tušila, jak asi dopadne, dokonce jsem se trefila, ale ani to mi nezkazilo celkový dojem. Od autorky jsem četla Andílka, ta byla asi o trošičku lepší, víc psycho. Určitě se v budoucnu vrhnu i na novinku Neplakej. Za mě tedy palec nahoru.

LucaDusa
23.04.2018 5 z 5

Moje nadšení z této knížky nebere konce! Prolínání současnosti a minulosti, pohled několika hlavních postav, precizní styl autorky... Už dlouho mě kniha tak nevtáhla, prožívala jsem každou stránku a přemýšlela o nelehkém životním údělu (téměř) všech postav. Bravo! Někdy je příběh možná příliš neuvěřitelný a nereálný - v mém případě však právě proto zasáhl emoce tak citelně. Jednoznačně doporučuji :)

Janaves
22.04.2018 5 z 5

Zase pěkné čtení. Konec mi přišel smutný. Už se chystám číst další knihu této spisovatelky - Andílek.

vitek
16.04.2018

Užasná kniha,děj suprový,konec bomba......DAVÁM 5 HVEZDIČEK

Arwen777
13.04.2018 4 z 5

Lehký odpočinkový thriller. Vcelku strhující, napínavý děj a i když nejsem příznivcem rychlého střídání úhlu pohledu, tak se kniha četla velmi dobře. Vztah mezi hlavními hrdiny je trochu dovedený do extrému, stejně jako reakce hlavní hrdinky na stresovou situaci. Že v únosu něco nehraje mi bylo jasné velice brzy, takže mě konec nepřekvapil, ale to knížce neubírá na atraktivnosti. Líbilo se mi vykreslení rodinných pozadí a snaha autorky o vyjádření toho, že nic není tak bílé ani tak černé, jak to vypadá, a že v životě málokdy existuje ryze kladný nebo ryze záporný hrdina. Ideální čtení na dovolenou.

PaniJani
10.04.2018 2 z 5

Jsem ráda, ze jsem dočetla, ale znovu se do ní nepustím. Konec byl zajímavý, ale jinak mě snad celá kniha nudila. Nic nijak napínavého, myslím, že by klidně mohla mít o polovinu stránek méně.

Digi28
15.03.2018 3 z 5

nijak me kniha nedostala.Slabsi prumer.

barbora0275
13.02.2018

Vzhledem k tomu, ze jsem si nejdriv precetla recenze tady, kde jsem se dozvedela, ze na konci je prekvapivy zvrat, tak jsem ho rozlustila od zacatku a nic prekvapiveho me necekalo. Mozna pribeh mohl dopadnout trochu lepe, prospelo by mu to, ale obavam se, ze s lepsim koncem by si autorka nevedela rady.

Nikusscha
30.11.2017 5 z 5

wau, wau a ještě jednou wau
Tati knížka je naprostý masakr. Měla jsem ji rozečtenou a na chvíli ji odložila. Pak jsme se k ní opět vrátila a zůstala jsem jako opařená. Za mě naprosto báječná kniha. Ten konec. Jedno slovo: mazec. Určitě stojí za za přečtení!! :-)