Hobit (alebo Cesta tam a späť)

Hobit (alebo Cesta tam a späť) https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29757/bmid_hobit-29757.JPG 5 10359 1014

Hobit je kniha dejovo spojená s trilógiou Pán Prsteňov. Autor, povzbudený čitateľským úspechom, ktorý nasledoval po vydaní Hobita (prvý raz vyšiel v roku 1937), sa rozhodol pokračovať v príbehoch Stredozeme a rozšíriť ich; tak sa zrodil trojdielny román Pán Prsteňov a Silmarillion. Žriedlom spisovateľovej inšpirácie boli grécka, rímska, keltská a anglosaská mytológia, artušovské, karolínske a germánske legendy. V jeho diele sa prejavilo všetko, čím bol: tvorivým spisovateľom, filológom, historikom, etnografom, znalcom mýtov, geografom, filozofom, umelcom a oddaným kresťanom. Tolkienovo rozprávačské majstrovstvo spočíva vo vytvorení vlastnej, originálnej mytológie.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

The Hobbit, or There and Back Again , 1937

Jill
30.11.-0001 5 z 5

Bohužel jedinná věc, kterou jsem od pana Tolkiena kdy četla. Přesto dokonalost. I přes trochu vleklý začátek prostě pastva pro duši a po stylistické stránce prostě dokonalé.

petr2
30.11.-0001 4 z 5

Celá série Pána prstenů je naprosto vyjmečný počin a zaslouží si poklonu.NÁDHERA.

Fiona
30.11.-0001 5 z 5

Propána to je pohádka! Ale tak pěkná a strašidelná a pořád pohádka! Já si nemohu pomoct, ale to, co teď vysílá ČT v neděli a říká tomu pohádky by se mělo jít zahrabat před, ač fantasy, tak pohádkově utvořeným světem, ve kterém si něco najdou i dospělí. Chytlo mne to od samého začátku a jako procvičení před šifrovačkou jsem si zkusila i přeložit runy. Zkuste to, je to legrace :)

Porto21
30.11.-0001 5 z 5

Začátek byl na mě moc zdlouhavý, ale pak mě to chytlo! :)

Terci
30.11.-0001

Mnohem lepší než trilogie :)

motycek
30.11.-0001 5 z 5

trilogie ne ale tohle žeru:D

G.i.r.a
30.11.-0001 5 z 5

Tolkienovo vrcholné dílo a jedna z mých top knih. :)

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Skvělé entréé do Tolkienova světa.

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Ač dílko spíše pro mladší ročníky, jde o perfektní ukázku Tolkienova pisatelského umění.

tikend
30.11.-0001 5 z 5

Fantasty príbeh, ktorý sa len tak nevidí.

Lithin
30.11.-0001 5 z 5

Taková pohádková a trošku odlehčená knížka od pana Tolkiena - líbila se mi proto úplně ze všech nejlíp. Člověk se neztrácel ve jménech a snadno se sžil s postavami, ačkoliv byly jiné rasy :))

Sojkicz
30.11.-0001 5 z 5

Pro někoho jen "zahřívací kolo". Já říkám, kéž by se všichni rozehřívali v tomto stylu. Ne, na pána prstenů to nemá, ale lepší pohádkový příběh neznám.

joehot
30.11.-0001 5 z 5

Spíše pohádka než fantasy, ale skvělá "předmluva" pro autorův vrchol v podobě Pána prstenů. SPOILER: Chtěl bych se mít jako Šmak, teda, než byl skolen..

mareq
30.11.-0001 4 z 5

Výborné dílo na pomezí fantasy a pohádky. Rád si zase někdy tuto knihu přečtu.