Hněv andělů

Hněv andělů https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482033/hnev-andelu-FgU-482033.jpg 4 249 58

Michael, mafiánský boss, využil právničku Jenifer přímo v soudní síni, její život i slibná kariéra se ocitly v troskách. Dokázala se zase postavit na nohy a stala se obávanou obhájkyní, která ctí spravedlnost. Jenže osud si s ní opět pohrál a ona musí Michaela požádat o pomoc. Uvědomuje si, že tímto krokem pomůže svým milovaným, ale podruhé sama sebe zničí…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Alpress

Rage of Angels , 1980

petulik330
18.04.2024 3 z 5

Kniha byla plná napětí a zvratů u když se mi některé pasáže zdali býti trochu nereálné. Hlavně ten začátek v soudní síni. Ale jelikož nevím jak to chodí nebudu soudit.
Autor nám popisuje těžký život hrdinky, jak se snaží prosadit ve světě práv poté co byla neprávem obviněna že spolčení s místním mafiánským bosem.
Jennifer neměla od začátku tohoto románu na růžích ustláno a přesto se nevzdávala. Přišla o kariéru jako zástupce státního návladního také o syna a nakonec byla opět obviněna ze spolu účasti na nelegálních obchodech mafie.

Kodetka
22.05.2023 4 z 5

Celý příběh je velmi napínavý a čtivý. Líbila se mi ale více první část knihy, kdy se hrdinka probojovaávala soudními spory, pak se mi to zdálo moc dramatické a drastické. A žádný dobrý konec to nebyl tedy..

Nofar197
16.04.2023 3 z 5

Četla jsem ji před lety. Upřímně řečeno mi přijde dost nepravděpodobné, že by vysoce inteligentní právnička mohla být tak naivní viz úvodní scéna s obálkou předanou v soudní síni. Knihu jsem sice dočetla, ale pan Sheldon se nestal mým oblíbeným autorem.

items
06.02.2023 3 z 5

Trošku moc červenej knižnice...

Filomena1961
06.01.2023 5 z 5

Tentokráte pan Sheldon zabrousil do právnického prostředí. Hlavní hrdinkou je žena- právnička, inteligentní, úspěšná, krásná, pohybující se ve světě protipólů. V knize je napětí od začátku do konce a četla jsem ji jedním dechem, je plná zvratů, dramatických zápletek, prostě skvělé čtení. Doporučuji.

Kutcho
14.05.2022 4 z 5

Za začiatku mi Hnev anjelov pripomínal trochu Maria Puza, ale najmä Johna Grishama. Kniha je pútavá a dobre napísaná, no okrem dvoch takých nečakaných momentov s jednou postavou ide príbeh s celkom nalinajkovaných koľajách a moc prekvapení sa teda nedá očakávať. Ešte aj ten koniec bol relatívne vlažný. Ale čítala sa dobre.

ErikaKej
04.01.2022 5 z 5

Sheldon je proste super..A hnev anjelov bola moja prvá kniha ktorou som si ho zamilovala. Krásny pribeh i ked osud hlavnej hrdinky je naozaj nezvratny...

georginaa
19.10.2020 2 z 5

Od tohoto spisovatele jsem četla již více knih, ale tenhle thriller není jeho nejlepší tvorba. Dalo se to přečíst, ale nikdy se k této knize nevrátím a též pochybuji, zda si ji po letech budu vůbec pamatovat.

bigben
15.06.2020

Čekala jsem trochu více červené knihovny s hlavně happyend....a obojí chybělo....

prestiggio
04.12.2019 3 z 5

Kniha ma nebavila, musela som sa nútiť do čítania. Hlavnú hrdinku som si neoblubila.

lancelot
07.11.2019 4 z 5

Zajímavý román a četl se dobře.

erondel
07.10.2019 1 z 5

Kniha by měla mít především štítek "červená knihovna", neboť tento atribut naplňuje asi od jedné čtvrtiny. Dočteno (doposloucháno) asi do poloviny, pak jsem to vzdal. Musím konstatovat, že je to mé první (a na dlouho asi poslední) setkání s autorem. Nemám nic proti červené knihovně, ale pokud by byla kniha takto označena, určitě bych se jí vyhnul.

Rozmarýna Rozm
25.05.2019 5 z 5

Výborně se to četlo, je to kniha, která nechce čtenářku pustit. Myslím, že je to kniha spíše pro ženy, skoro zavání červenou knihovnou, i když nekončí happy endem. Já bych ovšem konec utnula už u inaugurace. Vadí mi, jak někteří tady prozrazují děj.

Jack Bauer
24.03.2019 5 z 5

Další Sheldonova naprosto dokonalá kniha, která se čte sama. Co román, to neskutečný zážitek. Líbí se mě autorův styl psaní, chytne a nepustí. Teď jsem zjistil, že k Šeldonovkám už mám někde dva komentáře.

jaroiva
22.03.2019 5 z 5

zase jednou knížka, po které mi došla slova... takže jen zařazuju do doporučovaných a dál nekomentuju

Ewik
08.03.2018 5 z 5

New York 1969. Čerstvě dostudovaná právnička Jennifer je plná ideálů, nadějí ve spravedlivější budoucnost a odhodlaná dělat čest právnické profesi. Kvůli jedinému pochybení se její kariéra ocitá v troskách a všechny naděje mizí jako prach.

Moje první setkání s "mistrem překvapení" Sidney Sheldonem mě nadchlo. Nejen že mě autorův styl psaní velmi oslovil, ale velmi napínavý a atraktivně vystavěný příběh z právnického a mafiánského prostředí Ameriky 70.let je plný zvratů a překvapení. O předvídatelnosti se snad ani nedá mluvit. Alespoň co se mě týče.
Moc se mi líbí, jak má každá postava v knize svoji cestu, svůj příběh a hlavně pečlivě vykreslený charakter a vlastní pohled na věc. Kniha je opravdu strhující, jednoduše nešla odložit. Je ale také plná bolesti, zmaru, lásky, krutosti a nespravedlnosti.
Závěr byl snad až příliš krutý, k Jennifer však mimořádně. Vážně si tohle zasloužila? Být úplně sama? Tolik jsem si přála, aby to bylo skončilo jinak.

Mám ale radost, že jsem kápla na dalšího zajímavého autora a s chutí si přečtu i něco jiného z jeho repertoáru. Tahle ale asi zůstane mojí oblíbenou.

polednice1705
02.01.2018 5 z 5

Hned po Mistrovské hře nejlepší od tohoto autora, a to si myslím, že jsem od něj četla všechny .-)

olcab
01.11.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla s velkým nadšením. Skvěle napsáno, žádné hluché místa, no prostě paráda. Navíc je kniha z atraktivního prostředí advokátů, soudních síní, politiky a mafie. Závěr byl trochu pro mě překvapivý...Nečetla jsem od tohoto autora ještě nic, takže toto je moje první a vrhám se na další. :-)

allyce
29.08.2017 5 z 5

Jsem nadšena. Strhující příběh právničky, která si šáhla na vrchol a pak dopadla tvrdě na zem. Líbil se mi i konec, který celý děj podtrhnul. Skvěle napsané, čtivé, působivé.

evask
07.08.2017 5 z 5

Napínavé. Super čtení na dovolenou.