Nadchází ráno

Nadchází ráno https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156689/bmid_nadchazi-rano-7hg-156689.jpg 4 66 8

Hledači nebe série

< 2. díl

Nadchází ráno přímo navazuje na první díl dilogie Hledači nebe – Chladné břehy. Ilmar s mladým Marcusem stále prchají a jejich pouť provází barvitý popis alternativní Evropy, takové, jaká by mohla být, kdyby... Neuvěřitelná cesta podzemím divadla, bitky a úniky, to vše prokládané úvahami, svéráznou Ilmarovou fi lozofi í a pozvolným Marcusovým dospíváním. Okamžik rozhodnutí se blíží a nikdo si není jist, co je správné a co ne. Je snad ten poloviční princ novým spasitelem? Skupina uprchlíků se rozrůstá, už jich je příliš mnoho a smyčka se stahuje...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Argo , Triton

Близится утро (Blizitsja utro) , 2000

Dinosaur
28.12.2015 4 z 5

(8/10) Druhý díl je možná ještě napínavější než první, ale přiznám se, že mi trošku vadil ten konec. I tak ale tuto minisérii můžu doporučit.

ziriant
03.05.2015 4 z 5

Štěstí po cestě jsem nacházela na každé straně, bohužel pointu v závěru nikoli. Přitom na správně nečekaných nebo silných koncích mi hodně záleží, proto mě to po dvou knihách docela zklamalo. I tak z nich mám ale dobrý pocit. Nejsem si vůbec jistá, že jsem problematiku pochopila tak, jak ji autor myslel, ale přimělo mě to k zamyšlení, a to je podle mě na knize to nejdůležitější (snad kromě toho, když si ji bezmezně zamilujeme). Náboženství je pro mě ve většině případů dost nudné téma, či naopak dost z-židle-zvedající, ale zde jsem byla naprosto spokojená. Takže brzy zase za Lukjaněnkem do knihkupectví.

Fuksinka
06.01.2015 5 z 5

Druhý díl je v dobrém slova smyslu hodně ukecaný. Už není jenom o dobrodružném útěku. Příjemnou a čtivou formou se zde debatuje o náboženství, dobru, zlu a štěstí. Ilmar se svou přemýšlivostí a specifickou "zlodějskou" ctí je pro mě zatím nevýraznější postavou Lukjaněnkových knih. Konec je úchvatný (i když se dá částečně odhadnout). Je mi z něj smutno, ale příjemně smutno. A co vy? Brali byste raději radost nebo štěstí?

Na začátku každé kapitoly je zase pár vět, o tom, co se v kapitole stane. Příšernost. Takže nekoukejte na tučný text, nekoukejte na tučný text, nekoukejte...

kaptah
19.09.2014 4 z 5

tahle serie je spis za 3,5 pokud mam srovnavat s jeho jinymi knihami co dostali 4 a 5 , fantasy nectu takze nevim jak si stoji tam , ale mezi scifi slosnej nadprumer

Andžin
29.12.2013 5 z 5

Druhá čast dilogie stojí opravdu za to, první dil se mi líbil, druhy mě nadchnul. Těžko říct zda se trefil do mé nálady nebo ji sám vyvolal. Co k tomu dodat, snad jen ze knihu můžu doporučit všem, kteří mají rádi lukjaněnkovský styl.

AURIL
26.11.2013 4 z 5

Řekla bych, že až tady Lukjaněnka začal příběh bavit, jinak si ten obrovský rozdíl mezi první a druhou knihou nedokážu vysvětlit.

okularo
24.07.2013 3 z 5

Hodně urychlený konec.

Allebith
30.06.2013 4 z 5

Zběsilý únik a hledání jednotlivých členů výpravy - možná za budoucím vládcem světa - se zostřuje a jen díky vyplněným modlitbám k Sestře a Vykupiteli se zloději Ilmarovi vždy podaří vystopovat Marcuse, vyváznout z nastražených pastí a ještě se kát za své hříchy...

Tak krásně akční a zároveň i přiměřeně náboženskou výpravu ocení především čtenáři prvního dílu.. a jiní Hledači nebe..