Hlava plná lásky

Hlava plná lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499174/bmid_hlava-plna-lasky-65269a5a53677.jpg 4 561 561

Bee Königswasserová se v životě řídí jednoduchým pravidlem: Co by udělala Marie Curie? Kdyby jí NASA nabídla vedení neuroinženýrského projektu, Marie by jistě neváhala ani vteřinu. Matka moderní fyziky však nikdy nemusela spolupracovat s Levim Wardem. Samozřejmě, Levi je přitažlivý, vysoký a má ty svoje pronikavě zelené oči, ze kterých se její neurony můžou zbláznit – ale co si o Bee myslí, dal jasně najevo už na doktorátu. Když se však zničehonic Bee začne ztrácet vybavení, záhadně jí mizí důležité e-maily a podřízení ji ignorují, zdá se najednou Levi být jejím spojencem. Dá nakonec Bee Königwasserová všanc své srdce?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Love on the Brain , 2022

__Vev__
12.07.2023 5 z 5

Tohle bylo tak, ale tak skvělé čtení! Já to miluju! Ali Hazelwood se nově řadí k mým oblíbeným autorům. Hrozně se mi líbí, jak do svých děl přidává vědu. Zápletka ohledně NASY byla zajímavá a čtivá.
Bee byla úžasná, chytrá a zábavná.
Levi byl chlap s dobrým srdcem a parádním vzhledem! A co je víc? HE FELL FIRST! A jakože to je prostě nejvíc! On ji miloval! Takovou dobu! Já se snad zblázním.
Bylo to zábavné, krásné, rozkošné a romantické. A číst tenhle celý skvost ve slovenštině bylo mé nejlepší rozhodnutí za poslední měsíc. Jako fakt! Ta slovenština tomu všemu dodá ještě větší kvalitu.
Ale. Abych nepěla ódy, půl hvězdy strhávám za trošku přehnané, až fuj, sexuální scény.

Patro
09.07.2023 5 z 5

Upřímně řečeno je toto nezábavnější a nejpříjemnější romantická kniha, kterou jsem za posledních pár let četla. Ano, příběh je jedno klišé za druhým a ano, je trošku jednodušší. To ale nic nemění na tom, že kniha stejně jako autorčiny jiné výtvory podivuhodně přesně vystihují akademické prostředí, zvlášť pak z feministického pohledu. A tohoto stylu se nemůžu nabažit. Jen tak dál.

jitka_dankova
07.07.2023 4 z 5

(SPOILER) (pozor spoilery!) Příběh zvláštního vztahu dvou vědců s přehnaně akční zápletkou v NASA. Je to moje druhá kniha od této autorka a nevyhnula jsem se srovnávání. Rukopis autorky je tam táák čitelný, spousta prvků velmi podobná, ale vlastně právě kvůli tomu jsem to četla, že. Od první chvíle mi bylo jasné, jak to s tím nepřátelstvím opravdu bude a s kým si vlastně hlavní hrdinka píše a vůbec mi to nevadilo. Bylo velmi příjemné číst ty řádky s pocitem, že já vím něco, co ti dva ještě vůbec netuší, a vlastně mne to bavilo. Jen konec mi přišel příliš přitažený za vlasy, obešla bych se i bez té akční stránky příběhu. Sexuální scény jsou opět trochu víc přehnané, než je obvyklé, ale pro tuto autorku to prostě asi bude typické. Kniha byla milá (četla jsem ji ve slovenštině), ale vracet se k ní, na rozdíl od "Hypotézy lásky" myslím nebudu, zas tak moc mi k srdci nepřirostla. Ocenila jsem, že se celou knihou neslo výrazné téma Marie Curie, bylo to tam vkusně a opravdu dobře zapasované.

Anna195
13.06.2023 5 z 5

Analýza bola presne taká úžasná, ako som čakala, vlastne ešte aj predčila moje očakávania.Viem, že niektorým sa Analýza Lásky až tak nepáčila, ale u mňa nastal pravý opak, mne sa až nenormálne páčila, pretože Levi a Bee spolu... Toto si rozhodne musíte prečítať.

Vedecké prostredie, ktoré autorka vytvorila si ma získalo. Neviem, ako to robí, ale ani raz som sa pri čítaní nenudila, čo značí aj to, že som knihu mala prečítanú v priebehu jedného dňa. Opäť autorka stavila na moju milovanú slow-burn romantiku, ale tentoraz v spojení s menšou hate-to-love linkou. Do tohto spojenia som sa úplne zamilovala, toto bolo vymyslené bravúrne. Samozrejme, že na niektoré súvislosti som vedela prísť skôr, ale to mi rozhodne nepokazilo radosť z čítania.

Bee a Levi spolu boli úžasní, síce v niektorých veciach rozdielni ako deň a noc a v iných až veľmi podobní, ale pre mňa jednoznačne dokonalosť, pretože presne takto si predstavujem knižný pár. Ich hašterenie, doberanie a humor som si totálne zamilovala. Keď som si dala dokopy všetky súvislosti ohľadom Leviho správania, tak som ho vedela pochopiť a všetko do seba krásne zapadalo. Vlastne vtedy nabral celý príbeh úplne iný rozmer, aj keď Bee mu to vôbec neuľahčila.

Musím spomenúť vedľajšie postavy, ktoré skvelo dopĺňali celý dej. Celá zápletka príbehu sa mi veľmi páčila a priznám sa, bola som prekvapená, kto bol záporák, pretože toto ma prekvapilo.

Knihu môžem len odporučiť. Po celý čas som mala úsmev na tvári, ktorý mi neschádzal z tváre ani po prečítaní.

jjanca
15.05.2023 5 z 5

Dostala som presne to, čo som očakávala. Zasnívala som sa, zamilovala a zasmiala. Bolo to milé, vtipné a miestami poučné. Páčilo sa mi prostredie NASA, ktoré bolo nezvyčajné a osviežujúce. Pol hviezdičky uberám za počet strán. Občas príbeh pôsobil zdĺhavo. 4,5/5*
Čítané v originále.

2023  85%Hypotéza lásky