Hlas kukačky

Hlas kukačky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363274/bmid_hlas-kukacky-V2V-363274.jpg 5 2079 528

Napínavý příběh o pátrání po tajemství, o němž se i v nejužším rodinném kruhu jen šeptá. Příběh o rozplétání složitých lidských vztahů táhnoucí se hluboko do minulosti. Začalo to už v dětství jako pouhá zvědavost, ale tehdy Kristýně na otázky nikdo neodpověděl. V průběhu let se zvědavost změnila v potřebu odhalit vlastní kořeny a přijít rodinným záhadám na kloub. Už dospělá Kristýna se snaží pochopit jednání svých nejbližších, o nichž si myslela, že je důvěrně zná.... celý text

Janina2609
12.01.2022 5 z 5

“Úpěnlivý pohled dožadující se pravdy. Jakou pravdu může říci té uplakané dívčině? A jakou pravdu je vůbec schopna snést dětská duše aniž by došla úhony?
Pravda.
Komu prospěje pravda, která je pouze nemilosrdná a zraňující. Existují životní situace, kdy pravda ublíží člověku nadosmrti a kdy nejlepším řešením je milosrdná lež.”
První kniha od autorky a určitě ne poslední. Příběh s propleteným dějem několika silných žen mne zaujal, styl psaní velmi příjemný. Pokud se mi nechce přestat číst a těším se na večer, kdy zas knížku otevřu, tak musím dát 5 ⭐️.

camelopardus
07.01.2022 3 z 5

Knihu jsem poslouchala v audio formě. Příběh jako celek byl pro mě zajímavý, historické vsuvky taktéž, ale způsob psaní na mě působí velmi slabě. Striktní černobílost postav, přemíra klišé, těžko uvěřitelné dialogy, to vše u mě knihu srazilo na úroveň trapných filmů pro pamětníky. Také mě mrzí odsuzování hrdinky Edity - z mého pohledu v dané situaci udělala to nejlepší, co mohla. Každopádně jsem si díky knize uvědomila to, jak se máme, my ženy, nyní dobře.

GaleW
07.01.2022 5 z 5

Mé druhé setkání se s paní Körnerovou a opět mě nezklamala. Knížka se četla velmi dobře, zajímají vás osudy hlavních hrdinek tak, že prostě nechcete přestat číst a s vyústěním je člověk vlastně také spokojený jako v případě Heřmánkového údolí.

Kacafir
07.01.2022 5 z 5

Žasnu a dávám 7*

otesánek
31.12.2021 5 z 5

Krásá kniha. Velmi čtivá.Nějak bych se rozepsala ,ale nechci prozrazovat děj. Snad jen ,že štěstěna je vrtkavá a nikdo nikdy neví co mu osud přivede do cesty a někdy je to dost překvapivé....vřele doporučuji

Lily189
31.12.2021 5 z 5

Sáhla jsem už po 3. knize paní Körnerové a určitě nelituji. Opět poutavá kniha se silným příběhem a k tomu ještě neskutečně čtivá. Jednoznačně doporučuji.

hankapimi
30.12.2021 4 z 5

Paní autorka umí moc pěkně a poutavě splétat zajímavé příběhy, připomíná mi svým stylem další moji oblíbenou spisovatelku A. Mornštajnovou. Příběhy silných a obětavých žen s těžkým údělem mezi dvěma světovými válkami čtenář zhltne na posezení.

stju
26.12.2021 5 z 5

Knihu jsem dostala jako vánoční dárek a přečetla jsem ji opravdu rychle. Dojímavý a dramatický příběh žen z jedné rodiny, které se snaží zvládnout svůj život co nejlépe, ale překážky, na které naráží, jsou často hodně náročné, mě opravdu chytil za srdce. Nejvíc jsem obdivovala Irmu, její obětavost, lásku, sebezapření. Bohužel si myslím, že i dnes zůstává v "toxických" vztazích mnoho žen z podobných důvodů, i když je od Irmina osudu dělí spousta let. Z toho důvodu a také proto, že si kniha určitě nedělá ambice na historický román, mi připadaly skoro zbytečné nebo spíš až rušivé, dokumentární popisy aktuálních historických událostí, které autorka do příběhu vkládala. Určitě však knihu k přečtení doporučuji a už se těším na další - Heřmánkové údolí - které jsem pod stromeček také dostala.

kalinka99
14.12.2021 5 z 5

Úžasně čtivý příběh ač s pohnutými osudy tří žen.

markej
14.12.2021 5 z 5

V posledních týdnech jsem neměla moc štěstí na výběr knih, dost jsem jich odložila (když mě knížka nezaujme tak do strany 30, vím, že to fakt dobré nebude, a odkládám), takže jsem potřebovala sázku na jistotu. Hlas kukačky má velmi dobré recenze a autorčino Heřmánkové údolí se mi moc líbilo. Věděla jsem, že klasický styl vyprávění, jakým Körnerová píše, je přesně to, co nyní potřebuju. A nespletla jsem se. Některým čtenářům bude možná připadat, že knížka je prostě tuctový ženský román a obsahuje spoustu klišé a stereotypů, a někdy to tak asi i je, ale mně se velice zamlouvá, jak se tu proplétají lidské osudy, líbí se mi psychologie postav i celkové vyznění - a teď to napíšu pěkně pateticky - jímž je oslava silných žen a matek, které zvládly úplně všechno, byť byly společností podceňovány a jejich místo mělo být především u plotny a po manželově boku (román se odehrává během první a druhé světové války).

pohoda58
06.12.2021 5 z 5

Kniha skvělá, napínavá, podle skutečné události. Po Heřmánkovém údolí další kniha, která nemá chybu. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Hanaluna
28.11.2021 5 z 5

Autorku mám moc ráda. Kniha byla opět bravurní. Vynikající plynutí, vykreslení postav i prolnutí osudů. Bonusem je pak v ději vykreslení těžké doby a historických souvislostí.

Allla9
28.11.2021 5 z 5

Kniha podle skutečných událostí chytne za srdíčko.

niknikita
21.11.2021 5 z 5

Skvěle napsaná kniha s neuvěřitelným a silným příběhem.

PájaHája
11.11.2021 4 z 5

Skvěle napsaný příběh jedné rodiny z období krutých válečných časů.

nai.ivka
06.11.2021 5 z 5

V některých rodinách se "dědí" i osudy.

Majký_
04.11.2021 5 z 5

Umně vystavěný příběh se skvěle vykreslenými postavami. Ač jsou osudy zobrazené v knize bolestné, celkově pro mě vyzařuje naději a pozitivní poselství. Doporučuji si vychutnat v podobě audioknihy namluvené Danou Černou. Úžasný zážitek.

Kanylka
02.11.2021 4 z 5

Co všechno se může přihodit jedné rodině. Pro mě stejně krásná kniha jako Heřmánkové údolí.

Belanna
31.10.2021 4 z 5

Moc hezká knížka, která je plná emocí. Je to příběh o naivních dívkách a manipulativních mužích, příběh rodiny a jejich tajemstvích. Oceňuji, že autorka nezabředávala do složitých popisů válečných vřav a politické situace oné doby a mohla jsem se tak naplno věnovat Editě, Irmě, Kristýně a všem ostatním.

helca31
29.10.2021 5 z 5

Silný příběh rodiny zasažený válkou rozplétá vztahy dávno minulé. Kristýnka pátrá po své matce a zjišťuje, že její matka ji odložila stejně jako jejího bratra, ujala se jich jejich babička, přijala je za vlastní , vychovala je.