Hlas kukačky

Hlas kukačky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363274/bmid_hlas-kukacky-V2V-363274.jpg 5 2092 528

Napínavý příběh o pátrání po tajemství, o němž se i v nejužším rodinném kruhu jen šeptá. Příběh o rozplétání složitých lidských vztahů táhnoucí se hluboko do minulosti. Začalo to už v dětství jako pouhá zvědavost, ale tehdy Kristýně na otázky nikdo neodpověděl. V průběhu let se zvědavost změnila v potřebu odhalit vlastní kořeny a přijít rodinným záhadám na kloub. Už dospělá Kristýna se snaží pochopit jednání svých nejbližších, o nichž si myslela, že je důvěrně zná.... celý text

knihomolkadorfa
09.05.2019 4 z 5

Skvělá knížka od skvělé autorky. I když ... tato se mi, nevím proč, líbila asi nejméně.

porcelainswan
09.05.2019 4 z 5

Po Heřmánkovém údolí jsem se velmi těšila na novou knížku této autorky. Opět úžasně čtivý a silný příběh žen na pozadí nelehkého 20. století. Co mi v knížce trošku nesedělo byly popisy historických událostí - v románu mi to přijde úplně zbytečné a přiznávám se, že jsem tyto stránky přeskakovala. Informace možná ocení jen ten, kdo o událostech druhé světové války neví nic, pro ostatní čtenáře mi to přijde opravdu zbytečné a působilo to na mě rušivě. Vždy jsem se těšila na hlavní dějovou linii.

jittik
01.05.2019 5 z 5

Krásné, smutné, plné naděje a hlavně lásky k bližním. Konec se mnou zamával.

Evule81

Úžasná kniha. Doporučuji

cecetka
01.05.2019 5 z 5

Mam rada tento typ spolecenskych romanu.
Mam rada knihy (i ty romanticke) HMK.
Pani HMK umi krasne ctive a poutave psat. Umi volit spravna slova, umi krasne poskladat vety. U jejich knih se nikdy nenudim, uzivam si je a odpocivam.
Hlas kukacky je pribeh velmi silne zeny Irmy. Verim, ze takovy pribeh se mohl i stat, verim, ze lide prozivali ruzna tezka zivotni obdobi, a mohl to byt i takovy pribeh. Sice jsme cely zivot Irmy proleteli tak bejak rychle, autorka nezachazela do prilisnych detailu, ale i to, co popsala, staci k tomu, aby ctenar pochopil, jak silna osobnost Irma je. Nesla nejen sve vlastni brime, k tomu cely zivot snasela pritomnost priserneho manzela, ale nesla i brime svych dcer a vnoucat.
Uprimne ... nechtela bych zit tak tezky zivot.

Ivuska.09
30.04.2019 5 z 5

Pokud patříte ke čtenářům, kteří mají rádi vyprávění o osudech silných žen, rozhodně byste si Hlas kukačky neměli nechat ujít. Celá kniha je vlastně o komplikovaných rodinných vztazích v komplikované době. Dochází k odhalování tajemství, která být odhalena nikdy neměla. A přesto všichni vědí, že k tomu jednou dojde. Skvělé čtení, autorka opět nezklamala.

Bobina74
29.04.2019 4 z 5

Co jiného očekávat od paní Körnerové než zase povedený román. Příběh mapující životy tří generací jedné rodiny je autorkou vykreslen velmi laskavě i navzdory neradostným událostem a s velkou vypravěčskou grácií, jak už jsme u této autorky zvyklí.

a.k
27.04.2019 5 z 5

Román je moc pěkně napsaný, čtivý a plný emocí. Krásné to bylo čtení.

Martina023
26.04.2019 5 z 5

Další kniha úžasné autorky...nemohla jsem knihu odložit.Stoji za přečtení..

Sarah01
23.04.2019 5 z 5

Moc pěkně napsáno, čte se to tak nějak samo, zajímavý příběh několika žen z jedné rodiny, který se opravdu mohl stát.

Krisařka
20.04.2019 5 z 5

Opět přečteno jedním dechem,,, krásně smutná"citlivá kniha. Už aby byla další.

Ywonek
05.04.2019 5 z 5

Opet dalsi nadherna kniha od teto autorky.

essidaven
04.04.2019 4 z 5

Bylo to poprvé, co jsem knihu této autorky nezhltla za den či dva. Zprvu jsem se vůbec nemohla začíst, nejspíš proto, že kniha začíná Editiným příběhem a tato hrdinka mi vůbec nebyla sympatická. Ale prozřetelně jsem se ke knize vrátila a příběh Irmy mě chytil o poznání více. Příběh trochu smutný, ale opět skvěle napsaný, jako vždy. Ale musím přiznat, že na romány z 19. století, od této spisovatelky se vždy těším o trochu více.

Papilla
04.04.2019 5 z 5

Spisovatelka opět nezklamala. Silný příběh, silné ženy..Těším se na další knížku

1alena1
03.04.2019 5 z 5

Nádherný, čtivý příběh napsaný velice dobře, tak jak to paní Körnerová opravdu umí. Opět se zde ukazuje síla žen, potvrzuje se mé oblíbené rčení že "ženská vydrží víc než člověk!"
Baví mě číst o době minulé v příbězích, které se dotknou našeho srdce. Doporučuji. Kniha je stejně dobrá jako jedna z minulých této spisovatelky s podobným námětem tj. silný příběh ženy s pozadím "nedávných" historických událostí - Heřmánkové údolí.

Terez25
02.04.2019 5 z 5

Pěkné počtení, příběh silných žen na pozadí války. Knihy s touto tématikou mám ráda a tato mě velice potěšila.

knihovnička007
31.03.2019 5 z 5

Spisovatelka, u které každá kniha znamená sázku na jistotu.
Tentokrát je příběh z jiné doby, než je u autorky obvyklé. Tajemství rodiny se postupně rozplétá...
Osudy Edity a Magdy, i když v menší míře a pohnutý osud Irmy...
Opět krásně napsaná kniha-z období od 1.světové války do konce 2.světové války, příběhy ženy jedné rodiny na pozadí smutných dějin Československa.

Kniha se skvěle četla-chytne a nepustí. U této autorky je i 280 stran málo a člověk by četl stále dál.

cornetka
31.03.2019 5 z 5

Přesně tak,jak je uvedeno na přebalu knihy - silný a strhující příběh.

Pípasek
26.03.2019 5 z 5

Krásné i když velmi smutné a dojemné čtení.

Prateri
25.03.2019 5 z 5

Tentokrát žádná romantika. Okupace, válečná léta romantice moc nepřály. Přesto čteme příběh o lásce, zradě, obětavosti, možná, že i o pocitu viny. Napsané tak, že jsem těžko knihu Hlas kukačky odkládala.
My, příznivci paní Körnerové, máme svátek s každou její novou knihou.

Str. 146: Osud jim nepřál! Osud! Na ten se dá svést cokoli.