Hlas kukačky

Hlas kukačky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363274/bmid_hlas-kukacky-V2V-363274.jpg 5 2081 528

Napínavý příběh o pátrání po tajemství, o němž se i v nejužším rodinném kruhu jen šeptá. Příběh o rozplétání složitých lidských vztahů táhnoucí se hluboko do minulosti. Začalo to už v dětství jako pouhá zvědavost, ale tehdy Kristýně na otázky nikdo neodpověděl. V průběhu let se zvědavost změnila v potřebu odhalit vlastní kořeny a přijít rodinným záhadám na kloub. Už dospělá Kristýna se snaží pochopit jednání svých nejbližších, o nichž si myslela, že je důvěrně zná.... celý text

Kanimůra2
31.05.2021 5 z 5

Krásná kniha, smutná kniha, dobře se čte. Moje první knížka a trefa. Vůbec nechápu, jak jsem mohla tuto autorku přehlédnout. Hodlám okamžitě napravit a zařazuju mezi oblíbené autory

Pavlina50
27.05.2021 5 z 5

Je to čtivý příběh o životním tajemství jedné rodiny, a nejen o ženské síle, ale i o určitém selhání, také o obrovské lásce k dětem, u které je někdy i lež omluvitelná. Kniha dokazuje, že téměř v každé rodině existují nějací kostlivci ve skříni, kteří z ní přece jenom většinou někdy vylezou ven, a je nutné se s nimi vypořádat. Kniha je psaná jednoduchým jazykem bez zbytečných a zdlouhavých „příkras“, věcná, srozumitelná, uvěřitelná. Za mě palec nahoru.

Drahuš
26.05.2021 4 z 5

Čtivá pěkná kniha o rodinném tajemství.

petrulkaa
25.05.2021 5 z 5

Moc pěkná kniha, která mě scela, tak jako každá kniha této autorky, pohltila.Knihy ze života mě baví, proto jsem sáhla po Hlasu kukačky. První část, která byla věnovaná Editě mě ze začátku úplně nechytla. Po pár stránkách už jsem si její příběh vychutnávala.
Druhá část byla věnovaná Irmě - matce Edity a rozplétala jejich rodinné vztahy.
Moje oblíbená autorka mě opět nezklamala.
Pěkná kniha, která určitě stojí za přečtení.

clarkens
19.05.2021 5 z 5

Četla jsem ji již podruhé a pořád ve mě zanechává ten zvláštní pocit zymyšlení. Velmi čtivé, vyprávěno z několika stran, působivé propojení a postupné odhalování pravdy. Skvělý styl psaní!

ferdada
19.05.2021 4 z 5

Velmi dobře a čtivě napsaná kniha. Konečně něco, co má hlavu, patu a nepaskvil mezi nimi.
I když vlastně… No i tady je příběh sešíván (ne vyšíván) povinnou nití. Bez těchto švů by dnes asi kniha nesměla vyjít.
Autorčino vyjadřování a formulace jsou živé, přirozené a na úrovni. A to je prima.
Děkuji za krásné čtení.

zaglo
04.05.2021 4 z 5

Před touto knihou jsem četla Heřmánkové údolí, které se mi líbilo hrozně moc. Tato kniha mi přijde slabší, ale kdybych četla pouze tu, byla bych nejspíš nadšená :)

Eduarda
29.04.2021 4 z 5

Začátek rozvláčný, konec působivý. Bezesporu knížka, která otevírá prostor pro úvahy - a to v mnoha směrech. Nejenom o syžetu jako takovém, ale i o (ne)vnímání žen v různých historických obdobích. Nesu jí v hlavě už několik dní - nadšení z poskládání příběhu z mnoha různých úhlů pohledu, které mu dodává plasticitu, ale i drobné roztrpčení z "přefeminizování", kdy zatímco všechny ženy jsou silné (nebo ze slabosti získávající sílu), muži jsou prakticky výhradně zoufalí a slabí/despotičtí amébní panáci. Bezesporu ale patří k tomu lepšímu, co jsem z české literatury četla a nutí mě vážit si toho, co v reálu máme (i když rezervy se dají hledat všude).

Alena129
28.04.2021 4 z 5

Docela hezký román o tom, jak to měly v životě těžké.

Andynka
26.04.2021 4 z 5

Má třetí kniha od autorky. A řekla bych , že byla ze všech nejslabší. Ale i přesto ji hodnotím velmi pozitivně, protože byla zase o něčem jiném.
Velmi zajímavý příběh o rodině, kterou zrovna štěstí úplně neprovázelo.
Byl to za mě trochu přehnaný příběh, ale nikdy nevíte, co se může stát. A bohužel se stávají i ty pro vás nejvíc nereálné scénáře.
Tato kniha popisuje, jak život nemusí být vždy fér a láska opravdu nevítězí nad vším.
Autorky styl psaní mě opravdu baví. Kniha se pak čte sama . A i když nepíše knihy, které by byly napínavé a vy nemohli přestat číst. Tak ten styl psaní vám to vynahradí.

pivatko
22.04.2021 5 z 5

Úžasně čtivý a drsný příběh

milisek21
22.04.2021 4 z 5

Za mě docela smutná knížka. Četla se dobře, ale konec byl takový odfláknutý. upřímně dřív to ženský měly vážně těžký.

Sindy304
21.04.2021 3 z 5

Kniha se četla dobře, jenom konec mi připadal takový useknutý.

sporran
17.04.2021 4 z 5

Körnerové styl, román o jedné rodině, silná žena a její životní rány...

DanaKa81
09.04.2021 5 z 5

V knize nahlédneme do života jedné rodiny a jejího skrývaného tajemství. Věřila jsem autorce každé slovo v napínavém příběhu z nelehké doby, který se odehrává před a po druhé světové válce. Moc doporučuji, protože se kniha čte opravdu jedním dechem.

malkina11
06.04.2021 5 z 5

Nádherné...nádherné to bylo...

aleza1
05.04.2021 5 z 5

Začátek knihy byl trochu rozvláčný a i trochu nudnější, potom se však děj posunoval tak, jak je u autorky zvykem. Úžasné čtení, osudy několika generací zasazené do momentální politické situace. O něco víc se mi líbilo Heřmánkové údolí, ale dávám 4,5*.

ivusse
02.04.2021 5 z 5

Krásná kniha se smutným příběhem a vlastně jeho šťastným koncem. Nutí mě k zamyšlení nad tím, jak těžká ta doba musela být, že se ty věci opravdu děly. Jak žili lidé, kteří se museli podřídit společnosti a celý život pak přemýšleli nad tím, jaké by to bylo, kdyby...

kulatina
02.04.2021 4 z 5

Příběh tří generací žen začíná na začátku dvacátého století. Autorka poutavým způsobem podává těžkosti začínající před první světovou válkou. Příběh by dle mého názoru mohl existovat bez dlouhých politickych popisů doby, ty jsou podány stroze a jakoby opsané z dějepisu a chybí jejich citlivé propletení do příběhu. Samotný příběh stojí za přečtení a klidně se takto mohl odehrát.

martousek
28.03.2021 5 z 5

Mně osobně by kniha dala mnohem víc, kdyby celý příběh byl napsaný pouze z jednoho pohledu, příběh Edity jsem četla s napětím, bavil mě, najednou otočíte stránku a nevíte, kde vlastně jste. I přes tyto lehké nedostatky dávám pět hvězd a jsem ráda, že jsem na autorku narazila.