Heřmánkové údolí

Heřmánkové údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390670/bmid_hermankove-udoli-VPR-390670.jpg 5 3668 989

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví... (3.vydání)... celý text

Natique
07.11.2014 4 z 5

Příběh byl smutný a depresivní. Nicméně napsaný čtivě a laděním i mně trochu připomněl Želary.

evarec
16.10.2014 5 z 5

Krásná knížka, krásně se čte. Příběh mě chytil, nemohla jsem se od děje odtrhnout, dokud jsem nedočetla.

mschmidtova
04.10.2014 5 z 5

Moc hezká kniha, moje první od této autorky. Příběh jedné ženy, velice silný a zajímavý. Věřím tomu, že v té době žilo hodně takových žen, kniha v žádném případě nepůsobí vymyšleně nebo přehnaně. Musela jsem ji přečíst co nejdřív, vtáhla mě a nepustila, dokud jsem ji nedočetla.

niknikita
24.09.2014 5 z 5

Musela jsem číst s krabicí papírových kapesníků po ruce a to doslova.
Tak neuvěřitelný příběh se nedá vymyslet, ten napsal sám život.

Ranuncul
30.08.2014 4 z 5

Perfektní kniha,velice dobře napsané.Přečteno za chvilku,nešlo skoro přestat číst.Velice zajímavý námět,trochu mi to připomnělo Želary.

ivetamerth
03.07.2014

Velmi čtivé, měla jsem problém se od knížky odtrhnout. Silný příběh silné a zajímavé ženy, jejíž život opravdu nebyl jednoduchý.

hanča34
26.06.2014 5 z 5

Pro mě první kniha od této spisovatelky a hned tak silný příběh. Okamžitě jsem zatoužila přečíst další příběhy.

Pulina
18.06.2014 5 z 5

Fantasticky napsaný příběh! Kdykoliv si myslím, že mám moc práce, vzpomenu si na Annu: kolik a v jakých podmínkách jí měla ona, a hned se mi uleví, protože tíži jejího života my v dnešní době nemůžeme ani zakusit.
A kvůli poznání reality tehdejší doby a jako výstrahu všem, kteří by chtěli vrátit staré "dobré" normalizační časy, bych ji navrhovala mezi povinnou četbu pro mládež od 15-ti let!

Marčullkas
06.06.2014 4 z 5

Syrový příběh ženy, která si ve svém životě vydobila své místo. Bohužel ne vždy bylo vše podle jejich představ a přání, ale to není nikdy.
Za všech okolností se snažila pro manžela a děti vybudovat domov. Ona byla ta silná, statečná a obětavá žena. Ona držela rodinu nad vodou a hrdě snášela manželovu vážnou a nevyzpytatelnou nemoc.
Škoda jen, že nebyl příběh víc propracovanější, protože mě to bavilo a nechtěla jsem mít knížku tak rychle přečtenou :)

anais
30.05.2014 5 z 5

moc hezké, čtivé

Handula
16.04.2014 5 z 5

Původně jsem si myslela, že to bude trochu červená knihovna, ale opak je pravdou. Kniha mě skutečně nadchla a všem (především ženám) doporučuji!

Marika Vanova
21.03.2014 5 z 5

Tato kniha se mi četla velmi dobře a jen s přemáháním jsem ji odkládala, velmi čtivé.

Edana
14.03.2014 3 z 5

Asi jsem čekala něco trošičku jiného než obyčejnou červenou knihovnu z poválečného období... Moje chyba. Nic to ale nemění na faktu, že Annin příběh by mohl být velmi dobrý a zajímavý, nebýt toho, že je stále popisována prakticky jako nadčlověk. Nebo třeba terminátor v sukni.

evasamankova
06.02.2014 5 z 5

Silný příběh ženy, která ač neměla rozhodně na růžích ustláno, nikdy se nelitovala. Naopak se dokázala radovat z každé maličkosti a vidět na lidech jenom to lepší.
Klobouk dolů před touto i dalšími podobnými ženami. Moc hezky napsáno.

flycat
20.01.2014

kopíruju marataheja....Knížka se opravdu četla dobře a při čtení jsem si říkala,že není nad "obyčejné" problémy všedního života :-).
žijeme nyní moc dobře.

Alzbetta
12.01.2014 5 z 5

Krásný příběh, opravdu jsem přečetla jedním dechem.

marataheja
08.01.2014 3 z 5

BUBINA1971
26.10.2013 5 z 5

Pěkný silný příběh,nemohla jsem se od knížky odtrhnout.

zuzepka
17.10.2013 5 z 5

Vzpomínky ženy na sklonku života mě zavedla do poválečných let.Návrat Volyňské dívky zocelené těžkým dětstvím.
Její přeměna v ženu a matku.Pozadí osidlování pohraničí a nástup komunismu jen ukazuje,že spravedlnost,
ochranu rodiny,dětí a právo na štěstí mají ženy zakořeněnou hluboko v sobě.Pro mě je to knížka se silným příběhem
ke které se budu vracet.

LadyMichelle
02.10.2013 5 z 5

Krásná kniha, krásná ve svém jednoduchém a přesto poutavém příběhu