Heřmánkové údolí

Heřmánkové údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390670/bmid_hermankove-udoli-VPR-390670.jpg 5 3668 989

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví... (3.vydání)... celý text

Evka27
24.06.2020 3 z 5

Pěkný příběh,ale víc se mi líbily Želary,hlavně úžasný film a Žítkovské bohyně, pokud jde o ženské osudy.

Jančislava
22.06.2020 5 z 5

Na knihu jsem dlouho čekala v knihovně a jsem ráda, že jsem se nakonec dočkala. Moc hezká, smutná, jemná, drsná, odvážná... V hlavě mi dlouho zůstane vůně heřmánku.

Bulldog
21.06.2020 5 z 5

Moc hezká kniha s čistým příběhem o síle, lidskosti a dá se říct, že i štěstí.... Dala bych ji povinně přečíst všem, kterým chybí úcta a pokora..

Andy79
21.06.2020 5 z 5

Nádherná kniha

Hanaluna
19.06.2020 5 z 5

Pro mě krásná kniha o nesmírné statečnosti, odvaze, ženské síly. Důležité vykreslení doby po válce a komunismu, jak já jako mladší ročník nemohu pamatovat. Kniha nutí k zamyšlení, zhodnocení a poděkování. Aspoň mě.

berila
10.06.2020 5 z 5

Tak tohle byla opravdu nádhera. První kniha od autorky, od které jsem ještě nic nečetla, ale po této "pecce" zdaleka nebude poslední. Všem - hlavně však ženám - doporučuji. Kdyby šlo více *, tak ani chvilku neváhám.

marcela_jehlick
08.06.2020 5 z 5

Krásný čtivý příběh mladé ženy Anny z poválečné doby. Člověk si při čtení takového příběhu uvědomí, v jakém světě žijeme dnes, co vše je pro nás samozřejmostí a že tomu v dobách ne až tak dávných bylo úplně jinak a lidé byli přesto spojení a šťastní " i s tím málem co měli" . Kniha je jednou z mála, ke které se v budoucnu určitě ještě vrátím.

Kubikuli
08.06.2020 5 z 5

Krásně napsaná knížka, která mě hodně donutila přemýšlet o tom, jak málo si vážíme věcí, které dnes máme ... Anna se zvládla ve svých ani ne dvaceti letech poprat s tolika nepřízněmi osudu.. Jak krásné je, když se člověk dokáže radovat z úplných maličkostí a více než na sebe, myslí na ostatní. Jsem ráda, že i přes těžký životní start měla hlavní hrdinka krásný život :) Knížka je zajímavá od první do poslední stránky. Prostě WOW :)

Emmadriel
07.06.2020 4 z 5

Heřmánkové údolí je první knihou, jež jsem od této spisovatelky přečetla a byla jsem velmi zvědavá. Kniha je velmi čtivá a neustále budete mít tendenci číst dál a dál, také styl psaní tomu nahrává. Tak do poloviny knihy budete naprosto fascinovaní hlavní hrdinkou a jejím silným příběhem. Při čtení knihy jsem z ní byla opravdu nadšená, ale bohužel koncovka knihy několik posledních desítek stran mě trochu zklamalo, dle mého názoru ten závěr mohl mít mnohem lepší potenciál, jak čtenáře překvapit. Mnozí čtenáři stojí o šťastný konec. Ale musím říci, že jsem ráda, že tato kniha patří mezi takové ty mezigenerační knihy, které si přečte matka, dcera i babička a to já mám velice ráda.

irrrenka
05.06.2020 5 z 5

Hlavní hrdinka byla obrovsky silná žena a někdy jsem se na ni i zlobila, že neřeší věci víc radikálně. Ale asi jí to přineslo ten klid, přízeň lidí a štěstí, které by mnohý za štěstí ani nepokládal. Při takové spoustě dětí a takovém manželovi bych asi nezvládla to, co ona. Moc hezké knížka. Chtěla bych od autorky přečíst i věci dalšího.

kalinkacz
05.06.2020 5 z 5

Autorka je jednoduše mým objevem letošního roku... Jak Heřmánkové údolí, tak Hlas kukačky mě dostaly... Nádherné čtení, krásný jazyk, reálný příběh obyčejných lidí a nádech tehdejší doby... Autorka umí skvěle navodit atmosféru a přiblížit postavy čtenáři natolik, že jsou mu skutečně blízké.... Nevím, jak je možné, že jsem tuto autorku vynechávala, to byla obrovská chyba a jsem moc ráda, že jsem ji konečně napravila... Tohle bylo jednoduše fantastické čtení!

Zelený.úval
04.06.2020 5 z 5

Moc hezká kniha, která ve mně zanechala hluboký dojem. Udržovala mě v napětí a vlastně skoro až ve strachu o hlavní hrdinku, protože jsem jí celou knihu přála, aby konečně našla svoje opravdové štěstí a klid, který si tak moc zasloužila.

viva71
03.06.2020 5 z 5

Jako pohlazení.... Knížka je obsahově krutá a hlavní hrdinka si zažije radosti i velké křivdy života. Přesto zůstává stále čistý a krásný člověk a konec knížky působí jako pohlazení.

kofee
03.06.2020 5 z 5

Flow. Přítomný okamžik. Vděčnost za to, co je. Nacházet to dobré. Být. Brát život, jaký je. Mindfulness na přelomu 40. a 50. let.
Inspirace a k tomu nostalgie pruhovaných duchen větraných na slunci, studniční voda a vůně heřmánku.

zuzu8480
31.05.2020 5 z 5

Bomba knížka. Krásně se četlo a člověk si při vzpomínkách na dřívější dobu říká, v čem to žije teď.. Život byl těžký, ale lidskost a pomoc bližnímu byla samozřejmostí.

lištička123
29.05.2020 5 z 5

Dosud jsem od autorky ještě nic nečetla a po této knížce jsem zjistila, že mám co dohánět. Byla skvělá. Dojemný a místy krušný život hlavní hrdinky mě chytil od začátku až do konce. Hezky, čtivě napsané.

Zzofinka
28.05.2020 5 z 5

Naprosto souhlasím se snowpinkee i ostatními pochvalnými recenzemi. Knížku jsem dočetla minulý týden ráno a myslela jsem na ni celý den. Sama mám tři děti a úplně mi v tu chvíli přišly směšné stesky mé a mých kamarádek, jak nezvládáme a nestíháme :-D. Vlastně mi to možná i pomohlo trošku si přeskládat priority. Hrdinka byla úžasná, styl psaní super, příběh krásný, syrový a opravdový, věřím, že poděkování na začátku je právě paní, která svůj příběh autorce vyprávěla. Takže souhlasím: WOW!!!!

snowpinkee
28.05.2020 5 z 5

Moje první setkání s paní autorkou. a WAU.
Dostáváme se do sudet a do doby sotva po válce. Hlavní hrdinkou je Anna kterou repatriují z Ruska. Rodina ji provdá za válečného veterána, který po válce dostal Heřmánkové údolí.
Když to vezmu tak kniha vypráví o nezdolné síle, odvaze a lásce jedné ženy. Co všechno dokázala, jak moc byla ochotná bojovat za sebe a své děti. Příběhem se nedostáváme nijak daleko, ale do hloubky. Citově mě kniha rozložila a musela jsem ji nějakou dobu vstřebávat.

Maki7
27.05.2020 5 z 5

Celý jeden život na dlani.... krásná a dojemná kniha :)

JancaMia
25.05.2020 5 z 5

krásný dojemný příběh jednoho života