Heřmánkové údolí

Heřmánkové údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390670/bmid_hermankove-udoli-VPR-390670.jpg 5 3693 3693

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví... (3.vydání)... celý text

MiriamF.
31.08.2020 5 z 5

Neskutečně silný příběh. Neskutečná vnitřní síla hlavní hrdinky, která nutí k zamyšlení.
Knihu jsem měla zapůjčenou, ale po přečtení musím mít v knihovně svou vlastní. Doporučuji.

Magrata15
27.08.2020 5 z 5

Příběh Aničky by vydal na několik knih, ne jen na jednu. Je vážně neuvěřitelné, kolik trápení se může sejít v jednom lidském životě a jak to mladá dívka, skoro ještě dítě, dokáže všechno zvládnout a ještě si najít štěstí v maličkostech.
Poslední dobou mám štěstí na podobné knihy plné silných osudů.
Heřmánkové údolí určitě doporučuji k přečtení.

VěraČamková
19.08.2020 5 z 5

obrovsky lidský příběh, kdyby šlo, dala bych mnohem více hvězdiček...četla jsem jedním dechem, doba popsaná bez přikrašlování tak, jak se skutečně udála, kniha by měla patřit mezi povinnou četbu. Velmi mladá hrdinka i přes všechna příkoří dokazuje, že s láskou a bez nářků se dají překonat i ty nejhorší nástrahy.

Lůca1
18.08.2020 5 z 5

Kniha si rozhodně zaslouží 5 * I přes to co všechno Annu potkalo, se snažila hledat v životě pozitiva a z nich žít. Velmi doporučuji přečíst :-)

tynka8t
18.08.2020 5 z 5

Život jedné statečné skromné ženy, která si dokázala poradit se svým osudem. Kniha plynula a já jsem hltala všechny řádky. Zvlášť vůni heřmánku, kterou jsem po přečtení dál cítila..

Welinie
14.08.2020 5 z 5

Krásná kniha i s úskalím které se v ní ukrývá. Hlavní "hrdinku" příběhu o ní samé, život zkouší každou chvíli. Tento román byl napsán podle skutečné události. Statečnost, radost ze života a touha žít pro svou rodinu.

Květ
12.08.2020 4 z 5

Román napsaný podle skutečné události. Sedmnáctiletá Anna se v rámci repatriace ocitá v poválečném Československu, kde se o ni má postarat její "bohatá" teta. Hned po příjezdu ale zažívá Anna zklamání, když vycítí, že v rodině není příliš vítána. Východiskem by měl být její sňatek s válečným veteránem, který ale Annu děsí. Román o "obyčejném" životě v těžké době, je napsán jednoduchým jazykem, snadno se čte, autorka dobře vykresluje tehdejší smýšlení i charakteristiku jednotlivých postav. Na plný počet mi tam něco chybělo, ale od autorky si ráda ještě něco přečtu. (3,5-4*)

Roanna
11.08.2020 4 z 5

Kdo má rád knihy paní Mornštajnové, toho nadchne i tato kniha, protože se jim svým pojetím velmi podobá. Krásně odvyprávěný příběh ze života, který se čte jedním dechem. Po dočtení se sice ten úplný "Wow efekt" nedostavil, ale to nic nemění na tom, že je to velmi dobře napsaný příběh, který potěší každého, kdo rád čte o skutečných osudech obyčejných lidí.

Višnička
11.08.2020 5 z 5

Miluju, když mě knížka tak vtáhne do děje, že těch pár dní , co ji čtu, jako bych žila uvnitř a mohla se postav dotknout...velice doporučuji, krásná kniha, silný příběh , čte se jedním dechem, prostě aaaaaaaach....

Janniska
11.08.2020 5 z 5

nádherně napsaná kniha.Přečetla jsem ji skoro jedním dechem.Velmi se mi líbí styl psaní autorky.
Osud Anny nebyl úplně sluníčkový , přesto ho brala takový jaký byl , byla velmi silnou ženou až do konce svých dní.

marie3541
10.08.2020 5 z 5

Po delší době jsem se zase úplně ponořila do příběhu Anny. Kniha se mi moc líbila, autorka opět nezklamala. Příběh se hezky čte, není to žádná červená knihovna. Člověk si zase uvědomí jaké možnosti má v dnešní době. Hlavní hrdinka byla opravdu statečná a obdivuhodná žena.

Pomko
10.08.2020 5 z 5

jedním slovem NÁDHERA ! Kniha, která Vám dodá sílu.

brabpa
08.08.2020 5 z 5

Naprosto přirozeně popsaný děj života silné ženy. Styl, jakým je kniha napsána, mi byl velmi příjemný. Přečetla jsem ji po večerech asi během 4 dní.

Aseverova
29.07.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha, přečteno jedním dechem.

Pett
28.07.2020 5 z 5

Úplně nejvíc mi sedla tahle nezdolná síla člověčího ducha... sic plíživá úzkost té doby mi rozbrázdila duši... přeměna mile poklidné vesničky v bandu ustrašených malolidí neutěšeně bila do srdce smutně alarmující realitou... NICMÉNĚ ... jedna z posledních vět osudem zvalchované Anny mi až vehnala dojatou slzu do oka... přeci jen trocha toho lidského dobra je třeba každému z nás... stačí se jen na ten svět dívat tou správnou srdeční chlopní... stačí si jen přivonět.

martousek
27.07.2020 5 z 5

Knihu si koupila kamarádka, ale k jejímu přečtení neměla dostatek času, na základě recenzí jsem si knihu od ní půjčila a byla jsem nadšená. Pro mě osobně strhující příběh mladé a neskutečně statečné ženy, která se dokázala poprat se vším, co jí život postavil do cesty. Za mě jednohlasně doporučuji.

Martina166
27.07.2020 3 z 5

Heřmánkové údolí - krásný název. Kniha se čte sama. Jen od přečtení Hany si nemohu pomoci a vše za ní ,,pokulhává".

Renča44
26.07.2020 5 z 5

Včera jsem začala v noci dočetla :) Úžasná knížka , doporučuji :)

ivibery
25.07.2020 5 z 5

Moc pěkně vyprávěný silný příběh. Má strhující děj, díky kterému nejde knížku odložit.

haannyys
24.07.2020 5 z 5

Ráda dám této knize výborné hodnocení, protože si ho prostě zaslouží. Někde jsem četla, že autorka píše podbízivě, aby se to lidem líbilo. Nesouhlasím. Píše čtivě, protože jsou tam opravdové emoce, ne jen "mělo by to tam být, tak to tam dám". Díky a ráda sáhnu po nějakém dalším titulu