Heřmánkové údolí

Heřmánkové údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117365/bmid_hermankove-udoli-oGy-117365.jpg 5 3680 991

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví...... celý text

iveta3689
04.11.2020 4 z 5

Lehce a jednoduše napsané, velmi dobře se čte. Bez zbytečných detailů, které by odváděly pozornost, přesto podrobně a krásně vykreslená atmosféra a charaktery. I když je příběh o těžké době, je neuvěřitelně optimistický.

LenkaKa
03.11.2020 4 z 5

Krásný příběh, život je někdy těžký, někdy krásný....a tak to prostě je

magic11
02.11.2020 4 z 5

Prostě ze života. Jak si vážit úplně obyčejných věcí, bez závisti a zloby a i tak si to užít. Přiblížení doby, ve které by dneska už nikdo žít nechtěl a ve které se i tak dalo najít kus štěstí. Pěkné počtení.

LivB
02.11.2020 5 z 5

Velmi silný příběh, který se od začátku do konce čte jedním dechem. Obrovská dávka pozitivniho myšlení.

Xaveza
30.10.2020 5 z 5

Sedla jsem si na kolotoč v 11:30 a v 19:05 mě vyplivnul. Tohle jsem vážně nečekala. Skvělá kniha.

Beriynka
28.10.2020 5 z 5

Moc krásný příběh, určitě se k němu ještě někdy vrátím.

Erummeldë
28.10.2020 4 z 5

Milý oddechový příběh popisující život silné a odvážné ženy v minulém století. Není to knížka ke které bych se někdy vrátila, na druhou stranu ani nelituju času stráveného jejím čtením.

AlbionFoxyFox
25.10.2020 5 z 5

Silný příběh obyčejných lidí, na kterém si člověk uvědomí, jak se dnes máme vlastně dobře.

Martina157
24.10.2020 5 z 5

Úžasná knížka, přečteno jedním dechem...

vikyna9
24.10.2020 5 z 5

Nevěřila jsem, ale je to tak... Nevím proč, nechápu, ale knížka mě dostala. Snad tou lidskostí, surovým popisem postav, ale hlavně silou a odhodláním hlavní hrdinky.

Mateo67
24.10.2020 4 z 5

Kniha z obtížné doby, ale nijak tragická. To vidím jako velké plus. Asi mě zaujala víc než Hlas kukačky, a to právě pro zvolené poválečné období, které se v knihách nevyskytuje až tak často. Kniha tedy byla pro mě i poučná, bylo zajímavé číst o těchto časech. A možná právě toto je důvodem, že nedám pět hvězdiček. Vykreslení doby mě poutalo ke knize víc než příběh, který se na stránkách odehrával.

Evča123441
20.10.2020 5 z 5

Moc hezká kniha.Doporučuji si přečíst.Neuvěřitelné v čem dokázali být lidé šťastní.

parvitas
20.10.2020 5 z 5

Príjemné, možno trochu aj smutné čítanie, no odporúčam. Rodinný, komorný príbeh Anny, ktorá po vojne prišla k príbuzných do Československa a hneď sa musela postarať o budúcnosť, vydať sa, ako jej to naplánovala teta. Budúcnosť mala síce nalinkovanú, ale podarilo sa jej s tým vyrovnať. Nemala ľahký život, ale napriek tomu vanie z knihy pohoda a teplo, vôňa harmančeka a ľudskosť. Príbehovo sa mi kniha podobala trošku na knihu Šikmý kostel, aj keď hlavná línia bola len z pohľadu jednej ženy a nie viacerých a o polstoročia neskôr, no ten pocit som mala podobný - že silné ženy a matky zvládnu všetko, lebo musia. A napriek tomu sa mi Heřmánkové údolí čítalo omnoho ľahšie, na konci z toho nebola čistá depka, práve naopak. Páčilo sa mi prelínanie minulosti, na ktorú sa rozpamätala pri istej udalosti v súčasnosti. Možno takto by som na svoj život chcela spomínať aj ja... 4,5 hviezdičiek

Melaanie
20.10.2020 5 z 5

Tuto knihu bych doporučila každému. Skvěle se čte a pokud má někdo rád příběh, který se odehrává v delším časovým úseku, tak si přijde na své.
Hezky popsaný příběh dívky a pak i ženy a matky.

evajs.evajsek
19.10.2020 5 z 5

Nádherné čtení....není více co dodat. Kniha stojí za přečtení.

Jabkovžupanu
18.10.2020 5 z 5

Zřejmě nejlepší kniha autorky :)

Dashow
09.10.2020 5 z 5

Dávám 5*.. Nevím čím a proč, ale knížka mě vytáhla hned od první stránky a za 2 dny, byla fuč. A před hlavní hrdinkou tedy klobouk dolů!

amanek
08.10.2020 5 z 5

Přesně takové příběhy mám nejradši. Příběh "obyčejné" ženy, dívky, s kterou se život nemazlil a přesto byla šťastná.

kofina
08.10.2020 5 z 5

Kniha svědčící o tom, že pocit štěstí je o přístupu člověka bez ohledu na to, co nám život přinese.

zandu
07.10.2020 5 z 5

Životní příběh jedné z žen té doby. Pro nás dnes něco neuvěřitelného. Krásně napsáno.
Pozn.: trochu mě pobavila věta, že v porodnici měla jedna asi šestadvacetiletá matka na cedulce napsáno, že je starší rodička... Co by se asi tenkrát říkalo o dnešních matkách prvorodičkách 35+ ? :-)