Vražda v Orient-expresu

Vražda v Orient-expresu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223/bmid_vrazda-v-orient-expresu-fzj-223.jpg 5 2657 380

Hercule Poirot série

K napsání jedné z nejslavnějších detektivek inspirovala anglickou královnu zločinu nezvykle krutá zima, která v roce 1929 způsobila, že legendární Orient-expres uvízl na své pravidelné cestě Balkánem ve sněhových závějích. Jen co vlak zastavil, zamrzly stroje a cestující i posádka zůstali na několik dní ponecháni napospas svému osudu… Každý se svým tajemstvím, každý se svou záhadnou minulostí… Hercule Poirot, jehož Agatha Christie učinila hlavním aktérem příběhu, nastupuje do Orient-expresu v Istanbulu, neboť je naléhavým telegramem žádán, aby se vrátil zpět do Anglie. Ve vlaku jeho pozornost upoutá bohatý Američan Ratchett; ten později Poirotovi nabídne vysokou odměnu za to, že jej ochrání před hrozícím vražedným pokusem. Belgický detektiv návrh odmítá – a následujícího rána je Američan ve svém kupé nalezen mrtev, s řadou bodných ran!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Murder on the Orient Express , 1934

mahdal
04.02.2018 4 z 5

Konečně jsem se dostal k téhle knize! A očekávání kniha nad míru splnila. Jako bylo zmíněno v předchozím komentáři - na výsledek rozuzlení tohoto případu jsem pomyslel už asi v půlce knihy, kdy začaly výslechy p. Poirota. Ale do poslední chvíle jsem mu nevěřil. Knihu byl kvalitativně přirovnal k detektivce Opona, která má stejně zajímavé rozuzlení. Knihu vřele doporučuji. Bohužel jsem však ještě neměl možnost srovnat filmové zpracování, tak snad mě nezklame. Bravo Poirote!

kackamy
28.01.2018 4 z 5

Tenhle případ pana Poirota mi pěkně zamotal hlavu. Musím říct, že mi v průběhu knihy jednou nebo dvakrát přišlo to rozuzlení na mysl, ale hned jsem ho zavrhla jako vysoce nepravděpodobné. A ono přece.
To nejnovější filmové zpracování taky není špatné, ten úplný závěr se mi možná líbil i o něco víc, než ten knižní.

Eridan
20.01.2018 4 z 5

Moje první Agatha a pravděpodobně ne poslední. Poirot je elegantní detektiv, který má místo moderní laboratoře selský rozum a výbornou znalost lidské psychologie. Místy jsem se občas ztrácel v množství postav a dedukcí, ale celkově spokojenost. Srovnání s dílem Hercule Poirot S12e03: Závěr byl mnohem více vyhrocený a upřímně mi seděl více k povaze Poirota než závěr knižní předlohy.

Ketrin.TR
16.01.2018 4 z 5

Prostě klasika, doteď si nedokážu vysvětlit proč jsem se já, milovnice detektivek, bála Agathu tolik let otevřít! Možná protože jsem ji měla v hlavě zaškatulkovanou jako povinnou, nudnou a natáhlou četbu? Nebo když jsme o ní četli sáhodlouhé a náročné texty v angličtině na střední? Nebo jsem se bála té spousty postav? Ať tak či onak, jsem ráda, že jsem se rozhodla konečně nějaké dílo přečíst a rozhodně jsem nelitovala! Napínavé čtení plné strhujících chvil, prostě pecka. A tak jak jsem se bála, že se budu ztrácet v postavách, tak mě mile překvapilo, že se tak nestalo. Jediné co mi trošku chybělo a mrzelo, že autorka nijak nepopisuje třeba počasí, prostředí a místa; zrovna tohle na autorech oceňuji a tady to bylo odfláklé.
Nicméně už teď se těším na další její knížky které se mi dostanou do rukou!

Nomia
13.01.2018

Agatha Christe je dle mého nejlepší autorka detektive a Vražda v Orient Expresu je již absolutní klasika. Mistrně napsané dialogy, zajímavé postavy a hlavně můj milovaný belgičan Hercule Poirot.

Simona02
06.01.2018 4 z 5

Aktuálne je táto knižka medzi mojimi obľúbencami autorky. Skvelá detektívka!

niki-chan
03.01.2018 4 z 5

Zajímavý příběh a škoda, že jsem se kvůli jeho popularitě mu vyhýbala. Prostředí, postavy i zápletka byly poutavé. Pět hvězd nemůžu dát, i přes úžasnou dedukci Poirota, v postavách jsem měla ze začátku chaos a ne vše bylo popsáno, aby čtenář mohl jít s myšlenkami Hercula. I přes to ale skvělé dílo.

Leome
30.12.2017 5 z 5

Nečtu detektivky, nikdy jsem nečetla, ale rozhodla jsem se udělat výjimku, která se vyplatila. Výborně napsaná kniha, nemluvě o konci, který dostane snad všechny čtenáře, co se do příběhu vžili (a že to není těžké). Pět z pěti hvězdiček, i když nejradši bych dala šest. Snad abych si koupila další knihu od Agathy Christie...:)

PavlínaAlžběta
27.12.2017 5 z 5

Stará klasická detektivka v novém šálu, myslím tím obálku knihy a naprosto zprzněný film v kinech mě lehce popíchnul, vyndat z knihovny dvacet let starou knihu od A. Christie. Tento případ H. Poirota a celý děj s jedinečnou zápletkou řadím mezi nejlepší díla mé oblíbené spisovatelky. Poměrně velký počet osob různých společenských vrstev v nejznámějším vlaku světa, mrtvola a uvízlý vlak v závěji, kde se čeká na místní policii. Vrah může být kdokoliv... třeba i... Konec této skvělé detektivky čtenáře zvedne ze židle a čin uspořádaného detektiva, který vždy stojí na straně pravdy a potrestání viníka... doporučuji!

IvankaM
13.12.2017 5 z 5

Na to, jak moc nesnáším knihy z jiného století než 21., tuhle jsem si zamilovala.
Četla jsem ji kvůli maturitě a kvůli filmu a prostě si musím přečíst od Aghaty všechno.

tynkaiscrazy
07.12.2017 5 z 5

Můj první detektivní román nemohl být od
nikoho jiného než od Christie. Kniha je zasazena do zajímavého prostředí a velmi čtivá, čemuž přispívají i krátké kapitoly. Vzhledem k tomu, že se na palubě expressu vyskytuje hodně postav, není zde příliš prostoru pro jejich hluboké charakzerizování, nicméně to na kvalitě vůbec neubírá. Za zajímavé považuji i pro mě
poněkud neobvyklé rozuzlení a otevřený konec.

B-artX
06.12.2017 5 z 5

K začátku bych chtěl říct, že Vražda v Orient Expresu je moje první kniha detektivního žánru a moje prvotina od Christie. Nelituji, že jsem začal číst, kniha se dobře čte a Poirot je sympaťák. Ještě s knihou Stařec a moře jediná kniha, která mě donutila dát kilo (100%) kvůli konci. Právě konec je něco neuvěřitelného. Celý děj si jede svým vlastním příjemným tempem a konec dokonale zakončil celé dílo a zničil mojí hlavu. :D Celou dobu jsem tipoval hraběnku a hraběte za pomoci toho detektiva, ale toto bylo doopravdy nečekané. Za mě výborné, bavil jsem s stoprocentně. 100%.

Eeli
04.12.2017 5 z 5

Kniha od královny zločinu,která splní očekávaní. Chytlavý děj promyšlený do detailů, napětí, překvapivá dílčí odhalení a ani závěrečné rozuzlení nezklame. Poměrně krátké kapitoly zaručují,že děj ubíhá, po stylistické stránce je kniha srozumitelná a dobře čitelná. Prostě stará dobrá klasika.

AnetaKor
03.12.2017 5 z 5

Vsimli jste si toho, ze tahle knížka ma hrozne malo stránek? Agatha čtenáře vlastně ani nenechá nadechnout a porad přichází s něčem novým a jinym a informaci, která kompletně předělá vsechny dosavadní zjištění... Myslim, ze tady je báječné vidět, ze kdyz mate opravdu silný příběh tak neni potřeba květnatě popisovat vse okolo a zbytecne zaplacavat slovní vatou.

tomaserd
03.12.2017 5 z 5

Skvělá čtivá Agatha jako vždy :)

whiolet

Opět výborné čtení!
Kniha je poměrně krátká,ale přesto je nabitá napětím víc než kde- jaká 500 stránková kniha.
Nečekané rozuzlení vás nenechá chladnými. I v dnešní době se mají ostatní autoři od Agathy Christie co učit!

dalia1769
01.12.2017 4 z 5

Po shlédnutí nového filmu jsem se po letech znovu vrátila ke knižní předloze. Román není příliš obsáhlý, čte se dobře a rychle. Originální příběh, autorčin typický styl nabitý spíše fakty než popisy či úvahami. Osobně bych řekla, že řešení zvolené ve filmu, kdy bylo závěrečné morální dilema více závislé na Poirotově rozhodnutí, mi připadalo zajímavější než toto původní.

hoblinabodlina
24.11.2017 5 z 5

krásná kniha. Příběh, který nezestárne

Aymira
21.11.2017 4 z 5

Rozhodně se jedná o pozoruhodné dílo, hodně neobvyklé v porovnání s jinými detektivkami. Vražda a následné vyšetřování probíhá na zcela uzavřeném místě, jen v přítomnosti Poirota a podezřelých. Velkým plusem je i prostředí sněhem zapadlého vlaku, kde neexistuje žádná možnost úniku. Poirot předvedl brilantní práci, jeden výslech následuje za druhým - musím podotknout, že tyto pasáže mi přišly trochu nudné. Nechci říct nezajímavé, ale asi by bylo vhodné je něčím proložit. Samotný závěr a tedy odhalení pachatele je určitě výjimečný a svým způsobem až absurdní a právě díky němu nesáhnu k plnému hodnocení.

LightwoodBitch
20.11.2017 4 z 5

Další vynikajicí kniha od královny zločinu. Pravda, nejprve mi dělalo problémy se začíst a zorientovat se v ději knihy a postávách v Orient-Expressu, (proto jsem Christie odebrala tu jednu hvězdičku)ale pak jsem se do toho "obula", vystála a dočetla do konce. A musím říct, že závěr Vraždy v Orient-Expressu ze mně vysál úplně všechno! Naprosto úchvatné, šokokujicí, brilatní!))