Vražda v Orient-expresu

Vražda v Orient-expresu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223/bmid_vrazda-v-orient-expresu-fzj-223.jpg 5 2657 380

Hercule Poirot série

K napsání jedné z nejslavnějších detektivek inspirovala anglickou královnu zločinu nezvykle krutá zima, která v roce 1929 způsobila, že legendární Orient-expres uvízl na své pravidelné cestě Balkánem ve sněhových závějích. Jen co vlak zastavil, zamrzly stroje a cestující i posádka zůstali na několik dní ponecháni napospas svému osudu… Každý se svým tajemstvím, každý se svou záhadnou minulostí… Hercule Poirot, jehož Agatha Christie učinila hlavním aktérem příběhu, nastupuje do Orient-expresu v Istanbulu, neboť je naléhavým telegramem žádán, aby se vrátil zpět do Anglie. Ve vlaku jeho pozornost upoutá bohatý Američan Ratchett; ten později Poirotovi nabídne vysokou odměnu za to, že jej ochrání před hrozícím vražedným pokusem. Belgický detektiv návrh odmítá – a následujícího rána je Američan ve svém kupé nalezen mrtev, s řadou bodných ran!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Murder on the Orient Express , 1934

Terezaa
17.10.2018 5 z 5

Jak já jsem ráda, že jsem se konečně dokopala k této slavné autorce. Skvělá kniha s výjimečným detektivem. Teď mi řeknete, kdo si správně tipnul vraha? ;)
Rozhodně doporučuji.

Jakira
17.10.2018 5 z 5

Kniha, po jejímž přečtení Vám bude naprosto jasné, proč je Agatha Christie považována za královnu detektivek.

simona5r
14.10.2018 3 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Většinu knihy mi dělalo problém zorientovat se v postavách - do jisté míry má chyba, jelikož jsem knihu poslouchala zkratkovitě v autě s velkými přestávkami. Obecně za sebe musím říct, že moderní detektivky mě baví víc. ALE. Ten závěr byl prostě super a celkový dojem z knihy hodně vylepšil!

Najezchlebova
11.10.2018 5 z 5

Agatha Christie je má oblíbená autorka. Už od dětství je Vražda v Orient-expresu moje nejoblíbenější detektivka. Čtivost a správnou atmosféru tahle autorka do svých knih uměla vtisknout na jedničku.

ewkat
10.10.2018 5 z 5

Líbilo, četlo se dobře.

Nikol117
07.10.2018 3 z 5

Tuhle autorku mám moc ráda, ale Vražda v Orient-expresu mě docela zklamala. Něco tomu chybělo, něco co mě upoutalo u předchozích knih od této autorky. Škoda.

tereza1198
02.10.2018 5 z 5

Tohle je hodně známý příběh, takže jsem věděla, kdo je vrah. Vůbec to nezkazilo tu potěchu ze čtení. Zasněžená krajina, uvízlý vlak a jeden ledově studený pasažér. Skvělá detektivní práce, pár šokujících odhalení a záhada se vyřešila. Pan Poirot případ dovedl do konce nejlepším možným způsobem.

Vladii
04.09.2018 5 z 5

K této klasice jsem se dostala až nyní a určitě si ráda přečtu další knihy od A. Christie. Kniha se četla velmi dobře, měla spád a zajímavé postavy a až do odhalení pravdy Herculem Poirotem jsem netušila, kdo je vrah. :-)

TimeLord
26.08.2018 4 z 5

Ďalšia detektívka od Agathy Christie s neuveriteľným rozuzlením. Rýchlo sa čítala, a rozhodne som sa pri nej nenudil.

hana6090
16.08.2018 3 z 5

Tuhle knížku jsem si chtěla přečíst hlavně proto, že je to prostě klasika a asi by si ji měl přečíst každý. Měla jsem ji přečtenou vcelku rychle, ale řekla bych že to nebylo ani tak dějem, ale tím že byla kniha jednoduše napsaná. Nedá se říct, že by mě kniha nudila, to určitě ne. Ale ani mě nijak nepohltila. Čekala jsem od takové klasiky asi trochu víc. Bohužel mě taky zaskočilo to, jak je kniha ukončená. Příjde mi, jako by najednou někdo vytrhl posledních pár stránek, a nebo že už se prostě Agathe nechtělo psát, tak to prostě nějak ufikla :D Takže za mě slabší průměr, bohužel.

Knižní střípky
30.07.2018 5 z 5

Již ani nedokážu spočítat, kolikrát jsem tuto Agathinu kultovku četla. Poprvé v deseti letech na chalupě u babičky a od té doby vznikla má láska k této královně anglických detektivních příběhů. Hercule Poirot mě provází celým mým životem a vždy se k němu ráda vracím a vracet budu i nadále. Orient-expres je pro mě jedna z nejlepších knih od Agathy, skvěle propracovaná zápletka, není zde co vytknout.

medvídě
27.07.2018 5 z 5

Tohle bylo mé první setkání s autorkou a byla jsem velmi mile překvapena. Detektivky čtu jen velmi výjimečně.
Ke knize mě dovedlo to, že jsem se chtěla podívat na nově zfilmované dílo, i když jsem předchozí verzi neviděla.
Kniha má své osobité kouzlo, a i když mě řešení zločinu, kdo je vlastně pachatelem, napadlo už na začátku, nějak jsem ho odsunula do pozadí a užívala si příběh.
Jistě to není poslední kniha od této Paní spisovatelky, která si jistě zaslouží obdiv mnoha generací.

Eldaren
27.07.2018 5 z 5

V dnesni dobe jiz klasicke dilo detektivni literatury s necekanym rozuzlenim.

Sallka
25.07.2018 5 z 5

Na konci jsem zůstala koukat s otevřenou pusou. Vynikající klasika!

pucii
15.07.2018 5 z 5

Velmi napínavé a čtivé, promyšlené do detailů. Klidně bych knihu přečetla ještě jednou a více si všímala detailů. Člověka by nenapadlo, co se vše odehraje někde v pustině v závějích v pár vagónech.

kvádr
05.07.2018 3 z 5

Kniha velice povedená ale originálu a prvnímu filmovému zpracování se nevyrovná. Už je to moc,, americké ". Viděla jsem nejdříve novou verzi. Pak jsem četla knihu. Která se přeci jen liší od filmu než je psáno.. Až poslední jsem viděla tu starší verzi filmu a ta byla za mne top. Knihu doporučuji ale jsou lepší knihy a zde i verze..

Gabux
17.06.2018 5 z 5

Jedna z jejích nejznámějších knih. A svou popularitu si rozhodně zaslouží!

plqa
17.05.2018 5 z 5

Pro mě úplně nečekaný a originální závěr.

Anyonme
18.04.2018 5 z 5

Agatha mě zase dostala.

Jessica007
07.04.2018 5 z 5

Výborná - či spíše vynikající detektivka od mojí oblíbené spisovatelky Agathy Christie. Moc se mi líbila, velice mě čtení bavilo. Vlak, který uvízne v závějích se stává dějištěm a vyšetřuje se v něm vražda. Vyšetřuje - kdo jiný než skvělý detektiv Hercule Poirot. A samozřejmě vše vypátrá a pak vlastně má dvě verze, kdo byl vrah, ovšem jen jedna je ta správná a slavný detektiv to ví. Nicméně.. Třeba ten konec není až tak jasný. Samozřejmě pro toho, kdo tuto detektivku četl, ten ví, jak to vše dopadlo. Skvělé a moc doporučuji.