Vražda v Mezopotámii

Vražda v Mezopotámii https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61812/bmid_vrazda-v-mezopotamii-n1H-61812.jpg 5 614 89

Hercule Poirot série

Amy Leatheranová, anglická opatrovnice, se má vrátit z Bagdádu zpět do Anglie, když se dovídá, že jakýsi archeolog, Dr. Leidner, shání někoho ke své manželce, která je pod silným nervovým vypětím. Je totiž přesvědčena, že její bývalý manžel, který měl zemřít při železničním neštěstí, je stále naživu a hodlá jí překazit nové manželství. Objevily se dokonce výhružné dopisy a pokusy manželskému páru ublížit. Členové expedice však vše přičítají nevyrovnanosti a představivosti paní Leidnerové. Jednoho dne je ale Louisa Leidnerová nalezena mrtvá. Naštěstí se v oblasti právě vyskytuje i slavný Hercule Poirot a místní úřady ho žádají o pomoc při vyšetřování případu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Murder in Mesopotamia , 1936

Turmee
06.05.2016 5 z 5

Agatho, já tě miluju :D

Úžasný příběh zasazený do netypického prostředí Mezopotámie mě donutil zapomenout na školu i práci a zhltala jsem ho během chviličky. Atmosféra na vykopávkách mě vtáhla do děje a postavu nezujaté ošetřovatelky Amy jsem si zamilovala během chvilličky.
Neodolatelný příbeh s vyjímečným Poirotem mě opět dostal.

Henriette
13.08.2015 4 z 5

Tato kniha už patří mezi mé nejoblíbenější "klasiky" této autorky. Dá se číst pořád dokola.

Modrina
19.05.2014 5 z 5

Tohle byla úplně první kniha, kterou jsem od Agathy Christie četla a doslova jsem ji zhltla. A byla jsem naprosto šokovaná skutečností, že vrah je ten, kdo to prostě nemohl udělat. Až po přečtení dalších knížek mi došlo, že přesně tak Agatha píše. :)

pavucik
06.02.2014 4 z 5

Dalsia skvela detektivna praca pani Agathy. Zaujalo ma prostredie, celkom pekne tu boli vykreslene charaktery postav, velmi dobra zapletka a rozuzlenie vyborne. Ako skoro u vsetkych Agatinich diel, aj tu rozuzlenim vlastne prichadzam k tomu, ze som zasa netrafila do vraha. I ked som mala podozrenie a samozrejme jeden predpoklad ohladom toho mi vysiel (ale viec nemozem prezradit) nakoniec sa aj tak ukaze, ze Agatha dokaze s citatelom mavat cely pribeh sem-tam a nakoniec aj tak si urobi po svojom :) a ako bolo napisane v obsahu, neomylne ukaze na vraha. Vyborna, doporucujem.

Skjaninka
08.06.2013 4 z 5

Po dosť dlhej dobe som dostala chuť na dobrý detektívny román a samozrejme som siahla po overenej Agathe, s veľkým očakávaním, ktoré ani tentokrát nesklamala.
Ďalší z Poirotových prípadov, ktorý mi spríjemnil voľné chvíle a ktorého rozlúštenie bolo pre mňa prekvapením, pretože nemám bunky na lúštenie záhad vedúcich k odhaleniu vraha.
Pre mňa čisto oddychová záležitosť, ktorú samozrejme môžem len odporučiť.

wanilka
02.04.2013 5 z 5

První kniha, kterou jsem od autorky četla a myslím, že nebude ani poslední :-) Moc pěkná kniha.

princesse
30.06.2012 5 z 5

Výborná detektivka, která opět nezklamala. A nezklamalo ani filmové zpracování. Doporučuji.

petahor
26.11.2011 5 z 5

Vražda v Mezipotámii byla první knihou, kterou jsem četla od A.Ch. a díky ní jsem se rozhodla, že si přečtu všechny knihy od ní :)
Její knihy mě baví :)

LenaBil
28.04.2011 5 z 5

Kniha Vražda v Mezopotámii se mi líbila, bavila mě, byla napínavá a četla se velmi dobře. Děj je zasazen do zajímavého prostředí Orientu a zápletka je rovněž velmi dobrá. Tuto knihu doporučuji.