Tragédia v troch dejstvách

Tragédia v troch dejstvách https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367844/bmid_tragedia-v-troch-dejstvach-zwr-367844.jpeg 4 330 40

Hercule Poirot série

Skvelá detektívka z roku 1934 vychádza prvýkrát v slovenskom preklade. Keď na večeri, ktorú pre svojich priateľov zorganizuje bývalý herec sir Charles Cartwright, ktosi otrávi reverenda Babbingtona, nik nechápe, ako sa to mohlo stať. Kto by mohol chcieť ublížiť obľúbenému kňazovi? Na scénu prichádza Hercule Poirot, no ani jemu sa nepodarí zabrániť ďalšej vražde, pri ktorej príde o život priateľ sira Charlesa doktor Bartholomew Strange. A krátko nato jednej z pacientok doktora Strangea niekto pošle otrávené bonbóny. Tri úmrtia, ktoré na prvý pohľad nijako nesúvisia, poriadne potrápia Poirotove malé sivé bunky…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Three Act Tragedy , 1935

SilvieSisinka
20.03.2018 5 z 5

Paní Agatha nikdy nezklame.Její knihy jsou velice čtivé,oddechové,skvěle napsané.

85098211
23.01.2018 5 z 5

Jedna z prvních knih od paní Agathy Christie, kterou jsem četla poprvé před více než třiceti lety - a seznámila se tak s postavou Hercula Poirota. A od té doby jsem této autorce doslova propadla :-). Příběh je opravdu vynikající!
PS: Mimochodem mám doma úplně všechny knihy, které kdy napsala, je toho 84 svazků. Byly vydány vydavatelstvím Hachette. Ale ne v češtině ;-).

Aymira
06.12.2017 2 z 5

Tak nějak nevím, jak vlastně hodnotit a co napsat. Tato kniha mě vůbec nezaujala. Špatně se mi četla, rušila mě dokonce i použitá jména. Pachatel se po celou dobu nabízel, takže ke konci nenastalo ani žádné pořádné překvapení. Ani jedna z postav si mě ničím nezískala. Celé to bylo takové hektické, ledabylé... Věřím ale, že příště se mi Agatha předvede opět v plné kráse.

Shui-Xian
01.08.2017 3 z 5

Když se zpětně snažím přijít na to, co mě na Tragédii zaujalo, vlastně mě napadá jen zápletka s Ellisem, která mi přišla zločinně nápaditá. Jinak mě neoslovilo ani pátrání, ani postavy... Satterthwaith je sice vcelku příjemný a důvtipný chlapík a Cartwrightovi nechybí vžití do role vyšetřovatele, ale z mého pohledu zaclání Poirotovi až moc. Příběh nemá takový elán, ani poutavost, jako když se do pátrání zakousne ten excentrický Belgičan... Vytkla bych i obsahovou nevyváženost: 2. jednání bylo prostě příliš dlouhé - na úkor zbývajících dvou. Věřím ale, že stojí za to po téhle detektivce sáhnout: Agatha svému žánru kraluje i v ní...

Ivan F
09.07.2017 3 z 5

Veľmi slabý príbeh, ktorý má s Hercule Poirotom veľmi málo spoločného. Ostatne, ten sa v príbehu objaví len na niečo viac ako tretine strán. Príbeh je jednoduchý, na Agathu podpriemerný a nezáživný. Osobne zastávam názor, že ak by sa jednalo o knihu bez Poirota, tak by ju čitatelia ohodnotili podstatne horšie. Takto sa príbeh vezie na Agathinej reputácii a sláve - a to sa mi nepáči, pretože čitateľ dostáva málo.

pavla.ctenarka
05.07.2017 5 z 5

Tahle Agatha me bavila. Ale hodne brzy jsem uhodla vraha a byla jsem mu na stope az do konce. Ale nevadilo to, bavilo me sledovat, jak Agatha postupne pridava ruzne indicie k jeho odhaleni, kterych si ale rada ctenaru nemusi vubec vsimnout (a ja casto nejsem vyjimka). Hercule Poirot se objevuje zejmena az v druhe pulce. Motiv jsem netusila az do konce a tesila jsem se na rozuzleni.

Majdule
07.03.2017 4 z 5

Tragédie o třech jednáních přivádí na scénu Hercula Poirota v dalších chytrém příběhu, ve kterém může uplatnit šedé buňky mozkové. Je to zábavné, je to čtivé, byť zápletka je trochu viktoriánská. Malou chybičkou pro mě bylo jen to, že mi jedna věta na začátku druhého jednání odhalila vraha. Škoda, raději se nechávám tahat za nos až do odhalení :-).

Lucik87
17.01.2017 4 z 5

Klasika. Agatha nikdy nezklame. Příjemná oddychovka na páteční večer.

Zlá-Ňufie
05.01.2017 3 z 5

Oproti jiným Agatham, mě tato nijk zvlášť nezaujala. Četla se mi dobře a opravdu jsem byla napjatá, kdo že čin spáchal, ale celkově spíše průměr. Svědčí o tom i to, že jsem úplně hapomněla, že jsem ji četla a to to bylo tohle léto :D

laepus
10.10.2016 4 z 5

Agatha v klasické podobě se všemi duhy i neduhy. Nebudu říkat, kdo je vrahem, nejsem blbé. Na Agathě mě baví to, že se nesnažím nikdy dopředu tipovat, kdo to udělal, ale jen se unáším lehkostí jejího psaní, usmívám se nad Poirotovými hláškami a těším se na závěrečnou sypací scénu, kdy Hercule každému pořádně nasype, jen co se do něj vleze, a až pak pořádně solí vraha. A to všechno jsem v této knize obdržel - jsem spokojen.

Lucissia
10.04.2016 4 z 5

Ani nenadchlo, ani neurazilo. :-)

Selinute
19.03.2016 4 z 5

Průměrná detektivka, jedna ze slabších, přesto moc příjemné počtení.

Petbe
18.03.2016

Snad poprvé jsem u Agáthy uhodla vraha. Kniha byla asi nejslabší ze všech co jsem od ní zatím četla. Hercule Poirot mi zde příjde docela odstrčený, místo něj pátrají dva účastníci večeře Charles Cartwright a Satterthwait a je to celkem nuda:-(

tatruszka
06.02.2016 4 z 5

Příběh dobrý, ale tolik mě nebavila :-)

Ddaannddaann
21.06.2015 5 z 5

A já celou dobu myslel, že to byla slečna Willsová...... Agatha opět nezklamala!!!!!

yanna33
19.03.2015 4 z 5

Asi nebude patřit k mým nejoblíbenějším knížkám od Agathy Christie, chvílemi jsem se trochu nudila, ale i tak to byla příjemná oddychovka s překvapivým rozuzlením, tak jak to Agatha umí :)

Market = )
12.03.2015 3 z 5

Možná je to moje chyba, protože jsem momentálně spíše ve víru Deavera a Nesba a na něco "méně akčního" si musím zvykat, ale nijak extra nadšená jsem nebyla. Líbí se mi dialogy a humorné narážky, ale jinak jsem si jako čtenář přišla trochu odstrčená :-D.

Evik30
15.12.2014 4 z 5

Agatha píše skvěle i když u této povídky bylo téměř hned jasné kdo že je vrah. Jen důvod jste se dozvěděli až v závěru knihy.

derminator
04.11.2014 5 z 5

Agátha píše skvěle sice jsem si tak od půlky knihy myslel kdo vraždí a vyšlo mě to ale i tak kniha čtivá, dobrá doporučuji a dávám 80%:

padajicidvere
27.06.2014 5 z 5

První jsem viděla seriál..poctivě každý díl několikrát, jako správný fanda:D..a celkem mě překvapilo, že vypravěčem nebo spíš průvodcem celého příběhu nebyl Hercule Poirot. Ale i tak..je to jednička :)