Smrt staré posluhovačky

Smrt staré posluhovačky https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232/bmid_smrt-stare-posluhovacky-HDZ-232.jpeg 4 619 93

Hercule Poirot série

V Broadhinny, poklidné anglické venkovské obci, „žijí nóbl lidi,“ jak tvrdí paní poštmistrová Sweetimanová. Zaběhnutý řád sice naruší vražda staré posluhovačky, ovšem policie koná, jak má, a brzy dopadne a před soudem usvědčí pachatele. Tak je to v pořádku – anebo ne? Vrchní policejní inspektor Spence má své pochybnosti, a když se s nimi svěří slavnému detektivovi Hercule Poirotovi, který se nemůže smířit s nudným nicneděláním na zaslouženém odpočinku, rozčeří hladinu tradiční idyly pořádný uragán a z hlubin vypluje na povrch mnohé, co nikdo ani netušil.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Mrs McGinty's Dead , 1952

Ladis777
03.05.2021 3 z 5

Klasika. Znám tuhle detektivku jako film, teď jsem se do ní dal kvůli čtenářské výzvě. Nenudil jsem se, ale přece jenom je to trochu překombinované. Na střední jsem detektivky od Christieové hltal, teď už jsem k nim asi víc kritický Takže za mě řekněme lepší průměr.

Kajami
22.04.2021 5 z 5

Klasika, kde jsem zase až do konce netušila, kdo je vrah. :)

99jana99
11.04.2021 3 z 5

Pro mě kniha bylo trápení, četla jsem kvůli čtenářské výzvě. Ztrácela jsem se ve jménech, často jsem knihu nevnímala, bavil mě až úplný konec, přesto dám šanci ještě další knize od Agathy Christie

ivoiro
31.03.2021 4 z 5

Podle mně jde o klasickou Agathu Christie. Není to úplně top, ale radost přinese stejně.

x.petulaa
29.03.2021 4 z 5

Detektivky nejsou můj oblíbený žánr, ale po Agátě vždycky sáhnu ráda a s vědomím, že nebudu zklamaná. Ani tato kniha nebyla výjimkou, geniální Hercule Poirot, zajímavá zápletka, typické velké množství jmen, která nejdou zapamatovat, a autorčin oblíbený záměr udělat viníka z každé postavy. Kniha mě zaujala hlavně díky spojitosti vražd se čtyřmi příběhy žen, které dodaly příběhu šťávu - doporučuji si stránku s informacemi o osudech těchto žen nějak poznačit (já si jí například vytiskla, abych jí měla po ruce), protože se na to odkazuje po celou dobu čtení a já se v tom trochu ztrácela. Jediné, co bych vytkla, je až moc velká nabubřelost a domýšlivost Hercula, to bylo na mě už kapku přehnané.

Hani77
27.02.2021 4 z 5

Z knih od Agathy Christie mě tahle zaujala zatím nejméně. Detektivky zásadně čtu na jeden zátah, ale tuhle jsem s klidným svědomím odložila 40 stran před koncem a šla spát. Ale ten závěr byl nakonec velice zajímavý. Podezřívala jsem skoro všechny, jen ne toho pravého člověka.

zdenaR
31.01.2021 4 z 5

Klasika od oblíbené Agathy.
Trochu zamotaný příběh s Poirotem, kterého už vidím jen jako jeho televizní podobu ztvárněnou Davidem Suchetem.

smardice
28.01.2021 5 z 5

Geniální, i když trochu nafoukaný Hercule opět bravurně vyřeší 2 vraždy spáchané v městečku Broadhinny. Klasická detektivka s dobrou zápletkou, anglickým humorem a nečekaným rozuzlením.

RADOST
17.01.2021 3 z 5

Klasická detektivka ve skvělé audionahrávce - moc dobře se mi spolu s Hercule Poirotem rozplétal tento vražedný příběh z vesnice plné nóbl lidí.

alabra
08.01.2021 4 z 5

Oblíbený námět - vesnice, kde se nic neutají a kde jsou všichni nějak zapleteni. Rušivě na mě působil archaický jazyk detektiva, proto jen čtyři hvězdy.

renefer
04.01.2021 5 z 5

Tohle je úplně klasická detektivka od Agáty. Taky proto ji mám nejraději.

Kontryhelka
08.12.2020 5 z 5

Další skvělá detektivka z anglického venkova a šedé buňky mozkové. Vše opět na jedničku, vyprávění jak má být a senzační konec jako vždycky.

Jessica007
03.09.2020 5 z 5

Skvělá detektivka. H. Poirot prožívá nepohodlí a vyšetřuje skvěle a je i vtipný. Děj se odehrává na anglickém venkově, vše výborně popsáno.

pavels36
30.06.2020 5 z 5

Agatha Christie je prostě úžasná. Její knihy,příběhy i detektivky prostě mají vše co by měli mít. Agatha Christie je paní spisovatelka s velkým ,,S,, . I tento příběh doporučuji přečíst.

shimice
27.06.2020 5 z 5

Opět skvělé, na co potřebují jiní autoři 500 stran, zvládne Agatha ani ne na polovině :-)

Marcik7
18.06.2020 5 z 5

Ani jsem nečekala, že se tahle stará knížka bude tak skvěle číst, potřebovala jsem ji do Výzvy, ale v žádném případě nelituji. Roztomilý pan Poirot s jeho jazykovými karamboly a další výborně popsané postavy, které jsem přímo viděla před očima, starosvětský anglický venkov a dvě vraždy k tomu - co víc si přát!

Kíťovec
28.05.2020 4 z 5

Prostě paráda. Ta zápletka je tak zapletená, že jsem do posledních vět netušila, kdo je vrahem. Poirot je excelentní jako vždy. Vřele doporučuji. Agatha nezklame.

katka134
22.05.2020 4 z 5

Výborná detektivka, skvělý Poirot- vtipný i přes prožívající nepohodlí.
Vrah byl utajený až do poslední chvíle.

MichiRat
04.04.2020 4 z 5

Když nevím, po čem sáhnout, rozhodnu se pro Agathu, která nikdy nezklame. A nezklamala ani teď.
Nemusela jsem se přes nic prokousávat, četla jsem v kuse a přesto, že jsem měla několik podezřelých na vraha, ani jeden to nebyl. Závěr byl opět překvapivý, jen jsem se po nějakém čase začala ztrácet v tom, kdo je kdo, v příběhu se objevovalo na můj vkus až moc jmen.

rencovav
07.01.2020 5 z 5

Tenhle díl Poirota miluju! Proč? Je tu paní Oliverová a její ženská intuice. Poirot, chudák, musí bydlet v nepořádném a chaotickém domě, a srší vtipem a ironií. A navíc je tenhle příběh vážně dobře zamotaný.