Poslední víkend

Poslední víkend https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240674/bmid_posledni-vikend-LQq-240674.jpg 4 387 387

Hercule Poirot série

Lady Lucy Angkatellová sezve k víkendovému setkání na své malebné panství Hollow řadu hostů, ale jak už to tak bývá, ne všichni se zde sejdou rádi – například sokyně v lásce k doktoru Johnu Christowovi či potenciální dědicové majetku sira Angkatella. Není divu, že atmosféra houstne a napětí by se dalo krájet. Kdo by však čekal smrtelný výstřel? A pachatele tak nešikovného, že se nechá přistihnout přímo při činu? Hercule Poirot přijíždí jako poslední návštěvník, aby s pomocí malých šedých buněk rozluštil na první pohled jednoduchý, avšak ve skutečnosti komplikovaný a rafinovaný zločin…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Hollow , 1946

Knižní střípky
26.11.2018 5 z 5

Opět skvěle propracovaná Agathina záležitost. Za mě není co vytknout. Miluji Agathu od svých cca desíti let a tato láska nikdy nezmizí. Opětovně se k jejím knihám vracím. Vždy, když chci nějakou kvalitní detektivku bez brutalit a anomálií, sáhnu po staré dobré Anglii, Poirotovi či slečně Marplové a vím, že mě čeká skvělý čtenářský zážitek. Za tyto knihy budu nadosmrti vděčná této královně detektivního žánru.

happy-smile
10.11.2018 4 z 5

Další typická a typická dobrá kniha Agathy Christie. Přechozí díl Pět malých prasátek mě moc nebavil, a tak se mi do dalších knih Agathy Christie moc nechtělo a vrátila jsem se k ní až v rámci čtenářské výzvy. A rozhodně nelituji, tento díl je velmi dobrý, pachatelů se nabízí hned několik a je jen na vás, ehm pardon na Herculovi Poirotovi, aby zjistil, kdo je ten pravý. Už se těším na další setkání s Herculem Poirotem, ještě že toho Agatha napsala tolik.

SilvieSisinka
14.10.2018 5 z 5

Příjemné čtení. Zamotana zápletka v rodině. Vraha chránili jeho bližní až dokonce.

Ivan F
04.10.2018 4 z 5

Také príjemné čítanie, ktoré je viac džentlmenské než detektívne. Okrem toho mi tentoraz Poirot prišiel ako nie práve podarený doplnok k divadelnej hre, ktorá by sa zaobišla aj bez neho. Asi mala pani spisovateľka zmluvu na detektíva s excelentnými mozgovými bunkami a niečo v šuplíku a tak to splácala dohromady. Ako oddychovka fajn, ale kvalít najlepších Poirotových príbehov nedosahuje.

dagmar5477
04.10.2018 5 z 5

Jako vždy není co vytknout.

TimeLord
22.09.2018 3 z 5

Slabšie než iné detektívky, ktoré som od Agathy Christie čítal. Polovičku knihy trvalo, než sa vôbec udiala vražda, a Poirot to začal vyšetrovať. Lenže v ďalšej polovičke boli zase len opisy a dialógy iných postáv, a Poirot sa mi tam zdal taký okrajový. Miesto popisu vyšetrovania tam boli zbytočné rozhovory medzi postavami, ktoré by kľudne mohli byť skrátené na tri stránky, a malo by to rovnaký účinok. Vôbec som sa nevedel dostať do takej detektívnej atmosféry, a po väčšinu knihy som sa nudil. Keď už tam aj bola časť s Poirotom, tak bola veľmi krátka, a ani moc nepriniesla. Za mňa je to tak 50%

Magdyla.8
20.09.2018 3 z 5

Zase parádní kniha z pera nejslavnější detektivní spisovatelky. Na rozdíl od jiných příběhu mi tam chybělo odhalení vraha od pana Poirota..čekala jsem, že jim všem vytře zrak. I tak to bylo super čtení

jiri9568
14.09.2018 5 z 5

Opět skvělé čtení

mahdal
26.08.2018 4 z 5

Knihu hodnotím v rámci knih od A. Christie. Zajímavá detektivka, ostatně jako téměř každá od této autorky. Bohužel jsem knihu neměl možnost přečíst v menším časovém rozestupu, a tak jsem se do děje musel znovu a znovu vtahovat. (Což je vždy na škodu). Tato detektivka patří mezi ty lepší od autorky, a to především možnostmi vyřešením vraždy a nalezením vraha. Připadalo mi, jako by v této knize byl Poirot tak trochu v pozadí a odhalení vraždy bylo spíše ponecháno osudu, co mě trochu mrzelo. Neboť znát pochody malých šedých buněk u Poirota byl vždy zážitek. Ale i přes tuto menší nedokonalost knihu doporučuji.

Usignolo
01.05.2018 5 z 5

Tentokrát byl zmaten i sám ó velký Hercule. Příjemné čtení, já to "slupla" mezi Prahou-Ostravou a zpět :-)

pip11
11.04.2018 3 z 5

První půle byla velmi nezajímavá, příliš ,,rozlezlý" popis osob. Když už se začalo vyšetřovat, začalo to být konečně zajímavé.

petgona
05.03.2018 4 z 5

Mozno trochu slabsia z autorkinych knih, napriek tomu som ju zlhtla. Musim sa priznat, ze napriek tomu, ze vrazda bola zamotana a ja som nemala ani potuchy, kto je vrahom (zase!), najviac sa mi pod kozu zavrtali Henriettine myslienove pochody v uvode, ako tvorila a nasledne znicila Nausicu.

kratochwilova
03.03.2018 3 z 5

Strašný rozjezd. Raději jsem prvních dvacet stran přeskočila,pak to šlo. Jinak nic moc.Jak už tu někdo psal- slabší dílo.

medlovice
02.03.2018 4 z 5

Moje první kniha od Agathy Christie. A přiznám bez mučení a výslechu, vzdala jsem to , nedočetla. Nejdřív jsem se nadchla a pak uklidnila tím, že jedna z osob je Veronika a můžu ji zasadit do Čtenářské výzvy 2018 ale ne není to pro mě. Snad za dvacet let...

paulinschildie
02.02.2018 3 z 5

Autorčino slabší dílo. Poirot tady byl hodně nevýrazný, vyšetřování se vlastně téměř nezúčastnil. Bývalo by bylo lepší, kdyby v této knize Agatha vynechala HP úplně a o to více by zvýraznila toho druhého vyšetřovatele, který si vedl poměrně dobře.

Co se týče zápletky, ta se mi moc líbila. John - oběť vraha - byl tak neskutečně protivný, až se nedivím, že ho někdo zavraždil.

Monike
06.05.2017 5 z 5

Paradni zapletka ☺

konicekbily
24.04.2017 5 z 5

První polovina knihy působí jako psychologický román, po vraždě je to zamotané, možná až moc, ale závěr vše vyřešil. Důkladně.

JiříM
04.03.2017 3 z 5

Tohle je nejpodivnejsi příbeh který jsem od autorky zatím četl, a že už jsem něco prečetl. Zřejmě jistá autorčina averze k HP se zde velmi podepsala. Nevim zda to je ve všech vydáních, ale v mém vydani je oběti 24, což by později nedávalo smysl.

lenulitah
26.01.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Nemohla jsem se odtrhnout. Tahle detektivka je sice trochu jiná než ostatní od Agathy - rozsáhlejší, víc psychologie.., ale to mi vůbec nevadilo, naopak. Závěr mě překvapil, ačkoliv jsem to tušila..

natkaf
27.04.2016 5 z 5

Skvělá kniha s nečekaným závěrem. Psychologie dělá vše.