Poirotova pátrání

Poirotova pátrání https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12044/bmid_poirotova-patrani-WFz-12044.jpeg 4 290 45

Hercule Poirot série

Do sbírky povídek pod titulem Poirotova pátrání zahrnula Agatha Christie jedenáct příběhů, v nichž belgický detektiv Hercule Poirot – za pomoci svých nezdolných šedých mozkových buněk a s věrným přítelem kapitánem Hastingsem po boku – úspěšně a s grácií sobě vlastní řeší mimo jiné krádeže šperků či milionových dluhopisů, případ ztracené závěti či levného bytu, únos ministerského předsedy nebo dobrodružství s egyptskou hrobkou. 2. vydání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Poirot Investigates , 1924

kvnhvta
04.04.2020 3 z 5

Takové krátké blbinky.

FideiDefensor11
31.03.2020 3 z 5

Některé povídky jsou lepší, jiné zase horší. Přesto je kniha jako celek povedený kousek, který stojí za přečtení. Všechny povídky mají překvapivý závěr a jsou napsány čtivě a napínavě. Vytřibuje se zde Poirotova povaha a především jeho vztah s Hastingsem, který je pro mě hlavním tahákem knihy. Už dávno jsem došel k názoru, že všechny autorčiny knihy jsou vždy o stupeň lepší, když je v nich vypravěčem Hastings. Škoda jen, že povídky nejsou nějak provázané, protože kvůli tomu nemohl v knize existovat žádný centrální příběh nebo alespoň spojnice mezi povídkami, která mi nakonec dosti chyběla. Přes mou původní proklamaci teď zjišťují, že takhle z hlavy nezvládnu žádnou povídku vyzvednout nebo naopak zhodit, takže nakonec byly všechny asi zhruba kvalitativně vyrovnané.

Bustedka
25.12.2019 3 z 5

Poirot je pro mě dětstvím. Milovala jsem, jak ho ztvárnil Suchet, ale přiznám se, že té literární verzi Poirota moc nakloněna nejsem.
A tím se dostávám k tomu, zda mám takovou literaturu hodnotit podle dnešní doby, kdy je člověk zvyklý úplně na jiný styl vyprávění.
Kdybych na Poirotovi nevyrostla a Agatha Christie by byla současná autorka, obávám se, že by s takovým příběhem prostě neuspěla.
Namyšlený sebestředný detektiv, který neustále shazuje svého Hastingse. Hodně. Hodně moc.
No, nebudu lhát, že vnitřně tam prostě dost výhrad mám, ale pořád je to Poirot. Poirot , na kterého jsem se vždycky každou neděli dívala u žehlení prádla..

Margherita_N
21.12.2019 5 z 5

Dostala jsem se do tempa až ve druhé polovině, protože jsem pořád natvrdlá jako Hastings, a i ten mě často předběhne. Takže dát za sebe v rychlém sledu tolik detektivních povídek bylo náročné zaměstnání pro moje šedé buňky mozkové. Ale bavilo mě to a už se těším na další knihu ze série! Jen doufám, že tam zase někdo nebude přepisovat závěť :))

Ferry9
16.11.2019 4 z 5

Dobré počtení, sice krátké příběhy, ale za to kolikrát zajímavé.

čef
26.09.2019 5 z 5

Soubor povídek známých z jiných výběrů nebo z televizního zpracování. Přesto se dají dobře číst, je to takové milé počtení, něco jako setkání se starým přítelem. Zápletka je vždy samozřejmě neprůhledná, aby tím více nakonec vynikl génius Poirot. Nemáte-li co číst jiného, pak toto je dobrá volba.

nikikostadinova
10.07.2019 4 z 5

Hercule Poirot trošku jinak, než jsem ho zatím poznala. Ne v jednom velkém případu, ale v několika povídkových příbězích. Možná jsem to neměla číst na jeden zátah, některé případy jsem tak úplně nepochopila, ale to asi nebude vina autorky.

Netopyr07
06.04.2019 5 z 5

Zlatá Agatha :-) Monsieur Poirot je myslitel s velkým M. Jsem spíše jako kapitán Hastings - dlouhé vedení a nesystematické jednání, ukvapené závěry. Výborný soubor povídek.

kilometr
27.01.2019 4 z 5

11 povídek,ve kterých Hercule Poirot nenechává zahálet své šedé buňky mozkové.To vše ve vzpomínkách kapitána Hastingse.Příjemně oddechové čtení.75%.

mataj
19.01.2019 5 z 5

Poirota já prostě miluji, a i když šlo jenom o krátké povídky, mně se to líbilo.

ddkk
12.01.2019 4 z 5

Příjemné oddechové čtení povídek, dnes už většinou notoricky známých i z filmových a televizních zpracování. O nic méně však napínavé. Doporučuji všem milovníkům ACh a klasické detektivky.

Denisa153
24.10.2018 5 z 5

Oddechové čtení, povídky jsou krátké a o to lépe se mi to četlo. Super.

konicekbily
29.05.2018 4 z 5

Soubor povídek, původně vydávaných v časopisech, se rozhodla naše slavná autorka vydat knižně v roce 1924. Asi si potřebovala ověřit, zda její hlavní hrdina bude akceptován. A rozhodla se dobře, že pro něj (tedy i pro nás) potom psala i delší literární útvary.

Aymira
05.11.2017 2 z 5

Nejsem úplně příznivcem povídek, proto se to odráží i na mém hodnocení. Příběh na deseti stranách je vždy zhuštěný, bez nějakých větších emocí kolem, proto mi vyhovují spíše obsáhlejší díla. Jinak v této knize povídky nejsou z hlediska příběhu špatné, každá jednotlivá by více rozepsaná byla určitě výborným románem.

Shardlake
18.11.2016 3 z 5

Krátké čtivé příběhy, které vždy Hercule Poirote dokáže rozlousknout.

marek1278
11.11.2016 4 z 5

Pěkná sbírka povídek, kde řešení může dát jen skvělý Poirot :)

Ivan F
09.10.2016 3 z 5

Príbehy, ktoré neurazia, skôr sú úsmevné. Okrem toho Agatha mala buď nejaký komplex, alebo nám skrývala svoju pravú orientáciu. Prečo? Pretože jej opisy žien sú nasledovné:

Slečna Marvellová bola malá a útla, veľmi pekná a dievčenská, s veľkými, nevinnými, modrými očami.

Lady Yardlová - vysoká, tmavá, ohnivých očí a bledá hladká tvár, avšak čosi roztúženého v ťahoch okolo úst.

Pani Robinsonová, pôvabná, mladá, vysoká, krásna, zlaté vlasy s nádychom do červena.

... uvidel veľmi pôvabnú mladú ženu, oblečenú vo svetri, ktorý nezakrýval štíhlosť jej postavy.

Najkrajšie dievča, aké som v živote uvidel, vstúpilo do izby. Mala asi dvadsaťpäť, veľké hnedé oči a dokonalú postavu.

Lady Willardová bola vysoká, štíhla žena.

Pani Davenheimová je pekná, nie príliš inteligentná žena. Taká nula.

Vysoká, pekná, mladá žena, jednoducho, ale vkusne oblečená - slečna Violeta Marshová.

... zakryť jej neobyčajnú krásu. Mala asi dvadsaťsedem-osem a bola veľmi krásnou blondínkou so svojimi veľkými modrými očami a krásnymi, plnými perami.

Jane007
02.08.2016 5 z 5

Úžasný Poirot má hromadu možností, jak dokázat svou genialitu. Lahůdka:-)

kika 13
01.05.2016 3 z 5

Pohodové čtení a vtipné hlášky pana Poirota.

Evik30
14.12.2015 3 z 5

Jednodušší detektivní povídky z péra Agathy Christie. Rozhodně stojí za přečtení i když na dnešní dobu už jsou pro některé čtenáře poněkud zastaralé. A. Christie prostě patří mezi klasiku a její knihy se budou číst pořád.