Harry Potter: Kouzelnický almanach

Harry Potter: Kouzelnický almanach https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521140/bmid_harry-potter-kouzelnicky-almanach-64df0fd423690.jpg 5 125 38

Svět Harryho Pottera do nejmenších detailů v magicky ilustrovaném oficiálním průvodci. Accio encyklopedie! Mávněte hůlkou a přeneste se do pestrého kouzelnického světa v podání sedmi talentovaných ilustrátorů. Potkáte fantastická zvířata, přičichnete si k nejmocnějším lektvarům a přečtete si o kouzelnících i čarodějkách nejen z dob minulých. Navštívíte krámek Weasleyovic dvojčat v Příčné ulici, poznáte patrony různých postav a projdete si mapu Bradavic (všech 142 schodišť vám dá určitě zabrat). Uvnitř této knihy zkrátka najdete všechno – od akromantule až po Zlatonku.... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Encyklopedie
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Harry Potter Wizarding Almanac , 2023

niki-chan
07.01.2024 4 z 5

Kniha je krásná, hlavně co se ilustrací týká. Občas mi přišlo, že podávané informace jsou zmatečné a příliš mnoho citací a málo dovysvětlení mi také vadilo. Jinak se ale jedná o moc pěkné dílo a nezbytnost pro každého fanouška.

annnov
06.01.2024 5 z 5

Krásné a nádherně zpracované

Andynka
03.01.2024 5 z 5

Tohle je nádhera!
Říkala jsem si, že už nic k Harrymu domů nechci. Už toho mam plnou knihovnu a tohle mi přišlo spíše pro děti. No a pak jsem viděla na sítích listovačku a kniha už byla na cestě. :D
Je to opravdu nádherně spracované dílo! Provede Vás celym kouzelnickym světem, ukáže vám kde co leží. Co kdo v dějinách udělal. A podobně.
Jsem ráda, že tuhle knihu mám ve své sbírce.

LadyD
31.12.2023 4 z 5

Krásná knížka. Vhodná pro každého fanouška Harryho Pottera, ať už malého nebo velkého. Kniha je nádherně barevná, potěší dětské oko stejně tak jako dospělé. Krásný kousek do knihovny, zvlášť pro sběratele jako jsem já. Četla jsem ji v angličtině, ale budu si ji muset pořídit i v češtině. Ať to mám komplet :D

mia.com
29.12.2023 3 z 5

Nemuzu teto knize dat vic nez prumerne hodnoceni. Je sice krasna a plna naprosto uzasnych ilustraci, ale to je asi tak vsechno. Cekala jsem, ze se dozvim neco zajimaveho a ono prdlajs. Je to jen cisty vytah z knih, plny citaci z nich a nedozvedela jsem se opravdu nic noveho. Je to vazne jen o ilustracich a pokud svet HP znate hodne dobre, necekejte nejake nezname informace. Skoda promarneneho potencialu.

koki.veru
14.12.2023 5 z 5

Nadherné ilustrace, zajímavá knížka. Pro fanoušky Harryho Pottera příjemné počtení.

mdracek
22.11.2023 3 z 5

Musím vyzdvihnout krásné ilustrace. Ale jinak jsem od knihy, na které Rowlingová pracovala údajně několik let, čekala něco víc. Doplňující příběhy postav, nějakou novou informaci. Ale možná jsem prostě jen příliš znalá původní knižní série, je to pěkné shrnutí HP světa.

romcav51
20.11.2023 5 z 5

Dávám dceři pod stromeček, miluje Harryho Pottera, takže v knihovně nesmí chybět. :) Kniha má opravdu překrásné ilustrace.

ikvok
15.11.2023 5 z 5

Knížka a její úryvky mi připomněly, jak je to dávno, co jsem sérii četla. A že je vlastně načase ji přečíst znovu. Byl to dárek ode mě pro mě a účel splnil, po duši pohladil. Kniha je plná nádherných ilustrací. -"Co to ve jménu nejšpinavější Merlinových slipů mělo znamenat?" :)

ester4597
14.11.2023 5 z 5

Přiznávám, že vášnivá fanynka HP nejsem, filmy jsme viděla jako malá, ale to je tak všechno.
Když jsem dostala do rukou tuhle nádheru byla jsem ohromně překvapená, jak je krásně ilustrovaná a zpracovaná. Kniha vás zavede do každého kouta v Bradavicích a budete velmi mile překvapeni.

Tahle encyklopedie vás zavede až do nejmenších detailů ze světa Harryho Pottra. Musím říct, že i když nevlastním žádnou HP knihu, tak tahle bude mít v mé už tak přeplněné knihovničce čestné místo .
S přicházejícími Vánoci je tahle kniha skvělým dárkem pro každého milovníka HP a já jen mohu vřele doporučit :)

BetyLaurincová
14.11.2023 5 z 5

S blížícími se Vánoci přichází taky čas se podívat na Harryho Pottera A pokud vám už filmy nestači, podívejte se na tuhle novinku od @albatrosmedia
Harry Potter: Kouzelnický almanach je encyklopedie z čarodějného světa. Seznámíte se s kouzelníky, jejich každodenním životem, tradicemi i sporty. Navštívíte ta nejdůležitější místa, včetně Nemocnice U Svatého Munga, Ministerstva kouzel, Příčné ulice a Doupěte. Dostanete také pozvánku do Bradavic, kde prozkoumáte všechny jejich kouty, naučíte se nová zaklínadla a uvaříte nejrůznější lektvary. Nakonec se podíváme na výběr fantastických zvířat a bylinkářství. Jednoduše si tu každý milovník tohoto světa najde to své.

#spoluprace s @humbook a #humbookblogeri za knihu mockrát děkuji!

AnnaKreon
09.11.2023 5 z 5

Když jsem poprvé viděla, že bude vycházet Kouzelnický almanach, věděla jsem, že to bude nádhera. Nevěděla jsem ale, že to bude až taková nádhera.

Tohle je rozhodně doplňková kniha pro KAŽDÉHO potterheada a uritě to bude úžasný dárek k Vánocům.

Je to takový průvodce kouzelnickým světem - jsou zde různé zajímavosti, spousta citátů a hromada nádherných ilustrací. Na této knize se podílelo sedm úžasných umělců.

Navštívíte Příčnou ulici, Prasinky, Bradavický hrad či Azkaban. Seznámíte se s některými postavami. Nakouknete do bradavické knihovny nebo Doupěte. Poznáte různé druhy fantastických zvířat a spoustu dalšího.

Pokud nechcete sbírat úplně všechny doplňkové knihy, co vychází, tak ale tuhle doma prostě chcete!

Moc děkuji @humbook a @humbookblogeri za zaslání knihy v rámci spolupráce. #humbookblogeri #spoluprace

Knihochod
09.11.2023 5 z 5

Ako veľký fanúšik Harryho Pottera som pri informácii, že vyjde táto nádhernosť, skákala takmer po strop a teda musím povedať, že som absolútne nebola sklamaná. Popravde som ani nečakala, že bude vizuálne taká nádherná!

I napriek tomu, že som zatiaľ neobjavila lásku k českému prekladu (veľmi sa ospravedlňujem mojim českým sledujúcim), tým, že táto kniha obsahuje textu len veľmi stručne, nejako obzvlášť mi ani tá čeština neprekáža.

Ako píšem vyššie, vizuál tejto knihy je skrátka a jednoducho nádherný. Každý autor má osobitý štýl a i napriek tomu, že sa ich pri ilustrovaní tejto záležitosti zišlo rovno sedem, ilustrácie sa nádherne dopĺňajú a nemôžem povedať, že by sa mi štýl niektorého z autorov nepáčil.

Kniha má okrem charakteru kochacieho aj charakter informatívny, na každej stránke knihy sa dozviete čosi o postavách, miestach, predmetoch či dokonca kúzlach a možno vás nejaká tá informácia aj milo prekvapí.

Ja osobne som veľmi rada, že táto kniha uzrela svetlo sveta a rozhodne by nemala chýbať v poličke žiadneho skalného fanúšika.

Za knižku veľmi pekne ďakujem @humbook a #humbookblogeri, vďaka ktorým som mala možnosť si ju v rámci #spoluprace prečítať a skrášliť svoju Harry Potter poličku ešte o kus viac.

Ven_D
05.11.2023 5 z 5

Líbí se mi, že na Kouzelnickém almanachu pracovalo sedm nadaných ilustrátorů, kteří jsou nám v úvodu představeni. Každý má svůj osobitý styl a publikace tak získává nový rozměr (mimo váhy 1,163 kg). Sluší se podotknout, že J. K. Rowling při sepisování vychází z knih. Postavy, předměty, zvířata jsou tak znázorněna tak, jak vypadají podle knižního zpracování, nikoli podle filmové verze!

Jako doplněk k ilustracím jsou často použité citace vybraných “hlášek z knih. Ty u nás vyšly s překladem bratrů Medkových, kteří odvedli neuvěřitelně výbornou práci. Ano, můžeme polemizovat o tom, proč jsme se – jako třeba naši slovenští sousedé – nedrželi anglických názvů a vytvářeli vlastní alternativy. Ovšem to je debata do jiného prostoru. Odkaz na kompletní recenzi najdete v záložce "Recenze" - Ven Dušáková, Knižní díra

Luis_Lambo
28.10.2023 5 z 5

Z knihy jsem naprosto unešen. Nejkomplexnější a vyčerpávající info o HP a vše kolem. Nádherné zpracování. Tuny informací v krásném grafickém kabátu.
Sedím na zadku a čumím .-D
Knížek o HP mám desítky ale tohle je z nich největší BOMBA!
Vřele doporučuji!!

michaelakoc
27.10.2023 5 z 5

Tato kniha se snad ani hodnotit nedá. Je to klenot všech HP fanoušků a my se na něj doma nemůžeme vynadívat. Pročítáme pasáže, které nás zajímají, obdivujeme překrásné ilustrace a střídáme se, kdo u knihy bude právě sedět, jestli já nebo dcera

Almanach je rozdělený na 7 částí a v každé části na Vás čekají informace z kouzelnického HP světa, které jsou doprovázené nádhernými ilustracemi. Chceš vědět, co všechno si Harry musel nakoupit do 1. ročníku v Bradavicích? Znáš všechny způsoby kouzelnické komunikace? A všechny deníky, které v kouzelnickém světě vycházejí? Jak dalece si pamatuješ všechna fakta o famfrpálu? Co všechno koupíš v Kratochvilných kouzelnických kejklích? Jaké jsou základní vlastnosti a přednosti jednotlivých kolejí? Co všechno najdeš v bradavické knihovně? Pamatuješ si všechny patrony a jejich majitele? Jak se jmenovali všichni Hagridovi mazlíčci? A mnoho, mnoho dalšího.

Dcera si přesně takovouto knihu přála. Chtěla mít všechny HP informace pohromadě a s těmi obrázky je kniha doopravdy naprosto kouzelná.

Doporučuji všem HP fanouškům, dětským i dospělým. A například teď jako vánoční dárek vykouzlí mnoha obdarovaným úsměv na rtech. My se doma od Almanachu hodně dlouho nehneme.

Za knihu velmi děkuji @humbook_blogeri @humbook #humbookblogeri !

knihomolkajanca
26.10.2023

Co všechno si zabalit do Bradavic, jaké přestupky spáchala Hermiona, seznamy kouzel i Pobertův plánek. To je jen zlomek toho, co všechno najdete v novém kouzelném průvodci světem Harryho Pottera. Nečekejte klasické čtení, tohle je encyklopedie, almanach, určený především pro ty, kteří už patří mezi fanoušky této knižní série a rádi se k tomuto příběhu plné magie vrací. Kniha je krásná, pestrá, plná nádherných obrázků od sedmi ilustrátorů a opravdu stojí za to jí jen listovat.

Nevím jak vy, ale já jsem na Harrym Potterovi vyrůstala, knihy jsem četla nesčetněkrát a stejně mě tento svět vždy dokáže něčím okouzlit. Listovat almanachem a pročítat si jej bylo pro mě nesmírně milé a probudilo to ve mně vlnu nostalgie. Ať už dítě nebo dospělý, věřím, že každý potterhead si v této publikaci najde to své. Kromě různých seznamů tu najdete citáty, ale i různé střípky z knih, u kterých je téměř jisté, že už se vám z hlavy vykouřily. O to milejší je si je zase připomenout, stejně tak i některé pasáže příběhu či oblíbené detaily.
Pokud tedy stejně jako já patříte mezi fanoušky tohoto světa plného čar a kouzel, tohle je zkrátka must have

Za knihu k recenzi v rámci spolupráce děkuji Albatros Media.

lena.o.knihach
20.10.2023 5 z 5

Věřím, že jste tuhle nádhernou encyklopedii zaznamenali a doufám, že pokud ji ještě nemáte doma, najdete ji pod stromečkem.

Je to pastva pro oči. V knize najdete nádherné ilustrace od sedmi umělců. Jsou propracované do nejmenších detailů a díky tomu je čtení Kouzelnického almanachu neskutečný zážitek.

Po časové ose se čtenář blíže seznámí s hlavními postavami, přejde na obyčejný život v magickém světě (sport, pověry, dopravní prostředky a slavnosti), navštíví kouzelná místa (Prasinky, Příčnou ulici nebo Doupě), samozřejmě zavítá do Bradavic a do všech jejích koutů, co by to bylo za svět čar a kouzel bez zaklínadel a kleteb, dále se čtenář podívá ke Gringottovým do kouzelnické banky, na Ministerstvo kouzel nebo třeba do Azkabanu a na konci čekají nadpřirozené bytosti.

V tomto oficiálním průvodci zkrátka najdete vše, na co si jen vzpomenete. Je to kniha, ke které se budete vracet a vsadím se, že i při dalších listování tam najdete věci, kterých jste si předtím nevšimli.

Co mě šíleně baví, tak jsou rozkládací strany, díky kterým dostanete úplná panoramata Bradavic a okolí nebo třeba Zapovězeného lesa.

Ze světa Harryho Pottera jsem si hodně oblíbila fantastická zvířata. A Hagrid tu má nádhernou dvoustranu věnovanou jeho mazlíčkům. Kterého z nich máte nejradši a proč?

#spoluprace @albatrosmedia