Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata
https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/9/bmid_harry-potter-a-tajemna-komnata-oEc-9.png 5 13953 13953

Harry Potter série

Harry se vrací do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev v žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností… Tajemná komnata se znovu otevřela!

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Chamber of Secrets , 1998

Majkrofon
31.07.2017 5 z 5

Z nostalgie čítam celú seriu. Mam ju nacitanu uz asi 10 krat, no uz je to par rokov, co som ju cital naposledy. Tajomna komnata ma pre mna specificke caro a milujem ju rovnako ako celu seriu.

Olga.S
27.07.2017 5 z 5

Ačkoliv jsem nesčetněkrát viděla film, do knihy jsem se pustila až teď. Harryho Pottera mám ráda a opět návrat do dětství. Vůbec mi nevadilo, že jsem film už viděla, protože kniha obsahuje spoustu věcí, které ve filmu neuvidíte. Určitě se pustím do dalších dílů.

Milky92
24.07.2017 5 z 5

Super! vtipné napínavé , nejlepší DObby :-)

monika011
23.07.2017 4 z 5

Druhý díl jsem přečetla za dva dny. Víc se mi líbil první, ale stále to bylo velice dobré. A začalo jít do tuhého! Už to nebyla jen pohádka o kouzelných Bradavicích, už tam bylo opravdové zlo. Ale naštěstí máme Harryho. Ten opět zachránil den. A můj den byl zas o něco více příjemnější.

nemer
21.07.2017 4 z 5

Harry byl pro mne léta letoucí doslova a do písmene Harry Potrat, a to díky filmové verzi, která je mi z duše protivná, tedy s knihou podobného typu jsem nechtěla mít nic společného, ačkoli všichni v okolí Harryho zbožňovali. Takže až téměř "na stará kolena" jsem se náhodou díky dárku dostala k ilustrované verzi druhého dílu a svůj názor musím poopravit. Kdybych četla knihu jako dítě, byla bych naprosto nadšená, protože čarodějové a duchové patřili mezi mé oblíbené postavy. Na straně druhé je Harry v podstatě "kouzelnickým či kouzelným lupem", protože všechno už to někde bylo :)

elenai
17.07.2017 5 z 5

Druhý příběh mi přišel o poznání temnější. Plížící se zlo ve stěnách Bradavic mi způsobilo, že jsem se při čtení místy cítila ztísněně a nejistě. A potom, běhěm temné noci, kdy už jsem zjistila co a jak, mi bylo dost ouzko. Jak já ty potvory nesnáším!

Co musím vyzdvihnout, je seznámení čtenářů s kouzelnickým prostředím mimo Bradavice. Myslím, že v Doupěti by se mi líbilo stejně jako Harrymu. A Zlatoslava Lockharta považuju za nejkomičtější a nejotravnější postavu z celých sedmi dílů! Obvzlášť ten konec byl super. :-D

S druhým dílem mám i spjatou školní příhodu. Spolužák měl z druhého HP referát a vím zcela jistě, že vydával dvojku za jedničku, což jsem se mu snažila vyvrátit, leč neúspěšně. Bylo vidět, že prostě čapnul nějakou knížku doma v knihovně a narychlo ji přečetl, aby dostal jedničku. Takový laxní přístup k mé miluvané sérii... Grrr! No nic, jdu si dát máslový ležák. :)

Dodatek (21. 7. 2017): Když už ilustrovanou jedničku, tak i dvojku, ne? A vůbec, vůbec nelituju, i když už mám celou sérii doma. Jsou to jedny z nejlépe investovaných tří stovek v mém životě.

anna6021
16.07.2017 5 z 5

Není co dodávat, zkrátka skvělý Harry Potter. Kniha přečtena jedním dechem. I přes to, že jsem knihu četla již podruhé, stále byly věci, které mě dokázaly překvapit.

archandelka
10.07.2017 5 z 5

Přečteno během dvou večerů - není třeba dodávat nic dalšího :-)

Devil-Ivet
08.07.2017 4 z 5

Druhý díl je o poznání napínavější a živější. Přesto je o krapet slabší. Četla se ale dobře a hned jsem otevřela trojku :)

Mistr119
06.07.2017 5 z 5

Knížka rozvíjela mou fantazii, představoval jsem si Bradavice jako svou školu s tím, že v ní každým rokem přibývaly místnosti, takže za rozvoj představivosti u dětí a krásně čtivý překlad (když pominu někdy naprosto bezdůvodné Medkovo překládání výrazů jako "famfrpál", "Nebelvír" atd.) 5*. :)

Katranis
03.07.2017 5 z 5

Skvělá dětská kniha.

haki34
19.06.2017 4 z 5

dobře napsané a velmi čtivé...(kldně tedy hodnotím i český překlad...) může opět malé diváky TV přitáhnout zpět ke knížkám ;)

a.nnysek
05.06.2017 5 z 5

Skvělé čtení na dlouhé večery. Fantazie jede na plné obrátky :-)

Vikos
04.06.2017 5 z 5

Božííí

JmenujiSeZuzla
04.06.2017 5 z 5

Harry Potter je proste jednička! Příběh naprosto unášející a úžasnými postavami a hlavně propracovaným dějem, dále navazující na další díly. Harry a hlavně paní Rowlingová je pro mě naprostá topovka. Nemám co dodat.

Laf
21.05.2017 4 z 5

Skvěle napsáno, výborné zápletky a prostě se nejde jen tak snadno od čtení odtrhnout :)

evca7271
01.05.2017 5 z 5

Za me skvele neni co dodat

Ivuska97
21.04.2017 5 z 5

Každý díl, této série, je sladkou čokoládou pro mojí fantazii. 5*

EvikU.
05.04.2017 4 z 5

Na druhý díl jsem se opět těšila. Neexistovalo abych mezi to dala jinou knihu. Chtěla jsem vědět víc.

Heisenberg
02.04.2017 5 z 5

Zde atmosféra už trochu houstne.