Harry Potter a prokleté dítě: Část první a druhá

Harry Potter a prokleté dítě: Část první a druhá https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303983/bmid_harry-potter-a-proklete-dite-y3o-303983.jpg 3 6720 6720

Harry Potter série

< 8. díl

Speciální vydání pracovního scénáře. Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst. Divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě na námět J.K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea napsal Jack Thorne. Je osmým příběhem ze série o Harrym Potterovi a zároveň prvním, který se oficiálně dočkal divadelního zpracování.... celý text

Divadelní hry Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Cursed Child , 2016

natka08
03.06.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha. Měla jsem ji půjčenou v knihovně.

pavlina3016
30.05.2020 2 z 5

Protože je Harry Potter pro mě srdcová záležitost, s chutí jsem se vrhla na další dílo z kouzelnického světa. Možná jsem měla příliš vysoká očekávání, protože následovalo okamžité zklamání. Příběh mi přijde naprosto prázdný. Pro mě úplně ztratil kouzlo, které v sobě měla předešlá série. Nevím, ale prostě mě to neoslovilo.

vaclavkostal
30.05.2020

Radost při návratu do kouzelnického světa trvá bohužel krátkou chvíli, poté nastává velké vystřízlivění. Autoři se do knihy snažili nacpat co nejvíce odkazů na předešlé díly. Návrat skoro všech postav působí velmi nuceně. Dějové zvraty jsou mimořádně hloupé a všichni se chovají bezmyšlenkovitě. Největší plus knihy jsou nové hlavní postavy, ale díky divadelnímu zpracování není čas na hlubší charaktery. Více jsem se o knížce rozepsal na www.vaclavkostal.cz

ElikaS
29.05.2020 4 z 5

Divadelní hra o synovi Harryho Pottera Albusovi Severusovi bylo skvělé. Líbilo se mi, že jsme zjistili, co s našimi oblíbenými postavami stalo a jak se vyvinuli jejich příběh. Ač se Albus vidí jako pravý opak Harryho v jednání na vlastní pěst a neúctě k pravidlům je celý po tatínkovi. Příběh jsem si užila

tamara1351
26.05.2020 1 z 5

Tak tohle se moc nepovedlo.....

Kubiknoobik2
26.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Moc fajn knížka škoda, že je to divadelní hra. Řekl bych, že je o trochu jiný příběh jak tam není Harry ale ten jeho syn, ale i tak moc super knížka jako všechny Potterovky.

MiškaČíta19
22.05.2020 4 z 5

Túto knihu som čítala už pred nejakým časom a je celkom zaujímavé poňatie Harryho Pottera z dramatického žánru. Spočiatku to bolo pre mňa nie príliš komfortné, avšak postupne sa v tom všetko začal prebúdzať Rowlingovej štýl a napokon som v tom bola až po uši. Harry Potter ako taký je pre mňa srdcovou záležitosťou. Knihy som prečítala nespočetne krát a stále je to pre mňa aktuálne a záživné. Hoci môj čitateľský rozmer nadobudol celkom iný smer, ktorý je neporovnateľný s knihu akou je Harry Potter, no toto je moja neodmysliteľná súčasť, ktorá mi pomáha odtrhnúť sa od reality a zažiť rôzne dobrodružstvá :)

Netopyr07
12.05.2020 5 z 5

Přiznám se dobrovolně, že jsem neměla tušení, že jde o divadelní hru :-)) Každopádně pro mě dobrá oddechovka, zajímavá zápletka. Jak vypadá divadlo v reálu by mě vážně zajímalo. Třeba hru někdo nastuduje (nebo už nastudoval??)

mliko8
10.05.2020 3 z 5

Schválně jsem si před přečtení o knize nic moc nezjišťovala, jediné co jsem věděla byl fakt, že z nějakého důvodu není moc oblíbená. Na scénářovitý styl psaní si rychle zvyknete, já už jsem předtím četla Fantastická zvířata, takže to nebyl takový šok, ale jakmile do toho vplujete, už to jde jako po másle. Je to jiné, hodně jiné a k mému překvapení byl děj docela nečekaný. Na druhou stranu, je to díl natolik nabitý novými informacemi, že to možná až trochu kazí dojem z ostatních knih (když jsem bráchovi vyprávěla všechno to, co jsem se během čtení dověděla, zareagoval větou: "To je jako bys mi povídala o nejnovějším dílu Ulice." - a asi na tom něco bude :DD). Jinak mi ovšem děj dost příjemně utíkal. Bylo to hezké, zase se vrátit do světa Harryho Pottera, ačkoli je jasné, že originální knihy to nenahradí. S charaktery jako takovými jsem popravdě spokojená jen tak napůl. Občas mi přišlo, že takhle by se ta a ta postava nikdy nechovala (nechci spoilerovat, ti co četli, možná tuší :D), jinde mi však chování postav přišlo příhodné, jak se od posledního dílu Harryho posunuli o krok dál. Sám o sobě Albus mi moc zajímavý nepřišel, zato Scorpius je rozhodně největší plus knihy :))). Jeho vtípky a příběh byl skvělý a absolutně ho zbožňuju.

prostevali
09.05.2020 2 z 5

Ráda jsem se k postavám znovu vrátila, ale prokleté dítě se Harry Potter série nemůže vyrovnat. Jako divadlo musí být mnohem lepší, ale kniha nic moc :/.

Mája777
09.05.2020 5 z 5

A mně se to líbilo. Opět jsem se setkala se svými hrdiny. Četlo se to opravdu rychle (dvě rána v posteli). Albus i Scorpius si mě získali.

jarca66
08.05.2020 1 z 5

Jednu hvězdu za Scorpiuse, na zbytek raději zapomenu. Celá zápletka mi přišla na hlavu, chování postav nelogické... Možná zkusím sáhnout po nějakém fanouškovském pokračování, to by mohlo být lepší kvality.

PanTydlitát
30.04.2020 3 z 5

„Některé věci zkrátka nejsou zadarmo." -- „Necitoval jsem právě Brumbála, že ne?"

michal7852
29.04.2020 3 z 5

S původní sérií to nemá samozřejmě nic společného. Ale opravdě, styl psaní Rowlingovíé mi v některých případěch úplně stejně neseděl. Jelikož je to psáno formou scénaře, tak se to četlo velice rychle, děj... na divadelní hru ušel, na knihu slabší. Celá kniha působí poměrně dětinsky, plytce, ale na druhou stranu nemůžu říct, že byla přímo špatná. Za přečtení (dva tři dny) stojí.

ValentynaSamko
24.04.2020 4 z 5

Přiznám se že začátek mě i dokonce rozbréčel, jinak se mi to celkem líbilo a četlo se to dobře.

Mishell14
20.04.2020 3 z 5

Upřímně, čekala jsem to horší, než to na mě nakonec působilo, některé části mi přišly i hezké, ale naopak některé až moc mimo mísu. Každopádně bylo celkem fajn, pobýt zase v Bradavicích.

jednorozka
16.04.2020 4 z 5

Jsem velky fanda HP, takze jsem chtela precist i tuto knizku. Bylo to prijemne cteni, ale trochu pritazene za vlasy a nekonzistentni s predchozimi dily (ale to jsem si uvedomila az zpetne z recenzi). Trosku mi to prislo spis jako fanfiction, nicmene jsem se bavila.

Elka252
09.04.2020 4 z 5

V komentářích se mísí většinou jen dva názory -
5 bodů - senza
Odpad - fůj

Já kupodivu nezastávám ani jeden z nich. Na knize mi nevadilo že byla napsaná jako scénář, chtěla jsem se dozvědět co se stane s Hermionou, Ronem, Harrym,Giny, Lenkou, Drackem, Nevillem.... v posledním díle a to sem mi z větší části podařilo. Naopak na Harryho Pottera a zbylé díly to nemá...
Knihu jsem si užívala až do doby když jsem se o kritice z venčí dozvěděla a v té době jsem ji začala vnímat.
Albus mi nebyl moc sympatický jako hlavní hrdina ale Dracův synek ano.
Kniha byla fain a upřímně se divím že na škole učí ještě stará McGonagalová( jsem za to ráda(ale poklesla my brada)

lena.o.knihach
05.04.2020 3 z 5

Mám přečteného celého Pottera, takže jsem se teď s čistým svědomím mohla pustit do osmého dílu.

Hele, asi takhle. Pro fajnšmekry HP to byl určitě skvělý zážitek - setkat se po tolika letech opět s tou nejznámější hlavní trojicí, poznat jejich děti, vrátit se znovu do Bradavic. I já si to užila, ale už mi to přijde trochu takový vynucený, co by jako ještě vymysleli, aby toho Pottera oživili a vydělali na něm.

Scorpius byl ale skvělý. Nejskvělejší.

kaka2006
04.04.2020 1 z 5

během čtení knihy jsem měla chuť si podřezat žíl, vypíchnout oči nebo tak něco...absolutně jsem nepochopila, jak může někdo v 7mi knihách něco popřít a v 8. říct, že se to stalo....chtělo se mi z toho brečet a hlavní hrdinové mi lezli na nervy hrozným způsobem... abych předešla sebepoškozování, tak jsem do knihy dělala tužkou čárky, kolikrát jsem chtěla jen ječet (15) a kolikrát se zabít (22)....2hvězdy za to, že nám jk na chvíli vrátila hp a za výmysl s lektvarem lásky (jestli si to pamatuju dobře

přátelství kouzla magie Harry Potter divadelní hry rodina tajemství puberťáci

Autorovy knížky