Harry Potter a prokleté dítě: Část první a druhá

Harry Potter a prokleté dítě: Část první a druhá
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303983/bmid_harry-potter-a-proklete-dite-y3o-303983.jpg 3 6720 6720

Harry Potter série

< 8. díl

Speciální vydání pracovního scénáře. Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst. Divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě na námět J.K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea napsal Jack Thorne. Je osmým příběhem ze série o Harrym Potterovi a zároveň prvním, který se oficiálně dočkal divadelního zpracování.... celý text

Divadelní hry Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Cursed Child , 2016

kaka2006
04.04.2020 1 z 5

během čtení knihy jsem měla chuť si podřezat žíl, vypíchnout oči nebo tak něco...absolutně jsem nepochopila, jak může někdo v 7mi knihách něco popřít a v 8. říct, že se to stalo....chtělo se mi z toho brečet a hlavní hrdinové mi lezli na nervy hrozným způsobem... abych předešla sebepoškozování, tak jsem do knihy dělala tužkou čárky, kolikrát jsem chtěla jen ječet (15) a kolikrát se zabít (22)....2hvězdy za to, že nám jk na chvíli vrátila hp a za výmysl s lektvarem lásky (jestli si to pamatuju dobře

SmazenaCibule
04.04.2020 4 z 5

Mně se kniha relativně líbila. Je psána formou divadelního scénáře, což mi vůbec nevadilo. Velmi se mi líbily čachry s obracečem času, protože jakákoliv časová smyčka je mé oblíbené téma. Zápletka byla taky zajímavá, kdo bylo vlastně ono "prokleté dítě"... Mě to bavilo a ráda si knihu znovu přečtu.

berry1009
03.04.2020 4 z 5

Divadelní Harry Potter mi ležel od roku vzniku dosud pouze v knihovničce. Podle recenzí jsem nic moc neočekával. Byl jsem ale mile překvapen! Kniha mě nutila neustále pokračovatve čtení a dala se přečíst na dva zátah. Příběh zatáhnul do děje, a i když byl značně přitažený za vlasy a horší než knihy od Rowling, pořád byl velmi zajímavý. Beru to jako jedno z millých překvapení.

Booklice
30.03.2020 3 z 5

Před četbou této knihy jsem záměrně nezjišťovala nic o ději a nechala si všechno jako překvapení. Jen jsem slyšela několik různých obecných názorů, z nichž většina byla buď zcela proti této knížce nebo knihou zcela unešena. Já jsem si nechtěla dělat žádné předsudky. Věděla jsem, že nemohu srovnávat scénář divadelní hry se sedmidílnou dokonale promyšlenou sérií knih, kde každý detail v jednom díle sehraje roli o tři díly později. A nakonec jsem byla celkem příjemně překvapena. Zpočátku jsem se trošku bála, že na té kritice něco bylo, ale nakonec se děj začal rozbíhat a mělo to celkem dobrý nápad. Myslím si, že bych na to šla i do divadla. Nedokázala jsem si totiž po čtení sedmi dílů Harryho Pottera představit, jak se autoři popasují s nějakou zápletkou tak, aby mohla být rychle vyřešena a když přihlédneme k tomu, že vše bylo napsáno s tímto ohledem, tak si myslím, že se to povedlo. Dozvěděla jsem se něco o osudech našich oblíbených hrdinů a nejvíce se mi líbilo, že to vše bylo v podstatě zaměřeno na vztahy - mezi otcem a synem, mezi manžely a taky mezi kamarády.

Adelhyskova
29.03.2020 3 z 5

Tohle prostě není Rowlingová a ani HP. Za mě docela zklamání. Bohatě bych si vstačila se základními sedmi díly.

Mystifica
24.03.2020 odpad!

Knížku jsem četla... asi před rokem? Tak nějak. A musím říct, že větší slátaninu jsem hooodně dlouho neviděla. Něco naprosto šíleného. A odmítám to přijmout do kánonu. Nejsem nijak skalní fanoušek HP, přesto jsem si první 3 či 4 díly užila, tohle ale je opravdu o ničem. V souvislosti s touto knihou bych doporučila podívat se na Youtube na A very Potter musical - 3 dílný amatérský muzikál hraný americkými vysokoškoláky. Pro ty co umí trochu anglicky super vtipná podívaná, která dává mnohem větší smysl, než tohle, a u které se navíc člověk zasměje. Kromě toho, Granger Danger a I'm Harry freakin Potter jsou chytlavé songy.

jean_ralphio
24.03.2020 1 z 5

i divadelni scenar muze by skvely. tohle bylo spatne. druha polovina priserna.

proste radsi zapomenout, ze to vzniklo.

(a pritom to melo potencial ne ze ne, konecne zmijozel nebyl za hitlera, skoda no)

VeRonnie26
22.03.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne. Ze začátku mi trochu vadilo, že je to scénář, ale hodně rychle jsem si zvykla.
A moc se mi líbila!

LunaL.
14.03.2020 3 z 5

Nemůžete začít číst tuhle knížku a čekat, že bude stejná jako předchozí díly. To u scénáře prostě nejde. Já od knihy nic nečekala ( slyšela jsem na ní samé negativní názory)- a byla jsem mile překvapená! Už jen tím, že můžeme nakouknout, co se stalo s (nejen) hlavními hrdiny. A divadelní představení musí stát rozhodně za to!

Allebith
14.03.2020 4 z 5

Na to, že se jedná o úplně jiný styl (příběh, podání) než u všech dosavadních HP knih, a tedy se jen těžko brání srovnávání, bych se nějakému vyloženě přiřazování k původní sérii ráda vyhla. Je to pěkná, zajímavá kniha z mého oblíbeného světa, ale jaksi samostatná a lehce zasahující do historie, kterou většina z nás nerada mění.

Havrdak
13.03.2020 odpad!

Miluji knížky o Harrym. Ale tohle... děj nepropracovaný, nepromyšlený. Kniha byla snad napsaná přes noc pod vlivem omamných látek. Pro mě velké zklamání.

ajasin
11.03.2020 5 z 5

Jako skalní nadšenec jsem měla velké obavy a celkem zbytečně. Pro mě osobně velká nostalgie. Že budu číst divadelní scénář jsem věděla. Na obálce knihy je to jasně definováno a nakonec mi to ani nijak nevadilo. Spíš naopak. Bylo to takové zpestření. Příběh byl fajn. Za mě spokojenost

FoxCube
02.03.2020 3 z 5

Musím říct že mne tahle kniha úplně nezaujala. Nevím jestli je to divadelním zpracováním a nebo vůbec příběhem. Strašně špatně se mi četla

TessV
22.02.2020 4 z 5

Tato kniha mi otevřela dveře do světa fantasy příběhů. V době, kdy jsem ji četla (takže zhruba před 2-3 roky) jsem o dobrých, čtivých knížkách skoro nic nevěděla, ale jakmile mi má kamarádka tuto kniha doporučila a půjčila...dokázala jsem ji přečíst za 3 dny a to pro mě bylo největším překvapením. Jsem si jistá, že kdybych si ji přečetla dnes, tolik by mě nebavila a možná bych ji ani celou nedočetla. Ale když o knihách skoro nic nevíte, ale číst chcete, zkuste ji. Je oddechová a určitě bych ji mezi odpad nezařadila...

Kniho_holka
15.02.2020 2 z 5

Jediná "potterovská" kniha, kterou jsem přečetla pouze jednou a víckrát ji číst nehodlám. Je to napínavé, je to čtivé, je to zábavné, ale vzhledem k předchozím 7 dílům je to úplná blbost. Vadily mi OC charaktery postav (kdo byl prosím ten pán, s kulatými brýlemi a jizvou na čele, co si říkal Harry Potter? A co udělal s pravým Harrym Potterem?) a absolutní ignorování děje předchozích dílů (teď nemyslím, situace kolem obraceče času), ale to těhotenství vycucané z prstu. Pěkná vzpomínka mi tak zůstává pouze na malého Scorpiuse.
Závěrem knihu doporučuji někomu, kdo má rád Harryho, ale ne moc, a nezná celou sérii i pozpátku, a chce si přečíst něco oddechového, co se dobře čte.

ckamusa
13.02.2020 3 z 5

Kniha je psaná formou scénáře, což mi nevadí, ale děj hrozně rychle utíká. Téměř za každým dějstvím se mi v hlavě rojili otázky: Cože? Co? Proč?... Myslím si, že kdyby se série obešla bez této knihy, možná by to bylo lepší, i když mě samozřejmě zajímalo, jak by příběh Harryho Pottera pokračoval.
Celkový námět knihy je dobrý, ale chybělo mi větší propracování.

stepanka.ruml
04.02.2020 odpad!

Velmi podprůměrná fanfikce hodná maximálně tak na nějakou fanouskovskou stránku. Nechápu jak se pod něco takového mohla Rowlingová podepsat... to snad ani nečetla. Jako absolutní potterhead musím říct, že tolik chyb v reáliích mě akorát na**alo.

Red_Fox
04.02.2020 3 z 5

Z knižní série Harryho Pottera jsem četla (zatím) jen jeden díl, přesto je jasné, že Prokleté dítě je jen takový doplněk. Věřím tomu, že zpracování do formy klasické knihy by bylo zajímavější. Kdybych postavy neznala z filmů, nevytvořila bych si k nim tímto dílem žádný vztah. Nějak by mi bylo jedno, co se s nimi stane. Některé zápletky působily trochu uměle, ale bylo zajímavé přemýšlet na motýlím efektem.

Knížka pro mě byla výzvou hlavně z důvodu, že jsem ji četla v angličtině. Přiznám se, že jsem pohořela hlavně na výrazech, jejichž význam znám pod jiným (používanějším) synonymem. Uvědomila jsem si, jak je anglický jazyk, stejně jako český, bohatý.

cetriolo
02.02.2020 4 z 5

Překvapivě dobré (knihu jsem přelouskal za jediný den což se mi ještě nikdy nestalo). Dlouho jsem se této knížce vyhýbal, protože obecně nemám rád pokračování uzavřených sérií a zhruba jsem věděl co je zápletka a ta na mě působila jako slátanina :) Nicméně po začtení do děje získala i zápletka docela logiku.

SPOILERY
Kniha měla pár divných momentů - např. scéna, kdy se paní co roznáší občerstvení snaží zastavit děti aby vyskočili z vlaku a ruce se ji promění v ostré nože? WTF? :) Pár nelogických věcí, např. když se dostali do roku 1981 jakto že tam nezůstali jenom 5 minut? Jak mohli vidět dům Pottrových, který byl po Fideliovým zaklínadlem?

Mako123123
30.01.2020 2 z 5

To bolo ale sklamanie, ostala horká pachuť. Na plátne resp. na pódiu by to možno vyzeralo lepšie ale aj tak...

přátelství kouzla magie Harry Potter divadelní hry rodina tajemství puberťáci

Autorovy knížky