Harry Potter a prokleté dítě: Část první a druhá

Harry Potter a prokleté dítě: Část první a druhá
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303983/bmid_harry-potter-a-proklete-dite-y3o-303983.jpg 3 6720 6720

Harry Potter série

< 8. díl

Speciální vydání pracovního scénáře. Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst. Divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě na námět J.K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea napsal Jack Thorne. Je osmým příběhem ze série o Harrym Potterovi a zároveň prvním, který se oficiálně dočkal divadelního zpracování.... celý text

Divadelní hry Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Cursed Child , 2016

kejty95
22.01.2020 4 z 5

Jelikož je kniha psaná jako scénář, čte se velmi rychle. Vcelku mě bavila, i když na konci jsem si řekla, že vlastně o nic moc nešlo. Raději bych zfilmovanou verzi, případně divadelní, ale nebylo to špatné.

Šárka88
21.01.2020 4 z 5

Mne se knížka celkem líbila, rychle se to četlo, ale hold jsme u spisovatelky zvyklý na něco jiného , než na scénář .

KnihomolzHavr
19.01.2020 4 z 5

Opět jsem byla mile překvapena vynalézavostí a zábavností J.K.Rowling. Hvězda dolu kvůli několika nesrovnalostem

Plechy1
18.01.2020 3 z 5

Stejně jako mnozí přede mnou, i já jsem tuto knihu nemohl vystát. Prokleté Dítě zkrátka nepatří do knižní série. Je tu tolik chyb a tolik nedomyšlených věcí. Kdyby tato kniha byla jen scénářem k divadelní hře, tak by mi to nevadilo. Ale protože je oficiálně braná jako součást předešlých sedmi knížek, tak si zkrátka nedokážu pomoci. Nevím co vedlo Rowlingovou k rozhodnutí, že umožnila tomuto počinu aby se řadil k ostatním knihám v sérii. Ale abych to ukončil na trochu veselejší notu, tak doporučím divadelní záznam. Pokud nad tím nebudete moc přemýšlet a necháte se unášet atmosférou Harryho Pottera, tak si představení užijete.

Angelika92
17.01.2020 5 z 5

Očekávala jsem BUM. Prostě něco extra. Ale i tak se mi to dobře četlo.

ronnie_vrh
11.01.2020 2 z 5

achjo co to má bejt

Garfi
06.01.2020 odpad!

Celou sérii Harryho Pottera mám moc ráda, všechny knihy jsem četla několikrát. Vzpomínám si na nadšené očekávání každého nového dílu a jak jsem četla některé knihy "na tajňačku" pod peřinou s baterkou, protože jsem se nedokázala odtrhnout. Proto jsem pochopitelně zatoužila vstoupit ještě jednou do kouzelnického světa a zjistit, co dělají Harry, Ron a Hermiona v dospěláckém životě. Byla to neuvěřitelná chyba a byla bych nejraději úplně zapomněla, že jsem "Prokleté dítě" kdy četla, neboť formát scénáře je zde opravdu ten nejmenší problém. Jedná se o totální paskvil a změť variací na téma cestování časem v jakési telenovele v níž (SPOILER) Voldemort má dokonce dítě s Belatrix....Toto fakt ne...

MalejTonda
05.01.2020

Knihy a filmy o Harry Potterovi jsem měl vždycky rád. Viděl jsem úplně každý film ale knížky jsem ještě všechny nepřečtl, samozřejmě rád bych si je přečetl. U této knížky jsem byl docela rád že už to není takové to jaké to bývalo ale je to o dospělém Harrym, který už má děti, ženu a práci. Pokud jste fanoušek celé Harry Potter série moc bych doporučil ale jestliže chcete začít číst určitě začněte od kamene mudrců.

Kniha byla super díky tomu, že jsem velký fanoušek Harry Pottera.

booklovertina
03.01.2020 odpad!

Nie, nie a ešte raz NIE! Som z generácie, ktorá na Harrym Potterovi vyrastala, už od decka som hltala knihy jednu za druhou, len čo sa objavili na pultoch kníhkupectiev (ani nemusím hovoriť, že som ich prečítala nie raz, ale neskutočne veľakrát), zbožňovala som filmy a repliky som vedela recitovať spolu s hercami, ale toto NIE! Prekliate dieťa som prečítala po dlhom váhaní, počula som na to pozitívne aj negatívne ohlasy a bola som dosť skeptická pustiť sa do toho. Predsa len, kúzelný svet Harryho Pottera bol už roky "uzavretý", Rowlingová vytvorila niečo, za čo môže byť právom hrdá, a tak som váhala, či si chcem "rozšíriť" tento príbeh o najnovší diel. Môžem len povedať, že prečítanie tohoto odpadu ľutujem, vidím v tom len nepodarený pokus o obnovenie slávy, vytlčenie financií z verných fanúšikov. Keby som mohla zabudnúť, že niečo ako Prekliate dieťa existuje, tak to urobím. ALe aspoň som sa rozhodla, že existenciu tejto knihy budem ignorovať, akoby sa to ani nestalo, HP má pre mňa navždy 7 dielov.

Hania932
27.12.2019 5 z 5

Harry Potter je moje životní láska. Knížky a filmy naprosto miluju a tahle kniha byla prostě nutnost. Příběh se mi moc líbil. Je to strašně čtivé, zajímavé a poutavé. Já jsem si knihu užívala. Prostě číst o tom jak je Harry dospělý a má děti? To je něco pro mě. Na knihu jsem četla moc kladných názorů a já si kladna otázku, "Co se jim na tom nelíbí?". A upřímně, si tuto otázku kladu i teď. Bradavické sérii se to sice nevyrovná, ale příběh je stejně poutavý a skvělý jako ostatní knihy. Podle mě je to moc povedená kniha! Je to krásná jednohubka na jeden večer. Určitě se k ní znovu vrátím. ♥

Pitbull16
26.12.2019 2 z 5

Na HP jsem vyrostla, všech 7 dílů mám v prvním vydání a četla jsem je nespočetkrát. Prokleté dítě byla tedy povinnost, kterou jsem dřív nebo později musela splnit. Chápu, že jde o scénář, tedy specifický slohový útvar. Na chvíli jsem se mohla zase projít Bradavicemi a poznat Albuse Severuse a Scorpia. Nicméně mi chyběla hloubka a propracovanost původní série a taky nestandartní chování některých postav (nejvíc asi profesorky McGonagallové a Severuse Snape, které ve mne skutečně utkvělo a nedokázala jsem to přehlédnout). Podtrženo sečteno, do světa HP to patří, špatná kniha to určitě není, jsem ráda, že ji můžu mít ve své knihovně, ale kvalit původní série nedosahuje.

Atanone
20.12.2019 2 z 5

Dala jsem tomu hodně dlouhou dobu na to, aby se to ve mně "usadilo". Nevím, jestli je dobrý nápad vydávat scénáře. Možná jak které. Potterovská série je fenomén a myslím, že hodně lidem změnila život. Mně dokonce doslova. Přesto Prokleté dítě nejsem schopná skousnout. Neřeším, jestli za tímto počinem stál nátlak fanoušků, snaha zůstat v povědomí, nebo vydělat nějaký ten srpec navíc. Co mi ale vadí hodně je změna charakterů některých postav. Mimochodem, co se toho týče, četla jsem několik fanfikcí, které to udělaly daleko líp.

Maiky211
09.12.2019 4 z 5

Bradavické sérii se nevyrovná, ale zajímavý příběh, dobře se četl...

Egeris
04.12.2019 odpad!

Měl Voldemort vůbec penis? Moc bych na to nesázel. No i přesto plodil, takže asi ano. Kniha je totální paskvil, naprostá ztráta času.

lampernaqui
25.11.2019 4 z 5

Potterovskou ságu mám rád knižně i filmově. Dalšího příběhu jsem se bál spíše jen díky jeho formě, jinak jsem autorce předem věřil. Nakonec se celý příběh četl dobře rozhodně jsem knihu neodkládal zklamaný. Škoda jen, že asi nebudu mít příležitost celou hru zhlédnout.

EvaXxX
22.11.2019 5 z 5

Dobře a rychle se to četlo..
HP mě baví :)

Phoenixx
20.11.2019 1 z 5

První čtyři díly série jsou pro mě srdcová záležitost. je to prostě strašně krásně vybarvený svět, co v sobě má cosi nevinného a upřímného. Myslím, že k těm původním dílům série mě už navždycky bude bavit se vracet, nehledě na to, kolikrát už jsem je četla. Následující díly a završení série mám taky svým způsobem ráda, i když už zdaleka tolik nenadchnuly a nepřipoutaly si mě.
Harry Potter a prokleté dítě je ale úplně jiná kapitola... Chápu, že už nejde o dílo čistě J.K.Rowlingové, autorky původních knih, a že i zvolená forma jasně stanovuje odchylku od Kamene Mudrců - Relikvií smrti. Ale co, to bych snad samo o sobě dokázala skousnout. Jenže ono tady vlastně není ani co skousnout. Místy to na mě působilo, jako by se skupina dětí z druhého stupně základní školy, které žerou Harryho Pottera, rozhodla na vánoční besídku školy napsat činoherní besídkový výstup na téma jejich oblíbené série. Ne, tohle už opravdu znova ne...

Tetipu
18.11.2019 2 z 5

Tato kniha pro mě byla poměrně výrazným zklamáním. Už jen forma divadelního scénáře mi vůbec neseděla. A já se nějak nedokázala sžít s postavami. Ani těmi novými, a ty které jsem myslela, že mi budou důvěrně známé mi byly cizí. Takže znovu se číst rozhodně nechystám.

jirka9453
17.11.2019 5 z 5

Jako ten, kdo miluje knihy, divadlo i svět Harryho Pottera, jsem si Prokleté dítě nemohl nechat ujít. Příliš jsem od něj nečekal - je to přece scénář - ale jsem rád, že jsem se mýlil. Zajímavé náhledy světa kouzel spojující různá období - no proč ne?
Byl bych samozřejmě rád, kdyby se Dítě dočkaĺo plného příběhu běžné knihy pod taktovkou čistě paní Rowlingové, ale i ve svém formátu je neodmyslitelnou součástí série, které rád dám hodnocení, jako všem předchozím dílům.

linda_pauer
13.11.2019 2 z 5

Tohle nemělo, za mě, s Harry Potterem nic společného...

přátelství kouzla magie Harry Potter divadelní hry rodina tajemství puberťáci

Autorovy knížky