Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter a princ dvojí krve https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239445/bmid_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-XG8-239445.jpg 5 12210 12210

Harry Potter série

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Half-Blood Prince , 2005

notburga
28.06.2015 5 z 5

Druhá pětihvězdičková kniha ze série a opravdu zasloužená. Četla jsem s otevřenou pusou, místy hodně rychle a na závěr i pár slz ukáplo. Nádhera. Při opakovaném čtení jsem si navíc dala do souvislosti několik věcí, které mi předtím unikly, protože jsem příliš spěchala ke konci...

MargaretAnne
21.06.2015 5 z 5

Zase úžasný díl. Vážně jsem plakala i když jsem to četla podruhé a věděla, co se stane. Tahle série je nezapomenutelná, miluji ji. Nevím jestli vůbec někdy ještě přečtu tak úžasnou, promyšlenou a dokonalou knihu!

locin
15.06.2015 5 z 5

Jinak to nešlo, ke konci prostě pár slz ukáplo.

kklepkaa
06.05.2015 5 z 5

Jeden z mých oblíbených dílů. Líbily se mi ty návraty do minulosti a poznávání Tomovi osobnosti. A je tu i tolik smíšených pocitů ohledně Snapea... autorka nás snad poprvé pořádně nutí k zamyšlení nad jeho tajuplnou osobností.

jaja1989
20.04.2015 5 z 5

Knížka je lepší než film.

fan_tomas
19.04.2015 4 z 5

Dobrá to kniha. Stejně jako všechny knihy o HP ;-)

Mozkovna
31.03.2015 5 z 5

Všechny knihy Harryho Pottera jsem četla dvakrát - až na tuhle. Trochu víc se to táhlo, ale i tak je to dějově jeden z mých nejoblíbenějších dílů :)

HappyDog
22.03.2015

Je to supr kniha. :)

zuzana13
18.03.2015 5 z 5

Dobře napsaná kniha. Dobře zfilmovaná. Doporučuji.

Alexander1918
12.03.2015 1 z 5

Tož ... co k tomu říct, snad jen to okřídlené ... vykrádačka všemožných uměleckých děl napříč světem pošesté.

P-man
12.03.2015 5 z 5

Šestý díl Harryho Pottera a jeho přátel je můj nejoblíbenější. Zásadně nesouhlasím s Torgalem, který tvrdí, že se tu nic neděje. Líbí se mi profesor Křiklan a lektvar Felix Felicis. Dojalo mne, jako JKR popisuje smrt Albuse Brumbála . Ve filmu se mi však nelíbilo, jak málo je zde vzpomínek Toma Raddlea max. jsou tam tři. V knížce však je jich mnoho - proto se asi tato kniha stala mou favoritkou :)

Torgal
03.03.2015 3 z 5

Podobne ako pri piatom diely sa aj šieste pokračovanie príbehov Harryho Pottera začína veľmi sľubne. Predstavujú sa nové postavy, zauzľuje sa zápletka a Voldemort dostáva prostredníctvom Brumbálových súkromných hodín toľko potrebnú hĺbku. A potom, zhruba v tretine, sa dej zrazu zasekne. Všetky postavy ustrnú na jednom mieste, z ktorého sa opäť vytrhnú až v závere. Čítať 300 strán o neustálych milostných trampotách Rona a Harryho a o pretrvávajúcich neúspechoch Pottera v jeho snažení, fakt nie je veľká zábava. Táto kniha vyslovene pôsobí dojmom prológu pred posledným dielom, ktorý má priniesť čitateľovi čo najviac informácii, ale inak sa (okrem jednej smrti v závere) nič dôležité nestane. V každom prípade omnoho lepšie ako päťka, no tiež to nie je žiadna veľká sláva. Dúfam, že záver série bude kvalitnejší a konečne sa prejde od slov k činom. 6+/10

Always a reader
02.03.2015 5 z 5

Skvělé. Opět od filmu VELICE odlišné. Ten Brumbál... i když jsem věděla co mě čeká strašně mě to štvalo. Bradavice už nebudou to pravé.

evicccka
22.02.2015 5 z 5

Harry Potter je prostě nejlepší! Jedna z knížek, které jsem byla schopná přečíst na jeden nádech a několikrát po sobě.
Teď už jsem z toho sice trochu vyrostla, ale za pár let si ho třeba klidně zase přečtu:)

Krysa1769
03.02.2015 5 z 5

První díl, který jsem dřív četla než viděla film. A tak jsem si jeho čtení užívala víc než u předešlých dílů,nikdy jsem nevěděla,jaké tajemství odhalí další stránka,neměla jsem představu,jak to skončí. Nutno podotknout,že závěr mě šokoval a naštval zároveň, protože já MU taky věřila,stejně jako Brumbál a tak byl pro mě konec zklamáním. Tehdy jsem ještě netušila, co přijde v relikviích.

ZdivocelaReny
04.01.2015 4 z 5

Princ dvojí krve sice možná není tolik poutavý jako Relikvie - nebo mi aspoň v mysli neutkvěl tak silně, ale má rozhodně bezvadné momenty. Nejradši se vracím k vzpomínkovým pasážím o Voldemortově mládí... Je to nesmírně zajímavé... a nové. Voldemortova postava začíná být plastičtější, má minulost...
Jinak jde také o Harryho poslední ročník v Bradavicích a na triu je znát, že vztahy se upevňují i vyostřují...

PS: Nezapomenu na Pobertův pokřik "Potrhlík miluje Střelenku", kterým okomentoval Harryho pozvání Lenky na Křikův večírek ;)

koki.veru
28.12.2014 5 z 5

Harry už není dítě a musí se naučit více o Voldemortovi (především jeho minulost)....úžasná knížka, akorát škoda, že zemřela další oblíbená postava :(

Ryan
22.11.2014 5 z 5

Musím říct, že princ dvojí krve mě při prvním čtení velmi mile překvapil. Po vynikajícím Fénixově řádu jsem totiž nečekal nic extra a to nejenom proto, že spousta lidí tvrdila, že to je jen zbytečně nastavovaný most pro zápletku posledního dílu. V HP6 se hodně řeší vztahy a popravdě, proč ne. Mě přijde fajn, že každý díl se něčím vymyká od ostatních a taky mi se mi hodně líbil vztah Harry & Ginny, následně brutálně zprasený ve filmu. Yatesův film se mimo jiné dle mého názoru neúspěšně snažil zachytit odlehčenou atmosféru knihy, která je v kontrastu se závěrem, opět poznamenaným velkou tragédií, jelikož podruhé za sebou Rowlingová nechala odkrouhnout sympatickou postavu, která měla s Harrym hlubší vztah. Stejně jako ve Fénixově řádu, i zde platí, že kniha naprosto suverénně převálcovala film.

misicka2
09.11.2014 5 z 5

Konečně! První kniha o Harrym, která mě opravdu bavila - byla napínavá, děj se zbytečně nenatahoval a ještě k tomu s překvapivým koncem (podotýkám, že jak knihám, tak filmům jsem se doposud obloukem vyhýbala, takže jsem opravdu netušila, co se stane). Už to není pohádka pro děti a i v mém věku jsem knížku četla jedním dechem. Opravdu se těším na vyvrcholení celé série.

Malefisto
20.10.2014 5 z 5

Teprv tímhle dílem se podle mě láme sága na čtení pro dospělé. Hodně se mi líbí retro náhledy do Voldemortova dětství a jeho růst do monstra, které na konci udeří na Bradavice. Společně s prvním dílem zatím asi nejsilnější počtení. Tak hurá na poslední díl....nemůžu se dočkat jak to dopadne :)