Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter a princ dvojí krve https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239445/bmid_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-XG8-239445.jpg 5 12199 596

Harry Potter série

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Half-Blood Prince , 2005

petulienka126
31.07.2016 5 z 5

5 hviezdiciek malo...

Luccy78
15.07.2016 5 z 5

Šestý díl Harryho Pottera.
Nikdy bych nevěřila, že Potterovo "šílenství" zasáhne i mě.. Ale skutečně, i já neodolala a ponořila se do čtení a s velkou radostí a překvapením musím napsat, že rozhodně nelituji a rozhodně to nebylo naposledy..

aida44
20.06.2016 5 z 5

Můj neoblíbenější díl, jen jednu malinkou lahvičku Felix felicis a jeden perfektní den: a jsem v Bradavické škole a mám svou hůlku - šeříkové dřevo a žíně z jednorožce. P.S. chci mít Patrona orla a nakouknout do myslánky.

Baruška18
15.06.2016 5 z 5

Moc hezký příběh

Briv
29.05.2016 5 z 5

První člověk, který mě lákal na přečtení Harryho Pottera byl kolega v práci, který vypadal, jako jeho dvojník - měl i stejné brýle:).

Pro mě opět top. Doslova jsem ji zhltla:) Vše začíná gradovat, spoustu věcí se vysvětluje, člověk dostává odpovědi na spoustu otázek. Myslánka je naprosto skvělý vynález. Ztráty na lidských životech pokračují a i zde si člověk říká, že Bradavice už nikdy nebudou jako dřív. A navíc mi pomalu dochází, že na mě čeká už jen jeden díl a bude po všem.

Sulfid
27.05.2016 5 z 5

Znovu nemohu říci nic jiného, než že to bylo úžasné. Jen při dočítání knihy mi začínalo být pořádně úzko, A to nejen kvůli závěrečné tragédii, ale také kvůli tomu, že již zbývá pouze jeden díl a celý kouzelný svět budu muset opustit.

Barca282
22.05.2016 5 z 5

Bez pochyby moje nejoblíbenější kniha z celé série o Harry Potterovy. Zbožňuju jak je celá propletená milostnými příběhy Rona a Harryho a nakonec velkolepý pohřeb? Brečela jsem celou dobu.

monika5081
15.05.2016 5 z 5

NEJ LEP ŠÍ

HermionaKnihom
14.04.2016 5 z 5

Tento díl konečně odhaluje pubertální ,,problémy'' Harryho, Hermiony, Rona ad. Do toho ještě Malfoy a odhalování života Voldemorta/ Toma Raddla a Harry Potter a princ dvojí krve je na světě. Bomba.

Lessana
11.04.2016 5 z 5

Môj najobľúbenejší diel série s neprekonateľným Horacom Slughornom a jeho klubom vyvolených, s Harryho podivuhodnými úspechmi na elixíroch i na poli lásky, s Voldemorta poznávajúcimi výletmi do mysľomisy, s Malfoyovým vnútorným bojom a s dramatickým finále!

Anoell
20.03.2016 5 z 5

Tady snad už ani není co dodávat. Pět zasloužených hvězdiček a hurá za viteály... ;)

carodejka_s.r.o
10.03.2016 4 z 5

Tady to Rowlingová začíná ve velkém kosit a nic ji už až do konce nezastaví. Postava Snapea se dostává výrazně dopopředí a člověk neví, čemu má věřit. Děj se dramatizuje, těžkne, ale přesto se to stále tak krásně a snadno čte...

Exit-50
01.03.2016 5 z 5

Hezké a napínavé. Už to není oddychovka :)

brčko-A
21.02.2016 5 z 5

Supr,ale je mi líto Harryho.

Raven_Black
14.02.2016 5 z 5

Dojemné... :'(

tynka65
04.02.2016 5 z 5

Ještě lepší než předchozí díl. Úžasné "stopování" Voldemortovi historie. :) ... Těším se na závěrečné rozuzlení :)

Viky007
26.01.2016 5 z 5

Tento díl se mi líbil asi nejméně, ale i tak musím dát pět hvězdiček. Hrozně mě bavila Voldemortova minulost a nápad s viteály byl také skvělý. A kdyby té temnoty bylo přece jen moc, objeví se tu i romantika :-).
Za naprosto nejlepší postavu považuji Malfoye. Jsem ráda, že měl konečně trochu prostoru.

pejty
19.01.2016 5 z 5

Další knížka, kterou jsem zhltnul jedním dechem. Opět úžasný děj, plný napětí akce a tentokráte i černé magie a romantiky. Navíc jsme se dočkali toho, aby Hermiona žárlila na Herryho a jeho školní úspěchy, což pro mě byla absolutně ta nejvtipnější část, u které jsem se výsostně bavil. A pak přišel velmi nečekaný závěr, po kterém mě zůstala jen otevřená ústa.

Benjiki
01.01.2016 4 z 5

Křiklan hype! Jsem rád že JK ukázala, že ze Zmijozelu pochází i správňáci. Tempo už je vysoké, hodně se vysvětluje a odhalují tajemství Voldemorta, velmi dobrým způsobem. Všechno to je ale zatím v komorní atmosféř, vztahy houstnou a ukazuje se, kdo bude důležitý ve finále. Princ dvojí krve je nejvíc. A pamatuji si, jak jsem jako malý scénu v astronomické věži četl několikrát za sebou. Nemohl jsem tomu uvěřit. 7.5/10

Denisa_a
27.12.2015

Jsem velice zklamaná z toho, že jsem nejdříve viděla všechny filmy a až potom četla knihy. Když jsem viděla filmy, byla jsem z nich unešená... Když jsem ale potom začínala číst knihy, vůbec jsem nechápala, jak se mi mohl film líbit... Kniha je prostě kniha a krásný příběh Harryho a jeho přátel to opět dosvědčuje :)