Harry Potter a kámen mudrců

Harry Potter a kámen mudrců

Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě Harry myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem proměnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a kvůli Kameni mudrců podstoupí smrtelný souboj se zloduchem Voldemortem......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/345140/harry-potter-a-kamen-mudrcu-bJK-345140.jpg 4.69139

Harry Potter (1.)

Harry Potter and the Philosopher´s Stone (1997)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Carra
dnes

Nostalgie, v dětství jsem Harrym Potterem doslova žila, několikrát přečteno a stále patří Potterovská sága k mým oblíbeným.

spackova.p

Harry je prostě srdcovka, na které jsem vyrostla a teď po pár letech se ke knize vrátila.

Beatrisie

Moc krásně udělaná knížka :)

Nelasp

Vše to začalo tak nevinně, kdo by řekl, kam až příběh malého kouzelníka dojde. Harry má místo v mém srdci a knihovně už navždy. Četla jsem několikrát všechny díly- i v angličtině. Skvělé počtení. S Harrym jsem vyrostla a troufnu si říct, že z části i díky těmto knihám jsem to, co dnes jsem.

Demonius

Když jsem jako dítě tuto knihu dostala (ještě před filmy), tak jsem ji četla skutečně krátce - proč? Protože mám jednu z knih z nepovedeného tisku, takže mám opakující se kapitoly, a ty které tam měli být nejsou, takže když se po přelouskání několika stránek vrátíte zpět na začátek, je to matoucí a nijak uspokojivé. Kniha na dlouho odložena, ale přesto jsem ji po letech znovu objevila a nezklamala. Příjemné čtení a zpestření Harryho světa vlastní fantazii...

Diginka

Harry Potter. Náš slavný Harry Potter. První díl mám po sedmnácti letech poprvé za sebou a musím říct, že paráda (přečtený mám trapně jen třetí a pátý díl). Málem bych se k tomu nedostala, měla jsem větší priority, ale když jsem viděla nové obálky, okamžitě jsem po této knížce sáhla. První díl mě docela překvapil. Ano, i přes všechny ty spoilery a film. Bylo tam toho tolik jinak, že mi to bylo jedno (A stejně určitě patřím k těm lidem, co si knížku přečtou tisíckrát). Přiznám se, že ač mám Hermionu docela ráda, na začátku jsem ji nemohla absolutně vystát. Taky se mi líbilo, že Neville tam měl větší roličku, než ve filmu. Už se těším na druhý díl a doufám, že mě taky překvapí tak, jako tenhle.

Peace

"Vždycky nazývej věci jejich pravým jménem. Pokud by ses je bál vyslovit, o to větší z nich budeš mít strach."

S Harry Potterem jsme k sobě měli dlouhou a trnitou cestu. Nakonec (přiznávám, že díky sázce :o) jsem se po hodně letech odvážila vyjít ze své komfortní zóny a přečíst žánr, který nevyhledávám. A vážně to nebylo vůbec špatné!
Jasně, nejsem cílová skupina, ale taky si troufám říct, že nejsem ani mudla ;o)

alexijova

Jeden Harry do každé rodiny!

Alma-Nacida

Odolávala jsem opravdu dlouho. :) Nakonec na Harryho došlo a musím uznat, že je to dobrá kniha, tím spíš, že pro starší děti moc dobrých knih není. Uvidím, zda si autorka udrží standard i v dalších dílech, moc doufám, že jo. :)

Peťulka3

K Harrymu jsem se dostala až teď (Ve 24 letech). A moc se mi to líbilo. Těším se na další díl.

bara2004

Velice čtivá kniha.

Antonella

Super kniha.

levac

K Harrymu Potterovi jsem se dostala až po přečtení série s Cormoranem Strikem. Další ještě není napsaný a velice čtivý styl paní Rowlingové mi chyběl, tak jsem si řekla, že něco na tom asi bude, když je to tak opěvované. Film mě sice před lety neoslovil, ale kniha teď rozhodně ano. Nezklamala a protože je to taková útlá knížečka, po pár dnech jsem mazala do knihovny pro druhý díl :).

NikolIris

U nás doma sa nikdy nečítalo. Preto som ani nevedela, že nejaký Harry existuje. Raz v škole v prvých ročníkoch na základnej , nás zobrali do kina a ja som sa do toho príbehu zamilovala. Vtedy sa objavila taká tá prvá láska a vedela som, že určite aj v našej dedinskej knižnici bude aj nejaký Harry Potter a bol. Aktuálne si zháňam svoje vlastné knižky - SK verzia je pre mňa v tomto prípade lepšia ako česká :) a my máme nové vydanie v brožovanej väzbe , čo ja môžem ♥ a čítam ich znovu.

Kacenka_B

První díly Harryho Pottera jsou více psané pro děti, hlavním důvodem je, že jsou Harry a jeho přátelé ještě dost mladí. Kniha se mi velice líbila, zjistila jsem mnoho nových informací, které ve filmu nejsou. Z tohoto důvodu dávám knize pět hvězdiček.

jani.ruzicko

Není co řešit. HP knížky miluju. Nikdy neomrzí. =)

LuiCJ

Až nedávno som pochopil prečo je táto kniha, tak úžasná. Nebol som veľký fanušik Harryho Pottera. Nechápal som tomu. Ale teraz som sa ním stal. Veľmi sa mi to páčilo a bolo to super! Joanne Kathleen Rowling vytvorila úžasný svet, ktorý sa ukrýva v pozadí toho nášho. Neskutočne sa mi páči nápad Strednej školy čarodejníckej, Šikmej uličky a jednoducho celého "sveta". Postavy v príbehu všetko berú veľmi prirodzene. Nie je tu nič typu: "Wow, čarodejníci!" Niekedy je to až príliš prirodzené. Napr. záverečná bitka medzi... Harry to všetko berie akoby sa tomu venoval od malička, čomu sa aj venoval. Vždy sa však snažím dodržať pravidlo: NAJPRV SI PREČÍTAŤ PREDLOHU, A AŽ POTOM SI POZRIEŤ FILM. Je to tak lepšie.

pajii1

Příběh, který odstartoval éru Harryho Pottera a který si získal mé srdce. Naprosto miluju sérii Harryho Pottera a rozhodně nestačí si sérii přečíst jen jednou. Za mě naprostá srdcovka. ♥ Děkuju Rowlingové za něco tak báječného.

Aki12

Jedna dekáda je pryč a kniha, která to všechno začala, nezestárnula ani o den. Těžko říct, jestli Rowlingová věděla, jak obrovský fenomén startuje, ale neskutečně ji děkuju. Bez ní bych se nikdy nedostal nejen k mojí milované knižní předloze, ale hlavně k filmům, které jsou také geniální. Začátek doslova nejkouzelnějšího příběhu všech dob má velmi těžký úkol. Představení gejzíru nápadů a postav (Nástupiště devět a tři čtvrtě, Bradavický express, Příčná ulice, Olivanderův obchod a hůlky, Gringottova banka, Moudrý klobouk, Famfrpál, Zapovězený les, bradavické koleje, předměty, profesoři, duchové atd.), z nichž někteří navíc prokáží svůj význam až v dalších letech. Prakticky vše důležité svůj prostor v prvním knize dostane. Není to nejlepší díl, ale je zkrátka první.

Jakahol

Ještě donedávna bych nevěřila, že si tuhle knihu někdy přečtu. Odmalička jsem se stále dokola koukala na filmy, ale o tyto knihy jsem nějak zvláštní zájem nejevila (což je dost zvláštní, jelikož jsem knihomol snad od narození :D ). Později jsem si jen stěžovala, že nechápu ten povyk kolem této série a zapřísáhla se, že mě to rozhodně mine obloukem. Před dvěma dny se ve mně ale jako blesk z čistého nebe objevila chuť to přece jen zkusit, abych mohla aspoň oprávněně říct, že Harry Potter za ten humbuk nestojí. Už po pár stranách mi ale bylo jasné, jak moc jsem se mýlila. Okouzlila mě hravost, pestrost ale také propracovanost příběhu, která, jak už teď předem vím, se bude každým dílem stupňovat. Na chvíli jsem se stala jedenáctiletým dítětem, nadšeným novým světem a pro všechny okolo naprosto nesnesitelným, protože jsem je po celé dva dny zahrnovala poznatky z knihy :D Opravdu jsem hodně překvapená že mě to tak chytlo a hned jdu na další díl :)

MiraiYume

Bezesporu úžasně napsané, fantasticky podaný mistrovský příběh. A ty nové obálky z letošního dotisku jsou parádní!

kikiodvi

Skvělý úvod celé série o Harrym. Po jejím přečtění si svět kouzel buď zamilujete nebo.... Každopádně, já si ho zamilovala. Kámen mudrců jsem přečetla už minimálně 10x. Mohla jsem ten čas věnovat jiným knížkám, ale rozhodně nelituju.

MOu598

Četla jsem několikrát. Je to fenomen. Mám ráda i film, ale knížka je knížka.
Tenhle díl je supr.

MarťaCat

Extra super geniální!

Petroff

Dětské knížky, ať si co chce, kdo chce, říká. Je to pro děti. Dospěláci - neměli byste se shazovat označováním týhle pohádky za to nejlepší, co jste kdy četli.

janno69

Prostě fenomén Harry... jsem naprosto uchvácená, kdyby bylo 10 hvězd, tak je neváhám dát.

kacenka7206

Harry... taková klasika, teď jsem se to rozhodla znovu číst (po šesté) a nepřestává mě to bavit. Knížka se čte naprosto fantasticky. Když začnu číst, tak se od toho nemůžu odtrhnout. Pořád nechápu, jak Joanne mohla vymyslet něco tak fenomenálního, tak rozsáhlou myšlenku. Všechno dokonale propracované. No a naši překladatelé? Odvedli skvělou práci! Koho by napadly slova jako Brumbál, famfrpál atd..? které se ihned chytly. Klobou dolů autorce i překladatelům!

Anička.pa

Vždy jsem byla Harryho fanoušek, ale až teď jsem se dokopala začít číst knihy a nelituji :-) Bála jsem se, že když jsme filmy viděla první nebudu si knihy tolik užívat. A právě naopak, je zajímavý Harryho poznat v literární podobě :-)

Melancholie

Také mě mánie Harryho Pottera minula. A ano mohu říct,že tato série je opravdu jedna z nejlepších,co kdy byla napsána

Sonyk5100

Srdcovka už od dětství, když mi to máma předčítala před spaním :) Nicméně se nemůžu zbavit pocitu, že filmové zpracování vykresluje některé scény efektněji a celkově lépe např. spoutání Nevilla kouzlem Petrificus totalus.