Harry Potter a kámen mudrců

Brýlatý chlapec s nachovou jizvou na čele, připomínající blesk – to je Harry Potter. Jedenáctiletého učedníka čarodějných umění stvořila nadaná spisovatelka J. K. Rowlingová a ze své ostrovní britské vlasti jej vyslala pro potěchu všem duším okouzleným fantazií. Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě tento hrdina myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem změnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a podstoupí souboj se zloduchem Voldemortem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/345140/harry-potter-a-kamen-mudrcu-bJK-345140.jpg 4.710799

Harry Potter (1.)

Harry Potter and the Philosopher's Stone (1997)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Veronikados
dnes

Tuto knihu má přeštenou už...no, min. 10krát :-) .
Mám ráda tuto knihu dostala jsem se k ní když mi bylo devět, v té době ji začalo číst hodně lidí okolo mě.
Líbilo se mi Harryho počínání, i když v některých částech to Rowlingová popsala až moc do hloubky.
Jinak super kniha dávám pět hvězdiček.
Doporučuji.

RuzovaPanterka
dnes

Miluju! Čte se to výtečně, kouzelný svět do všech detailů.

Nikusha
dnes

Pokud se nemýlím, touto knihou začala má láska k četbě. Myslím, že to bylo na základní škole, hned po navštívení filmu v kině. Snad není třeba vice dodávat :)

terezaki
včera

Jsou knihy, které vás provází od dětství až do dospělosti. Tato kniha je jednou z nich. Slibuje kouzelný svět a kniha je kouzelná od začátku až do konce. Jsem ráda, že jsem s touto knihou mohla vyrůst. A že mě provází mým životem v audiovezi, knižní verzi v několika jazycích a také ve verzi filmové. Pokud jste ji nečetli neváhejte, překlad je skvělý a kniha se čte sama.

Lucinka007
předevčírem

Pokud bych knihu hodnotila jako čtenář, kterému se příběh do rukou dostam poprvé a vůbec ho neznám, byla by má reakce na knihu asi trochu jiná. :-)
Ale když ji hodnotím jako člověk, který viděl zfilmovanou část příběhu o Harry Potterovi musím říct, že se mi film líbil víc.
Knížka je napsaná moc pěkně a dobře se mi četla, některé části mi ale přijdou trošku urychlené. Ani ve mně nevyvolávají určitý pocit zděšení a napětí, jako u filmu (samozřejmě u filmu za to může hudba a kulisy)... také je to nejspíš tím, že knížka je určena pro menší čtenáře :-).

Ale je celkem jasné, že kdyby nebyla skvělá kniha nemohl by vzniknout skvělý film :-)
Moje chyba, že jsem si ji nepřečetla dřív.
Každopádně i tak se těším na další díly! Určitě si je co nejdřív přečtu :-)

HerrPilot
předevčírem

Herr Potter. Harry Potter. Chlapec, který přežil, aby mohl být jako uzlíček položen na prahu strejcovic haciendy chlápkem, který se vyžívá v cucání dropsů, mizení s fénixem a navozováním atmosféry jako stvořené pro dopravní nehodu zhasínáním světel na cestě.

No, a to je v kostce začátek téhle knížky. Co k ní říct....HP jsem poprvé četl ve svých dvaceti a Kámen mudrců spolu s Vězněm z Azkabanu jsem vnímal jako nejlepší díly
(spolu s jistou kapitolou v Relikviích smrti) téhle série. KM mi přijde jako ještě relativně originální díl-Příčná ulice, spěšný vlak, Bradavice, vše poprvé a nové.
Je to tak trochu dětinský/dětský díl, ale právě to spolu s výše uvedenými rekvizitami čaruje (a v kontrastu s Harryho pozdější pubertou, která s ním bude třískat jako očarovaný Nimbus 2000 je to i milé).

Příběh stručný, ale na úvod fajn, postavy originální a ještě ne tak ploché (viď Rone?) a Bradavice na 5* z 10.

SkillJam
předevčírem

Nemám rád Rowlingovou jako člověka, ale její literární stránka se mi líbí. Zkusil jsem Harryho až nyní, po té co jsem viděl filmy a už dávno nejsem dítě, ale i přesto se mi kniha moc líbila, dokázala ve mě probudit "nadšení malého kluka". Předpokládám, že s každou knihou, kdy stárnou hrdinové, vyzrával i styl Rowlingové a příběh bude přibírat na vážnosti, takže určitě budu pokračovat dál, zatím moc hezké.

hANS6

Již jsem dříve viděl film a tak jsem očekával, že kniha bude podobná, ale že se bude i hodně lišit; že v ní bude mnohem více než ve filmu. Avšak kniha byla téměř stejná jako film a neobsahovala o mnoho více informací. Zpočátku na mne kniha působila zdlouhavým dojmem, ale to se změnilo při příjezdu Harryho do Bradavic, kde se, podle mého názoru, kniha doslova rozjela. Chvíli jsem si musel zvykat na, pro mne trochu odlišný, styl psaní, který však v důsledku dodal knize její specifický, autentický ráz.

miska98

Znovu a poučeně. Neuvěřitelné, kolik je zde náznaků... právem uctívaný začátek kultovní série.

stepankoby1

V napínavých momentech vzrušující, v momentech postav srdceryvné, ve vysvětlovacích částech ohromující. Proto mě moc mrzí, že ve výsledku se jedná o příběh hrozně uspěchaný a příliš rychle odsejpající. Nejvíc je to vidět na poslední kapitole, která jako by se snažila to co nejrychleji ukončit, což je škoda. Velice by knize prospělo 100 stran navíc.

marta14

Už dlouho jsem si chtěla Harryho přečíst, abych věděla, co na tom všichni tak vidí. No a konečně jsem si ho přečetla. Musím, říct, že jsem čekala ještě trošku víc, první část knihy, než se Harry dostane do školy, mě moc nebavila. Poté to však bylo skvělé a čím víc jsem se blížila ke konci, tím to bylo lepší, Rozhodovala jsem se, jestli dát lepší čtyři hvězdičky nebo pět. Nakonec však dávám pět. Líbilo se mi to, ale nejsem z toho nějak moc nadšená. Další díly jsou prý o dost lepší, tak snad se k tomu dostanu, protože ten svět mě bavil.

Lucas.94

Jednička Harryho je, řekl bych, hodně dětská, ale je to začátek super série.

FlexiMZ

Dokonalost!!!

radka4539

Nepřestává mě udivovat, jak skvělou fantazii Rowlingová má.

Tomášek2019

Harryho mi čte maminka :-) pro mě je to ještě těžké čtení. Jeho knížky jsou úžasné a napínavé čteníčko :-))

prospero

"Když dovolíte, já si jdu lehnout, než vás napadne další chytrý nápad, jak se nechat zabít. Nebo hůř – vyloučit!".

Nezapomenu.

NemcovaKN

Tak to už je pro mě klasika! :-) Harryho jsem četla několikrát a pokaždé najdu pasáže, které mě překvapí ... zde se projevuje síla filmu. :-) Každopádně první díl je napsaný skvěle a už se těším na ty další.

Terez25

Harry je úžasné čtení v jakémkoliv věku.

Marta08

Komentář není třeba. S Harrym Potterem jsem vyrůstala a stále se ke knihám vracím.

pet_fleur

Není potřeba žádný komentář. Četla jsem několikrát, dokonalý příběh, čtivé a stvoření dalšího fantasy světa.

Krystanela

Srdcové, nostalgické, nenahraditelné. Tenhle příběh ve mně asi zůstane navždy zakořeněn nejhlouběji ze všech a nic jej nepřekoná. Vždy se k němu ráda vrátím, vždy mě zahřeje, vždy se u stále stejných pasáží zasměju a stejně tak u stále stejných pláču. Když jsem však nyní znovu četla Kámen mudrců, tentokrát v angličtině, musím svým kritickým okem říct, že mi první díl prostě připadá příšerně krátký a rychlý. Vzhledem k rozsáhlosti a komplikovanosti celé série, nikdo by se nezlobil, kdyby hned první díl nám toho o světě čar a kouzel prozradil více, detailněji nám odkryl všechna zákoutí Bradavic a dal více nahlédnout do studia magie. Jako dítě jsem to nevnímala, dnes je na mě však první díl heptalogie příliš stručný a uspěchaný. Nijak autorce nezazlívám dětinskost postav, která k jejich věku v tomto roce prostě patří. Vždyť svého času jsem se díky tomuto mohla s nimi dokonale ztotožnit (a čekat na dopis z Bradavic). Nebudu však lhát, trousit kritiku na tuhle sérii mě příšerně bolí a raději bych to vlastně vůbec nedělala. Jen si říkám, jestli to není škoda, vymyslet tak komplexní a úžasný svět a pak ho uvést tak stručně.

Michelle95
30.12.2018

Můj nejmilovanější příběh vůbec. Zase po letech jsem se rozhodla přečíst si všechny HP knížky znova a stejně je to boží a nejvíc libový jako na samém počátku. Když jsem četla HP poprvé bylo mi nějakých 8 nebo 9 let a zhltla jsem tenkrát první i druhý díl jako malinu a nyní se k tomu s láskou a ráda vracím opět. Za mě s klidným svědomím můžu říct, že pro mě nebylo nic lepšího napsáno. Je to moje srdeční záležitost, nejoblíbenější příběh všech dob a prostě a jednoduše děkuji Rowlingové, že to vůbec kdy napsala.

Atekram
29.12.2018

V kostce moje dětství :D A jsem opravdu ráda, že jsem v podstatě "vyrostla" s Harrym, jak u nás knížky postupně vycházeli. Tahle kniha byla jedna z těch, co mě přivedly k fantasy a sci-fi literatuře a je pro mě opravdu výjimečná.

m_pastorka
28.12.2018

Tohle je pro mě srdcová záležitost a po 17 letech jsem si knihu přečetla znova se všemi těmi vzpomínkami, které k ní a i k filmům mám. I nadále předpokládám, že dopis z Bradavic mi k 11 narozeninám nedošel čistě náhodou :). Celá řada HP je pro mě návratem do dětství a jeho symbolem. Doufám, že budou číst i další generace po mně :).

Skyer
27.12.2018

Konečně jsem se také dostala k přečtení HP a jelikož je 1. díl pro nejmladší, tak by měl být i jazykově jednodušší. Odbila jsem tím pádem 2 mouchy jednou ranou a rozhodla jsem se pro čtení v angličtině.
Příběh byl suprový, jen jediná škoda je, že už většinu děje znám z filmů.

Twinny
27.12.2018

Moje první kniha. Láska na celý život.
Nikdy jsem ke knihám netíhla, ale první část Relikvie smrti v kině byl tak úžasný zážitek, že jsem musela znát Harryho příběh. Doma jsem otevřela Kámen mudrců a ještě ten večer přečetla rovné čtyři kapitoly. Už je to sedm let, ale vzpomínky na první čtení asi nikdy nevychladnou.

Vakalik
25.12.2018

Čteno podruhé po 15 letech. Jak už jsem psala u Tajemné komnaty, dnes to vnímám jako takovou pohádku. I tak se mi moc dílo líbilo a těším se na další pokračování. Jestli existuje kniha, potažmo série, která má přivést děti ke čtení, tak je to Harry Potter.

burilltomas
25.12.2018

HP sám o sobě:)

MijamiMysel
21.12.2018

Super kniha, dokonce se mi líbila víc jak film.!

book123
19.12.2018

Tak jsem už i já četla tuto úžasnou knihu, o které si myslím, že by ji měl číst každý. Hned jsem si oblíbila hlavní postavy - hlavně Hermionu. Opravdu jsem netušila, že by mě mohlo tolik bavit něco, co všichni milují. Ale bylo to tak, za což jsem jen ráda.Jako pvní jsem viděla filmy, takže pro mě bylo docela zvláštní, že tolik skvělých částí v něm bylo vynecháno. Hned jsem měla šanci postřehnout, že v některých knihách se inspirovali právě tímto příběhem, protože autoři jím byli stejně okouzleni. knize nemám co vytknout a už se těším, až si přečtu druhý díl!