Harry Potter a Kámen mudrců

Brýlatý chlapec s nachovou jizvou na čele, připomínající blesk – to je Harry Potter. Jedenáctiletého učedníka čarodějných umění stvořila nadaná spisovatelka J. K. Rowlingová a ze své ostrovní britské vlasti jej vyslala pro potěchu všem duším okouzleným fantazií. Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě tento hrdina myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem změnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a podstoupí souboj se zloduchem Voldemortem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345140/big_harry-potter-a-kamen-mudrcu-bJK-345140.jpg 4.714386

Harry Potter 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

Kniha Harry Potter a Kámen mudrců

Lajka2012
dnes

SKVĚLÁ KNIHA!!! Čekala jsem, že se mi to líbit nebude, ale to jsem se mýlila!
Harry Potter je moc zajímaví a zábavný a hlavně čarovný a kouzelný.
PĚT HVĚZDIČEK!!!

Hanncha
dnes

Ach taková milá pohádka.

Astridka
včera

Hezké ilustrace a nejlepší kniha na světě. Nejlepší serie na světě. Prostě boží.

emulebobule
předevčírem

srdcovka, která nejde přečíst jen jednou

Čmeláček

Výborná kniha. Harry Potter je prostě nejlepší :))).

kkubelkova

Po dvaceti letech mého života jsem si konečně přečetla knižní předlohu mé velmi oblíbené filmové série. Četlo se to krásně, typ knížky, kterou prostě musíte číst pořád dál a dál, přestože víte moc dobře, co se stane a jak to dopadne.

Pančelka

Konečně jsem po tolika letech dostala ke knize! Filmy o mladých čarodějích mě neskutečně bavily. Vracím se k nim pravidelně. Poprvé jsem ale přečetla i knihu. Za 2 dny. Říkala jsem si, že už mě nemůže nic překvapit, ale bylo to právě naopak! 11/10

FantasyCZech

Co k tomu říct? Úžasný fantasy příběh, který jsem přečetl za dva dny a hodlám si přečíst i ostatní. Doporučuji