Harry Potter a kámen mudrců

Harry Potter a kámen mudrců

Brýlatý chlapec s nachovou jizvou na čele, připomínající blesk – to je Harry Potter. Jedenáctiletého učedníka čarodějných umění stvořila nadaná spisovatelka J. K. Rowlingová a ze své ostrovní britské vlasti jej vyslala pro potěchu všem duším okouzleným fantazií. Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě tento hrdina myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem změnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a podstoupí souboj se zloduchem Voldemortem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/345140/harry-potter-a-kamen-mudrcu-bJK-345140.jpg 4.710020

Harry Potter (1.)

Harry Potter and the Philosopher´s Stone (1997)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

JajaCZ

Jednoducho moja srdcovka. Návrat do čias, kedy som zatvorená v izbe hltala Harryho Pottera, ma veľmi potešil. Viac som si uvedomila jednoduchosť jazyka akým je kniha písaná, ale vzhľadom na to, akej vekovej kategórii je kniha určená, je úplne v poriadku.

Anetka24
04. červnaodpad!

hrůza!!

Žožik

Když jsem se okoušela číst Harryho Pottera dřív, nijak mě to nechytlo. Ale teď se mi knížky velmi líbí a řadí se mezi moje oblíbené.

lessi

Vždy, když dávali v televizi film, nedívala jsem se, nějak jsem nechápala, co je na něm tak úchvatného. Až po přečtení prvního dílu jsem to pochopila. Film jsem zatím neviděla, dávám přednost knize a tuto jsem si zamilovala. Vše je tak poutavě napsáno, od knihy se nedá odtrhnout. Už se těším na druhý díl.

IVANA0123

Jsem příjemně překvapená, že knížka je naplno srovnatelná s filmem i bez veškerých efektů. A je v ní i něco navíc, co ve filmu nebylo. Se synem jsme si s ní zpříjemnili několik večerů a bylo to moc fajn.

Dagros

K této knížce nemám slov :) . Připadala jsem si, jako bych byla v Bradavicích s Harrym, Ronem a Hermionou a prožívala jsem všechno s nimi v kouzelnickém světě :) . Naprosto úžasná knížka, hned jdu na Tajemnou komnatu!:))

marti7729

Muj cil pro tento rok - přečíst harry pottera. Jelikož mi už není zrovna náct (ok přiznávám se je mi 27) tak jsem z toho měla trochu strach, ale Harryho si zamiluje snad kazda vekova skupina. Jsem ráda že jsem se rozhodla ji precist. Mohu říct že i film byl na stejné úrovni :)

Jhonza

Super knížka o chlapci s dobrým srdcem.

misowi84

Pořád jsem o tom slyšel.. Bylo mi to hodně doporučováno..
A pak.. Minulý měsíc..
Ocitl jsem se v knihkupectví a pořídil jsem si všechny díly najednou.
Rozhodně nelituji..
Už tomu kouzelnému pobláznění rozumím :-)

Kláraaa20

Co dodat Harry je prostě nejlepší, nejdokonalejší, nejúžasnější.

josska

knížku jsem poslouchala jako audio, moje první celá a moc mě to bavilo,p.Lábus nepřekonatelný

Suou

Noooo.... kniha bola v niečo lepšia a v niečom horšia ako film ...
Všetko v knihe dávalo väčší zmysel, ale bolo vidno, že je to autorkina prvotina :/
Napätie a akcia boli vo filme o dosť lepšie, takisto v knihe boli slabšie opisy, každá jedna scéna (aj záverečná) sa autorke vošla na pár strán.
Kniha sa mi páčila ale nechcem jej dať 5 hviezdičiek, počkám si aké budu pokračovania a nechám si 1 hviezdu do zálohy. :)

Brunnetka

Nemusím se nějak zvlášť rozepisovat, známe ji všichni. Baví mě knihu dočíst a hned na to si pustit film.... Bezkonkurenční!

belgeran

Jak okomentovat Harryho Pottera? S touto knihou jsem vyrůstal. Znám ji skoro celou zpaměti, což je zapříčiněno asi tím, že celý den i noc se v našem rádiu střídaly kazety s audioknihou. Tento příběh změnil jednu celou generaci dětí. První díl je můj nejoblíbenější, a dá se říct, že tahle pohádka o kouzelnících je veskrze kouzelná. Ukazuje se nám tu svět kouzelníků, který se skrývá zrakům nás, obyčejných mudlů. Tyto příběhy, o místech, lidech a věcech, které by vlastně mohli existovat a my o nich pouze nevíme, bývají přitažlivé právě touto možností reálnosti. Jsem zvědavý jak bude Harry Potter působit v budoucnosti, jestli ho budou děti milovat stejně jako jsme jej milovali my, nebo postupně upadne v zapomnění.

surikata246

Moje mladší sestra si přinesla domů knížku půjčenou od sousedky Páji a četla a nemohla se odtrhnout. Přečetla a přiběhla ke mě se slovy všeho nech mám něco super a musíš si to hned taky přečíst. Výborný překlad a skvělá zápletka.

puhinka

Pamätám sa, keď som knihu prvý krát otvorila a nevedela som prestať čítať :) Bolo to pred 19-timi rokmi :)

Josef.Šlechta

Tuto knihu jsem četl až později než jsem viděl film a ohromila mě. Sice ve filmu jsou obsaženy hlavní body knihy, ale v knize je spousta takových detailů, že mě to ohromilo... Je to prostě nádherná kniha.

Miliarda

Harryho jsem otevřel znovu asi po 12 letech a opět mě uchvátil, tak jako při první četbě. Kouzelnický svět Bradavic v sobě má něco co mě fascinuje, stejně jako postavy z tohoto knižního "universa". Moc rád se vrhnu na četbu druhého dílu.

MartyManCZ

Netřeba slov, TOP!
Poznatek druhého čtení po letech - film je k této knize v podstatě jedna k jedný. Palec hore.

nani_nka

Na začiatku roku začali každý týždeň dávať v televízii jednu časť o Harrym a aj keď som tieto filmy videla už miliónkrát, nikdy si ich nenechám ujsť. Avšak knižky som nikdy nečítala, asi kvôli tomu, že mi ich každý odporúčal a ja som ich just nechcela čítať. No teraz som sa konečne rozhodla, že si prečítam celú sériu a nemohla som urobiť lepšie rozhodnutie. Napriek tomu, že hlavný hrdina je 11 ročný chlapec, myslím si, že tieto knihy plné fantázie a kúziel upúta nielen každé dieťa, ale aj dospelého.

kej7my

opravdu skvělé čtení. Celé dětství mi Harry nějak unikal, nezajímal mě, příběh mi přišel nudný a otravný. Když se zamyslím, nechápu, podle čeho jsem soudila, když jsem knížky nikdy nečetla a film Kámen mudrců nebo Tajemnou komnatu jsem viděla snad jednou, a ještě ani ne celý. teď, ve svých dvaceti letech jsem tomu naprosto propadla, miluju filmy, na které se můžu koukat klidně několikrát za sebou a pořád mě baví. Knížky jsem měla doma už nějaký ten pátek, ale začetla jsem se až dnes. a vida, první díl za mnou, ani nevím jak. Strašně mě to baví, číst, zároveň porovnávat postřehy z filmů a hledat, na co v něm nenarazíme, byť jsou to zatím maličkosti. Tento příběh mě vážně neskutečně naplňuje. Je to moc příjemné čtení, které neomrzí.

medlovice

Tak a je to.
Jsem jediný člověk na světě, kterého Harry Potter neoslovil. Nebavil mě film, nedoposlouchala jsem audioknihu a nedočetla knihu. Snažila jsem se, ale nuda !

fvalek

Harry Potter je už řadu let má srdcovka a teď jsem si ho konečně koupil a znovu přečetl. Otevírá úžasný svět kouzel a magických bytostí a snad každý čtenář touží po tom stát se alespoň na chvilku kouzelníkem (a upřímně řečeno, bral bych to klidně i teď). Síla Harryho je totiž hlavně v tom, že dospívá společně se čtenářem, z malého kluka v kouzelných Bradavicích pomalu roste na otravného teenagera v hororovém temném světě, což přesně odpovídá tomu, že jsem se poprvé s Harrym setkal asi ve třetí třídě a poslední jsem dočítal, když jsem byl na střední. Knihy přicházejí, odcházejí, Harry ale zůstává a určitě bych se nebránil nějakému dalšímu dílu a jsem rád, že Rowlingová stále bohatě tvoří. :)

JaneSteini

Kniha, díky které miluji čtení... Závidím každému, kdo to čte poprvé :)

pavelvanura

Kniha mého dětství co dodat :)

petrous90

na této knize jsem vyrostl a budu ji navždy vděčný :)

AndyBlack

Harry Potter je pro mě již klasika. Musím se přiznat, že jsem jako první viděla film a do čtení se mi moc nechtělo, ale vůbec nelituji toho, že jsem si nakonec knihu koupila a přečetla. Jen mi přijde (a to určitě nejsem jediná), že tento a Tajemná komnata jsou psané spíše pro děti, a až od třetího dílu se to konečně rozjede.

Pauvka

Harry je pro me srdecni zalezitost. Nikdy me neomrzi jak knihy tak i film. Kamen ctu po x.. a budu se vracet nejen k tomuto dilu, ale ke vsem. Kamen mudrcu me vraci do detstvi ❤.

Nachtimin

Nepotrebuje komentar...uz klasika

DarthSoren

Nejdřív jsem viděl film, až pak četl první knihu, to se musím přiznat a omluvit. Musím se omluvit i za to, že kniha Kámen mudrců mě nebavila tak, jako film a už vůbec ne tak, jako kniha Tajemná komnata. Nevím proč. Asi to bylo příliš pohádkové (i přesto, že jsem měl tehdy kolik... 9-10 let?) Ale bylo to moje první fantasy a vstup do jednoho velikého a zajímavého kouzelného světa.