Harry Potter a kámen mudrců

Harry Potter a kámen mudrců

Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě Harry myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem proměnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a kvůli Kameni mudrců podstoupí smrtelný souboj se zloduchem Voldemortem......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/345140/harry-potter-a-kamen-mudrcu-bJK-345140.jpg 4.69364

Harry Potter (1.)

Harry Potter and the Philosopher´s Stone (1997)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

omgjako
13. prosince

Mám podobné pocity, jako B4LU. Taky, když jsem četla prvně knihu, jsem byla ve věku Harryho. Akorát už to je 17 let :D (Bohužel..) Tehdy pro mě taky úplně něco neskutečného, hrozně jsme to hltali - všichni vrstevníci a nejen vrstevníci. Teď jsem to vytáhla podruhé od té doby. HP je rozhodně legenda. I když dnes mě to zdaleka tak neoslovuje. Zajímalo mě, jak budu tu četbu prožívat po tolika letech a musím říct, že mě mrzí, že jsem viděla filmy. Myslím, že bez těch filmů bych si tu knihu užila mnohem víc. Člověk už ví přesně, co má čekat, co bude... nebýt filmů, tak bych si to rozhodně tak nepamatovala a určitě bych si to druhé čtení víc užila.

B4LU
13. prosince

Když jsem knihu před těmi asi deseti lety otevřel, byl jsem přibližně v Harryho věku. Psát sem tehdy, píšu samé superlativy, ale zpětně to hodnotím jako příjemné, leč poměrně jednoduché čtení pro děti. I přesto mě ale fascinuje, kolik děje Rowlingová nacpala na těch 300 stran...

Enny06
10. prosince

Čtena už po několikáté. Srdcová záležitost :)

Verča04
08. prosince

Kniha je nádherná vřele doporučuji všem lidem kteří rádi utěčou z hektického života do kouzelného světa. V knížce je toho mnohem víc než ve filmu jak už to většinou bývá.
(Nikdy se mi nestalo že mě kniha tak zaujala a četla ji každý večer, nikdy jsem nějakej extrémní čtenář nebyla ale Harry Potter mě to naučil)

ElizabethK
05. prosince

Harry Potter je prostě srdcová záležitost. I teď, po letech pro mě má úžasné kouzlo.

Rozhodla jsem se však s vámi podělit o názor na reedici. Nadchly mě nádherně zpracované přebaly, tak si je postupně pořizuji. Čekala jsem, že kromě přebalů se na knize nic nezměnilo, že příběh zůstal netknutý, a proto je mi velmi líto, kolik drobných chyb ve všech dílech je. Když už si dali tu práci s novým vydáním, nemohli tu knihu překontrolovat?
Dodávám, že se jedná pouze o drobné chyby, které kazí estetický dojem. Nejčastěji se objevují chybějící mezery a neukončené uvozovky. Ano, možná jsem tak trochu perfekcionista, ale věřím, že se mezi vámi najde více těch, kterým chyby z nepozornosti zkazí požitek z četby.
Komentář sem dávám jen pro případ, že by si někdo chtěl novou reedici pořídit, tak ať si může udělat ucelený obrázek.

Sarka25
05. prosince

Tuto knihu jsem četla několikrát a určitě se k ní ještě vrátím. Nejkrasnější příběh jaký znám a doufám že až moje dcerka povyroste a ji ji budu Harryho číst, že si jí zamiluje jako Já.

pepa4081
04. prosince

Přečteno znovu po několika letech. Jedny z knížek, ke kterým se budu vždycky vracet. I filmy se povedly. Nádherný relax pro malé i velké děti. A věřím, že čarodějové mezi námi opravdu jsou, a já se s nimi občas potkám.
Vrcholně uspokojivé!

Tánička11
03. prosince

Jak jinak ohodnotit toto veledílo než pěti hvězdami znáte snad člověka, kterému by se tohle nelíbilo? Já ne... A ať si lidi přečtou knihu zítra nebo snad za sto let vždy to bude něco unikátního a úžasného.

Klára2216
24. listopadu

Harry je mým společníkem už šestnáct let a bude dalších x let dál. Nejde hodnotit, v těch knihách se prostě žije.

23. listopadu

Knihy s Harry Potterem jsem četla všechny už dvakrát a zamilovala jsem se do nich hned na první dobrou :-). Myslím, že věk čtenáře vůbec nerozhoduje - jsou výborně napsané a doslova geniální!

mia.com
20. listopadu

Patřím k těm, co s Harrym vyrůstali od začátku. Když kniha poprvé u nás vyšla v roce 2000, bylo mi 8 a brácha mě pořád otravoval,ať si to přečtu. Vůbec se mi do toho nechtělo, tak jsem slibovala, že si to přečtu za rok, až mi bude 9 (je tam totiž napsáno pro čtenáře od 9 let). Nicméně jsem pak neunikla a jsem tomu ráda, protože to bylo skvělým doplňkem k dětským letům. Těšení se na další díly včetně filmů. A fanoušci si umí představit jak šťastná jsem byla, když jsem zjistila, že filmový Harry, tedy Daniel, má narozeniny ve stejný den jako já. :D

Disinka
20. listopadu

je pravda že než jsem se dostala ke knize tak jsem viděla film... až jsem knihu přečetla tak jsem vůbec nebyla zklamaná - líbilo se mi oboje :)

_tak_asi_simca_
20. listopadu

Jsem veliká faninka Harryho Pottera a tuhle knihu jsem četla asi v první třídě. A v té době jsem měla pocit, že je Harry Potter veliká kravina. Při čtení jsem si ale knihu zamilovala. Kniha je moc hezky napsaná a plná dobrodružství. Rozhodně doporučuji si přečíst tuhle, ale i další díly.

Kačkaknihomol
17. listopadu

Hrozně se stydím, protože jsem až do téhle chvíle Harryho nečetla. Vlastně jsem neviděla ani filmy, jen útržky. A docela ráda bych sama sobě nafackovala, protože Rowlingová je asi čarodějnice, jelikož něco tak úžasného jsem dlouho nečetla. Její styl psaní mi lehce připomínal styl, jakým se píšou pohádky, a myslím to jen a jen v dobrém. Vždyť vlastně celý příběh je taková krásná pohádka! Jen mi v knize hodně vadil samotný Harry, který mi připadal trochu namyšlený a až moc hrdinský. Ale s tím s výtkami končím, protože všechno ostatní se krásně podařilo.

KristynaBrandy
15. listopadu

Nemohu se dočkat až má neteř bude starší a Já jí budu moct předčítat Harryho Pottera, zároveň ji závidím, že o Harrym uslyší poprvé a Bradavický život čar a kouzel ji vtáhne tak, jako mě v dětství, neopustí ji ani v dospělosti a předá tento příběh zase dál. Za mě nejkrásnější pohádka pro děti i pro dospělé. Při čtení knihy se jakožto holka vžívám do role čarodějky Hermiony z mudlovské rodiny a moji nejlepší kámoši jsou Ron a Harry :)

Kika28
15. listopadu

Knížku jsem přečetla někdy na začátku roku. Byla úžasná přečetla jsem ji za dva dny.

sophia2943
13. listopadu

Kámen mudrců jsem si přečetla až ve svých 23 letech a to i přes to, že filmy jsem viděla nesčetněkrát, tak mě ta kniha úplně pohltila. Čtení jsem si ještě trochu ztížila a sáhla po anglické verzi a nelituji. Ačkoliv Hagridův slang mi dělal občas problémy, tak o přesto stále čekám na svůj dopis a přijetí do Bradavic :)

Šalvěj
08. listopadu

Ani nevím pokolikáté jsem Kámen mudrců četla. Příběh Harry Pottera mě provází už opravdu dlouho a doufám, že ještě déle bude.

Mikako
07. listopadu

Po roce jsem znovu začala číst tuto sérii, Harryho zbožňuju, je to moje srdcovka a neomrzí mě asi nikdy. První díl jsem dočetla a bylo to opět jako poprvé :-)

tutu65
06. listopadu

Je to super.

Bastlik57
02. listopadu

JE TO SUPER KNIHA

ellyem
01. listopadu

Harryho Pottera miluji! Bohužel, knihy jsem přečetla jen do třetího dílu, ale tento první se mi četl nejlépe. Během dvou dnů jsem ho zhltla a už sahala po Tajemné komnatě :) Prostě srdcovka, která neomrzí, ať vám je 12, 18 a nebo 30 let.

JenG

Četl jsem všechny díly jak v originále, tak přeložené do češtiny. Musím sice uznat, že překlad je to mistrovský, ale pokud vám to schopnosti dovolují, rozhodně jděte do originálu!

Viki0

Knihu jsem začala číst teprve teď, i když se na to chystám už velmi dlouho. Všichni sérii chválili, navíc jsem už většinou viděla filmy, takže jsem nečekala, že mě knihy nějak extra nadchnou. Hned první den jsem se do knihy začetla a nemohla se od ní odtrhnout. Nenajdete zde jedinou nudnou stránku bez napětí. Je to asi nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla, za což jsem samozřejmě ráda a jsem z toho nadšená, zároveň je mi však líto, že mé dosud nejoblíbenější série se posunuli o místo níže (to konkrétně Demonata a Spirit animals). Harry Potter je asi téma, o kterém bych se mohla rozepsat na hodně dlouho, ale tady se to pokusím trochu zkrátit. Co mě trochu zklamalo je filmové zpracování, které je samozřejmě úžasné, ale hodně (podle mě) důležitějších scén tam chybí. Také je mi líto, že tam nejsou nějaké postavy, které v knize jsou. Tím však nechci filmům nějak křivdit, jsou úžasné. Myslím, že Harryho četl už úplně každý, ale pokud je tady někdo, kdo to stále odkládá jako já, rozhodně se do toho hned dejte.

Weringel

Harry Potter patří mezi moje nejoblíbenější knižní série. Libí se mi i filmy, ale knížky jsem si zamilovala. Každý díl je skvěle propracovaný. Harryho bych mohla číst stokrát, nikdy se mi neomrzí a pokaždé v něm najdu něco nového.

Miro.slav

K prvému dielu H. Pottera som sa dostal v čase, keď to ešte nebol na Slovensku fenomén. Bola to kniha ako každá iná. Napriek tomu ma anotácia vzadu na obale zaujala. Príbeh bol nabitý čarom a každý mladý by sa dokázal s hlavným hrdinom stotožniť. Samotný Rokfort pôsobí ako dokonalá idylka a vy máte pocit, že ste naozaj tam. S hlavným hrdinom prežívate všetky jeho dobrodružstvá, spoločne spoznávate svet čarodejníkov a dozvedáte sa o Tomkohonetrebamenovať. Odporúčam.

P.S.: Slizolyn je parádny a Snape ešte viac.

stumpy

Asi nejlepší díl z celé série

hroneczek

První díl Pottera jsem četla asi 3x - nejdříve 2x v dětství, kdy se mi nesmírně líbil kouzelnický svět, přála jsem si také zjistit, že jsem vlastně čarodějka a umím kouzlit. Pro dítě úchvatné čtení. A jako dospělá jsem byla ze čtení stejně nadšená, protože mě překvapoval do nejmenších detailů propracovaný příběh a to, jakou má Rowlingová představivost. Miluju Harryho Pottera!

harena

Rowlingová je spisovatelka, která se prostě báječně čte. Měla jsem už její tři knihy pro dospělé a protože marně čekám na další, nedalo mi to, půjčila jsem si i Harryho Pottera a večer předčítala našemu Tobiášovi. I když já nejsem cílová skupina a dětství už mám za sebou, i mně se Harry líbil. Propracovanost příběhu, fantazie, pohádka, kterou nemůžete přestat číst. Určitě se mi líbila mnohem víc, než film. Je moc pěkné utéct někdy do krásného světa fantazie.

HPmagor

A tehdy jsem začala číst .... skutečně, do té doby bylo čtení jen nutné zlo, pak jsem potají vzala bratrovi tuhle knihu a začala žít světem, který Rowlingová vytvořila.... troufám si dokonce tvrdit, že důvod toho, že jsem byla nejlepší čtenář ze třídy byl Potter... dnes o mnoho let... mám celou sérii přečtenou cca 10x a vím, že brzy, až zas dorazí chřipečka nebo Vánoce.... opět bude ,,maraton Potter" (od 1-7 díl :-D ) ....