Harry Potter a Kámen mudrců

Brýlatý chlapec s nachovou jizvou na čele, připomínající blesk – to je Harry Potter. Jedenáctiletého učedníka čarodějných umění stvořila nadaná spisovatelka J. K. Rowlingová a ze své ostrovní britské vlasti jej vyslala pro potěchu všem duším okouzleným fantazií. Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě tento hrdina myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem změnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a podstoupí souboj se zloduchem Voldemortem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345140/harry-potter-a-kamen-mudrcu-bJK-345140.jpg 4.712849

Harry Potter 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

Kniha Harry Potter a Kámen mudrců

Tyn_a
dnes

Kniha by mela byt lepsi jak film. Clovek se v ni dozvi vzdycky vic, nez ve filmovem podani. Tato kniha byla typickym prikladem, je ctiva, poutava, strhujici, uzasne se cte a clovek se ani chvilku nenudi. Miluju Harryho jak v kniznim tak filmovem vydani :))

Andrea85
včera

Dokonalé a čtivé, dokonce i v angličtině:)

hambra1

Perfektní.

Selve

Knihu jsem dlouhá léta ani neotevřel, X krát jsem viděl celou sérii filmů. Nyní jsem si pustil alespoň audio knihu a byl jsem nadšený. Kniha mne baví mnohem více jak film (byť v audio podobě). Přemýšlím, že si komplet knihy pořídím.

Pokud by se našel někdo, kdo mi knihy za rozumnou cenu prodal, napište mi. Díky ;)

petra4080

Rowlingova je opravdu Pani spisovatelka, pribehy jsou ctive, napadite. Precetla jsem vsechny dily, ale postava Harryho je mi bohizel velmi nesympaticka - k teto serii se tedy znobu nevratim. Rada si jednou prectu dalsi knihy od teto autorky.

Ni.criss

Největší srdcová záležitost, kterou čtu od svých 9 let stále dokola a ani po více než 20 letech mě nepřestává bavit a věřím, že to tak zůstane navždy. A nejotřepanější věta na závěr: jestli se to nebude líbit i mým dětem, tak je asi vydědím ????..

marcela0282

Krasna kniha, krasny pribeh, krasne napsano. Prala bych si, aby kazdy spisovatel mel minimalne takovy talent, jako J. K. Rowlingova, to by se pak clovek nemusel bat, ze se to nebude dat cist :D

Tereziee

Jestli je něco opravdová srdcová záležitost, tak je to právě Harry. Čtení jsem si neuvěřitelně užila a těším se na další díly, i když jsem je všechny četla tolikrát a vím jak vše dopadne. Stejně se mi ale vždycky při čtení tají dech.